Szavazás

Mennyire vagy vájtfülű?

Nem hallgatok rádiót autóban.
4 (3.6%)
Elég a gyári zene, elégedett vagyok vele.
63 (56.3%)
Egy gyárinál jobb fejegység mindig befigyel.
31 (27.7%)
Mindenem a zene, új fejegység, nagy ovál, erősítő, mélynyomó.
14 (12.5%)

Összes szavazó: 112

Szerző Téma: AutóHiFi (hallga csak...)  (Megtekintve 1686136 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2550 Dátum: 2009.09.30 10:47:25 »
hidalva 2 Ohmon mennek, nem? :hmmmm:

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2551 Dátum: 2009.09.30 10:52:03 »
Időkorrekció....
Azt tegyük hozzá, hogy az időkorrekció pont a zene természetességét veszi el, a hangok másképp szólnak miután egy digitális mosáson mennek keresztül... Jó ok a cd-már eleve egy digitális mosás...

vinyl (bakelit) lemezeimet analóg módon silánnal mosom... [rohog]
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2552 Dátum: 2009.09.30 11:12:40 »
hidalva 2 Ohmon mennek, nem? :hmmmm:
4 ohmon megy hidalva :)

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2553 Dátum: 2009.09.30 11:25:35 »
hidalva 2 Ohmon mennek, nem? :hmmmm:
4 ohmon megy hidalva :)

 :D Na ez az, amiben nem voltam biztos, csak ennél óvatosabban már nem tudtam megkérdezni....

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2554 Dátum: 2009.09.30 12:47:55 »
:D Na ez az, amiben nem voltam biztos, csak ennél óvatosabban már nem tudtam megkérdezni....
50 Watts RMS x 4ch at 4 Ohms
75 Watts RMS x 4ch at 2 Ohms
150 Watts RMS x 2ch at 4 Ohms

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2555 Dátum: 2009.09.30 14:32:25 »
Petya

http://www.carstyling.hu/buy_shower.php?id=154142
ez elég jó, és formavilágban gyakorlatilag 9857...


http://www.carstyling.hu/buy_shower.php?id=153915
itt egy másik is

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2556 Dátum: 2009.09.30 21:22:01 »
Vagy kell olyan hangszóró, amit nagyon könnyű meghajtani
Amit meg könnyű meghajtani az meg általába kiba** drága... Hifi hangszóróból is alig találni impregnált papirmembránosat, nemhogy autóhangszóróból !

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2557 Dátum: 2009.09.30 22:54:33 »
Petya

http://www.carstyling.hu/buy_shower.php?id=154142
ez elég jó, és formavilágban gyakorlatilag 9857...


http://www.carstyling.hu/buy_shower.php?id=153915
itt egy másik is

Jaja igen ezeket én is néztem....53-ért meggondolandó. Még 1X mondom, nem erőltetem én a hátsó hangszórókat :) Én ki is kötöm őket, szerintem eladom. Még nyár elején építettem be őket, 2 Pioneer TS-G1703i. Azt az egyet sajnálom, hogy ilyen hülye voltam és akkor még nem gondoltam bele ilyesmibe amiről te is beszélsz (hátsó hangszórók rontják a hangzást), csak láttam hogy van neki kábel, hely is, beraktam és húúú de tuti [rohog]. Most majd úgyis kábelezés miatt szét kell megint szedni a kocsit, majd akkor kikötöm, kiszerelem és eladom.
 Viszont akkor már csak az a kérdés, hogy hogy néz így ki a rendszer? elől komponens szett (4 hangszóró) + mélyláda. Hogy néz ki a kábelezés??? Mit hova kötök? 1 db 4 csatornás erősítő elég.....
 2 pár RCA kábel
 2 tápvezeték + 2 test
 1 kapcsoló szál
 3 pár hangszóró kábel (komponensszett előlről 2 pár......mélyláda 1 pár) Hogy kötöm be az erősítőbe? 4 hely van......bal oldali hangszórók, jobb oldali hangszórók, a mélyládát meg hidalva?? Ez pofon egyszerű dolog, de mégse látom át :helpsmilie: Ügyes vagyok mi? :clap:
 Most a 2 csatornás erősítőmre a mélyláda hidalva van.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2558 Dátum: 2009.10.01 07:58:41 »
Viszont akkor már csak az a kérdés, hogy hogy néz így ki a rendszer? elől komponens szett (4 hangszóró) + mélyláda. Hogy néz ki a kábelezés??? Mit hova kötök? 1 db 4 csatornás erősítő elég.....
 2 pár RCA kábel
 2 tápvezeték + 2 test
 1 kapcsoló szál
 3 pár hangszóró kábel (komponensszett előlről 2 pár......mélyláda 1 pár) Hogy kötöm be az erősítőbe? 4 hely van......bal oldali hangszórók, jobb oldali hangszórók, a mélyládát meg hidalva?? Ez pofon egyszerű dolog, de mégse látom át :helpsmilie: Ügyes vagyok mi? :clap:
 Most a 2 csatornás erősítőmre a mélyláda hidalva van.

Tehát van (ha van) egy négycsatornás erősítőd.

Ehhez egy tápkábel elég, hozzá tartozó testkábellel.
Kell hozzá 2 pár RCA, az egyik az első szett, a másik a mélyláda jeleit viszi a fej felől az erősítőhöz.
Vissza hangszórókábelen utazik az erősített jel, az első szetthez megy összesen EGY pár, úgy is mint jobb oldal és bal oldal. Ha szetted van, van keresztváltód is, na oda megy be.
És van egy kábeled még, ami az erősítőtől a mélyládához megy.
Erősítőhöz természetesen kapcsolószál.

Passzív hajtáshoz ennyi elég.



Ha a fej képes arra, hogy aktív hajtást is ki lehessen alakítani, akkor más a helyzet. Ehhez kell a fejen belül a vágás képessége, hogy az első pár RCA-n mondjuk csak a magas, a másodikon csak a közép, a harmadikon pedig csak a mély jöjjön.

Ilyenkor nincs szükség passzív keresztváltókra, a hangszórók közvetlenül az erősítőre vannak kötve, és a fejen végzett vágás biztosítja, hogy minden hangszóró csak azokat a jeleket kapja, amiket meg is tud szólaltatni.

Na ilyenkor kell egy hatcsatornás, vagy egy kettes és egy négyes, vagy három kettes erősítő.

Erősítők számától függően táp 1, 2, vagy 3, vezérlőszál 1, 2, vagy 3. Plusz test.
3 pár RCA, 2 pár hangszórókábel, egy pár a mélyközéphez, egy pár a csipogókhoz, egy darab pedig a mélyhez... ::)

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2559 Dátum: 2009.10.01 08:56:23 »

Tehát van (ha van) egy négycsatornás erősítőd.

Ehhez egy tápkábel elég, hozzá tartozó testkábellel.
Kell hozzá 2 pár RCA, az egyik az első szett, a másik a mélyláda jeleit viszi a fej felől az erősítőhöz.
Vissza hangszórókábelen utazik az erősített jel, az első szetthez megy összesen EGY pár, úgy is mint jobb oldal és bal oldal. Ha szetted van, van keresztváltód is, na oda megy be.
És van egy kábeled még, ami az erősítőtől a mélyládához megy.
Erősítőhöz természetesen kapcsolószál.

Passzív hajtáshoz ennyi elég.



Ha a fej képes arra, hogy aktív hajtást is ki lehessen alakítani, akkor más a helyzet. Ehhez kell a fejen belül a vágás képessége, hogy az első pár RCA-n mondjuk csak a magas, a másodikon csak a közép, a harmadikon pedig csak a mély jöjjön.

Ilyenkor nincs szükség passzív keresztváltókra, a hangszórók közvetlenül az erősítőre vannak kötve, és a fejen végzett vágás biztosítja, hogy minden hangszóró csak azokat a jeleket kapja, amiket meg is tud szólaltatni.

Na ilyenkor kell egy hatcsatornás, vagy egy kettes és egy négyes, vagy három kettes erősítő.

Erősítők számától függően táp 1, 2, vagy 3, vezérlőszál 1, 2, vagy 3. Plusz test.
3 pár RCA, 2 pár hangszórókábel, egy pár a mélyközéphez, egy pár a csipogókhoz, egy darab pedig a mélyhez... ::)


Okés most már letisztult a dolog, köszönöm a részletes tájékoztatót :flowers: a 2 tápkábelt elírtam, csak 1 kell igen és 1 test. Viszont ha már szétszedem majd az autót, behúzok most mindent, ezt mondtad te is.....most behúzok 2 RCA-t az 1 meglévő mellé, még 1 tápkábelt + testkábelt
 Kéne még egy első szett, már csak arra vadászok. Az Alpine 9855R amit carstylingon hírdetnek, arra lecsapok, csak az a gáz a srác Kaposváron lakik :D De majd felhívom aztán megbeszéljem vele a dolgot, hátha összejön. Ha nem, akkor lesz a 9857 75-ért újonnan részletre :sorcerer:
 Viszont akkor most a 2 csatornás erősítőm (Blaupunkt GTA 2 Special MkII) és a 2 hátsó hangszóróm eladó (Pioneer TS-G1703i) esetleg tudsz rá vevőt? 18 ezer a kettő

Peti

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2560 Dátum: 2009.10.01 09:32:47 »
Okés most már letisztult a dolog, köszönöm a részletes tájékoztatót :flowers: a 2 tápkábelt elírtam, csak 1 kell igen és 1 test. Viszont ha már szétszedem majd az autót, behúzok most mindent, ezt mondtad te is.....most behúzok 2 RCA-t az 1 meglévő mellé, még 1 tápkábelt + testkábelt
 Kéne még egy első szett, már csak arra vadászok. Az Alpine 9855R amit carstylingon hírdetnek, arra lecsapok, csak az a gáz a srác Kaposváron lakik :D De majd felhívom aztán megbeszéljem vele a dolgot, hátha összejön. Ha nem, akkor lesz a 9857 75-ért újonnan részletre :sorcerer:
 Viszont akkor most a 2 csatornás erősítőm (Blaupunkt GTA 2 Special MkII) és a 2 hátsó hangszóróm eladó (Pioneer TS-G1703i) esetleg tudsz rá vevőt? 18 ezer a kettő

Vigyázz, ne ess át a ló túloldalára!

Aktív hajtás csak nagyon hozzáértőknek, meg versenyzésre való. Könnyen haza lehet vágni vele még a legjobb hangszórókat is.

Ezt csak azért mondom, hogy kétszer is gondold meg, hogy ilyenre adod-e a fejed. És ha nem adodo ilyenre, mert mondjuk nem akarod szétvágni az autó paneljeit, akkor fölösleges behúzni a plusz kábeleket, pláne úgy, hogy egy tápkábel készlet 8-10 ezer forint, egy RCA-páros ha jó minőségű (és egy jó rendszerben annak kell lennie), megint csak 6-8 ezer forintnál kezdődik, fölső határ a csillagos ég. Apropó, most milyen kábelek vannak bent? mondd, hogy nem MNC, SAL, vagy valami hasonló....

Szóval nem biztos, hogy fel kell készítened az autódat egy aktív hajtáshoz. Arról nem beszélve, hogy aki ilyet épít az autóba, általában ezzel együtt ki is fordítja a kocsit, kárpitokat kiveszi, az egész autót telerakja rezgéscsillapítókkal (pont ma reggel számoltam ki, ez nagyjából 100-150 ezer Forint csak anyagárban). Márpdig ha ez kell hogy következzen, akkor a plusz RCA meg erősítő-tápkábel huszadrangú lesz.

Szóval ha kell egyáltalán, akkor is ráérsz még...

A fejet én mindenképpen kipróbálnám azért. Nagyon masszív darabok az Alpine-ok, nekem az a tapasztalatom (mondom, az enyémet két éve koptatták a demofalban, egy karc nem volt rajta, a Piok meg pár hónapja voltak kint, totál karcosan), meg az országos szervíze is itt van Pesten Gombi személyében, de ne azzal a kellemetlenséggel kelljen kezdenie az embernek, hogy hát ez van, vagy az van a fejjel. Illetve Te tudod, Te beszéltél a tulajjal. Ha mondjuk még garanciális, akkor semmi gáz. Postaköltség megvan vagy 1-2 ezer Forint, az nem akadály.

Erősítőt nézegess még, ne kötelezd el magad a Blaupunkt mellett. Asszem pont van egy JBL GTO 75.4 eladó, érdeklődj utána. Nem emlékszem, milyen áron, én 35-ért vettem az enyémet. Ha ennyi, vagy ennél olcsóbb, megéri.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2561 Dátum: 2009.10.01 09:34:49 »
...sőt, vannak olyan igazán profik, akik ennek ellenére sem hajtanak aktívban. Szóval ez afféle kuriózum, egyáltalán nem általános dolog.

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2562 Dátum: 2009.10.01 11:35:39 »
Az autó elsősorban ajtó szigeteléssel kb úgy kell számolni hogy 1,5 m2 kell egy ajtó szigetelésére (legalább is a soudaband-ból) Szerintem nagyon jól sikerült a soudabanddal a szigetelés.

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2563 Dátum: 2009.10.01 18:27:42 »
Az a baj körbenéztem már erősítők szempotjából és a JBL-ek mindenhol használtan 35-ért vannak........semmi jó. Nekem most 20-ért jó lesz ez a kis Blaupunkt, vasárnapra le van már beszélve az üzlet. Majd később beruházok egy komolyabbra. Most inkább a fejegységen van a hangsúly, abból akarok jót venni. Aktív hajtás nem kell, ez az időkorrekciós dolog sem olyan fontos nekem. Ezzel a csávóval nem tudtam még beszélni aki árulja a 9855R-t..... :1eye:
 Ez a póstás dolog ez meg nem tudom hogy működik, még nem igen intéztem ilyet postán [rohog] Elküldi én meg átutalom neki a pénzt? És mi van ha nem küldi vagy nem bízunk egymásban mivel idegen? Vagy butaságokat beszélek? Te intéztél már ilyet postai úton wolfman?
 A plussz tápvezetéket meg plusz 2 RCA kábelt csak azért akartam ha lenne még 1 erősítő a későbbiekben...........de most így belegondolva, 4 csatornás rendszerhez tök fölösleges. Így kell 1 pár RCA és a hangszóróvezetékek. Az RCA kábel és a hangszóró vezeték minősége számít? Vagy a tápkábelé is? MNC van benne, ráhibáztál :surrender: :clap: b..... meg. De ami ennél jobb az jó drága gondolom.....mit ajánlasz?
 Hogy a kakas csípjá meg!! :sorcerer: Bárcsak ott tartanék már hogy minden megvan, csak be kell rakni és jöhetnek az élvezetek :hug:. Még az egyébb kiegészítők is kellenek (fejegységhez átalakító kábel ISO-ra, rádió keret, hangszóró keret...)
 

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2564 Dátum: 2009.10.01 18:46:13 »
Újabb kérdés..........basszus már kezdem magam rosszul érezni hogy ilyen tudatlan vagyok. Nézegetem a hangszóró szetteket, tetszik ez a JBL GTO6508C (http://www.absolutsound.hu/index.php?P=prod&GY=1&S=2&ID=627&FK=2&AK=11&SE=2&TTXT=JBL%20GTO6508C)
 Csak 2 ohmos.......az számít valamit? Vagy nekem 4 ohmos kellene??