Szerző Téma: Alkatrészek, technikai kérdések  (Megtekintve 2865003 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Maxim

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 568
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #6420 Dátum: 2011.03.16 18:49:59 »
Ott sem gyári van.Nem takarja el a kartámasz üregét az után gyártott,mert kiemelkedik a boxtól a gyári pedig ráül.Nejem megöl,ha nem szerzek.Üdv: Meridián :yes:

Akkor azt már elvitték, mert a nyakam rá, hogy gyárit is láttam hozzá bontottat, szép állapotút. Nyilván valaki gyorsba lecsapott rá....  :?:

Meridián

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 63
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #6421 Dátum: 2011.03.17 12:49:33 »
Sziasztok!Milyen fékpofát javasoltok,ha cserélni kell?Köszönöm.Üdv: Meridián A hátsó baloldali kerekem "nyüszög"
Toyota Corolla 1.4 VVT-i Linea Terra ABS E-11 2002
Mikor a folyóból kifogod az utolsó halat,az erdőből kivágod az utolsó fát-rájössz a pénzed semmit nem ér.   Indián mondás

barna.czukor

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #6422 Dátum: 2011.03.17 13:18:17 »
Sziasztok!Milyen fékpofát javasoltok,ha cserélni kell?Köszönöm.Üdv: Meridián A hátsó baloldali kerekem "nyüszög"
Inkabb csapagy lesz az, nem fekpofa, ha folyamatosan csinalja a fekezestol fuggetlenul.

Ha fekezeskor csinalja csak, az fekhibara utal elso meglatasom szerint.

Fekpofabol (is) a bevalt nagy markakat kell alkalmazni. Pl. Ferodo, ATE, EBC, Pagid, Textar, stb.

Amire figyelni kell, hogy ket fele rendszer van az E11-es Corolla eseteben. Van egy olyan, amikor is a fekpofa sok lukat tartalmaz es van egy masik (ezt adja ki a legtobb webshop), ami par lukat tartalmaz. marmint a vas, amire a koporeszt rateszik. A regebbiekbe az kell, amin keves luk van, az angolokba es a legtobb facelift-be pedig a soklukas kell.
Nem mindegy, hogy melyiket veszed, mert nem kompatibilis a ketto.

Le kell fotozni a mostanit, az alapjan megmondom, hogy melyik fajta kell neked. A soklukas nem is kaphato Corolla nev alatt a legtobb helyen. Ha ilyen kell, akkor Carina E-hez kell kerni, mert ugyan ez van abban is.

(Cserelni elegge szar dolog, szetesik 3x az embern kezebe az osszerakott mechanika, mire vegre be tudja tenni. Elegge idiota a soklukas rendszer, a Hondakon sokkal egyszerubben vannak a rugok is megoldva.)

Meridián

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 63
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #6423 Dátum: 2011.03.17 14:14:37 »
Szia! Köszönöm a segítséget,elvileg holnap nézi meg a szerelő.Csak akkor hallom ha lassan megyek vele és a tárcsát hallom,hogy súrlódik,nem folyamatosan hanem bizonyos ponton hozzá érhet.Remélem nem csapágyas,vagy pénzben mindegy?Üdv
Toyota Corolla 1.4 VVT-i Linea Terra ABS E-11 2002
Mikor a folyóból kifogod az utolsó halat,az erdőből kivágod az utolsó fát-rájössz a pénzed semmit nem ér.   Indián mondás

barna.czukor

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #6424 Dátum: 2011.03.17 14:16:55 »
Most tarcsa vagy dob?

Fekezeskor csinalja vagy nem?

Meridián

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 63
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #6425 Dátum: 2011.03.17 15:37:35 »
Nem fékezéskor csinálja :no:Elől-hátul tárcsafék van.Bizonyos ponton súrlódik,olyan mintha néha hozzá érne a fékbetét.
« Utoljára szerkesztve: 2011.03.17 15:40:58 írta Meridián »
Toyota Corolla 1.4 VVT-i Linea Terra ABS E-11 2002
Mikor a folyóból kifogod az utolsó halat,az erdőből kivágod az utolsó fát-rájössz a pénzed semmit nem ér.   Indián mondás

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #6426 Dátum: 2011.03.17 15:48:28 »
Nem lehet, hogy ezt csak a kopásjelző csinálja a fékbetétben? Vagy esetleg egy beszorult porszem.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

barna.czukor

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #6427 Dátum: 2011.03.17 16:03:03 »
Nem fékezéskor csinálja :no:Elől-hátul tárcsafék van.Bizonyos ponton súrlódik,olyan mintha néha hozzá érne a fékbetét.
Ertem. Csak mert eddig fekpofakat irtal, ami a dobnal van.

El kell vinni megnezetni, mert ezt latni kell ahhoz, hogy kideruljon, hogy mi a helyzet.

Meridián

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 63
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #6428 Dátum: 2011.03.17 17:55:35 »
Elnézést,ha félreérhető voltam.Holnapra elvileg tud fogadni a szerelőm.Remélem nem lesz nagy gond vele.Még egyszer köszönöm az ötleteket.Üdv: Meridián
Toyota Corolla 1.4 VVT-i Linea Terra ABS E-11 2002
Mikor a folyóból kifogod az utolsó halat,az erdőből kivágod az utolsó fát-rájössz a pénzed semmit nem ér.   Indián mondás

szikla2

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 756
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #6429 Dátum: 2011.03.17 23:10:07 »
Nekem egyszer egy fekete kavics volt a kerék belső oldalán beszorulva. Akármikor kerestem mindig rajta állt a kocsi.
Amikorra végre meglett, még csavarhúzóval is nehezen jött ki.
Nem minden "az" ami annak látszik.
Corolla 1.6 E12 2004 sedan 2009--2017
Avensis 1.8 T27 2011.facelift Sedan 2017-

gomzol

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1590
Izzócsere
« Válasz #6430 Dátum: 2011.03.18 14:23:12 »
Hogyan (nem) cseréltem izzót két nap alatt, három lépésben?

Szerdán este feltűnt, hogy nem ég a (szemből) jobb oldali tompított. Remek, ez kiégett - mondom.

1. Elolvastam a kezelésit, meg Satriani kolléga leírását is, majd tegnap délután nekiveselkedtem a cserének. Az izzókészleten kívül is volt még egy H7-es Hellám, azt gondoltam beletenni.
Az akksit nem terveztem kivenni, mivel nem akartam már megint mindent lenullázni, ezért csak kilazítottam a leszorító csavart, és arrébb mozgattam egy kicsit. Hiába nincs nagy kezem, mégis kínszenvedés volt így benyúlni és tevékenykedni ott bármit is.
Odáig eljutottam, hogy ki kéne húzni a csatlakozót, de nem jött, hiába lazítgattam. Az eső rákezdett, így feladtam, sötétedett is már.

2. Szabin vagyok, így ma délelőtt újabb próba, ezúttal lejött a csati, azonban a rugót valamiért - persze elsősorban a helyszűke miatt - nem tudtam kioldani. Megint elkezdett esni, irány fel.

3. Délután végre alábbhagyott egy kicsit az égi áldás, úgyhogy folytattam, és kénytelen voltam ráébredni, hogy a csatlakozó nem egészen szabályosan jött le:  valószínűleg eltört, így a sárga vezeték a műanyag résszel együtt lógott, a szürke meg még rajta volt az izzón. Szuper.  :censored:

Rájöttem a rugó nyitjára, így kiszedtem a régi izzót, amiben nem láttam szálszakadást, olyan volt, amint a másik (csak nem volt rajta márkajelzés, meg egyéb szöveg). Hm, érdekes, na mindegy.
Ezután hosszan elsz..kodtam azzal, hogy úgy betegyem az izzót a helyére, hogy ott is maradjon, végül nagy nehezen sikerült, rugó vissza, és eztán következett a másik szépség: visszarakni a szétjött csatit. Valahogy ez is összejött újabb kínlódások után, jöhet a próba!
A majom vízbeugrasztása sikeres volt, ég a tompított!

Azonban hová raktam a régi izzót? Á, ott lesz az újnak a dobozában, kiveszem, az meg rámköszön, hogy: Hella!
Magyarán ki se égett a régi, ugyanis addig vacakoltam, hogy - ezek szerint - ugyanazt tettem vissza...

Kíváncsi vagyok, hogy szuperál ma este...


dublin19

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 537
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #6431 Dátum: 2011.03.18 16:47:26 »
sziasztok!nem tudná megmondani nekem vaaki hogy a gyári corolla tsport rugó alámegy egy 1.4 es 5ajtós corolla(e12) alá?
'03 Corolla E12 4zz-fe

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #6432 Dátum: 2011.03.18 18:24:02 »
Idézet
Kíváncsi vagyok, hogy szuperál ma este...

Sehogy. A mozgatástól összeért a szál, hamarosan újra kialszik...
Xanyi

lasi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8541
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #6433 Dátum: 2011.03.18 18:37:23 »
sziasztok!nem tudná megmondani nekem vaaki hogy a gyári corolla tsport rugó alámegy egy 1.4 es 5ajtós corolla(e12) alá?

hogy ne menne :yes:

Corolla AE86GT 20V (1984) Corolla AE86GT 16V (1985),Lexus IS 250 Mark Levinson (2008)Eladva
Corolla 1.4 D4D   (2005)Eladva!  2.0 D4d RAV4  (2005)Eladva, 2.2D4d Rav4 (2007) ,2.4D Hilux (1994)Eladva, 2.4D Hiace (1999)Eladva, 2.5 D4d Hilux (2009) 2.4 TD Hilux (2000)

Meridián

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 63
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #6434 Dátum: 2011.03.18 21:31:56 »
Sziasztok!Megoldódott a "nyüszögés".B.S fórumtársnak igaza volt, a kopásjelző hangját hallottam.Fékbetét csere lett,de sajnos a nyeregben az M8-as csavar megvolt szakadva.Egy sötét utcában szívesen elbeszélgetnék az előző tulajjal.........
Toyota Corolla 1.4 VVT-i Linea Terra ABS E-11 2002
Mikor a folyóból kifogod az utolsó halat,az erdőből kivágod az utolsó fát-rájössz a pénzed semmit nem ér.   Indián mondás