Szavazás

Mennyire vagy vájtfülű?

Nem hallgatok rádiót autóban.
4 (3.6%)
Elég a gyári zene, elégedett vagyok vele.
63 (56.3%)
Egy gyárinál jobb fejegység mindig befigyel.
31 (27.7%)
Mindenem a zene, új fejegység, nagy ovál, erősítő, mélynyomó.
14 (12.5%)

Összes szavazó: 112

Szerző Téma: AutóHiFi (hallga csak...)  (Megtekintve 1711784 alkalommal)

0 Felhasználó és 12 vendég van a témában

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3045 Dátum: 2009.11.02 11:33:27 »
Hát... ezt úgysem magyarázod meg olyannak, aki valóban hallja a különbséget egy LP és egy CD között...  ::)

Főnök, hogy jön ide az LP? A lossless tömörítés alapja a CD, ahhoz kellene hasonlítani. ;) Aki hallja a különbséget wav és lossless között ugyanazon a hangcuccon...

Hát... az lehet, hogy nem én vagyok.

De az is lehet, hogy csupán hangcucc kérdése az egész, és ordít a különbség.
Mint ahogyan a 320 kbps MP3-ra is azt mondják, hogy azon már hűde nem hallani, hogy MP3, meg hogy csaknem CD-minőség. Mégis hallani a különbséget, ez nem is kérdés.
Szóval gyanítom, csak érzékenység kérdése, hogy hallani-e. Részben az emberi fülé, részben pedig a hardveré.

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3046 Dátum: 2009.11.02 11:43:54 »
De az is lehet, hogy csupán hangcucc kérdése az egész, és ordít a különbség.
Szóval gyanítom, csak érzékenység kérdése, hogy hallani-e. Részben az emberi fülé, részben pedig a hardveré.

Ne csináljunk már tényekből parttalan fingszeletelést. ;) A lossless attól veszteségmentes, hogy nem hallatszik különbség az eredeti wav és a tömörített anyag között. Ez nem hit, nem fül, nem hangcucc kérdése, hanem tény. Nem azért nem hallatszik különbség, mert nem jó valaki füle, hanem azért, mert NINCS különbség, lévén a tömörítés veszteségmentes.

Lossless ≠ mp3, wma (veszteséges tömörítések)

Aki hallja a különbséget wav és lossless között ugyanazon a hangcuccon...
...az hazudik, vagy képzelődik.

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3047 Dátum: 2009.11.02 11:45:06 »
De az is lehet, hogy csupán hangcucc kérdése az egész, és ordít a különbség.
Mint ahogyan a 320 kbps MP3-ra is azt mondják, hogy azon már hűde nem hallani, hogy MP3, meg hogy csaknem CD-minőség. Mégis hallani a különbséget, ez nem is kérdés.
Szóval gyanítom, csak érzékenység kérdése, hogy hallani-e. Részben az emberi fülé, részben pedig a hardveré.
Ez hülyeség. A CD digitálisan tárolja az adatokat. A veszteségmentes tömörítés pedig bit-re ugyanezt a mintát adja vissza. Abból meg ha egy profi audio rendszer más-t hoz ki, az már gáz.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3048 Dátum: 2009.11.02 11:49:08 »
Majd' mindegy, hasonló minőség a Dension és az Xcarlink. A lényeg a kábeles összeköttetés és a vezérlés, számcím-kijelzés lehetősége. Csak ugye ezek az adapterek iPodot kezelnek, nem mást.

Az XCarlink kezel USB-t is. Persze jó kérdés, hogy onnantól megy-e egy másfajta lossless cuccal az USB-n, vagy csak mp3.

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3049 Dátum: 2009.11.02 11:58:28 »
A Densionnak is van USB-s adaptere. Viszont a losslesst a fejegység nem fogja kezelni, hacsak esetleg a wav-ot fel nem ismeri.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3050 Dátum: 2009.11.02 11:59:04 »
Hát... lehet, hogy igazatok van.

Én csak abból indultam ki, hogy a vájtfülűeknek például az sem mindegy, melyik kiadótól származik az adott Cd, és inkább várnak xy kiadóra pár hónapot, csak hogy azt a hangzást kapják, amit jónak találnak. Pedig ugye ott is van egy master felvétel (gondolom), ami alapján - a szokásos mintavételezési frekvenciával - elméletben tökéletesen azonos másolatoknak kellene születniük. És mégsem.


Ui.: télleg ne szeleteljük a fingot....






















....mikor reszelni sokkal jobb...  :D

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3051 Dátum: 2009.11.02 12:07:23 »
Én csak abból indultam ki, hogy a vájtfülűeknek például az sem mindegy, melyik kiadótól származik az adott Cd, és inkább várnak xy kiadóra pár hónapot, csak hogy azt a hangzást kapják, amit jónak találnak. Pedig ugye ott is van egy master felvétel (gondolom), ami alapján - a szokásos mintavételezési frekvenciával - elméletben tökéletesen azonos másolatoknak kellene születniük. És mégsem.
Csakhogy nem biztos, hogy ugyanazt a mintavételi frekvenciát hasnzálják - lásd túlmintavételezés. Amúgy LP és LP között is van különbség, ha más a kiadó. És ugye a CD gyártás se hibátlan. Kérdés ki mennyi hibát néz el. Viszont ha egyszer már digitálisan megvan, akkor ugyanazt fogod visszakapni és az USB már nem mattul, mint a CD. :-)
Attila 31
  - Avensis
- Prius

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3052 Dátum: 2009.11.02 12:16:42 »
...viszont mindenki más lassan, de biztosan mattul a témától. Azt hiszem, túltárgyaltuk. Az értem-én-hogy-dízelmotor-de-mi-hajcsa?-elv mentén haladva én maradnék a CD-nél, amennyiben jobbacska minőséget akarok vesztegetés ide, vagy oda.  :D Másnak lehet más a véleménye, és ez így van rendjén.

Térjünk vissza a szakmára. Illetve más ágára.


Mit is jelent pontosan az erősítők specifikációjában a s/n ratio, vagy jel/zaj viszony?
Tippem van, de valami kerek, egzakt megfogalmazásra éhezem, illetve nyilván ennek a gyakorlati oldalára...

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3053 Dátum: 2009.11.02 13:26:24 »
Felhívtam az XCarlink-et, ott is azt mondták, hogy USB-n keresztül csak mp3. Aztán megnéztem az iPOD árakat és dobtam egy hátast. Hát izé, a drága nem elég erős szó. Ez a téma úgy felejtős, ahogy van. Ennyiért zar116 videolejátszós csillivilli cuccot épített a Priusába...

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3054 Dátum: 2009.11.02 13:30:18 »
Ja és verik a mellüket, hogy az újgenerációs (már valami 5.) iPOD nanoban már van FM vevő! Hú.azze. Felvenni azért nem lehet róla, hová gondolsz, de késleltetve lejátszani igen (gyk. tud felvenni, csak szoftveres butítás megint). Marketing bullshit.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3055 Dátum: 2009.11.02 13:45:28 »
Ja, Petyaa,

hova küldjem a leírást...?

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3056 Dátum: 2009.11.02 13:47:22 »
itt nem fér el...

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3057 Dátum: 2009.11.02 13:50:57 »
Ja és verik a mellüket, hogy az újgenerációs (már valami 5.) iPOD nanoban már van FM vevő! Hú.azze. Felvenni azért nem lehet róla, hová gondolsz, de késleltetve lejátszani igen (gyk. tud felvenni, csak szoftveres butítás megint). Marketing bullshit.


de cép! ::)
nekem csak egy ipod nano klónóm van de annyira megkedveltem a formája miatt h ha beadja a kulcsot veszek egy igazit.  :yes:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3058 Dátum: 2009.11.02 14:08:22 »
de cép! ::)
nekem csak egy ipod nano klónóm van de annyira megkedveltem a formája miatt h ha beadja a kulcsot veszek egy igazit.  :yes:

Az, kétségtelen. Az ára meg 45k (8GB) és 55k (16GB). Hát izé...

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3059 Dátum: 2009.11.02 14:10:19 »
Ennyiért zar116 videolejátszós csillivilli cuccot épített a Priusába...

Mennyiért, miből?

Újonnan itthon pofátlanul drága az iPod, ez tény. De ez elsősorban a hazai forgalmazó árképzését jellemzi; kint 250 dodó egy 160 gigás Classic... Az enyémet (30 gigás 5gen) anno az ebayen túrtam, kb. féláron volt itthon, vatta új, dobozban, papírokkal. Ha gond lett volna vele, lehetett volna garit érvényesíteni. De most már van még könnyebb út: venni kell egy ilyet egy huszasért, és kész. 30 gigás használt lejátszót más márkából sem kapsz sokkal olcsóbban.