Szavazás

Mennyire vagy vájtfülű?

Nem hallgatok rádiót autóban.
4 (3.6%)
Elég a gyári zene, elégedett vagyok vele.
63 (56.3%)
Egy gyárinál jobb fejegység mindig befigyel.
31 (27.7%)
Mindenem a zene, új fejegység, nagy ovál, erősítő, mélynyomó.
14 (12.5%)

Összes szavazó: 112

Szerző Téma: AutóHiFi (hallga csak...)  (Megtekintve 1711429 alkalommal)

0 Felhasználó és 15 vendég van a témában

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2490 Dátum: 2009.09.28 09:19:57 »
Mármint hogy akkor is bírja, ha odatekersz neki?
Köszöni szépen teljesen jól van! De komolyan nem volt olyan nagy hangerő ahol szenvedett volna, (persze ésszerű határok között) A mélyládát sokszor lehalkitom, és úgy fillelem :) Jazzhez rockhoz szinte egyáltalán nem kell a láda persze ez természetes is hiszen nem nagyon megy le az efféle zene ez alá. Az index fórumon sokak szerint egyáltalán nem kellene vágjam egyébként az elementeket, mert azt is szereti, de nincs szivem szélessávra tenni, de maj kipróbálom ma, pl Hans Zimmer Gladiator Ost- The battle trackjét, hogyan is szól, abban azért van bőven mély is hiszen püffölik az üstdobokat bőséggel.

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2491 Dátum: 2009.09.28 20:51:03 »

Nem nem nem és nem.

Igényes rendszernél nincs fejről hajtott hangszóró, nincs hátsó hangszóró, pláne akkor nincs, ha a fejegységed, amit venni akarsz (9857R) három pár 4V-os RCA-val rendelkezik!
Tessék méltóképpen aláépítkezni egy ilyen fejnek. Vagy vegyél valamit húszér, hogy zörögjön. Majd hetvenezret fölösleges elkölteni arra, hogy utána fejről hajtsd meg a hangszórókat.
Hidd el, tudom, miről beszélek.

Nekem ugyanez a fejegységem van, annyi különbséggel, hogy nem tud blackoutot, 4x50W-os, és nem 4V-s RCA-k vannak rajta.
Namost ebből csak a 4V-s RCA-t sajnálom. Az se érdekelne, ha 4X10W-s lenne, mert azzal kezdtem, hogy lekapcsoltam a belső végfokot (igen, ezen ilyet is lehet).

Kb. két hétig ment nekem is fejről, de nem lehet szavakkal leírni, mekkora különbség mutatkozott azonnal, ha erősítve volt.
Ha gondolod, meghallgathatod.


Szia wolfman!

Ezek szerint akkor kellene vennem még 1 4 csatornás erősítőt és arról hajtani a négy első beszerelésre kerülő új hangszórót? Igen erről hallottam én is, hogy lehet állítólag olyan fejet is kapni amiben nincs is erősítő......az a tuti. Mert ha egy erősített jelet erősítesz (amit én is művelek pl.:S) az nem vezet semmi jóra. Ezért is szeretném továbbfejleszteni a rendszert. De nem vagyok profi, nem is akarok csúcsszuper rendszert. Ennek sajnos csak a pénz szab határt...124 ezret azért nem adnék ki most egy fejért, bármennyire is érdekel az autóhifi építés + a szép tiszta hangzású zene.
 Majd szétnézek, mennyiért találni 4 csatornás erősítőt. Az első hangszórós fejegységes project így is lesz egy 100-as :flowers:. Nem akarok gagyi nyekergő cuccot, de vérprofi félmilliós rendszert se, éljen az arany középút.
 Akkor marad a CDA-9857R fej (kerül amibe kerül, erre lehet építeni a későbbiekben is) 16-os komponens szettet meghallgatom melyiknek van jó hangja (Alpine, JBL, u-Dimension, Pioneer) és akkor nézek 4 csatornás erősítőt is, aztán lehet az majd a jövő zenéje lesz, egyszerre ennyit most nem biztos költenék a kocsira. De tényleg nagyon rajta vagyok a hangrendszer továbbfejlesztésén, éjjel nappal ezen forog az agyam :flowers: :D

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2492 Dátum: 2009.09.28 20:52:47 »
Jazzhez rockhoz szinte egyáltalán nem kell a láda persze ez természetes is hiszen nem nagyon megy le az efféle zene ez alá. Az index fórumon sokak szerint egyáltalán nem kellene vágjam egyébként az elementeket, mert azt is szereti, de nincs szivem szélessávra tenni, de maj kipróbálom ma, pl Hans Zimmer Gladiator Ost- The battle trackjét, hogyan is szól, abban azért van bőven mély is hiszen püffölik az üstdobokat bőséggel.
Hmm, az üstdob és a nagybőgő azért megszólal a szubon is... Legalább is én hallgattam jazzt szubbal és anélkül is. Gyomorbavágó volt szószerint a különbség :) és a szubos verzió nekem jobban tetszett. Persze izlések és pofonok... :D

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2493 Dátum: 2009.09.28 20:55:44 »
Ezek szerint akkor kellene vennem még 1 4 csatornás erősítőt és arról hajtani a négy első beszerelésre kerülő új hangszórót?
Igy van, de mi van ha pénz szükén először veszel 10-20ezerér' egy használt végfokot aztán idővel lecseréled egy jobbra?
Azon már bukni nem igen fogsz. Szerintem gondold meg :)

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2494 Dátum: 2009.09.28 21:03:47 »
Ezek szerint akkor kellene vennem még 1 4 csatornás erősítőt és arról hajtani a négy első beszerelésre kerülő új hangszórót?
Igy van, de mi van ha pénz szükén először veszel 10-20ezerér' egy használt végfokot aztán idővel lecseréled egy jobbra?
Azon már bukni nem igen fogsz. Szerintem gondold meg :)

Próféta szólt belőled! :clap: így lesz. Viszont akkor lehet elég lenne egy gyengébb fej is? Alpine fronton persze. Egy használt jobb végfok 20ezer. Wolfman! Te vagy az Alpine zseni, mit mondasz? Megéri a CDA-9857R?

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2495 Dátum: 2009.09.28 21:25:32 »
Próféta szólt belőled! :clap: így lesz. Viszont akkor lehet elég lenne egy gyengébb fej is? Alpine fronton persze. Egy használt jobb végfok 20ezer. Wolfman! Te vagy az Alpine zseni, mit mondasz? Megéri a CDA-9857R?
Ha van rá keret, akkor vedd meg a fejegységet és egy használt végfokot. Én a hifi erősítőmmel csináltam ezt, megvettem a drága erősítőt aztán rájöttem, hogy de jól is tettem... utána könnyű volt apránként előrelépni a CDjátszó és a hangfalak cserélgetésével.

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2496 Dátum: 2009.09.28 21:34:02 »
Jazzhez rockhoz szinte egyáltalán nem kell a láda persze ez természetes is hiszen nem nagyon megy le az efféle zene ez alá. Az index fórumon sokak szerint egyáltalán nem kellene vágjam egyébként az elementeket, mert azt is szereti, de nincs szivem szélessávra tenni, de maj kipróbálom ma, pl Hans Zimmer Gladiator Ost- The battle trackjét, hogyan is szól, abban azért van bőven mély is hiszen püffölik az üstdobokat bőséggel.
Hmm, az üstdob és a nagybőgő azért megszólal a szubon is... Legalább is én hallgattam jazzt szubbal és anélkül is. Gyomorbavágó volt szószerint a különbség :) és a szubos verzió nekem jobban tetszett. Persze izlések és pofonok... :D
Perszé hogy jobban szól szubbal... Szerinted miért van a csomitartómban egy 30 centis sub (ami nemkicsi csomagterem jelentékeny részét magénak tudhatja...) Bár a szedán kasztnihoz kell is a nagy szub :)
De ez az element méretéhez és jellegéhez képest meglepően nagy szubtartományt is magáénak tudhat, dinamikával egyetemben
« Utoljára szerkesztve: 2009.09.28 21:36:13 írta taby »

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2497 Dátum: 2009.09.28 22:01:46 »
Perszé hogy jobban szól szubbal... Szerinted miért van a csomitartómban egy 30 centis sub (ami nemkicsi csomagterem jelentékeny részét magénak tudhatja...) Bár a szedán kasztnihoz kell is a nagy szub :)
De ez az element méretéhez és jellegéhez képest meglepően nagy szubtartományt is magáénak tudhat, dinamikával egyetemben
Hú, akkor kicsit félreértettem a példát...
Milyen hangszóróból csináltad a szubot, hány literes a nettó térfogat, bélelted-e vatelinnel és milyen elven működik: zárt, TL vagy reflex?

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2498 Dátum: 2009.09.28 22:31:18 »
Majd szétnézek, mennyiért találni 4 csatornás erősítőt. Az első hangszórós fejegységes project így is lesz egy 100-as :flowers:. Nem akarok gagyi nyekergő cuccot, de vérprofi félmilliós rendszert se, éljen az arany középút.
 Akkor marad a CDA-9857R fej (kerül amibe kerül, erre lehet építeni a későbbiekben is) 16-os komponens szettet meghallgatom melyiknek van jó hangja (Alpine, JBL, u-Dimension, Pioneer) és akkor nézek 4 csatornás erősítőt is, aztán lehet az majd a jövő zenéje lesz, egyszerre ennyit most nem biztos költenék a kocsira. De tényleg nagyon rajta vagyok a hangrendszer továbbfejlesztésén, éjjel nappal ezen forog az agyam :flowers: :D

Én a JBL GTO-t 35-ért vettem használtan. Ez hozzáértők szerint is van olyan jó, hogy érdemes vele egy Morel hangszórót meghajtani.  :yes:

Ha utána nézel, nagyon jó erősítőket lehet találni. Most hirdet valaki két Audisont, egy kettő, és egy négycsatornásat, 35-40 ezer Forintért. Ha még nem lenne erősítőm, én például azonnal megvenném, mert az a srác, aki a GTO-t ajánlotta, éppen ezt az erősítőt mutatta, hogy ha lenne, ő ilyet venne.....magának.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2499 Dátum: 2009.09.28 22:39:19 »
De ha nagyon kell, van otthon nekem elfekvőben egy öreg Blaupunktom még abból az időből, amikor a Blaupunkt tényleg piacvezető volt. 2x75/1x150W, én nagyon hajtottam a négycsatornásat, ezért nem építettem be. Én is így gondolkoztam eleinte, mint Te, hogy a szett megy a fejről, a láda meg majd megy az erősítőről, de aztán mikor belegondoltam, hogy a kocsit kétszer kell majd szétrobbantani, hogy bevezetékezzem az első szetthez, meg így is úgy is szét kell szedni, hogy a tápkábelt hátra vigyem, meg hogy most egy RCA, utána meg majd még egy RCA-páros, meg hogy majd még lehet-e pont olyan típusú RCA-t csináltatni ugyanazokkal a csatlakozókkal.... nyűgös. Baromi nyűgös. Úgy voltam vele, hogy akkor inkább zsebbe nyúlok, és megcsinálom, legalább a vezetékezését. Az meg annyiba került, mint maga az erősítő csak anyagárban. Akkor már miért ne kapjon a rendszer egy normális cuccot...?

Ja itt jut eszembe, ha már vezetékezel, azon tényleg nem érdemes spórolni. Igenis sokat számít a vezetékek, kábelek minősége, még a tápkábelé is. Inkább olcsó erősítő, de ezen nem olyan jó spórolni, ne kelljen újra meg újra szétrobbantani mindent. Nekem pl. szétszedésenként egy patentom bánta a könyöklőn, természetesen a nem cserélhető fajtából...  :censored:

Szóval Blaupunkt. Ha jól sejtem, be vagy már félig-meddig vezetékezve, nem tarthat sok ideig rákötni egy ládát, kipróbálni, milyen.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2500 Dátum: 2009.09.28 22:49:00 »
Próféta szólt belőled! :clap: így lesz. Viszont akkor lehet elég lenne egy gyengébb fej is? Alpine fronton persze. Egy használt jobb végfok 20ezer. Wolfman! Te vagy az Alpine zseni, mit mondasz? Megéri a CDA-9857R?

A 9857R egy nagyon jó fej, ebben egészen biztos vagyok.
Hátránya, hogy nem tud vágást, időkorrekciót. Ezt a két fontos körülményt (illetve a hiányát) én is akkor tapasztaltam meg, amikor már megvolt a 9856R. Mondjuk annyira nem izgat, mert én úgy vagyok vele, hogy menet közben úgyis elvész az apró kis nüansznyi hangzások, és ezzela  színpad jelentős része.

A 9856-nak, a kistesónak valami csodálatos hangja van, nekem nagyon-nagyon tetszik. Nálam csak első szett van, a hátsó hangszórók bár bent vannak, szigorúan ki vannak hagyva a játékból, de - és én sem hittem a fülemnek - volt olyan zeneszám, ahol a kongák a hátam mögött szólaltak meg. Mondtam volna, hogy csak bebeszélem magamnak, totál hülye vagyok, de amikor a mellettem ülő kollégámat (övé volt a CD) megkérdeztem, hogy hallotta-e, annak meg csak a szeme forgott, hogy hát ezt meg hogy...? akkor tudtam, hogy nem én vagyok a villamos.

Szóval az én kezdő fülem szerint jó tere van, gyanítom, hogy egy jobbacska szettel még sokkal jobb is lehetne. Egyáltalán nem bántam meg, hogy ilyet vettem.

Apropó, mennyiért is veszed Te a 9857-et? Mert 70 körül azért már vágást és időkorrekciót tudó Alpine-okat is lehet ám kapni, csak szét kell nézni! Ha már beruházol, érdemes esetleg ilyet venni, és autócserénél - ha lesz - magaddal vinni a következőbe. Én azért vettem meg ezt az Alpine-t, mert 45 (!!!) ezer volt az ára. Száz helyett. És annak ellenére, hogy két éve minimum ott állt a demofalban láthatóan semmi baja sem volt az össze-vissza karcosodott, de csak pár hete kirakott Pioneer-ok mellett. Igaz, az eladó elmondása szerint nem sokan szagolták meg, olyan drága volt.....hálistennek.  :clap:
Szóval én kvázi használtan vettem, de mégsem. Ilyet neten is találsz, és ha hetvenet rászánsz, talán érdemes olyat venni, amiben ott a további fejlesztés lehetősége. De mondom, ha esetleg úgy döntesz, a 9857-et sem bánod meg, ebben biztos vagyok.

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2501 Dátum: 2009.09.28 22:53:45 »

Én a JBL GTO-t 35-ért vettem használtan. Ez hozzáértők szerint is van olyan jó, hogy érdemes vele egy Morel hangszórót meghajtani.  :yes:

Ha utána nézel, nagyon jó erősítőket lehet találni. Most hirdet valaki két Audisont, egy kettő, és egy négycsatornásat, 35-40 ezer Forintért. Ha még nem lenne erősítőm, én például azonnal megvenném, mert az a srác, aki a GTO-t ajánlotta, éppen ezt az erősítőt mutatta, hogy ha lenne, ő ilyet venne.....magának.

Jaja nézegetem őket, nekem egyenlőre olyan 20-as körül is jó lesz, majd később veszek egy jobbat és kész.
eddig ezek a legjobb találatok szerintem: http://www.expressz.hu/szorakoztatoelektronika/autohifi/erosito/hirdetes-15556474/#
                                                     http://www.expressz.hu/szorakoztatoelektronika/autohifi/erosito/hirdetes-16401518/
Ha valaki tud használt 4 csatornás erősítőt az szóljon!!!! :surrender: :clap:

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2502 Dátum: 2009.09.28 22:59:41 »
Jaja nézegetem őket, nekem egyenlőre olyan 20-as körül is jó lesz, majd később veszek egy jobbat és kész.
eddig ezek a legjobb találatok szerintem: http://www.expressz.hu/szorakoztatoelektronika/autohifi/erosito/hirdetes-15556474/#
                                                     http://www.expressz.hu/szorakoztatoelektronika/autohifi/erosito/hirdetes-16401518/
Ha valaki tud használt 4 csatornás erősítőt az szóljon!!!! :surrender: :clap:

http://www.vatera.hu/audison_vr_206_153365528.html

ezekről beszéltem. Ezeket érdemes lenne megvenni.

2 x 70W @ 4 ohms (13V)
2 x 130W @ 2 ohms (13V)
2 x 190W @ 1 ohms (Impulsive power - 13V)
1 x 250W @ 4 ohms bridged (13V)

Belül is rend van....  ::) (ez a VR 206 belseje)

[a csatolmányt egy admin törölte]

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2503 Dátum: 2009.09.28 23:04:22 »
Összehasonlításként itt az enyém belseje.

[a csatolmányt egy admin törölte]

Petyaa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 942
  • Auris 1.4 VVT-i
Re: AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #2504 Dátum: 2009.09.28 23:04:41 »
Próféta szólt belőled! :clap: így lesz. Viszont akkor lehet elég lenne egy gyengébb fej is? Alpine fronton persze. Egy használt jobb végfok 20ezer. Wolfman! Te vagy az Alpine zseni, mit mondasz? Megéri a CDA-9857R?

A 9857R egy nagyon jó fej, ebben egészen biztos vagyok.
Hátránya, hogy nem tud vágást, időkorrekciót. Ezt a két fontos körülményt (illetve a hiányát) én is akkor tapasztaltam meg, amikor már megvolt a 9856R. Mondjuk annyira nem izgat, mert én úgy vagyok vele, hogy menet közben úgyis elvész az apró kis nüansznyi hangzások, és ezzela  színpad jelentős része.

A 9856-nak, a kistesónak valami csodálatos hangja van, nekem nagyon-nagyon tetszik. Nálam csak első szett van, a hátsó hangszórók bár bent vannak, szigorúan ki vannak hagyva a játékból, de - és én sem hittem a fülemnek - volt olyan zeneszám, ahol a kongák a hátam mögött szólaltak meg. Mondtam volna, hogy csak bebeszélem magamnak, totál hülye vagyok, de amikor a mellettem ülő kollégámat (övé volt a CD) megkérdeztem, hogy hallotta-e, annak meg csak a szeme forgott, hogy hát ezt meg hogy...? akkor tudtam, hogy nem én vagyok a villamos.

Szóval az én kezdő fülem szerint jó tere van, gyanítom, hogy egy jobbacska szettel még sokkal jobb is lehetne. Egyáltalán nem bántam meg, hogy ilyet vettem.

Apropó, mennyiért is veszed Te a 9857-et? Mert 70 körül azért már vágást és időkorrekciót tudó Alpine-okat is lehet ám kapni, csak szét kell nézni! Ha már beruházol, érdemes esetleg ilyet venni, és autócserénél - ha lesz - magaddal vinni a következőbe. Én azért vettem meg ezt az Alpine-t, mert 45 (!!!) ezer volt az ára. Száz helyett. És annak ellenére, hogy két éve minimum ott állt a demofalban láthatóan semmi baja sem volt az össze-vissza karcosodott, de csak pár hete kirakott Pioneer-ok mellett. Igaz, az eladó elmondása szerint nem sokan szagolták meg, olyan drága volt.....hálistennek.  :clap:
Szóval én kvázi használtan vettem, de mégsem. Ilyet neten is találsz, és ha hetvenet rászánsz, talán érdemes olyat venni, amiben ott a további fejlesztés lehetősége. De mondom, ha esetleg úgy döntesz, a 9857-et sem bánod meg, ebben biztos vagyok.

Ezt jó hallani. Én a 9857-et 76 ezerért láttam a surányi honlapján. Még hitelre is meg lehet venni......6 hónapos futamidő, havi 13 ezer.....igaz a végén lenne 80 mire kifizetném, mindegy. Vegyem használtan? Nem tudom.......jobban bízom az új dolgokban, inkább újat vennék. Egy erősítő használtan is erősítő, úgy értem az csak be van kötve és van, nem nyomkodod + ilyenek. Én ilyen szempontból kicsit kényes vagyok sajnos :D Egy vidéki autóhifis webshopban láttam 63 ezerért is a 9857-et. Amúgy meg megnéztem, ezzel megegyező tulajdonságokkal rendelekező Alpine fej nincsen, az ennél olcsóbbak gyengébbek is. Így tuti ezt veszem, ezen nem érdemes már spórolni.