Szavazás

Mennyire vagy vájtfülű?

Nem hallgatok rádiót autóban.
4 (3.6%)
Elég a gyári zene, elégedett vagyok vele.
63 (56.3%)
Egy gyárinál jobb fejegység mindig befigyel.
31 (27.7%)
Mindenem a zene, új fejegység, nagy ovál, erősítő, mélynyomó.
14 (12.5%)

Összes szavazó: 112

Szerző Téma: AutóHiFi (hallga csak...)  (Megtekintve 1686142 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3030 Dátum: 2009.11.02 10:04:11 »
A zip eleve digitális adatot tömörít...

Miért, a CD-n lévő adatfolyam analóg lenne?

http://hu.wikipedia.org/wiki/Veszteségmentes_tömörítés
Ne, de engem már a CD is picit zavar. Persze lp-t érdekes lenne autóba pakolni  :1eye: Őszintén szólva én azt várom, hogy mikor lesz mondjuk autóba való SACD lejátszó  :ph34r:  :D Tudom, semmi értelme nem lenne.
Gabe 254.

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3031 Dátum: 2009.11.02 10:05:22 »

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3032 Dátum: 2009.11.02 10:10:25 »
 :clap:
Már csak több SACD lemez kellene. Tudom "jamais contente"...  :whistling:
Gabe 254.

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3033 Dátum: 2009.11.02 10:12:33 »
Van még olyan eszköz az iPOD-on kívül (Apple terméket nem vennék), amivel veszteségmentesen lehet tömöríteni a CD-s wav file-okat? Hosszabb utakon elég hamar megunjuk a hatos CD-tárat. Igaz akkor kéne még valami XCarlink vagy hasonló cucc is, mivel a Priuson nincs semmilyen bemenet, de talán akkor rávenném magam, ha a CD minőségét meg lehetne tartani. A gyári JBL cucc nem egy otthoni rendszer, de attól tartok ezzel is idegesítene az mp3...

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3034 Dátum: 2009.11.02 10:23:25 »
(Apple terméket nem vennék)

 :eek: Miért?

Egyébként van tucatnyi, itt egy rövid írás, indulásnak megteszi.

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3035 Dátum: 2009.11.02 10:43:42 »
:eek: Miért?

Egyébként van tucatnyi, itt egy rövid írás, indulásnak megteszi.

Mert a létező leg..cibb cég (a M$-ot is beleértve) és nem szeretnék beülni a hintába. Anélkül hogy flém lenne belőle pár ok: a létező leggagyibb alkatrészekből összerakott HW-ek méregdrágán árusítása (a marketing nyilván kifogástalan), egy iPod Touch-on egy darab csavar sincs, akkucseréhez spéci szerelő készlet kell, firmware butítások, stb. Köszönöm inkább nem.

A linket köszönöm, kicsit okosodom a témában. :)

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3036 Dátum: 2009.11.02 10:54:19 »
Hát igen... a gond azzal van, hogy nem minden tekintetben jók a Bluetooth-ok, most még. Vannak illesztési problémák, beolvasási agymenések stb. De ha kifogja az ember, akkor jó partnere lehet.
Tehát lehet, hogy a megvett BT-s autórádió nem kommunikálna a telefonommal?  :surrender:

http://totalcar.hu/magazin/hifituning/2009/09/19/a_jo_a_rossz_es_a_csuf/1/#szoveg

itt is beszámolnak azért néminemű problémákról illesztésileg is, meg menüileg is. Nem vészes, együtt lehet velük élni, de ha azt nézem, hogy eleinte a telefonok és a BT-headsetek sem illeszkedtek sokszor tökéletesen, nem csodálkozok. A BT-autóráidók épp ezt az utat tapossák most. Majd kialakul.

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3037 Dátum: 2009.11.02 10:57:25 »
...Anélkül hogy flém lenne belőle pár ok: a létező leggagyibb alkatrészekből összerakott HW-ek méregdrágán árusítása (a marketing nyilván kifogástalan), egy iPod Touch-on egy darab csavar sincs, akkucseréhez spéci szerelő készlet kell, firmware butítások, stb.

Anélkül, hogy meg akarnálak győzni egy alaptalan tévhit valótlanságával kapcsolatban  :innocent: :winkiss: , csak annyit hadd jegyezzek meg, hogy ha autóban a gyári fej által nem támogatott formátumú zenét akarsz hallgatni a gyári fejegységen, akkor minden ideológiától függetlenül az iPod Classicnál és egy Dension adapternél nem sok jobb megoldás van. Kiírja a számcímeket, (CD-tárként) kezeli a lejátszót, tudsz a fejegységről számokat léptetni, playlistet választani - ezeket a többi lejátszónál felejtsd el. Nem mellesleg az iPodnak nem rossz a d/a konverter minősége, igaz, nem olyan jó, mint egy rendes fejegységé, de a hordozható lejátszók között jónak számít. (Egyébként is, elég ritka a ma kapható lejátszók között az, aminek van digitális kimenete. Itt egy kapcsolódó topik.)

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3038 Dátum: 2009.11.02 10:57:41 »
Hmmm. Én csak azt mondom, hogy nincs az az MP3, ami minőségben csak megközelítene egy akár csak újraírt audiót.

Ezt nem te írtad?  :flowers:

Idézet
10 perc alatt meg lehet írni, legyen szó audióról, vagy MP3-ról

Nem arról beszéltünk, melyik a jobb minőségű, hanem arról, mi a kényelmesebb: CD-ket cipelgetni, vagy egy pendrive-ot.

Nyilván könnyebb egy Pendrive-ot. Én is hallgatok MP3-at, de ha választani kell, hogy inkább jó minőségben szólaljon meg az audió zene, vagy inkább rá tudjak dugni egy pendrive-ot, az előbbit választom.

Másnál nyilván lehet máshol a hangsúly, nálam a pénztárcámhoz képest elérhető legjobb hangminőség a cél. Ha már autórádió...

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3039 Dátum: 2009.11.02 11:10:36 »
Anélkül, hogy meg akarnálak győzni egy alaptalan tévhit valótlanságával kapcsolatban  :innocent: :winkiss: , csak annyit hadd jegyezzek meg, hogy ha autóban a gyári fej által nem támogatott formátumú zenét akarsz hallgatni a gyári fejegységen, akkor minden ideológiától függetlenül az iPod Classicnál és egy Dension adapternél nem sok jobb megoldás van. Kiírja a számcímeket, (CD-tárként) kezeli a lejátszót, tudsz a fejegységről számokat léptetni, playlistet választani - ezeket a többi lejátszónál felejtsd el. Nem mellesleg az iPodnak nem rossz a d/a konverter minősége, igaz, nem olyan jó, mint egy rendes fejegységé, de a hordozható lejátszók között jónak számít. (Egyébként is, elég ritka a ma kapható lejátszók között az, aminek van digitális kimenete. Itt egy kapcsolódó topik.)

A Dension Gateway cuccokra gondolsz? Ha jól láttam ezek 35k HUF-tól indulnak. Egy XCarlink 26k, garantáltan működik a Prius-szal (kormányról vezérlés is, minden).

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3040 Dátum: 2009.11.02 11:18:02 »
Majd' mindegy, hasonló minőség a Dension és az Xcarlink. A lényeg a kábeles összeköttetés és a vezérlés, számcím-kijelzés lehetősége. Csak ugye ezek az adapterek iPodot kezelnek, nem mást.
« Utoljára szerkesztve: 2009.11.02 11:19:43 írta Satriani »

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3041 Dátum: 2009.11.02 11:25:13 »
...nagyon jó kompromisszum egy lossless jelből jövő zene hallgatása, csak azzal nem tudok egyetérteni, hogy az ugyanolyan jó, mintha az eredeti forrást hallgatnánk. (tudom, ez így nem is hangzott el...)

Pedig ugyanolyan jó... Ez a lossless lényege. Tényleg nem vélemény kérdése, tény, hogy a veszteségmentes formátumoknál nincs minőségvesztés az eredeti anyaghoz képest.

Hát... ezt úgysem magyarázod meg olyannak, aki valóban hallja a különbséget egy LP és egy CD között...  ::)
Persze más kérdés, megéri-e LP-t telepíteni autóba.  :D Mikor az úgyis egy nagyon előnytelen hely hifitelepítés szempontjából.

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3042 Dátum: 2009.11.02 11:27:33 »
Pioneer support:  :clap: :clap: :clap:

Idézet
címzett   basys@basys.hu
dátum   2009. november 1. 16:15
tárgy   Pioneer AVH-P3100DVD + iPod
   
Tisztelt Címzett!

Tervezek vásárolni egy Pioneer AVH-P3100DVD típusú fejegységet, amire
5. generációs iPodot kívánok csatlakoztatni. A gyártó honlapján
található leírásokból világosan kiderül, hogyan lehet a fejegység
előlapi USB csatlakozóján keresztül használni az iPodot, de esztétikai
és biztonsági okokból inkább hátsó, avatatlan szemek elől rejtett
csatlakozást használnék. A fejegység rendelkezik IP-Bus hátlapi
csatlakozóval, ami nekem tökéletes lenne.

Kérdésem a következő: milyen kábellel tudom a hátsó csatlakozóra
illeszteni az iPodot úgy, hogy a fejegység teljes körűen vezérelje
azt? (Gondolok számcímek kijelzésére, playlistek, előadók
választására, ismétlés, random lejátszás kapcsolására, azaz mindarra,
amit az előlapi csatlakozással meg lehet oldani.) Esetleg a CD-IB100II
átalakító megfelelő lenne erre a célra?

Köszönettel, XXXX Péter

Idézet
címzett   XXXXpeter@gmail.com
dátum   2009. november 2. 11:07
tárgy   RE: Pioneer AVH-P3100DVD + iPod

Tisztelt XXXX Úr!

Köszönjük termékeink iránti bizalmát!

Elméletileg az IP-BUS csatlakozón és az iPod adapteren keresztül teljes körűen működnie kell az iPod lejátszónak, azonban ennél a készüléknél a Pioneer az USB csatlakozón keresztüli használatot javasolja.

Hogy ne érjen bennünket meglepetés, egy Partnerünk elvégez egy tesztet ilyen összeállítással, azonban erre csak ma este tud sort keríteni.

Az eredményről holnap értesítem Önt.

Köszönöm szíves türelmét!

Üdvözlettel,

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3043 Dátum: 2009.11.02 11:29:27 »
Hát... ezt úgysem magyarázod meg olyannak, aki valóban hallja a különbséget egy LP és egy CD között...  ::)

Főnök, hogy jön ide az LP? A lossless tömörítés alapja a CD, ahhoz kellene hasonlítani. ;) Aki hallja a különbséget wav és lossless között ugyanazon a hangcuccon...

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3044 Dátum: 2009.11.02 11:33:01 »
Azért ez az MP3, CD, LP vita szerintem nem ilyen egyértelmű. Egy gagyi Mp3 lejátszó nem hozza a CD minőségét, ez tiszta sor. de egy komolyabb azért már elég közel jár hozzá. És CD és Cd között is van különbség. Pl egy túlmintavételezett CD sokkal szebben szól, mint egy simán digitalizált. Az analóg szintet persze nem lehet elérni, de talán autóban felesleges is.
Attila 31
  - Avensis
- Prius