Szerző Téma: Alkatrészek, technikai kérdések  (Megtekintve 2901979 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

barna.czukor

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #6495 Dátum: 2011.03.30 09:24:20 »
Szia!

Belefutottam abba a hibába,hogy mással hozattam el a lámpát a bontóból.És kaptam egy Valeost, a benne lévők meg japánok.
Szóval akkor nem tudom csak úgy simán belerakni?És ha a kábelezéssel variálok a Valeosnál?
Igazából csak a bura tört ki,csak azt összetudom cserélni vajon?
Vagy ha esetleg vkinek van jobbos japán és kell neki Valeos.....:)
Nem egyszeru a dolog, nem eleg a kabelek polaritasat megcserelni. Csak teljesen uj tekerovel tudod elerni azt, hogy mukodjon a masik lampa. Nalam is ez volt.

Nekem jobbos japan van es jobbos Valeora cserelnem. Nekem nem teljesen szuz a lampa, fulhegesztett, mert bontos volt, de jol mukodik. Van motor is hozza. Neked van hozza motorod?
« Utoljára szerkesztve: 2011.03.30 10:49:08 írta kleingy »

kicsi8304

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 230
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #6496 Dátum: 2011.03.30 10:03:09 »
Szia!

Aham,megvan a motor is! Elcserélhetjük ha gondolod! :)

« Utoljára szerkesztve: 2011.03.30 10:49:31 írta kleingy »

barna.czukor

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #6497 Dátum: 2011.03.30 10:23:41 »
Jah, de nem mindegy, hogy japanba valo motorod van vagy angolba valo. Mert nem ugyan az sem a motor felfogatasa, sem a csatlakozok. Tehat olyan motor kell, amit a Valeo lampahoz gyartottak. Ilyened is van vagy csak a gyari torott lampae?

Milyen allapotu a lampa? Milye volt torve, mennyire van szetcseszve? Csak, mert nekem mar tobb fulem nincsen otthon, ha kell ra hegeszteni uj fuleket, akkor azt nem tudom, honnan szerezzem be.

Engem erdekelne a csere, mert akkor nem kellene ket tekeros uzemmodban hasznalni a kocsit, hasznalhatnam a gyari rendszert mind a ket lampahoz.

En angol lampa helyett vettem japant, elegge megszivtam vele, mire be tudtam a motorjat kotni. Uj tekero kellett, uj kabelezes, stb, mert pont ellentetesen mukodott a magassagszabalyzas a ket lampanal, mikor a csatlakozokat kicsereltem csak magukban. A bura sem csereszabatos, a japannal vannak fulek, amik rogzitik a burat a lampatesthez, az angolnal meg ragasztva van a bura es a tomitese is mas kikepzesu.

Ami nekem meg kerdesem lenne, hogy a torott buras lampatest kell-e majd neked? Mert en tervezek egy projektoros rendszert es nekem kiserletezgetni jo lenne a bura nelkuli lampa is...

kicsi8304

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 230
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #6498 Dátum: 2011.03.30 11:12:44 »
Jah, de nem mindegy, hogy japanba valo motorod van vagy angolba valo. Mert nem ugyan az sem a motor felfogatasa, sem a csatlakozok. Tehat olyan motor kell, amit a Valeo lampahoz gyartottak. Ilyened is van vagy csak a gyari torott lampae?

Milyen allapotu a lampa? Milye volt torve, mennyire van szetcseszve? Csak, mert nekem mar tobb fulem nincsen otthon, ha kell ra hegeszteni uj fuleket, akkor azt nem tudom, honnan szerezzem be.

Engem erdekelne a csere, mert akkor nem kellene ket tekeros uzemmodban hasznalni a kocsit, hasznalhatnam a gyari rendszert mind a ket lampahoz.

En angol lampa helyett vettem japant, elegge megszivtam vele, mire be tudtam a motorjat kotni. Uj tekero kellett, uj kabelezes, stb, mert pont ellentetesen mukodott a magassagszabalyzas a ket lampanal, mikor a csatlakozokat kicsereltem csak magukban. A bura sem csereszabatos, a japannal vannak fulek, amik rogzitik a burat a lampatesthez, az angolnal meg ragasztva van a bura es a tomitese is mas kikepzesu.

Ami nekem meg kerdesem lenne, hogy a torott buras lampatest kell-e majd neked? Mert en tervezek egy projektoros rendszert es nekem kiserletezgetni jo lenne a bura nelkuli lampa is...
Na akkor tisztázzuk!
Japán = Koito
Angol(ami szerintem francia) = Valeo

A Valeos lámpa teljesen jó állapotban van,és benne van a motor.Így vettem.14ezer volt.
Az eredetit megtartanám,különösebb baja nincs annak sem,most is azzal járok.
Én kérdésem,a lámpán lévő csatiko nem módosítottál semmit?Motorral együtt adod(mert én is úgy adnám)?
Egyébként hogy törtek le azok a fülek???Kibontásnál ahhoz hozzá sem kell nyúlni!

barna.czukor

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #6499 Dátum: 2011.03.30 11:26:14 »
Nekem van egy Koito lampam, ami tartalmazza a bele valo motort is.

A motort szetpattintottam, majd osszeraktam es a szeleit megkentem egy kis tomito anyaggal. Erre azert volt szukseg, mert az istenert nemjottem ra, hogy hogyan tudom az angol rendszerevel normalis uzemre birni a motorjat. Hozza nem nyultam, csak megneztem, hogy nem lehetne-e atforrasztani valamit, de eselytelen. Amugy teljesen jol mukodik 2 eve a motor is, meg a lampa is. Ez nem titok, nem baj, ha igy nem kell, csak hazudni nem akarok.

A fulek nem tudom, hogyan voltak letorve, en torott fulekkel vettem bontva hasonlo arban nagy keresesek utan. Elvittem egy muanyaghegesztohoz, aki megcsinalta a fuleit, azota is tart rendesen.

A lampa nem makulatlan, nem gyari allapotu, nem mondom, hogy nem kapott a haza az elettol. De tokeletesen mukodik, a buraja nem igazan karcos, vilagit, a foglalatai rendben vannak, megvannak a tartozekai (gumigyuruk az izzok korul), stb. En hibamentesen hasznalom a lampamat evek ota, csak a motorterben latszika fulek javitasa miatt nemi esztetikai hiba.

Ha gondolod, akkor talakozhatunk valamikor Pesten, aztan megnezzuk a dolgokat. Ha a tiede jobb allapotu sokkal, akkor adok plusz penzt, hogy ne legyen az, hogy jobbat kapok, amit adok.

Ha nem kell a lampa, mert volt javitva, meg a motorjanak a haza szet lett egyszer szedve tanulmanyozasi cellal, nem gond, nekem vegulis most is megfelel, hiszen kiepitettem mar a 2 tekeros rendszert (nagy szenvedes aran).

kicsi8304

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 230
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #6500 Dátum: 2011.03.30 11:37:50 »
Nekem van egy Koito lampam, ami tartalmazza a bele valo motort is.

A motort szetpattintottam, majd osszeraktam es a szeleit megkentem egy kis tomito anyaggal. Erre azert volt szukseg, mert az istenert nemjottem ra, hogy hogyan tudom az angol rendszerevel normalis uzemre birni a motorjat. Hozza nem nyultam, csak megneztem, hogy nem lehetne-e atforrasztani valamit, de eselytelen. Amugy teljesen jol mukodik 2 eve a motor is, meg a lampa is. Ez nem titok, nem baj, ha igy nem kell, csak hazudni nem akarok.

A fulek nem tudom, hogyan voltak letorve, en torott fulekkel vettem bontva hasonlo arban nagy keresesek utan. Elvittem egy muanyaghegesztohoz, aki megcsinalta a fuleit, azota is tart rendesen.

A lampa nem makulatlan, nem gyari allapotu, nem mondom, hogy nem kapott a haza az elettol. De tokeletesen mukodik, a buraja nem igazan karcos, vilagit, a foglalatai rendben vannak, megvannak a tartozekai (gumigyuruk az izzok korul), stb. En hibamentesen hasznalom a lampamat evek ota, csak a motorterben latszika fulek javitasa miatt nemi esztetikai hiba.

Ha gondolod, akkor talakozhatunk valamikor Pesten, aztan megnezzuk a dolgokat. Ha a tiede jobb allapotu sokkal, akkor adok plusz penzt, hogy ne legyen az, hogy jobbat kapok, amit adok.

Ha nem kell a lampa, mert volt javitva, meg a motorjanak a haza szet lett egyszer szedve tanulmanyozasi cellal, nem gond, nekem vegulis most is megfelel, hiszen kiepitettem mar a 2 tekeros rendszert (nagy szenvedes aran).
Hát ha frankón működik akkor és a bura nem karcos akkor engem a többi nem érdekel.
Szóval cserélhetünk,nem kell ráfizetned!Én pápai vayok,vmikor majd megyek fel,akkor rádírok,ha így jó neked!


barna.czukor

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #6501 Dátum: 2011.03.30 11:44:07 »
Rendben, varom akkor, hogy keressel!

Meg van adva oldalt az email cimem is, irhatsz oda is, illetve ide is kuldhetsz privat uzenetet majd.

Udv,

Barna

dalatt

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 82
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #6502 Dátum: 2011.03.30 13:26:34 »
Sziasztok!

Láttam itt már megbeszéltétek a szívócsonk javítás kérdését. Nekem is ez az egyik gondom, nagyon zavaróan zörög. Néztem itt a csavaros megoldást. Érdemes megpróbálni? Az én szívócsonkom (2002 Corolla 1.6 E12) mintha más lenne egy kicsit, nem igazán találom azt a helyet ahova a csavart berakták. Ha cserélni kell akkor azt megtudom otthon is csinálni vagy azért vannak buktatói a dolognak?Érdemes ilyet bontóban venni, ha igen hol tudnék érdeklődni? Ha nem akkor hogy/honnan lehetne a legolcsóbban beszerezni?

[a csatolmányt egy admin törölte]
2002 Corolla 1.6 vvt-i E12

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #6503 Dátum: 2011.03.30 14:41:15 »
Pár nappal ezelőtt vásároltam egy Toyota Corolla E11 Liftback típusú személygépkocsit (1997/12 gyártási év), melynek az évek alatt igencsak viseletessé vált a centrálzár távirányítója (nyitó gombja van a leggyászosabb állapotban, az autó nyitása nehézkes). Érdeklődnék hogy mennyibe fájna a távirányító cseréje és hol érdemes kérdezősködni.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #6504 Dátum: 2011.03.30 14:43:25 »
A távirányító nem gyári, az a riasztóhoz tartozik, így a riasztó szervizében vagy forgalmazójánál tudnál újat venni.

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #6505 Dátum: 2011.03.30 15:05:16 »
A távirányító nem gyári, az a riasztóhoz tartozik, így a riasztó szervizében vagy forgalmazójánál tudnál újat venni.
Van rajta toyota embléma is.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #6506 Dátum: 2011.03.30 15:20:28 »
Hmm, ez érdekes, nem emlékszem hogy nekem lett volna ilyen.
Akkor viszont kérdezd meg a márkaszervizben. Ha szerencséd van lehet hozz rendelni csak tokot, amibe áttehető a tiéd belseje. Az nem lehet egy jelentős tétel.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #6507 Dátum: 2011.03.30 15:24:58 »
Váó, gyári? Fotód nincs róla? :) (Vagy ilyet nem illik kérni nyilvános fórumon? :D).
Az enyém tuti utólagos, nincs rajta Toyota jel, bár ahogy nézem, kb. a Corival lehet egyidős.
         

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #6508 Dátum: 2011.03.30 15:27:47 »
Váó, gyári? Fotód nincs róla? :) (Vagy ilyet nem illik kérni nyilvános fórumon? :D).
Az enyém tuti utólagos, nincs rajta Toyota jel, bár ahogy nézem, kb. a Corival lehet egyidős.
Hát most melóhelyről írok suttyóba, oda meg hibrid ganz trollinóval járok, szal slusszkulcs sincs  :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #6509 Dátum: 2011.03.30 16:02:58 »
Aha, szóval stikában hibridezel? :D