Szavazás

Mennyire vagy vájtfülű?

Nem hallgatok rádiót autóban.
4 (3.6%)
Elég a gyári zene, elégedett vagyok vele.
63 (56.3%)
Egy gyárinál jobb fejegység mindig befigyel.
31 (27.7%)
Mindenem a zene, új fejegység, nagy ovál, erősítő, mélynyomó.
14 (12.5%)

Összes szavazó: 112

Szerző Téma: AutóHiFi (hallga csak...)  (Megtekintve 1711417 alkalommal)

0 Felhasználó és 9 vendég van a témában

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2505 Dátum: 2009.09.28 23:08:59 »
Ezt jó hallani. Én a 9857-et 76 ezerért láttam a surányi honlapján. Még hitelre is meg lehet venni......6 hónapos futamidő, havi 13 ezer.....igaz a végén lenne 80 mire kifizetném, mindegy. Vegyem használtan? Nem tudom.......jobban bízom az új dolgokban, inkább újat vennék. Egy erősítő használtan is erősítő, úgy értem az csak be van kötve és van, nem nyomkodod + ilyenek. Én ilyen szempontból kicsit kényes vagyok sajnos :D Egy vidéki autóhifis webshopban láttam 63 ezerért is a 9857-et. Amúgy meg megnéztem, ezzel megegyező tulajdonságokkal rendelekező Alpine fej nincsen, az ennél olcsóbbak gyengébbek is. Így tuti ezt veszem, ezen nem érdemes már spórolni.

Én is az voltam, de a 45-ös árral nem lehetett vitatkozni.  :D

Igaz, hogy egy erősítő használtan is erősítő, de azzal is ki lehet tolni, ha nem figyel oda az ember, hiába hogy csak egyszer kell jól beállítani.
Van olyan hirdetés, ahol garanciás nagytudású Alpine-okat hirdetnek. Persze nem lehet részletre kifizetni, ez biztos.
De mik azok a tulajdonságok, amik más Alpine-oknál nincsenek, és úgy gondolod, fontosak?

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2506 Dátum: 2009.09.28 23:10:29 »
Jaja nézegetem őket, nekem egyenlőre olyan 20-as körül is jó lesz, majd később veszek egy jobbat és kész.
eddig ezek a legjobb találatok szerintem: http://www.expressz.hu/szorakoztatoelektronika/autohifi/erosito/hirdetes-15556474/#
                                                     http://www.expressz.hu/szorakoztatoelektronika/autohifi/erosito/hirdetes-16401518/
Ha valaki tud használt 4 csatornás erősítőt az szóljon!!!! :surrender: :clap:

http://www.vatera.hu/audison_vr_206_153365528.html

ezekről beszéltem. Ezeket érdemes lenne megvenni.

2 x 70W @ 4 ohms (13V)
2 x 130W @ 2 ohms (13V)
2 x 190W @ 1 ohms (Impulsive power - 13V)
1 x 250W @ 4 ohms bridged (13V)

Belül is rend van....  ::) (ez a VR 206 belseje)

35 a kettő? A tiéd az nagyon jó!! Nekem is egy ilyen kellene majd, de most egyszerre minden nem fog menni. A 35 is most sok sajnos :no: de köszönöm, rendes vagy hogy segítesz. Most ütős fej lesz, egy jó kis komponens szett és egy használt lepukkant de márkás ideiglenes erősítő (kb. 20 ezerért) előre. Azért ha még látsz használt erősítőt, szólj.
 A te erősítőd mit tud?

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2507 Dátum: 2009.09.28 23:22:59 »
De ha nagyon kell, van otthon nekem elfekvőben egy öreg Blaupunktom még abból az időből, amikor a Blaupunkt tényleg piacvezető volt. 2x75/1x150W, én nagyon hajtottam a négycsatornásat, ezért nem építettem be. Én is így gondolkoztam eleinte, mint Te, hogy a szett megy a fejről, a láda meg majd megy az erősítőről, de aztán mikor belegondoltam, hogy a kocsit kétszer kell majd szétrobbantani, hogy bevezetékezzem az első szetthez, meg így is úgy is szét kell szedni, hogy a tápkábelt hátra vigyem, meg hogy most egy RCA, utána meg majd még egy RCA-páros, meg hogy majd még lehet-e pont olyan típusú RCA-t csináltatni ugyanazokkal a csatlakozókkal.... nyűgös. Baromi nyűgös. Úgy voltam vele, hogy akkor inkább zsebbe nyúlok, és megcsinálom, legalább a vezetékezését. Az meg annyiba került, mint maga az erősítő csak anyagárban. Akkor már miért ne kapjon a rendszer egy normális cuccot...?

Ja itt jut eszembe, ha már vezetékezel, azon tényleg nem érdemes spórolni. Igenis sokat számít a vezetékek, kábelek minősége, még a tápkábelé is. Inkább olcsó erősítő, de ezen nem olyan jó spórolni, ne kelljen újra meg újra szétrobbantani mindent. Nekem pl. szétszedésenként egy patentom bánta a könyöklőn, természetesen a nem cserélhető fajtából...  :censored:

Szóval Blaupunkt. Ha jól sejtem, be vagy már félig-meddig vezetékezve, nem tarthat sok ideig rákötni egy ládát, kipróbálni, milyen.

Bocs! Most olvastam ezt az üzenetedet, nagyon pörögnek itt az események (végre :yes:), kicsit le vagyok maradva + közbe böngészgetem a netet erősítő után. A Blaupunkt ami neked van az 2 csatornás....nekem az jó lenne előre a komponens szettnek?? Ahhoz nem 4 csatornás kell?? 4 hangszóró :surrender:...na most lehet nagy hülyeséget kérdeztem. Be vagyok már vezetékezve, mert a csomagtartóban van egy Blaupunkt 2 csatornás erősítő, ami hajt egy Blaupunkt mélyládát. Meg a gyári fejegység mögött forrasztgattam (kapcsolószál az erősítőhöz a "motoros antenna" vezetékről + a kókány SAL jelátalakító a hátsó hangszóró vezetékekre.....mivel gyári fejegységen nem volt RCA egy darab sem) Még majd az ajtókat is szét kell szednem hogy megnézzem mi újság a hangszórókkal.
 Amúgy neked nem Aurisod van? Anno nem veled beszéltem amikor a hátsó ajtókba hangszórót raktál?

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2508 Dátum: 2009.09.28 23:27:42 »

Én is az voltam, de a 45-ös árral nem lehetett vitatkozni.  :D

Igaz, hogy egy erősítő használtan is erősítő, de azzal is ki lehet tolni, ha nem figyel oda az ember, hiába hogy csak egyszer kell jól beállítani.
Van olyan hirdetés, ahol garanciás nagytudású Alpine-okat hirdetnek. Persze nem lehet részletre kifizetni, ez biztos.
De mik azok a tulajdonságok, amik más Alpine-oknál nincsenek, és úgy gondolod, fontosak?

100 helyett 45........azzal én sem vitatkoztam volna az tuti, jó vétel volt. Olcsóbb Alpinenokban nincs pl.: 3 pár 4V-os RCA, BBE processzor (bár erről cak annyit tudok hogy javítja az MP3-ak hangminőségét :sorcerer:) és még ki tudja mik vannak, sokmindent átlehetne még böngészni....meg a kinézete is tetszik na :D

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2509 Dátum: 2009.09.28 23:28:35 »
Hát...sajnos le kell lombozzalak, az Audosonok darabja 35, annyi, amennyi az enyém is volt. Csak ezek azért régebbi darabok...  ::)

GTO 75.4:
• 104W RMS x 4 channels at 4 ohms and ≤1% THD + N
• Signal-to-noise ratio: 80dBA (reference 1W into 4 ohms)
• 142W RMS x 4 channels at 2 ohms, 14.4V supply and ≤1% THD + N
• 284W RMS x 2 channels at 4 ohms, 14.4V supply and ≤1% THD + N
• Dynamic power: 163W at 2 ohms
• Effective damping factor: 6.384 at 4 ohms
• Frequency response: 10Hz – 83kHz (–3dB)
• Maximum input signal: 5.8V
• Maximum sensitivity: 230mV
• Output regulation: .069dB at 4 ohms
• Dimensions (L x W x H): 15-1/8" x 12-5/16" x 2-3/8"

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2510 Dátum: 2009.09.28 23:32:29 »
Bocs! Most olvastam ezt az üzenetedet, nagyon pörögnek itt az események (végre :yes:), kicsit le vagyok maradva + közbe böngészgetem a netet erősítő után. A Blaupunkt ami neked van az 2 csatornás....nekem az jó lenne előre a komponens szettnek?? Ahhoz nem 4 csatornás kell?? 4 hangszóró :surrender:...na most lehet nagy hülyeséget kérdeztem. Be vagyok már vezetékezve, mert a csomagtartóban van egy Blaupunkt 2 csatornás erősítő, ami hajt egy Blaupunkt mélyládát. Meg a gyári fejegység mögött forrasztgattam (kapcsolószál az erősítőhöz a "motoros antenna" vezetékről + a kókány SAL jelátalakító a hátsó hangszóró vezetékekre.....mivel gyári fejegységen nem volt RCA egy darab sem) Még majd az ajtókat is szét kell szednem hogy megnézzem mi újság a hangszórókkal.
 Amúgy neked nem Aurisod van? Anno nem veled beszéltem amikor a hátsó ajtókba hangszórót raktál?

Ezt a hátsóhangszórós dolgot ezt ne erőltesd. De egyébként ha kellenek a hátsó hangszórók, akkor négycsatornás erősítő kell. Ha nem, akkor elég a két kettes, vagy egy négyes is.

Egy négycsatornás rendszerhez (plusz mélynyomó) hátra kell menjen egy, vagy két táp, három pár RCA, és hátulról elölre a hangszórókhoz két pár hengszórókábel. Ezek bent vannak mind? Jó minőségben? Mert ha nem, akkor sajnos nem fogja azt a hangzást hozni a fej, amit elvár tőle az ember...  :no:

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2511 Dátum: 2009.09.28 23:34:38 »
100 helyett 45........azzal én sem vitatkoztam volna az tuti, jó vétel volt. Olcsóbb Alpinenokban nincs pl.: 3 pár 4V-os RCA, BBE processzor (bár erről cak annyit tudok hogy javítja az MP3-ak hangminőségét :sorcerer:) és még ki tudja mik vannak, sokmindent átlehetne még böngészni....meg a kinézete is tetszik na :D

Hmmm...

Amikről én beszélek, azokban ez benne van, PLUSZ:
- időkorrekció
- ekvalizer
- vágás
- esetleg bass focus
- esetlegesetleg Imprint rendszerre felkészítve
- esetlegesetlegesetleg tud Imprintet processzor nélkül...

Szóval van olyan, ami fullaktív hajtásra is alkalmas lehet akár....

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2512 Dátum: 2009.09.28 23:53:12 »
100 helyett 45........azzal én sem vitatkoztam volna az tuti, jó vétel volt. Olcsóbb Alpinenokban nincs pl.: 3 pár 4V-os RCA, BBE processzor (bár erről cak annyit tudok hogy javítja az MP3-ak hangminőségét :sorcerer:) és még ki tudja mik vannak, sokmindent átlehetne még böngészni....meg a kinézete is tetszik na :D

Hmmm...

Amikről én beszélek, azokban ez benne van, PLUSZ:
- időkorrekció
- ekvalizer
- vágás
- esetleg bass focus
- esetlegesetleg Imprint rendszerre felkészítve
- esetlegesetlegesetleg tud Imprintet processzor nélkül...

Szóval van olyan, ami fullaktív hajtásra is alkalmas lehet akár....

Melyikek ezek a típusok? De gondolom ezek drágábbak nem? Vagy neeem?? :hug:
 Nem akarok erőlködni a hátsó hangszórókkal, hiszek neked. Csak ha már megvettem őket, egyenlőre maradnak. Majd ha építem a rendszert én is meghallgatom milyen hátsó hangszórók nélkül a dolog. Szóval a 4 első hangzsórónak 1 db 4 csatornás erősítő kell ez a lényeg. Huhh.... hát a vezetékezésem egyenlőre úgy fest hogy a hátsó erősítőhöz megy 1 pár RCA kábel (kocsi bal oldalán) és tápkábel kapcsoló szállal (jobb oldalt) mivel ez az erősítő csak a mélyládát hajtja meg, .......hídba van kötve....... így ennyi a történet, jó minőségű kábelek vannak (10-esért vettem, biztos van ennél jobb is, de ezt találtam).
 Így most ezek szerint akkor kell egy 4 csatornás erősítő, annak tápkábel + kapcsolószál, test. Ebbe megy majd a 4 hangszóró vezetéke amit veszek. És kell még 1 RCA kábel ami megy majd a 9857-be a másik RCA kábellal együtt (a hátsó mélyládás erősítőtől). Huhh ezt lehet inkább le kellene rajzolni. [rohog]

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2513 Dátum: 2009.09.28 23:58:35 »

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2514 Dátum: 2009.09.29 00:35:23 »
Melyikek ezek a típusok? De gondolom ezek drágábbak nem? Vagy neeem?? :hug:
 Nem akarok erőlködni a hátsó hangszórókkal, hiszek neked. Csak ha már megvettem őket, egyenlőre maradnak. Majd ha építem a rendszert én is meghallgatom milyen hátsó hangszórók nélkül a dolog. Szóval a 4 első hangzsórónak 1 db 4 csatornás erősítő kell ez a lényeg. Huhh.... hát a vezetékezésem egyenlőre úgy fest hogy a hátsó erősítőhöz megy 1 pár RCA kábel (kocsi bal oldalán) és tápkábel kapcsoló szállal (jobb oldalt) mivel ez az erősítő csak a mélyládát hajtja meg, .......hídba van kötve....... így ennyi a történet, jó minőségű kábelek vannak (10-esért vettem, biztos van ennél jobb is, de ezt találtam).
 Így most ezek szerint akkor kell egy 4 csatornás erősítő, annak tápkábel + kapcsolószál, test. Ebbe megy majd a 4 hangszóró vezetéke amit veszek. És kell még 1 RCA kábel ami megy majd a 9857-be a másik RCA kábellal együtt (a hátsó mélyládás erősítőtől). Huhh ezt lehet inkább le kellene rajzolni. [rohog]

Azér én ezt meggondolnám. Mármint azt, hogy inkább eladjam a még vadi új, bontatlan hátulra szánt hangszórókat mondjuk féláron, vagy beruházzak a kábelezésére.
Miért mondom ezt?
Egy pár használható RCA kábel 6-8.000.- Ft körüli összeg, 5 méteres.
Egy pár hangszórókábel (2x3 méter kb.) másik 2.500.- Ft.
Ebben az aspektusban is tessék elgondolkodni azon, mennyire éri meg a hátsó hangszórókba fektetni.

Egyébként első hallásra azt mondja az ember, ha vannak hátsó hangszórók, hogy hűdeszörráund, de ha megkérdezik, hogy aztán azt hallod-e, hogy az a gitár ott bal oldalon kicsit közelebb van, mint a mögötte lévő ütős, akkor meg csak  :eek: az ember...

Na kábelezés.
Annyi pár RCA-val számolj, ahány hangszrórópárod van. Mélyhez ugyancsak párral számolni. Ha tehát van elöl, hátul, meg a mély,akkor kell 3 pár (3x6-8E...)
Ha nem kell csak a szettnek meg a mélynek, elég 2 pár.

Erősítő tápkábel ugyancsak annyi pár, ahány erősítő, vagy pedig egy bivaly kábel elölről, és azt leágaztatni mondjuk hátul. Tápkábel készlet ugyancsak vagy 8 ezer, a 8AWG-s...

Hangszórókábel annyi darab, ahány hangszóró van, ebből olyan 400/fm-ért lehet ajánlottat kapni. Érdemes rájuk beruházni, iszonyú sokat tudnak dobni a rendszeren.....vagy elvenni belőle. Én ezen szívtam a legjobban a fogam, sz.r volt kiadni majd harmincat csak erre. Nagyon nem akartam.
« Utoljára szerkesztve: 2009.09.29 00:37:00 írta wolfman »

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2515 Dátum: 2009.09.29 00:45:10 »
Alpine CDA 9812 RB, 9855R, 9853R, 9884R, 9887R (EISA díjas!) stb. stb.
Közülük vannak rendes állapotú eladók, alig használtban. Ne kérdezd, miért ad el valaki ilyet.
Lehet, hogy Pio P88 RSII-t vesznek...  ::)
Na az még megfontolandó, ráadásul ebben az árban van (mi az hogy megfontolandó..! Ez igazi audiophile fejegység...)

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2516 Dátum: 2009.09.29 05:22:14 »
Perszé hogy jobban szól szubbal... Szerinted miért van a csomitartómban egy 30 centis sub (ami nemkicsi csomagterem jelentékeny részét magénak tudhatja...) Bár a szedán kasztnihoz kell is a nagy szub :)
De ez az element méretéhez és jellegéhez képest meglepően nagy szubtartományt is magáénak tudhat, dinamikával egyetemben
Hú, akkor kicsit félreértettem a példát...
Milyen hangszóróból csináltad a szubot, hány literes a nettó térfogat, bélelted-e vatelinnel és milyen elven működik: zárt, TL vagy reflex?
Komplett láda gyári :)
Rockford Fosgte PL112. (ugyan ez a legkisebb 12" a palettán, de nekem megfelelő, és az erősítőm se öli meg nagyon :)  ) Annyi, hogy meg kellet fordítani a fázist rajta, hogy ne késsenek a mélyek mert hátrafele néz a láda. No meg a reflexsége okán is. Viszont szerintem elég pontosak és kontrolláltak a mélyei.

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2517 Dátum: 2009.09.29 05:42:11 »
Erősítő tápkábel ugyancsak annyi pár, ahány erősítő, vagy pedig egy bivaly kábel elölről, és azt leágaztatni mondjuk hátul. Tápkábel készlet ugyancsak vagy 8 ezer, a 8AWG-s...
Talán azért célszerűbb lenne 20m2-es kábelt behúzni, azaz awg 4 :) én is lecseréltem a 10mm2-t szépen, azt nem mondom,hogy orbitális lett a különbség, de érezhető.
Ja és nekem 2x50+1x150W most a felállás a erősítőmön, mely max 35 ampert vehet fel :)

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2518 Dátum: 2009.09.29 08:10:51 »

Komplett láda gyári :)
Rockford Fosgte PL112. (ugyan ez a legkisebb 12" a palettán, de nekem megfelelő, és az erősítőm se öli meg nagyon :)  ) Annyi, hogy meg kellet fordítani a fázist rajta, hogy ne késsenek a mélyek mert hátrafele néz a láda. No meg a reflexsége okán is. Viszont szerintem elég pontosak és kontrolláltak a mélyei.

Ezt én sose értettem...

Adott ugye a hangszóró, amit ha jól kötünk be, akkor a membrán először előrefelé fog elmozdulni. Namármost ha fordítva kötjük be, akkor nyilván hátra indul el először, ami további időkiesés. Nem?  :hmmmm:

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2519 Dátum: 2009.09.29 08:40:45 »

Komplett láda gyári :)
Rockford Fosgte PL112. (ugyan ez a legkisebb 12" a palettán, de nekem megfelelő, és az erősítőm se öli meg nagyon :)  ) Annyi, hogy meg kellet fordítani a fázist rajta, hogy ne késsenek a mélyek mert hátrafele néz a láda. No meg a reflexsége okán is. Viszont szerintem elég pontosak és kontrolláltak a mélyei.

Ezt én sose értettem...

Adott ugye a hangszóró, amit ha jól kötünk be, akkor a membrán először előrefelé fog elmozdulni. Namármost ha fordítva kötjük be, akkor nyilván hátra indul el először, ami további időkiesés. Nem?  :hmmmm:
Próbáld ki fordítva is, aztán ahogy jobb, az lesz a nyerő, a hangszórónak nem fáj.
De tény, hogy nekem jobb így.