Szerző Téma: Alkatrészek, technikai kérdések  (Megtekintve 2901827 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

Satriani

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3945 Dátum: 2009.08.01 21:55:16 »
De Tutinetnek nincs klimaja es igy nincs is ami belerohadjon. Egyebkent en is evente cserelem, de foled a klima miatt. Hiaba van hasznalva rendszeresen, meg leallas elott klima kikapcs es percekig meg megy a motor, de egy ido utan szagos lesz.

A klíma miatt nálam sem rohad bele semmi, egyszerűen telítődik. Porral, korommal, pollennel, szösszel, levelekkel, apró szirsz4rokkal.

mozso

  • Átalakítgató machinátor
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1174
  • 2006 1.8L Corolla Turbo
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3946 Dátum: 2009.08.01 22:19:05 »
Tök más téma: mozso! Már a talin is akartam kérdezni, hogy nincsenek fönn pl a youtube-on rugalmassági meg egyéb videóid? Kíváncsi lennék rájuk :D

Nincs, de a behangolas es az uj gyertyak elott 110-tol 180-ig 1mp/10km/h volt amit levideoztam, 5-os fokozatban (telefonnal) utana elvettem a gazt. Mostanaban neztem es eleg kellemes (jobban megy), foleg itt most Sloveniaban a magas hegyek kozott. Az 1-3ZZ nagyon jo nyomatekban. Ma szerpentinen lefele kergettunk egy profi biciklist, nagyon jol ment, igaz siman meglett volna, csak nem akartam raugrani a balesetveszely miatt (meg mivel en is bringas voltam es tudom milyen ha kozel uldoznek). De akkor is nagy moka volt. Jo volt latni a regi emlekeket amikor en is igy mentem ket kereken. Utana vigyoroktunk MIND. A hajtukanyarokban siman hallotta a neki szant meno rock zenet a lehuzott ablakoknal.  ::)
Mozso::home, Corolla E12 HB kovácsolt 1ZZ-FE + GT2860R turbo + sok egyéb

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3947 Dátum: 2009.08.02 09:13:41 »
De Tutinetnek nincs klimaja es igy nincs is ami belerohadjon. Egyebkent en is evente cserelem, de foled a klima miatt. Hiaba van hasznalva rendszeresen, meg leallas elott klima kikapcs es percekig meg megy a motor, de egy ido utan szagos lesz.

A klíma miatt nálam sem rohad bele semmi, egyszerűen telítődik. Porral, korommal, pollennel, szösszel, levelekkel, apró szirsz4rokkal.
A pollenszűrő a klíma előtt van a rendszerben, így abba tényleg nem fog semmi belerohadni a klíma miatt. Koszolódni ugyanúgy koszolódik a klímás és a klíma nélküli autóban is.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3948 Dátum: 2009.08.02 09:14:48 »
Nincs, de a behangolas es az uj gyertyak elott 110-tol 180-ig 1mp/10km/h volt amit levideoztam, 5-os fokozatban (telefonnal) utana elvettem a gazt. Mostanaban neztem es eleg kellemes (jobban megy), foleg itt most Sloveniaban a magas hegyek kozott. Az 1-3ZZ nagyon jo nyomatekban. Ma szerpentinen lefele kergettunk egy profi biciklist, nagyon jol ment, igaz siman meglett volna, csak nem akartam raugrani a balesetveszely miatt (meg mivel en is bringas voltam es tudom milyen ha kozel uldoznek). De akkor is nagy moka volt. Jo volt latni a regi emlekeket amikor en is igy mentem ket kereken. Utana vigyoroktunk MIND. A hajtukanyarokban siman hallotta a neki szant meno rock zenet a lehuzott ablakoknal.  ::)
Tehát ötödikben 110-180 = 7 mp  :ph34r: ? Ez nagyon kemény!!!

Nem lehetett rossz ez a zúzás a bringással  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

mozso

  • Átalakítgató machinátor
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1174
  • 2006 1.8L Corolla Turbo
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3949 Dátum: 2009.08.02 09:27:19 »
Lehet, hogy 8mp volt az, de nem talalom a videot...
Mozso::home, Corolla E12 HB kovácsolt 1ZZ-FE + GT2860R turbo + sok egyéb

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3950 Dátum: 2009.08.02 09:36:04 »
8 mp is eszméletlen jó! Ezek komoly sportkocsi-értékek. Ugyanez a motor, a gyári szívó változatban, szerintem nagyságrendileg fél percet biztosan igényel ehhez a művelethez.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Sabbione

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 59
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3951 Dátum: 2009.08.03 11:00:29 »
Sziasztok! Találkoztatok már esetleg E12-es Corollánál felületi rozsdával a szélvédő felett? Most vettem észre és kicsit meglepett!
Egy Toyota sosem hagy cserben!

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3952 Dátum: 2009.08.03 11:08:24 »
Két oka lehet: kavicsfelverődések miatt, vagy nem tökéletes szélvédőcsere.

Sabbione

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 59
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3953 Dátum: 2009.08.03 11:37:47 »
Két oka lehet: kavicsfelverődések miatt, vagy nem tökéletes szélvédőcsere.

Igazad lehet! Valószínüleg megmutatom egy fényezőnek mert nem szeretném ha tovább menne! Az az érdekes,hogy a festéken nem látszik sérülés,hanem csúnyán hójagosodik több helyen is! A kocsi még nem volt sérült!
Még azon nevettem,hogy van az a oszlopon egy festék lepattanás pár milliméteres a fémig,és rozsdának még nyoma sincs pedig már régen ott van! :) Úgyhogy ezt a szélvédőmnél nem értem!
Egy Toyota sosem hagy cserben!

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3954 Dátum: 2009.08.03 16:57:20 »
Szélvédőcsere volt már az autón? Mert ha igen, akkor valószínüleg azt csinálták meg szakszerűtlenül...
Xanyi

Konrad

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1314
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3955 Dátum: 2009.08.03 17:53:17 »
Újonnan vetted, vagy használtan?

Lehet,h összerakott az autó.
A volt főnököm yarisa is ilyen volt. Le volt flexelve a teteje és visszarakva. Az is a szélvédőnél kezdett rozsdállani.

Persze voltak egyéb más helyeken is hibák...
Konrád

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3956 Dátum: 2009.08.03 21:33:23 »
Két oka lehet: kavicsfelverődések miatt, vagy nem tökéletes szélvédőcsere.

Igazad lehet! Valószínüleg megmutatom egy fényezőnek mert nem szeretném ha tovább menne! Az az érdekes,hogy a festéken nem látszik sérülés,hanem csúnyán hójagosodik több helyen is! A kocsi még nem volt sérült!
Még azon nevettem,hogy van az a oszlopon egy festék lepattanás pár milliméteres a fémig,és rozsdának még nyoma sincs pedig már régen ott van! :) Úgyhogy ezt a szélvédőmnél nem értem!
Szélvédőt cseréltek, rosszul csinálták meg, nem kezelték le megfelelően a fémfelületet, odajut a víz és kezd korrodálni. Sajnos normálisan csak a szélvédő újbóli ki-be szerelésével és a keret rozsdátlanításával, majd újrafényezésével oldható meg.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Sabbione

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 59
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3957 Dátum: 2009.08.05 10:26:14 »
Két oka lehet: kavicsfelverődések miatt, vagy nem tökéletes szélvédőcsere.

Igazad lehet! Valószínüleg megmutatom egy fényezőnek mert nem szeretném ha tovább menne! Az az érdekes,hogy a festéken nem látszik sérülés,hanem csúnyán hójagosodik több helyen is! A kocsi még nem volt sérült!
Még azon nevettem,hogy van az a oszlopon egy festék lepattanás pár milliméteres a fémig,és rozsdának még nyoma sincs pedig már régen ott van! :) Úgyhogy ezt a szélvédőmnél nem értem!
Szélvédőt cseréltek, rosszul csinálták meg, nem kezelték le megfelelően a fémfelületet, odajut a víz és kezd korrodálni. Sajnos normálisan csak a szélvédő újbóli ki-be szerelésével és a keret rozsdátlanításával, majd újrafényezésével oldható meg.

Most tüzetesebben megnéztem,és a szélvédőnél a gumitömítést rakták vissza rosszul,ott megy be a víz! Köszi a segítséget! Hamarosan megjavíttatom!  u.i: nem volt javítva a karosszéria,de szélvédőcsere az volt!
Egy Toyota sosem hagy cserben!

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3958 Dátum: 2009.08.05 17:44:15 »
Az a kisebbik baj, hogy befolyik a víz. A nagyobbik gond az az, hogy valószínüleg a szélvédő kivágásakor a festék is lejött arról a részről ahová a szélvédő ragasztva van, és onnan indult el a rohadás. Tehát ennek az lenne a korrekt javítási módja, hogy a szélvődőt kivágva elvinni autófényezőhöz, aki az egész szélvédőkeretet és a korrodált tetőrészt újrafesti, majd csak ezután lehet visszaragasztani a szélvédőt természetesen új gumival körbe...
Xanyi

encore

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3959 Dátum: 2009.08.08 15:46:04 »
Sziasztok !

Gyors segítség kellene minden hozzáértőtől.
Ma délelőtt valamelyik b...m, valószínűleg kézzel letörte 2005-ös 1,4-es HB corollámról a jobb külső tükröt. :devil:  :helpsmilie:
A tükör rendben van csak a tükörszár (nem tudom hogy ez e a pontos megnevezése) törött el. Nem tudtam semmivel se megragasztani (nem fogta meg), se megpatkolni, stb.
Szóval ilyen tartó műanyagra lenne szükségem, remélem tudjátok mire gondolok (3 csavar rögzíti az ajtóhoz belülről).
Nem igazán új cucc érdekelne, inkább bontott, de ha minden kötél szakad akkor marad az új.
Az is érdekelne hogy hol tudnám beszerezni (bolt, bontó).

Várom mihamarabbi válaszaitokat, ötleteiteket !

Üdv.
Encore