Szavazás

Mennyire vagy vájtfülű?

Nem hallgatok rádiót autóban.
4 (3.6%)
Elég a gyári zene, elégedett vagyok vele.
63 (56.3%)
Egy gyárinál jobb fejegység mindig befigyel.
31 (27.7%)
Mindenem a zene, új fejegység, nagy ovál, erősítő, mélynyomó.
14 (12.5%)

Összes szavazó: 112

Szerző Téma: AutóHiFi (hallga csak...)  (Megtekintve 1698137 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2595 Dátum: 2009.10.02 11:08:22 »
Egyébként én is gondolkozom, hogy esetleg Zoleejnek ami van, arra benyúlnék, de asszem neki Element van, nem a nagytesó.

Illetve vacillálok a Morel és a uD között, de eddig azért a Morel felé billeg a mérleg. Persze nem sietem el, hiszen van egy szinte új szettem, úgyhogy ha valamire újra beruházok, akkor azt előtte erősen átgondolom, és tényleg valami olyasmit akarnék, ami biztonsággal vihető egy következő autóba, és nem kell attól félni, hogy nem biztos, hogy amit kirobbantok, az épp csak egy kicsivel volt rosszabb, és nem érte meg a macerát...
Zoleej a JR-t árulja, csak hát használthoz képest kicsit drágán.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2596 Dátum: 2009.10.02 11:16:27 »
Viszont cserében nem valószínű, hogy szét lenne zavarva. Sőt, az ő esetében  - őt ismerve - ez már-már garancia.

Ja Petya, ma feltettek a CS-ra egy 9812rb-t valami 38-ért, és Pesten van....  ::)

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2597 Dátum: 2009.10.02 19:55:26 »
Viszont cserében nem valószínű, hogy szét lenne zavarva. Sőt, az ő esetében  - őt ismerve - ez már-már garancia.

Ja Petya, ma feltettek a CS-ra egy 9812rb-t valami 38-ért, és Pesten van....  ::)

Kakukk! A 9855R valszeg meglesz, annyi baja van hogy a hangerőszabájzó gombon van egy kis karc.......itt a kép is. 140 helyett 55 (postaköltséggel megéri) ÚGYHOGY STIPI STOPI!! :clap: A srác amúgy nagyon bőkezű, elmeséltem a mesémet.....egyszer volt hol nem volt, volt egyszer egy ember aki autóhifi építésbe kezdett.......és mondta van neki minden, RCA kábelek, erősítők, fejek, stb. Nézek jó minőségű kábeleket is, elektroszaki kollégám szintén épített egy rendszert, jobban benne van a dologban mint én. Ő ajánlott egy autóhifi üzletet ahol lehet f*sza minőségű kábeleket kapni. Az is lehet hogy arról az oldalról amit küldtem neked (ott úgyis van ISO átalakító, hangszóró keret, Aurishoz rádióbeépítő keret....) onnan megrendelem a  kábeleket és pont. Ami meg most vana  kocsiban azt kivágom, jó lesz szárítókötélnek, majd anyuci tereget rá :D. Vagy eladom valami min. pénzért.
 Még hangszórókat kellene nézegetnem, hallgatózni hogy milyet vegyek. A Blaupunkt erősítő az most marad, majd később veszek egy nagyon tutit. Srác elküldi postán 20 rongy és kész. A lényeg most a fej és a kábelek.
 

[a csatolmányt egy admin törölte]

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2598 Dátum: 2009.10.04 18:04:07 »
Üdv mindenkinek!

Hangszórókábelből milyen keresztmetszetűt illik venni? 2-es?? Kábelekből Audison lesz (RCA, táp) külön külön. MNC meg szárítókötél.

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2599 Dátum: 2009.10.04 18:50:29 »
Üdv mindenkinek!

Hangszórókábelből milyen keresztmetszetűt illik venni? 2-es?? Kábelekből Audison lesz (RCA, táp) külön külön. MNC meg szárítókötél.
Nekem meg az a kérdésem, hogy árnyékolt vagy árnyékolatlan hangszórókábelt vegyél. Keresztmetszetben 2-est legalább vennék.
Kácsánál nézd meg a KC-220 és KC-230 kábeleket, legalább ilyet választanék, de a hangszórókábelből mindenki mást fog ajánlani.

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2600 Dátum: 2009.10.04 19:23:38 »
Üdv mindenkinek!

Hangszórókábelből milyen keresztmetszetűt illik venni? 2-es?? Kábelekből Audison lesz (RCA, táp) külön külön. MNC meg szárítókötél.
Nekem meg az a kérdésem, hogy árnyékolt vagy árnyékolatlan hangszórókábelt vegyél. Keresztmetszetben 2-est legalább vennék.
Kácsánál nézd meg a KC-220 és KC-230 kábeleket, legalább ilyet választanék, de a hangszórókábelből mindenki mást fog ajánlani.

Megnéztem, gondolom árnyékolt kell. Taposás álló hangszóróvezeték?? Ha a kocsiban táncolni támad kedvem nehogy megsérüljön a kábel? [rohog] Na jó nem komolytalankodok ::)
Amúgy az a kábel amit a hangszóróhoz adnak, az nem jó?? Gondolom nem.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2601 Dátum: 2009.10.04 20:05:40 »
Megnéztem, gondolom árnyékolt kell. Taposás álló hangszóróvezeték?? Ha a kocsiban táncolni támad kedvem nehogy megsérüljön a kábel? [rohog] Na jó nem komolytalankodok ::)
Amúgy az a kábel amit a hangszóróhoz adnak, az nem jó?? Gondolom nem.

Nézd meg a Cordial CLS 215-öst. Árban valamivel jobb, vagy ugyanott van, és nekem konkrétan jobbnak mondták, mint a kácsást.
...bár szinte mindegy is, mit veszel hozzá, mert amíg nem volt 6-8 féle kábeled, nem fogod tapasztalni a különbséget, és kizárólag mások tapasztalataira hagyatkozhatsz. Én is így tettem.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2602 Dátum: 2009.10.04 20:29:41 »
én a házimozimhoz vettem a kacsa audionál KS-1007B kábelt  csak 500ft/m , hazavittem összedugtam és  :clap: :clap:
hatalmas különbség volt!
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2603 Dátum: 2009.10.04 20:46:44 »
Megnéztem, gondolom árnyékolt kell. Taposás álló hangszóróvezeték?? Ha a kocsiban táncolni támad kedvem nehogy megsérüljön a kábel? [rohog] Na jó nem komolytalankodok ::)
Amúgy az a kábel amit a hangszóróhoz adnak, az nem jó?? Gondolom nem.

Nézd meg a Cordial CLS 215-öst. Árban valamivel jobb, vagy ugyanott van, és nekem konkrétan jobbnak mondták, mint a kácsást.
...bár szinte mindegy is, mit veszel hozzá, mert amíg nem volt 6-8 féle kábeled, nem fogod tapasztalni a különbséget, és kizárólag mások tapasztalataira hagyatkozhatsz. Én is így tettem.

Én 2-est láttam 720-ért/m olyasmi mint a Cordial........mindegy a lényeg hogy 2-es nem árt. 4X3m
 Ma meg már leszereltem a bal oldali ajtó burkolatát. Naná hogy ez is egyszerűen lejött, imádom ezt a kocsit, mindent egyszerű szétszedni benne. Patentokat körbe kipattintani, ajtómodult kiszedni csatlakozóról lehúzni. Fogantyúról az ezüstszínű burkolatot lepattintani, mögötte van 2 csillagfejű csavar az kiteker. Kilincs mögötti kis burkolatot kivenni, amögött is van 1 csillagfejű csavar, kiteker. 2 db bowdenhuzal van végén kis gömbfejekkel, azokat ki kell akasztani és már le is jött a kárpit.
 Majd csinálok képet is, ilyet sajna nem találni neten........ha valakit érdekelne. A gyári hangszóróra, semmi de semmi nincs írva :hmmmm: ráadásul 3 helyen szépen be van szegecselve :D nehogymár egyszerűen ki kelljen csak csavarozni. Lemérni nem tudtam, nagyon remélem az új hangszóró megfelelő mélységben lesz, nem fog nekiütközni az ablaknak.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2604 Dátum: 2009.10.04 21:12:44 »
Hát... nem akarlak elkeseríteni, de készülj fel arra, hogy esetleg kiemelőkeretet kell farigcsálni...

16-os van benne gyárilag?

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2605 Dátum: 2009.10.04 21:41:20 »
Hát... nem akarlak elkeseríteni, de készülj fel arra, hogy esetleg kiemelőkeretet kell farigcsálni...

16-os van benne gyárilag?
Persze 16,5-es.....hangszórókeretet veszek hozzá, hát ha máshogy nem megy farigcsálok. Hátsó hangszóróknak is farigcsáltam....de minek [rohog]....ez is biztos fog menni. Szerinted érdemes valami kis szigeteléssel felruházni az ajtókat?

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2606 Dátum: 2009.10.05 08:43:14 »
Hát... Máséval könnyű a csalánt verni.

Ha másnak kellene kevéske tudásom és még kevesebb tapasztalatom alapján összeállítani hifit, akkor szörnyű pénzeket el tudnék költeni, csak kérdés, hogy aki a pénzt kifizeti, az mire és mennyit hajlandó áldozni.

Bizonyos szint felett a zajcsillapítás elengedhetetlen. Enélkül - mivel a karosszériában egyébként könnyen formálható, hajlékony fém a fő alkotóelem - buhog, visszarezonál, nincs meg a zene tere, és az erősítő erőinek jelentős részét elveszi a csillapítatlanság, arról nem beszélve, hogy rosszabb esetben olyan interferenciák jöhetnek létre, amik kioltanak, vagty erősen gyengítenek bizonyos hangokat.

Nekem annak idején úgy indult, hogy igen, legyen, igen Dynamat Extreme, igen, a legdrágább, de a legjobb, és inkább ebből egy tenyérnyi a hangszóró mögé, mint másból egy egész lap az ajtóba. Ezen lehet vitázni, érvelni pro és kontra, hogy ez drága, vagy nem, hogy megéri-e az árát, vagy nem, aki nekem ezt ajánlotta, az nem jár ugyan hangminőség-versenyekre tudtommal, de ismert a szakmában, ezt tapasztaltam. Épp a hét végén hallgattam bele a rendszerébe, és hát  :eek:.

Tudod, van az a zene, amit ha hallgatsz, tudod, hogy rádió szól, vagy CD. Ilyen általában az autóhifik nagy része.
Aztán van az a típus, aminél mintha tévét néznél, vagy koncertet, el tudod helyezni a zenészeket magad előtt képzeletben.
És van az autóhifiknek az a megdöbbentő típusa, amikor a hallgatót behelyezi a koncert kellős közepébe (persze ehhez jó audiofelvétel is kell), és úgy érzi, hogy a feje fölött zenélnek. Na ez ilyen volt. Mondják, egy hifi akkor jó, ha az ember lába önként elkezd járni. Na az enyém nem járt, mert éppen hangosan csámcsogva falta a fülem a zenét, tátva maradt a szám a döbbenetes dinamikától, és az iszonyú erőtartalékoktól, ami abban a hifiben volt.(JBL GTI szériás szett, GTI szériás nyomó és Crown-féle erősítők, Sony fejjel.)

Szóval én hallgattam rá, és belevagdostam az ajtóba - meg a kárpitra - két lapot. Könnyen fel lehetett rakni, könnyen lehetett vágni, jól tapadt. Hogy mennyit csillapít, vagy mennyit nem azt az én rendszeremen effektíve nem tudtam lemérni, mert én már eleve úgy raktam össze, hogy egy lap benne volt, és arra ment egy másik szintén darabokban. A második után még jobb lett, ez biztos. És az is biztos, hogy ezt az egyet leszámítva amit hallottam, azokban nem volt színpad, az enyémben meg volt, pedig árkategóriában valahol hasonló hifiket hallgattam össze.

Szóval ha van rá keret, ne sajnáld a hifitől a zajcsillapítást. Látványos, ha ugrálnak a tükrök az ajtón, de gondolja arra, hogy ezt a tükör azért teszi, mert ezt az energiát a hifid a karosszéria mozgatására, és nem a Te szórakoztatásodra használta el...

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2607 Dátum: 2009.10.05 08:47:20 »
Ja,

http://totalcar.hu/magazin/hifituning/zaj/

kis olvasnivaló Ear tollából, miheztartás végett.  ::)

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2608 Dátum: 2009.10.05 09:14:23 »
Hát... Máséval könnyű a csalánt verni.
Szóval ha van rá keret, ne sajnáld a hifitől a zajcsillapítást. Látványos, ha ugrálnak a tükrök az ajtón, de gondolja arra, hogy ezt a tükör azért teszi, mert ezt az energiát a hifid a karosszéria mozgatására, és nem a Te szórakoztatásodra használta el...
Dynamat helyett a Soudaband is szóba jöhet, lehet hogy nem erre a célra lett ez kifejlesztve, de igenis jól működik, pl nekem is sokat dobott. Lapat Scionját még nem hallottam ugyan, de szerintem neki se lehet panasza a zajszigetelésre.  :1eye:

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2609 Dátum: 2009.10.05 10:58:54 »
Üdv mindenkinek!

Hangszórókábelből milyen keresztmetszetűt illik venni? 2-es?? Kábelekből Audison lesz (RCA, táp) külön külön. MNC meg szárítókötél.

A legjobb alap hangszórókábel a Kácsás Neotech 1440.