Szerző Téma: Alkatrészek, technikai kérdések  (Megtekintve 2901903 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #11955 Dátum: 2014.09.14 19:12:05 »
Meg fogom nézetni egy szakemberrel rövid idön belül... jo lenne, ha csak a hövédö lemezt kellene megszoritani, vagy màsegyebet.

Amùgy majd probàlok esetleg közben egy hangfelvételt késziteni rola, hàtha jobban bemérhetö lesz a zajforràs.
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos

kuf

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 239
    • http://www.igeny.hu/corolla
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #11956 Dátum: 2014.09.14 19:35:23 »
Sziasztok,

2003 szept.-i hatchback corollához hol érdemes jó áron első szélvédőt szerezni? Illetve milyen árban mennek, ha tudjátok?

köszönöm!
Szabi

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #11957 Dátum: 2014.09.14 20:10:03 »
Sziasztok,

2003 szept.-i hatchback corollához hol érdemes jó áron első szélvédőt szerezni? Illetve milyen árban mennek, ha tudjátok?

köszönöm!
Szabi
Nekem velük van jó tapasztalatom (családban több autón cseréltek szélvédőt), illetve őket mondják még, hogy jók és olcsók.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #11958 Dátum: 2014.09.14 21:21:28 »
Sziasztok,

2003 szept.-i hatchback corollához hol érdemes jó áron első szélvédőt szerezni? Illetve milyen árban mennek, ha tudjátok?

köszönöm!
Szabi
www.uvegneked.hu
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #11959 Dátum: 2014.09.15 14:40:06 »
Ma reggel beugrottam egy szervizbe, hogy megnézessem ezt a kipufogo-csilingelést.

A szerelö kézségesen rà is àllt, felemelte az autot és megvizsgàlta a kipufogo-rendszert.

Szerinte egy kis lemez (sikàn?) vàlhatott le (amely, ha jol értettem a kipufogocsöben levö perforàlt csöveket tartja). Szerinte nem érdemes sokat foglalkozni a dologgal, mert elöfordulhat, hogy magàtol eltàvozik, de ha zavar a hang, akkor az egyedüli megoldàs csak a teljes kipufogorendszer cseréje lehet, ami nem olcso mulatsàg...

Szerinte a müszaki vizsgàn is àtmegy igy az auto mert a gàzkibocsàjtàs elvileg nem lett rosszabb, és idövel sem lesz talàn erösebb a zaj.

Azt nem értem, hogy ha magàtol is kitakarodhat az a darab, akkor leszerelve ki is lehetne ràzni a csöböl, vagy kimosni? Vagy csak akkor tàvozhat el, ha elég a csöben, ami gondolom nem tùl valoszinü...? Vagy esetleg aprobb darabokra törhet és ekkor a gàzzal tàvozik?

Volt màr valakinek ilyen gondja a kipufogoval, és talàlt esetleg rà valami megoldàst?
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos

Celicáss

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 378
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #11960 Dátum: 2014.09.15 22:34:48 »
Ez biztos, hogy az E12-es Corolla katalizàtora? Mert nekem ilyen Corollàm van...


Nem értelek. Elolvastad amit írtam ?
Ha meg ilyen Corollád van, magad is meggyőződhetsz milyen van rajta.

Celicáss

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 378
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #11961 Dátum: 2014.09.15 22:43:47 »
Ma reggel beugrottam egy szervizbe, hogy megnézessem ezt a kipufogo-csilingelést.

A szerelö kézségesen rà is àllt, felemelte az autot és megvizsgàlta a kipufogo-rendszert.

Szerinte egy kis lemez (sikàn?) vàlhatott le (amely, ha jol értettem a kipufogocsöben levö perforàlt csöveket tartja). Szerinte nem érdemes sokat foglalkozni a dologgal, mert elöfordulhat, hogy magàtol eltàvozik, de ha zavar a hang, akkor az egyedüli megoldàs csak a teljes kipufogorendszer cseréje lehet, ami nem olcso mulatsàg...


Te nem szőke vagy és nő ?

Innen is üdvözlöm a szerelődet. Biztos jó szaki lehet. Egy zörgő lemezdarab miatt (?) -ha igaz- egy egész kipufogórendszert cserél.
Perforált csövek kizárólag a hátsó dobban vannak. A középdob az átmenő csak ki van tömve egy tűzálló zajvisszafogó anyaggal.
Szal a perforált csövek a hátsó dobban. Ezek a dob zárólemezére vannak hegesztve de van ilyen köztes lemez a dob beljesében is.
Ha ez levállik az ***a lesz, mert teljesen nyitott lesz a hátsó dobod.
de "nem érdemes sokat foglalkozni a dologgal, mert elöfordulhat, hogy magàtol eltàvozik," :)


« Utoljára szerkesztve: 2014.09.15 22:48:02 írta totya11 »

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #11962 Dátum: 2014.09.15 23:18:42 »
Nem értelek. Elolvastad amit írtam ?
Elnézést, én a képpel kapcsolatban irtam, hogy mintha az E12-esen nem ilyen lenne a katalizàtor. De értem, amit irtàl.

Te nem szőke vagy és nő ?
Tudtommal nem... , de profi hozzàértö sem...

Innen is üdvözlöm a szerelődet. Biztos jó szaki lehet.
Nem ismerösöm a szerelö, csak örültem, hogy talàltam ma egy mühelyt, ahol alà tudtak nézni az autonak.

Egy zörgő lemezdarab miatt (?) -ha igaz- egy egész kipufogórendszert cserél.

de "nem érdemes sokat foglalkozni a dologgal, mert elöfordulhat, hogy magàtol eltàvozik," :)

Igazad van, hogy nem tùl logikus az a mit a szerelö mondott...
Inkàbb elölröl jön a zörgés, tehàt inkàbb a katalizàtor, vagy a leömlö irànyàbol.

Szerinted arrafele mi lehet elvileg levàlva belül, ami ilyen csilingelö hangot produkàlhat? Végül csak a katalizàtor lesz a lùdas...?
« Utoljára szerkesztve: 2014.09.15 23:24:07 írta espero1 »
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #11963 Dátum: 2014.09.16 02:45:54 »
Te nem szőke vagy és nő ?
:-D:-D:-D:-D:-D
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #11964 Dátum: 2014.09.16 23:06:21 »
Sziasztok,

Meg tudjàtok mondani, hogy a kipufogorendszer melyik elemében (a beömlötöl a hàtso dobig) szokott àltalàban levàlni valami fémdarab, ami csilingelö hangot hallat gàzadàsra?

Elvileg minden elemben elöfordulhat ilyen vagy sem?

Az interneten talàlt àbràk alapjàn nem tünik ùgy, hogy példàul a katalizàtorban bàrmi is levàljon (elég tömör és kemény keràmia tölti ki làtszolag), de lehet tévedek...
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #11965 Dátum: 2014.09.18 18:50:51 »
Vannak fejlemények a katalizátorommal kapcsolatban...

Ma reggel kigyulladt a sàrga hibajelzö làmpa a müszerfalon. Egy szerelő kiolvasta, és ezùttal a P0420-as hibakódot jelezte az auto.

Sőt, az autot megemelve azt a bizonyos fémes zajt is sikerült beazonositani: a katalizàtort megütögetve a zaj valóban onnan jön.

Most már azt hiszem, nincs más választásom, mint hogy cseréljem az egész középsö kipufogó rendszert... Gyorsan kell talàljak egy jo megoldàst, mert hamarosan kell vigyem az autot vizsgàztatni, és a jelen àllapotàban nem hiszem, hogy àtmenne...

Tanácsot szeretnék tehàt kérni töletek, hogy vegyek egy új de utàngyàrtott katalizátort amely egyezik ezen alkatrész gyàri kodszàmàval, vagy esetleg hasznàltat bontobol, egy az enyémmel megegyezö autobol?

Vajon az ECU felismeri majd az utàngyàrtott katalizátort, vagy csak az eredeti Toyotàsat?

Majd kérek egy àrajànlatot a màrkaszervizböl is de azt hiszem, az nagyon dràga lesz (ùgy az alkatrész mint a munkadij)...

Meg tudnátok mondani, hogy egy új katalizátor eleve az összes szondàval jön (lambda-szonda, a katalizàtor elötti és utàni), vagy meg kell azokat is külön vásárolni?

Hogy lehet azt megàllapitani, hogy a jelenlegi szondák még működőképesek-e vagy sem? Erdemes egyùttal azokat is cserélni, vagy amiatt, hogy a katalizátor csereérett, a szondàk még lehetnek jok?

Előre is köszönöm a válaszokat.
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos

Konrad

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1314
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #11966 Dátum: 2014.09.18 19:59:55 »
Szondak kulon vannak, en azokat max megtisztitanam mondjuk izopropillal.

A kat ugy tudom, az elso leomloben van.
Szerintem utangyartottat kell venni kedvezmenyes aron azt csa.
Hasznalt kipofogo csovet hegeszteni takolni nem ajanlott.
Ha megtartod vegyel ujat, ha nem hasznaltat.
Ha a hasznalt kozel azonos arban van, akkor inkabb ujat.

Szondakat meg berakjak hibakodot torlik azt ra lehet merni am azokra is. Manualban benne van milyen fesz ertekeket kell mutatnia stb... De ebbe sose melyedtem bele

G astran csereltem a komplett hatso kozepso dobot 13 ev utan megadta magat, de most szuper.
Konrád

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #11967 Dátum: 2014.09.18 20:14:20 »
Ertem. Természetesen én is legszivesebben ùj utàngyàrtottat, de a gyàri kodszàmmal megegyezö katalizàtort vennék.

Csak az bizonytalanitott el egy kicsit, mert mintha olvastam volna olyan beszàmolokat, hogy a nem eredeti de ùj katalizàtor beszerelése utàn sem szünt meg a hibakod...
Az univerzàlis katalizàtor milyen? Utàngyàrtottat jelent, vagy olyat ami elvileg minden autohoz passzol?

Egyelöre làtokörömben van egy ùj utàngyàrtott és egy bontott katalizàtor is (egy kb. ugyanannyit, 94.000 km-t futott autobol valo mint az enyém).
A bontott kb. feleannyiba kerül mint az ùj utàngyàrtott... 
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #11968 Dátum: 2014.09.18 21:13:43 »
Én bontottat vennék. Persze meg kell nézni milyen, tiszta e, zörög e..

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #11969 Dátum: 2014.09.18 21:15:45 »
Én bontottat vennék. Persze meg kell nézni milyen, tiszta e, zörög e..
Azért vennél bontottat, hogy minden biztos passzoljon, vagy inkàbb az àr miatt, esetleg màs megfontolàsbol?
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos