Szerző Téma: Alkatrészek, technikai kérdések  (Megtekintve 2941151 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Satriani

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3900 Dátum: 2009.07.29 08:43:35 »
Pár hete elfelejtettem beszámolni az utángyártott dobbetétről. Felhelyezés után szépen illeszkedik, van rajta egy sorja, ami kilóg a sárvédő alól, azt majd levágom tapétavágóval. Ez tipikusan az az alkatrész, aminél halálosan mindegy, hogy gyári vagy utángyártott, szóval ha valaki spórolni akar pár ezrest, megteheti. (Emlékeztetőül: 3600 Ft volt, a gyári kb. 15-16 ezer lett volna.)

barna.czukor

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3901 Dátum: 2009.07.29 11:46:03 »
:excl:sziasztok. egy 2004 es corolla 1.4 benzines autom van, 1 idő ota 1000es rpm-nel terhelten pl indulasnal csipogo hanghoz hasonlo hallatszik a vezermulanc felol eleg erosoen 1100-1200 nal abbamarad .mi lehet a baja? ebbe kernem a segitsegeteket ,elore is kőszőnőm.
Elképzelhető, hogy a vezérműlánc feszítője nem 100%-os és kissé lelazul a lánc, mikor hirtelen terehelést kap induláskor. De annak inkább csögő hangja van, nem csipogó.

Ha olyan gumis nyikorgós, akkor a bordásszíj a bűnös valszeg.

Javaslom, hogy keress egy másik mszervízt vagy privát szerelőt (miután már nem vagy garis elvileg). Ha az egyik mszervízben nem tudják megoldani a bajt, akkor még nem dőlt össze a világ, van több szervíz még rajtuk kívül, akik megoldhatják...

Minden esetre szerintem pontosan csak akkor oldható meg a gond, ha szétszedik a motort legalább részlegesen. Ezzel számolj, hogy 90%, hogy szerelni kell és az pénz, idő.

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3902 Dátum: 2009.07.29 16:25:15 »
:excl:sziasztok. egy 2004 es corolla 1.4 benzines autom van, 1 idő ota 1000es rpm-nel terhelten pl indulasnal csipogo hanghoz hasonlo hallatszik a vezermulanc felol eleg erosoen 1100-1200 nal abbamarad .mi lehet a baja? ebbe kernem a segitsegeteket ,elore is kőszőnőm.
Nem értek hozzá, így nem kell elhinned amit mondok. Ha nem nagyon zavaró, akkor hagyd a fenébe. Lehet abba fogja hagyni magától. Nekem is volt ilyen, hogy cicerget a szíj alapjáraton, aztán magától abbahagyta. Lehet kapott egy kis nedvességet, vagy a meleg-hideg hatására, vagy bármi. Ha nem nagyon vészes a hang,és nem foglalkoznék vele. Gondolom álló helyzetben lehúzott ablaknál hallod csak valamennyire.

barna.czukor

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3903 Dátum: 2009.07.29 16:34:57 »
Nem értek hozzá, így nem kell elhinned amit mondok. Ha nem nagyon zavaró, akkor hagyd a fenébe. Lehet abba fogja hagyni magától. Nekem is volt ilyen, hogy cicerget a szíj alapjáraton, aztán magától abbahagyta. Lehet kapott egy kis nedvességet, vagy a meleg-hideg hatására, vagy bármi. Ha nem nagyon vészes a hang,és nem foglalkoznék vele. Gondolom álló helyzetben lehúzott ablaknál hallod csak valamennyire.
Eszi az olajat?! Hagyd a fenébe, nem gond! Lopják az adóforintokat?! Hagyd a fenébe!

Igen, ez egy jó hozzáállás. :censored:

Satriani

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3904 Dátum: 2009.07.29 17:27:59 »
Így van, le a szemét adócsalókkal, akik hagyják ciceregni az autójukat!  :gun_bandana:

 :lol:

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3905 Dátum: 2009.07.29 17:40:15 »
Így van, le a szemét adócsalókkal, akik hagyják ciceregni az autójukat!  :gun_bandana:

 :lol:
Hú wazzz  :ph34r: :)
Fery

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3906 Dátum: 2009.07.29 17:46:33 »
Eszi az olajat?! Hagyd a fenébe, nem gond! Lopják az adóforintokat?! Hagyd a fenébe!
Igen, ez egy jó hozzáállás. :censored:
Igazad van, szedjék szét a 40ezret futott 4éves motort darabokra- ahogy írtad-, mert a felhasználó alapjáraton hall valami cicergő hangot, ez a megoldás! :clap:
Zárójelben:
Egyébként meg nekem mondjuk kb 4hónapja alapjáraton cicerget, most nem csinálja. Télen meg rezonált valami 3000es fordulaton - olvass vissza, mindenre gyanakodtunk itt- , elvittem egy márkaszervizbe majd egy maszekhez, lövésük nem volt mitől...aztán 1-2hónap múlva elhallgatott magától, és azóta sem csinálja.

barna.czukor

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3907 Dátum: 2009.07.29 19:09:40 »
Így van, le a szemét adócsalókkal, akik hagyják ciceregni az autójukat!  :gun_bandana:

 :lol:
Nincs közvetlen összefüggés az adócsalás és a cicergés között. Csak aki eltűr (mert lusta, birka) egy dolgot, az hajlamos más (komoly) dolgokat is eltűrni.

És eléggé utálom a "jóvanazúgyis" igénytelen hozzáállást! Az átlag magyar sajnos sok mindennel így van. Minden jól van úgy...csak ne kelljen csinálnom semmit sem.

És senki nem azonosította a cicergős autóst az adócsalóval! Amúgy tényleg le az adócsalókkal! :death: :tank:

barna.czukor

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3908 Dátum: 2009.07.29 19:14:52 »
Igazad van, szedjék szét a 40ezret futott 4éves motort darabokra- ahogy írtad-, mert a felhasználó alapjáraton hall valami cicergő hangot, ez a megoldás! :clap:
Zárójelben:
Egyébként meg nekem mondjuk kb 4hónapja alapjáraton cicerget, most nem csinálja. Télen meg rezonált valami 3000es fordulaton - olvass vissza, mindenre gyanakodtunk itt- , elvittem egy márkaszervizbe majd egy maszekhez, lövésük nem volt mitől...aztán 1-2hónap múlva elhallgatott magától, és azóta sem csinálja.
Ha valaminek rendellenes hangja van az általában hibára utal. Ha a hibákat nem javítjuk ki időben, akkor halmozódni szokott. A probléma olyan, hogy ha b.szunk rá, akkor szaporodik.

Egyébként egy 40.000-ret futott 4 éves motor nem szűzlány. Nem lesz baja, ha szétszedik részlegesen és a vezérműláncot ellenőrzik. Ha mondjuk elszakad, akkor az "új" motorba lesz 600.000 Ft kár kb.

Az, hogy a mszervíz meg nem tudja a hiba okát feltárni, az őket minősíti. Ekkor keresni kell egy másikat, meg, maszekot. Olyan hiba nincs, amit ne lehetne feltárni valahogyan. Csak a megfelelő személyt kell megkeresni.

Az elhallgatotra meg csak annyit, hogy a Családi körben a bogár is elhallgatott valahogyan... (kopp)

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3909 Dátum: 2009.07.29 19:49:22 »
Leírtam a véleményem, meg azt is, hogy nem értek hozzá. Beszéljétek meg a fórumtárssal, hogy szedje szét a motort, nem tudok mit pluszban hozzátenni.

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3910 Dátum: 2009.07.29 19:57:43 »

És eléggé utálom a "jóvanazúgyis" igénytelen hozzáállást! Az átlag magyar sajnos sok mindennel így van. Minden jól van úgy...csak ne kelljen csinálnom semmit sem.

Ha gondolod bármikor összemérhetjük a kocsijainkat, megnézhetjük mennyire vagyok igénytelen.....

Satriani

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3911 Dátum: 2009.07.29 20:01:49 »
Nincs közvetlen összefüggés az adócsalás és a cicergés között. Csak aki eltűr (mert lusta, birka) egy dolgot, az hajlamos más (komoly) dolgokat is eltűrni.

Azt tudod, hogy most lebirkáztad és lelustáztad a fórumtársat. Egyébként hangyányit demagóg párhuzamot vonni a két dolog (cicergés eltűrése, adócsalás) közé.

Szuti

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
  • Fanatic Racer:-)
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3912 Dátum: 2009.07.29 20:05:53 »
Nem okoskodni akarok,de Ts888-nak 20000km után hallott valami cicergést a tsmociban és szó nélkül kapott egy új mocit gariban,szal vannak ilyenek.Ha garis akkor meg kell nézetni és ha gáz van akkor csere.

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3913 Dátum: 2009.07.29 20:07:42 »
Sztem egy 5 éves Cori már eléggé garancián kívüli...
Gabe 254.

Ronin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3914 Dátum: 2009.07.29 20:10:03 »
Ha valaminek rendellenes hangja van az általában hibára utal. Ha a hibákat nem javítjuk ki időben, akkor halmozódni szokott. A probléma olyan, hogy ha b.szunk rá, akkor szaporodik.

Ezt én is igy látom.
A már idézett három mondatoddal is egyetértek.  ;)