Szavazás

Mennyire vagy vájtfülű?

Nem hallgatok rádiót autóban.
4 (3.6%)
Elég a gyári zene, elégedett vagyok vele.
63 (56.3%)
Egy gyárinál jobb fejegység mindig befigyel.
31 (27.7%)
Mindenem a zene, új fejegység, nagy ovál, erősítő, mélynyomó.
14 (12.5%)

Összes szavazó: 112

Szerző Téma: AutóHiFi (hallga csak...)  (Megtekintve 1698263 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3105 Dátum: 2009.11.04 19:18:07 »
szia, fura hogy senki sem tette fel a szokásos hármas kérdést amit mindig megkérdeznek aki bármit vesz.
1. Mennyi pénzt szánsz rá?
2. Új vagy használt?
3. Milyen zenét hallgatsz: vegyes, akusztikus, rock, tucctucc?
Szia! Köszi, de mondjuk úgy, hogy ölembe pottyant egy ilyen márkájú házimozi, és még sosem hallottam ezt a márkanevet, így bízva a lelkes audio rajongókba, feltettem kérdésnek.  :flowers:

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3106 Dátum: 2009.11.04 19:20:49 »
Hát igen. A házimoziról akkor tettem le végleg, amikor a dupla árú Denon DVD játékos CD-vel a felét nem tudta a kis Marantz CD-játszónak. Ezexerint az AV receiverek is ezt a trendet követik.

Amúgy csekély tapasztalatom szerint egy valóban jó erősítőtől hajlamosak megtáltosodni az amúgy olcsóbb árkategóriájú hangfalak is.

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3107 Dátum: 2009.11.04 19:25:42 »
Hát igen. A házimoziról akkor tettem le végleg, amikor a dupla árú Denon DVD játékos CD-vel a felét nem tudta a kis Marantz CD-játszónak. Ezexerint az AV receiverek is ezt a trendet követik.

Az AV erősítők baromi jól szólnak több (kettőnél több) hangfallal, de a belépő kategóriát nem sztereóra találták ki. Drága AV erősítők már jobbak sztereóra. Nem biztos, hogy ez igénytelenedés, lehet, hogy van technológiai oldala is. ???

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3108 Dátum: 2009.11.04 19:49:25 »


Ezt mondtam, hogy késik. Az oka nem feltétlenül a láda típusában keresendő, sokkal inkább a füledtől való távolságában......illetve abban a távolság-különbségben, ami az első szett és a hangszóró között adódik.

A megoldása - ha nem akarod bolygatni az időkorrekciót, egyesek szerint nem is szabad, művi lesz tőle a hangja - az lehet, hogy hallgatózol. Aztán fordtasz egyet a ládán, aztán ismét hallgatózol. Aztán ha még mindig nem jó, átteszed valahova máshova és hallgatózol. Előbb-utóbb javulni fog. Vagy romlani. Én például ma jöttem rá, hogy tegnapelőtt túl közel toltam a háttámlához a hangszórót, és "befulladt", valószínűleg nem tudott elég levegőt megmozgatni, hogy szépen szóljon, úgyhogy csak brummogott. MOst hátrébb húztam, meglátjuk, mi lesz az eredmény...
Ha nem tudsz érdemi eredményt elérni az áthelyezgetéssel-forgatással, akkor bizony bontani kell, és fázist fordítani, a legkülönbözőbb variációkban, és ebben benne van az is, hogy mondjuk a jobb oldalon a csipogó helyes fázisban van, a mélyközép meg fordítottban például. Szóval jó kis meló, de megéri, ha kifejezetten a vezetőülés környékére akarod "húzni" a színpadot. Viszont ennek eredményeként csak ott lesz jó...

Lehet a hiba a hardverben is, tehát lehet, hogy a láda gyengusz, mert például nem dupla az előlapja, és bebuhog.

...persze egyszerű és kényelmes megoldás az időkorrekcióval variálni, ha már van.


Hogy mi legyen helyette? Hmmm ha már ráálltál, szerintem nézz JBL-t, de azt mondják - és mondani könnyű -, hogy ki kell próbálni több ládát bent a kocsiban, a leendő helyén, és azt megvenni, ami a legjobban szól. Ez a gyakorlatban mondjuk nem tudom, hogyan is működne, mert nem hiszem, hogy hagynák például nekem, hogy egy próba erejéig speakon csatlakozót szereljek a ládába, csak mert nekem olyan van a kocsiban.... De a lényeg az, hogy elméletben be kell próbálni az autóba.

Gyakorlatban én konkrétan fordítva ültem a lóra: a ládához vettem az erősítőt. De nem bántam meg

Ehhez az erősítőhöz egy 2-300 Watt terhelhetőségű mélyhangszóró elég kell hogy legyen, nagyobbat úgysem tud megmozgatni. Konkrét típusként ha most kéne választanom szerintem az erősítővel együtt fejlesztett GTO szériát céloznám meg, hacsak nem mondanak nagyon mást mondjuk Tamásék (nem fognak). Az újabb szériás GTO-tól, meg GT5-től óva intenek, azok nem olyan jók, mint a régiek.

Kársztájlingon időnként fel-felbukkan egy GTO láda, én ott szoktam szétnézni, hátha pont felbukkan valami és pont van is rá pánzem. De arra figyelj, hogy ne bandpass láda legyen, túl kicsi az a sávszélesség, amiben szépen szól.

A mély késése, érdekes dolog. Ma hallgattam jó kis Red Hot Chillit és nem volt késés, szóval a rock zenéknél nincs ilyesmi. Viszont pl. Tiestonál ahol dinamikusabb "sűrűbb" mély van ott már észrevenni. Szerintem egy új mély lesz a megoldás. Fázisfordítást az első szetten csináltam, ott nem volt sok különbség, talán egy árnyalatnyi. Annyi hogy polaritáshelyesen bekötve jobban szólt. A mélyládán még nem próbáltam, annyi hogy a fejen lehet állítani a sub fázisfordítást (0fok vagy 180fok). De elvileg ez nem az igazi, erről JBL Tamással is beszélgettünk amikor vettem az erősítőt. De hol cseréljem meg? Gondolom a vezeték azon végét kell megcserélni ami a mélyládába van bekötve. Az időkorrekció meg be van állítva, asszem 150cm van megadva, kb. annyira van tőlem a mély de az is lehet hogy 200cm-re.......ezeket még nem mértem le mérőszalaggal :lol:. De lehet majd megteszem.....csak kíváncsiságból hogy jobb e.
Ezt a ládát szemeltem ki:http://www.carstyling.hu/buy_shower.php?id=157982 De azt hiszem karácsonyi ajándék lesz belőle :clap: Most átálltam spórolósdiba.

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3109 Dátum: 2009.11.04 20:11:10 »
Az AV erősítők baromi jól szólnak több (kettőnél több) hangfallal, de a belépő kategóriát nem sztereóra találták ki. Drága AV erősítők már jobbak sztereóra. Nem biztos, hogy ez igénytelenedés, lehet, hogy van technológiai oldala is. ???

Persze hogy van technológiai oldala, pl. 3-4x annyi kimenet. Ettől függetlenül gyalázatos, hogy ez a konkrét Denon DVD játékos milyen gyatrán játssza le a CD-ket. Illetve mivel sokkal gyakrabban hallgatok zenét, mint nézek DVD-t, valamint mivel ez utóbbiak hangját a sztereo erősítőn és a két hangfalon hallgatva már sokat dob a moziélményen, szóval ezek miatt döntöttem úgy, hogy nekem jó lesz a sztereo rendszer is.

De a dolgot meg lehet fogalmazni úgy is, ha van X pénzem két hangfalra, vajon van-e 3x pénzem (meg kedvem) 6 hangfalra. Nekem nincs, ettől még másnak lehet.

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3110 Dátum: 2009.11.05 13:37:50 »
...ezek miatt döntöttem úgy, hogy nekem jó lesz a sztereo rendszer is.

De a dolgot meg lehet fogalmazni úgy is, ha van X pénzem két hangfalra, vajon van-e 3x pénzem (meg kedvem) 6 hangfalra. Nekem nincs, ettől még másnak lehet.

Inkább szerintem az a döntő, ami nálad is szempont volt: film vagy audio a gyakoribb felhasználási terület? Amennyiben limitált az ember kerete, ez kapásból eldönti a dolgot, és nem is feltétlenül a hangfalak, inkább az erősítő miatt.

Én szeretnék sok filmet nézni, és audiót úgyis inkább kocsiban hallgatok, szóval otthonra 5.1-es rendszert fogok kiépíteni, amiből sztereó hangfalpár és egy alap AV erősítő már meg is van. Aztán ha változnak a körülmények, és nagyon ratyinak érzem a sztereó hangokat CD-hallgatásnál, akkor legfeljebb veszek gombokért egy rendes CD-lejátszót és egy elfogadható sztereó erősítőt.

----------------------

Pio support, második felvonás: ugye korábban halál készségesen felajánlották, hogy kipróbálják az iPod csatlakozást. Azóta rákérdeztem, hogy van-e lehetőség amerikai fej átállítására az európai rádiófrekvenciák kezelése érdekében, és hangnemet váltottak, valamint a teszteredményeket sem küldték el, ismételt kérésre sem. Kár, mert így könnyen lehet, hogy inkább Kenwood fejet veszek, amivel tuti, hogy megy az iPod hátsó csatlakozással.

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3111 Dátum: 2009.11.05 17:32:01 »
De hol cseréljem meg? Gondolom a vezeték azon végét kell megcserélni ami a mélyládába van bekötve.
Igen, a mélyládára csatlakozó vezetéket cseréld fel és próbáld hallgasd meg milyen lett. Ha nem jó, akkor jöhet az időkorrekciózás, de ha polaritáscserélten sem lesz jó a mély, akkor lehet a JBL megvétele lesz a megosztás...  :whistling:

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3112 Dátum: 2009.11.05 17:48:01 »
Én szeretnék sok filmet nézni, és audiót úgyis inkább kocsiban hallgatok, szóval otthonra 5.1-es rendszert fogok kiépíteni, amiből sztereó hangfalpár és egy alap AV erősítő már meg is van. Aztán ha változnak a körülmények, és nagyon ratyinak érzem a sztereó hangokat CD-hallgatásnál, akkor legfeljebb veszek gombokért egy rendes CD-lejátszót és egy elfogadható sztereó erősítőt.
Szerintem ezzel kezd... vegyél egy rendes sztereó erősítőt meg CD játszót, és egy Yamaha AV erősítőt és csak össze kell kötni őket,
hogy a sztereó csak a két frontot hajtsa, az AV meg a háttérsugárzókat és a szubot aztán jónapot :)
Én is ilyet akartam, csak a sztereó erősítő + hangfal után elfogyott a pénz :D

Satriani

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3113 Dátum: 2009.11.05 18:58:52 »
Szerintem ezzel kezd... vegyél egy rendes sztereó erősítőt meg CD játszót, és egy Yamaha AV erősítőt és csak össze kell kötni őket,
hogy a sztereó csak a két frontot hajtsa, az AV meg a háttérsugárzókat és a szubot aztán jónapot :)

Háát, a meglévő Denon AV erősítőt nem fogom lecserélni - de filmnézés esetén hogy lenne ebből 5.1-es hangzás?  :hmmmm: Be kéne hozzá kapcsolni mindkét erősítőt, és az AV erősítő két front csatornája menne a sztereó felé?  :hmmmm:

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3114 Dátum: 2009.11.05 19:32:20 »
Szerintem ezzel kezd... vegyél egy rendes sztereó erősítőt meg CD játszót, és egy Yamaha AV erősítőt és csak össze kell kötni őket,
hogy a sztereó csak a két frontot hajtsa, az AV meg a háttérsugárzókat és a szubot aztán jónapot :)

Háát, a meglévő Denon AV erősítőt nem fogom lecserélni - de filmnézés esetén hogy lenne ebből 5.1-es hangzás?  :hmmmm: Be kéne hozzá kapcsolni mindkét erősítőt, és az AV erősítő két front csatornája menne a sztereó felé?  :hmmmm:
Tuti azt ajánlaná minden AV rajongó hogy cseréld le Yamahára mert az AV terén sokkal jobb mint a Denon (ha csak nem valami 300ezres receivered van...).
És igen, mindkét erősítőt be kell kapcsolni, ha DVD-ről akarsz filmezni. A CD-t egyenesen a sztereóba kötném, a sztereóról hajtanám meg a két frontot;
DVD-t pedig az AV-ba, és az AV Pre-out kimenetét a sztereó bemenetére. Ennek az az előnye, hogy, igy a két erősítőt csak egyszer kell hangerősségre összelőni.
Szép gondolat marad nekem ennek a kivitelezése.. :)

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3115 Dátum: 2009.11.05 20:04:26 »
A mély késése, érdekes dolog. Ma hallgattam jó kis Red Hot Chillit és nem volt késés, szóval a rock zenéknél nincs ilyesmi. Viszont pl. Tiestonál ahol dinamikusabb "sűrűbb" mély van ott már észrevenni. Szerintem egy új mély lesz a megoldás. Fázisfordítást az első szetten csináltam, ott nem volt sok különbség, talán egy árnyalatnyi. Annyi hogy polaritáshelyesen bekötve jobban szólt. A mélyládán még nem próbáltam, annyi hogy a fejen lehet állítani a sub fázisfordítást (0fok vagy 180fok). De elvileg ez nem az igazi, erről JBL Tamással is beszélgettünk amikor vettem az erősítőt. De hol cseréljem meg? Gondolom a vezeték azon végét kell megcserélni ami a mélyládába van bekötve. Az időkorrekció meg be van állítva, asszem 150cm van megadva, kb. annyira van tőlem a mély de az is lehet hogy 200cm-re.......ezeket még nem mértem le mérőszalaggal :lol:. De lehet majd megteszem.....csak kíváncsiságból hogy jobb e.
Ezt a ládát szemeltem ki:http://www.carstyling.hu/buy_shower.php?id=157982 De azt hiszem karácsonyi ajándék lesz belőle :clap: Most átálltam spórolósdiba.

Na az valószínűleg azért van, mert reflex a ládád. A reflex ládák azon az elven működnek, hogy a nyíláson keresztül még külön megrezegtetik a levegőoszlopot, aminek azonban van némi tehetetlensége, ezért időbe telik, mire eléri a legnagyobb intenzitást, ekkor dübörög fel a basszus igazából. Ha olyan zenét hallgatsz, aminél nincs nagy hangsúly fektetve a basszusra - RHCP -, akkor nnincs ez a jeleség. Ha a basszus viszi a zene fő vonalát, mint egy Tiesto-nál, ahol gyors, pattogós, és erőteljes basszusok vannak, akkor óhatatlanul előjön a jelenség - a kérdés csak az, hogy mennyire. Minél jobb minőségű, minél zeneibb egy láda, annál kevésbé. Persze ezzel együtt annál kevésbé alkalmas buhogtatni.

Nyilván van ennek megoldása úgy, hogy igazán erős reflexládával is jól szóljon a műsor, de az ugye jóval drágább is.

A fázisfordtásnál úgy járj el, hogy megfordítod a szett jobb oldalát és a mélyet első körben. Időkorrekciót, szub fázisforítást természetesen előtte kapcsold ki. Ha ezzel nem éred el a kívánt eredményt, akkor kell elkezdeni játszani a komponensek oda-vissza fordításával, míg nem lesz jó. Megmondom őszintén én megcsináltam, jó is lett a színpad, de iszonyúan hallatszott a fordított fázis a szetten, azért inkább visszaforgattam. Nem csodálo, hogy Neked is hasonló lett az eredmény. De hallottam már olyan hifit, ahol egyáltalán nem hallatszott a fázisfordítás. Nyilván minőség kérdése; az enyém nem tart ott, hogy ezzel játszani lehessen. A srácnak egyébként jó kis Sony feje volt, nem csak időkorrekciót lehetett állítani rajta, hanem hangszórónként külön-külön lehetett ekvalizálni, de nem használta, nem volt rá szükség....  :eek:

Nem rossz ez a láda, amit kinéztél.... De gondolkozz el rajta, hogy kell-e Neked a 30-as a maga méreteivel. Nekem az E11 Liftback-ben egy 25-ös látszólag a csomagtartó felét elfoglalja. Valójában csak kb. harmadát, de akkor is elég nagy érvágás.

Ja és ha megveszed - vagy veszel -, cseréld ki a csatlakozót speakon-ra. Úgy egy mozdulattal kivehető a láda, és nem kell félned tőle, hogy véletlenül rövidre zárod a csatlakozókat, és elfüstölöd vele az erősítőt.

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3116 Dátum: 2009.11.05 21:34:59 »
Na hát igazából már lebeszéltem a sráccal a ládát, sikerült alkudnom is belőle egy keveset, egy 20-asért odaadja. Tök új, küldött róla képet nagyon szép állapotban van, garancia, doboz papírok stb. boltba 40-50 rongy egy ilyen úgyhogy nem akarok előre inni a nedve bőrére :D de szerintem jó vétel lesz ez. Hétfőn vagy kedden jön meg a melóhelyemre. Igen én is gondolkoztam rajta hogy sokat el fog venni a csomagtartóból, de a JBL nem sokkal nagyobb a Blaupunkt ládánál.....a Blaupunkt az 70 köbcenti, a JBL az meg 79. A mostani mélyládám az nem reflex, mert nincsen rajta LUK :sorcerer:. Ilyen csatlakozót amit mondtál, hol lehet kapni?? És mennyi? Veszek persze. Amúgy meg pakolás szempontjából, akarok majd venni egy tetőboxot jövőre.....de ettől OFF leszek úgyhogy ez OFF.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3117 Dátum: 2009.11.05 23:01:40 »
70 köbcenti az hét deci....  :D

nekem is kell egy ekkora láda...  :tt2: :devil:

Arra figyelj oda, hogy - bár nagyon attraktív ez a rácsfajta - igen sérülékeny az a membrán így. Nemrég kínáltak egy ugyanilyet ugyanott (remélem, nem ez volt az), és tele volt a membrán karcos sérülésekkel. Nehéz lett volna azt mondani rá, hogy megkímélt, még ha hangilag nem is volt széthajtva... Szóval figyelj oda rá.


De könyörgöm. Miért nem hallgattad meg, mielőtt megint megveszed? Ott a Blaupunkt ládád, sokat nem veszítettél volna, ha nem veszed meg ezt mindjárt azonnal. Ennek a ládának ennyi az ára, ennél feljebb már nem fog menni...

leszilaci

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3118 Dátum: 2009.11.06 08:00:03 »
70 köbcenti az hét deci....  :D
:hmmmm:
akkor a 700köbcenti 7liter...

a yarisom 1300köbcenti, azaz 13literes a motor hengerűtartalma?
mit nekem 5-6-7literes v8 hemi-k  :lol:

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #3119 Dátum: 2009.11.06 08:41:09 »
70 köbcenti az hét deci....  :D

nekem is kell egy ekkora láda...  :tt2: :devil:

Arra figyelj oda, hogy - bár nagyon attraktív ez a rácsfajta - igen sérülékeny az a membrán így. Nemrég kínáltak egy ugyanilyet ugyanott (remélem, nem ez volt az), és tele volt a membrán karcos sérülésekkel. Nehéz lett volna azt mondani rá, hogy megkímélt, még ha hangilag nem is volt széthajtva... Szóval figyelj oda rá.


De könyörgöm. Miért nem hallgattad meg, mielőtt megint megveszed? Ott a Blaupunkt ládád, sokat nem veszítettél volna, ha nem veszed meg ezt mindjárt azonnal. Ennek a ládának ennyi az ára, ennél feljebb már nem fog menni...

ŰŰ igen rájöttem én is hogy kicsit elszúrtam az átváltást [rohog] Hát ez van, most járhatom újra az ovit :D Kicsit elírtam, ez van. Azért nem hallgattam meg, mert valahol a világ túlsó felén van a srác........messze lakik tőlem nagyon. Tojok rá, biztos jobb lesz ez mint a Blaupunkt.