Szerző Téma: Alkatrészek, technikai kérdések  (Megtekintve 2901386 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #9180 Dátum: 2012.10.30 12:52:35 »
Mérnök létedre...  :devil:

Bepi, nem mondd már... Lendkerék. Így megvan?
Erre nyomja rá a kuplungszerekezet a kuplungtárcsát, illetve ez egyensúlyozza ki a motor járásának egyenetlenségeit. Ja, és az önindító is ezt tekeri meg indításkor.
« Utoljára szerkesztve: 2012.10.30 13:07:18 írta mondi »
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #9181 Dátum: 2012.10.30 12:53:43 »
Sziasztok! Tudja valaki, hogy kuplungcsere alkalmával érdemes, kell-e a lendítőkereket cserélni/szabályoztatni? Sajnos kuplung csúsztatás során, főleg emelkedőn érzem hogy durván beráz a motor. A kocsi egy 98-as Corolla, 4E-FE motorkával. Köszönöm
Szerintem ha szét van szedve a szaki megmondja. De ez a berázás nem feltétlenül emiatt van. Előfordulhat, hogy a motortartó bakok nem tartanak már eléggé.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #9182 Dátum: 2012.10.30 12:54:26 »
Sziasztok! Tudja valaki, hogy kuplungcsere alkalmával érdemes, kell-e a lendítőkereket cserélni/szabályoztatni? Sajnos kuplung csúsztatás során, főleg emelkedőn érzem hogy durván beráz a motor. A kocsi egy 98-as Corolla, 4E-FE motorkával. Köszönöm
Kuplungcseréhez úgyis el kell vinni szakihoz, majd ő megmondja hogy mi merre meddig. Legalábbis én így szoktam leegyszerűsíteni a dolgokat. A lendítőkerek meg a lendkerek és nem a szerencsekerek szinonimája :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #9183 Dátum: 2012.10.30 13:11:15 »
Mérnök létedre...  :devil:

Bepi, nem mondd már... Lendkerék. Így megvan?
Erre nyomja rá a kuplungszerekezet a kuplungtárcsát, illetve ez egyensúlyozza ki a motor járásának egyenetlenségeit. Ja, és az önindító is ezt tekeri meg indításkor.
Úgy már ismerem. De lendítőkerékként nem tanítottak úttervezésből ilyet...  :whistling:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

lehella

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #9184 Dátum: 2012.10.30 14:02:16 »
Kuplungot mindenképp szettben cseréltetek. Aisin Asko? Nem hallottam róla, tényleg ennyire jó? Én Valeo-t néztem ki, de az borsosabb áron is megy :)
A lendítőt azért kérdeztem, mert ladámnál volt ugyanilyen bibi, hogy rázott a motor az előbb leírt körülményeknél, szétszedve semmi baja nem volt szemre és indikátor órával mérve is csak minimális volt a felületbeli eltérés, de azt mondta sok tapasztalt kolléga, hogy melegen, mikor felhevül a tárcsa meg a lendkerék egyaránt, akkor ráz, mert hullámossá válik a felülete és annak a rázását továbbítja a motor, váltó felé. A szerelő, akihez fogom vinni azt mondta, hogy elég a  kuplungcsere, jó lesz, de ladánál kuplungcsere és lendkerék szabályozás a tuti (és a tapasztalat) azt mondják. Kérdés, hogy Toyota lendkerékkel meglehet-e tenni ilyet, előfordult-e ilyesmi valakinél.
« Utoljára szerkesztve: 2012.10.30 14:11:20 írta lehella »

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #9185 Dátum: 2012.10.30 14:15:49 »
Kuplungból a japánok gyárija Aisin Asko. Az angolé Luk. 200 ezer km után én is csak kuplungszettet cseréltem, a lendkerékhez nem kellett nyúlni (amúgy is ultraszívás a meló, a fél autót le kell bontani a cseréhez).
         

lehella

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #9186 Dátum: 2012.10.30 14:42:15 »
Tapasztaltál rázást a kuplungozás során? Bízom benne, hogy nekem is elég lesz csak a kuplung cseréje, akkor vagy Aisint, vagy Luk-ot választok, amelyik olcsóbb lesz. A váltót lekell venni a kocsiról és szerelőhöz vinni mert eléggé zörög, így megejtődik a kuplungcsere is (eléggé fent is fog már a pedál)

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #9187 Dátum: 2012.10.30 14:49:08 »
Tapasztaltál rázást a kuplungozás során? Bízom benne, hogy nekem is elég lesz csak a kuplung cseréje, akkor vagy Aisint, vagy Luk-ot választok, amelyik olcsóbb lesz. A váltót lekell venni a kocsiról és szerelőhöz vinni mert eléggé zörög, így megejtődik a kuplungcsere is (eléggé fent is fog már a pedál)
Nekem indulásnál rángatott a régi, de szétszedés után semmilyen látható hibát nem vettünk észre a szerkezeten. Az újjal, viszont megszűnt a rángatás, pontosan úgy működik, ahogy kell.  :yes:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

lehella

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #9188 Dátum: 2012.10.30 15:09:07 »
Köszönöm a (megnyugtató) választ, akkor ebben bízom én is, hogy elég a kuplungot cserélni.
Váltóval egyébként volt valakinek bármilyen gondja? Kicsit traktor hangja van, kerregő, 3-4-5. fokozatokban ha nyomom neki. Elvileg csapágy gondja van, sajnos javítani kell, vagy bontott váltó, de attól tartok (meg nincs is nagy választék)

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #9189 Dátum: 2012.10.30 21:12:03 »
Nekem indulásnál rángatott a régi, de szétszedés után semmilyen látható hibát nem vettünk észre a szerkezeten. Az újjal, viszont megszűnt a rángatás, pontosan úgy működik, ahogy kell.  :yes:
Sajnos az enyém is elkezdett 1esben elinduláskor (nem minden esetben) rángatni... szóval nekem sem annyira kizárt egy kuplung csere :((((

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #9190 Dátum: 2012.10.30 21:52:59 »
Sajnos az enyém is elkezdett 1esben elinduláskor (nem minden esetben) rángatni... szóval nekem sem annyira kizárt egy kuplung csere :((((
Mennyi kilométer van az autóban?
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #9191 Dátum: 2012.10.30 22:15:35 »
Mennyi kilométer van az autóban?
122ezer. De ugye ez használatfüggő, kár a km-eket számlálni.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #9192 Dátum: 2012.10.31 07:00:48 »
Sajnos az enyém is elkezdett 1esben elinduláskor (nem minden esetben) rángatni... szóval nekem sem annyira kizárt egy kuplung csere :((((
Pontosítok, a rángatás induláskor abban az esetben jelentkezett, ha nagyobb hévvel indultam. Óvatos kuplung kezeléssel nem jött elő. Az elején.
Tény, hogy egy új kuplung csodákra képes ilyen szempontból.
Neked nem rövidült esetleg a kuplung fogásáig az út? Mármint, hogy kinyomott pedálnál sebességbe rakod és elkezded kiengedni. No, nálam EZ a pedálút is rövidült, valamint keményebb is volt a kuplung, mint az újjal (utóbbi szinte vajpuha most)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #9193 Dátum: 2012.10.31 08:38:30 »
Ki tudja nekem fejből megmondani, milyen izzót vegyek a kiégett helyzetjelzők helyére?
Tegnap este Sityu és Barna mesterek segítségével megtörtént nálam a tompított izzók cseréje, és bár én nem akartam a helyzetjelzővel foglalkozni, Barna azt is kicserélte. Ezúton is köszönöm!  :clap:
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #9194 Dátum: 2012.10.31 09:44:30 »
Tegnap este Sityu és Barna mesterek segítségével megtörtént nálam a tompított izzók cseréje, és bár én nem akartam a helyzetjelzővel foglalkozni, Barna azt is kicserélte. Ezúton is köszönöm!  :clap:
Milyet raktak bele?
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки