Szavazás

Mennyire vagy vájtfülű?

Nem hallgatok rádiót autóban.
4 (3.6%)
Elég a gyári zene, elégedett vagyok vele.
63 (56.3%)
Egy gyárinál jobb fejegység mindig befigyel.
31 (27.7%)
Mindenem a zene, új fejegység, nagy ovál, erősítő, mélynyomó.
14 (12.5%)

Összes szavazó: 112

Szerző Téma: AutóHiFi (hallga csak...)  (Megtekintve 1704767 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2685 Dátum: 2009.10.08 16:23:32 »
Ez a síkba csiszolás über nagy szopásnak néz ki. Nem mondod, hogy a kárpit gyári rácsa belülről bordázott?! Te jó Isten!  :censored:

Az is. Én is rezgőcsiszolóval kezdtem. Gondolhatod, mennyit haladt. Úgy saccoltam, hogy kábé egy hét alatt meglesz, ha csak enni, aludni, meg sz.rni állok meg.
Aztán rájöttem, hogy a flex az eszi áma  fát rendesen, csak figyelni kell, nehogy felgyújtsa az ember. Na onnantól gyorsan haladt, simán meglett egy-két óra alatt, a felfogató fülek kicsit süllyeszve, formára okosítva.

És igen, a kárpit hangszórórácsa bordázott, ráadásul asszimetrikusan, pontosabban ferdén. Azt is le kellett csiszolni. Mondjuk ez a műanyag hálás fajta, mert ha túlmelegedett, nem égett meg, hanem krémszerűvé vált, kicsit nyúlt, de viszonylag könnyen lehetett kezelni. Ja nem mondtam, ezt is flexszel vágtam és csiszoltam le, elég sziszifiszi munka volt, meg egy rossz mozdulat, és a korong kiköszön a másik oldalon.

Az a baj, hogy a gyári hsz. rácsa egybe van építve az ajtó belső kárpitjával. Azt nem lehet olyan egyszerűen onnan kirobbantani. Arról nem beszélve, hogy mennyire über ocsmány lenne úgy. Minden féle képpen a gyári rácsot kellene valahogyan megcsinálni úgy, hogy belemenjen a 16-os szett... Csak az is külön f.s benne, hogy a rács átmérőre kisebb, mint 16 centi, ergo a hangszóró szélei kvázi le lesznek takarva ezáltal. Gondolom ez a hangzásnak nem ad túl sok esélyt...

Így van. Éppen ezért ha én valami komolyabb szettet veszek az autóba, akkor nyelek egy nagyot, és inkább szétvágatom az ajtókárpitot, és kap a szett egy normális, felfelé döntött keretet.
De meg lehet a gyári rácsot csinálni, hisz nekem is úgy van. És valóban a hangzásra finoman szólva nincs jó hatással. Lehet, hogy nekem is tök más lenne a véleményem erről a szegény kis szettről mind erőben, mind dinamikában, ha nem a bokámra üvöltene egy 14 cm-s nyíláson keresztül, hanem rendesen felfelé el lenne fordítva, és a saját rácsán keresztül lélegezne. Tud olyan rezgést kelteni ha fel van hangosítva, hogy elölről, a rácsok nyílásain keresztül érződik, hogy jár a levegő, szóval nem lenne ez rossz, egyre inkább ez az érzés kezd úrrá lenni rajtam.

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2686 Dátum: 2009.10.08 21:25:50 »
Sziasztok!

Megjöttek ma az apró dolgok, RCA kábel, hangszórókeret, rádiókeret, ISO adapter, hangszórókábel. És minden stimmel, el sem hiszem :D. Ráadásul az RCA amit rendeltem nem volt, így küldtek egy jobbat, ami drágább lett volna 2 ezerrel Magyarul 6000-ért van egy 8000 Ft-os kábelem. Gyári fejet már kivettem, tápkábel (+) egy részét már kivettem, RCA jelátalakító butaságot kivágtam mint macskát anyagcserére :D. Szóval alakul a dolog. A fej és az Audison kábelszett még úton van, de aztán minden meg lesz. Úgyhogy vasárnap fölkelek 6-kor és este 10-ig meg sem állok :cry: [rohog] hehe
 Ja a gyári hangszórót szétberheltem, de nem igen tudom felhasználni, nem is nagyon kell. Van filc majd azzal lefedem a fém és műanyag felöleteket, nehogy nekem valahol zörögjön. A gyári keret jó vágási minta lesz.

[a csatolmányt egy admin törölte]

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2687 Dátum: 2009.10.08 21:29:28 »
A szivaccsal befedett gyűrű csak rá volt ragasztva. Tapétavágóval a membránt körbevágtam , a műanyag merevítéseket + a 2 vezetéket kivágtam, reszelés, csiszolás és..........semmi értelme az egésznek :D szerintem, mert a hangszórót nem tudom rajta rögzíteni 4 csavarral. a leválasztott műanyag gyűrű meg pont felül az új hangszóró memránjára (ami a tölcsér és a fém gyűrű között van ...asszem íg híjják :flowers:)Jobb az amit rendeltem.

[a csatolmányt egy admin törölte]

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2688 Dátum: 2009.10.09 05:36:23 »

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2689 Dátum: 2009.10.09 08:45:19 »
Ez az installáció brutál, már én is nézegettem. Igazi szemet gyönyörködtető.
Bár a mélyközepeket lehetett volna kicsit fölfelé fordítani

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2690 Dátum: 2009.10.09 08:46:43 »
Sziasztok!

Megjöttek ma az apró dolgok, RCA kábel, hangszórókeret, rádiókeret, ISO adapter, hangszórókábel. És minden stimmel, el sem hiszem :D. Ráadásul az RCA amit rendeltem nem volt, így küldtek egy jobbat, ami drágább lett volna 2 ezerrel Magyarul 6000-ért van egy 8000 Ft-os kábelem. Gyári fejet már kivettem, tápkábel (+) egy részét már kivettem, RCA jelátalakító butaságot kivágtam mint macskát anyagcserére :D. Szóval alakul a dolog. A fej és az Audison kábelszett még úton van, de aztán minden meg lesz. Úgyhogy vasárnap fölkelek 6-kor és este 10-ig meg sem állok :cry: [rohog] hehe
 Ja a gyári hangszórót szétberheltem, de nem igen tudom felhasználni, nem is nagyon kell. Van filc majd azzal lefedem a fém és műanyag felöleteket, nehogy nekem valahol zörögjön. A gyári keret jó vágási minta lesz.

Egy nap alatt nemigen végzel vele, főleg, ha akarsz rezgéscsillapítást is bele. De ne siesd el, inkább sz.rakodj vele három napot, de minden tökéletes legyen.

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2691 Dátum: 2009.10.09 08:49:52 »
A hangszórókábel behúzása, lesz kb 3-4 óra... :) nekem is 3 óra volt a bal oldal 15 perc a jobb ajtóhoz :)
« Utoljára szerkesztve: 2009.10.09 08:54:22 írta kleingy »

barna.czukor

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2692 Dátum: 2009.10.09 09:10:58 »
For Brown.Sugar
Brutális mennyiségű és árú cucc van benne. Biztos hang is jön ki belőle.

Mind ezek mellett nekem nem tetszik sem az ócska ablaktekerő, sem pedig a krómkeretes ajtóhangszóró. Nagyon utólagos szaga van, olyan erőltetett. A kézifékkar is ocsmány, az sem kellene. Szerintem stílustalan, túláradó ez a krómbetétezés mindenhol.

Az ajtóhangszóróval amúgy az a gond, hogy fekete mindegyik rácsa, az ajtó meg szürke. Innentől kezdve nem lehet szépen beépíteni úgy, hogy ne emelkedjen ki onnan, hogy van ott valami kendács. Még ha rosszabbul is szól, én meg akarom tartani a meglévő rácsomat, az legalább beleillik oda, nem kendács.
Esetlen ha lefestem szürkére az új hangszóró rácsát, talán az lehet még kompromisszumos megoldás.

Amúgy sosem értettem hogy az miért jó, hogy autóhifire ráköltöm a kocsi árának a többszörösét. Én max 150.000-ret költenék hifire, beleértve a bitulapozást, a fejegységet és a hangszórókat. És ez is rengeteg pénz. Ennek a bőrözött szettnek az árából rakathatott volna bele ablakemelőt, megvehette volna a TTE rugószettet, TTE első-hátsó stablilizátort, turbót, stb...

barna.czukor

  • Vendég
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2693 Dátum: 2009.10.09 09:14:29 »
Úgyhogy vasárnap fölkelek 6-kor és este 10-ig meg sem állok :cry: [rohog] hehe
Ezalatt kb egy erősítőt lehet beépíteni, tapasztalatból tudom. Mire minden kábelt beszerelsz, mire lerögzíted, mire beforrasztod az összes csatit a kébelekre, simán este 10 van már.

Sztem egy ekkora project olyan 3-4 napnál indul, mire összeáll teljesen. Sztem az én hangszóró beépítésem is egy full nap alatt jó, ha megvan...

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2694 Dátum: 2009.10.09 09:25:07 »
For Brown.Sugar
Brutális mennyiségű és árú cucc van benne. Biztos hang is jön ki belőle.

Mind ezek mellett nekem nem tetszik sem az ócska ablaktekerő, sem pedig a krómkeretes ajtóhangszóró. Nagyon utólagos szaga van, olyan erőltetett. A kézifékkar is ocsmány, az sem kellene. Szerintem stílustalan, túláradó ez a krómbetétezés mindenhol.

Az ajtóhangszóróval amúgy az a gond, hogy fekete mindegyik rácsa, az ajtó meg szürke. Innentől kezdve nem lehet szépen beépíteni úgy, hogy ne emelkedjen ki onnan, hogy van ott valami kendács. Még ha rosszabbul is szól, én meg akarom tartani a meglévő rácsomat, az legalább beleillik oda, nem kendács.
Esetlen ha lefestem szürkére az új hangszóró rácsát, talán az lehet még kompromisszumos megoldás.

Amúgy sosem értettem hogy az miért jó, hogy autóhifire ráköltöm a kocsi árának a többszörösét. Én max 150.000-ret költenék hifire, beleértve a bitulapozást, a fejegységet és a hangszórókat. És ez is rengeteg pénz. Ennek a bőrözött szettnek az árából rakathatott volna bele ablakemelőt, megvehette volna a TTE rugószettet, TTE első-hátsó stablilizátort, turbót, stb...
Azok az erősítők, ~8ezer eurót kóstálnak... legalább is lengyel árat láttam ezekre az erölködőkre.
« Utoljára szerkesztve: 2009.10.09 09:27:20 írta taby »

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2695 Dátum: 2009.10.09 10:41:41 »
A hangszórókábel behúzása, lesz kb 3-4 óra... :) nekem is 3 óra volt a bal oldal 15 perc a jobb ajtóhoz :)

Te is azzal szívtál nagyot? Basszus nálam alig lehetett áterőltetni a hangszórókábelt az átvezetőn, pedig kábelbehúzóval készültem. Végül csak úgy ment át, hogy szigszalaggal "áramvonalasra" tekertem, és tocsogott a WD40-ben...

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2696 Dátum: 2009.10.09 10:45:36 »
Mind ezek mellett nekem nem tetszik sem az ócska ablaktekerő, sem pedig a krómkeretes ajtóhangszóró. Nagyon utólagos szaga van, olyan erőltetett. A kézifékkar is ocsmány, az sem kellene. Szerintem stílustalan, túláradó ez a krómbetétezés mindenhol.

Az ajtóhangszóróval amúgy az a gond, hogy fekete mindegyik rácsa, az ajtó meg szürke. Innentől kezdve nem lehet szépen beépíteni úgy, hogy ne emelkedjen ki onnan, hogy van ott valami kendács. Még ha rosszabbul is szól, én meg akarom tartani a meglévő rácsomat, az legalább beleillik oda, nem kendács.
Esetlen ha lefestem szürkére az új hangszóró rácsát, talán az lehet még kompromisszumos megoldás.

Amúgy sosem értettem hogy az miért jó, hogy autóhifire ráköltöm a kocsi árának a többszörösét. Én max 150.000-ret költenék hifire, beleértve a bitulapozást, a fejegységet és a hangszórókat. És ez is rengeteg pénz. Ennek a bőrözött szettnek az árából rakathatott volna bele ablakemelőt, megvehette volna a TTE rugószettet, TTE első-hátsó stablilizátort, turbót, stb...

Hát, az ablakemelővel kapcsolatban igazad van, itt ezek a cuccok a Toyotában idegenül hatnak, Németországban - német autókon - nagy divat ez a króm kézi ablaktekerő, mert ott náluk ez az egzotikus, nem a hátsó villanyablak. Hangszóróráccsal semmi gond nincs szerintem, és tényleg óriási akusztikai "adatvesztéssel" jár a gyári rács a maga 2 mm-es vastagságával, rajta 2 mm-s lyukakkal, közte 2 mm anyaggal.

A 150 ezer az egy egész jó összeg, de ennyiért bizony hasznnáltban is erősen gondolkodni kell.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2697 Dátum: 2009.10.09 10:46:10 »
Ezalatt kb egy erősítőt lehet beépíteni, tapasztalatból tudom. Mire minden kábelt beszerelsz, mire lerögzíted, mire beforrasztod az összes csatit a kébelekre, simán este 10 van már.

Sztem egy ekkora project olyan 3-4 napnál indul, mire összeáll teljesen. Sztem az én hangszóró beépítésem is egy full nap alatt jó, ha megvan...

Ez így van, én is tanúsíthatom.

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2698 Dátum: 2009.10.09 11:15:42 »
Megjött a kábelekre a Kácsától a pontos ajánlat: ~37ezer :surrender:
Hát akkor kábelbeszerelés csúszik egy hónapot. Addig még olvasgatok utánna

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2699 Dátum: 2009.10.09 11:24:51 »
Te biztos, hogy kell egy majd negyvenezres beruházás csak kábelre? Van annyira jó a hifi többi része? vagy tervezel olyan fejlesztést, ami ezt indokolttá teszi?

...bár az is igaz, hogy ha már bent van, akkor lehet fejleszteni nagy bontás nélkül...  ::)