Szerző Téma: Alkatrészek, technikai kérdések  (Megtekintve 2887123 alkalommal)

0 Felhasználó és 15 vendég van a témában

Szuti

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
  • Fanatic Racer:-)
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3915 Dátum: 2009.07.29 20:21:34 »
Sztem egy 5 éves Cori már eléggé garancián kívüli...

Sorry,nem olvastam vissza rendesen.

TZoli

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3916 Dátum: 2009.07.29 20:36:36 »
Mielőtt a motort szétszedetitek (egyenlőre felesleges) vegyétek le a hosszbordásszíjat és próbáljátok meg nélküle, de csak nagyon rövid ideig, nem megy a vízpumpa, generátor és ezek görgői..
Én megpróbálnám


Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3917 Dátum: 2009.07.29 20:48:41 »
Nem okoskodni akarok,de Ts888-nak 20000km után hallott valami cicergést a tsmociban és szó nélkül kapott egy új mocit gariban,szal vannak ilyenek.Ha garis akkor meg kell nézetni és ha gáz van akkor csere.
Erről van bővebb infód? Mi volt a baja?

Szuti

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
  • Fanatic Racer:-)
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3918 Dátum: 2009.07.29 21:19:50 »
Nem okoskodni akarok,de Ts888-nak 20000km után hallott valami cicergést a tsmociban és szó nélkül kapott egy új mocit gariban,szal vannak ilyenek.Ha garis akkor meg kell nézetni és ha gáz van akkor csere.
Erről van bővebb infód? Mi volt a baja?

Persze,szelephanjga volt olyan kicsit cicergő hang,de sztem alig volt hallható.Mégis gariban cserélték.

barna.czukor

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3919 Dátum: 2009.07.29 21:23:48 »
 :offtopic:

Ha gondolod bármikor összemérhetjük a kocsijainkat, megnézhetjük mennyire vagyok igénytelen.....
Nem mondtam, hogy igénytelen vagy, csak azt, hogy nem szeretem az igénytelenséget. És a javaslatodban azt mondod, hogy sz.rja le a bajt, jól van az úgy... Ezen nincs mit magyarázni. Ha meg nem értesz a kocsikhoz, akkor ne adjál rossz tanácsot, erről ennyit. Nem vagyok jogász, nem is osztok jogi tanácsokat.

Nem szeretnék haragot szítani, csak elmondtam a véleményem, hogy nem szabad hagyni, ha valami nem jó.

Mint minden példa, úgy az enyém is rossz volt. Amúgy félreértés történt, ment már a szokásos magyar ferdítés. "Lopják az adóforintokat?! Hagyd a fenébe!" Ebbe hol van az, hogy a cicergő autós adócsaló?! Hol van ebben az adócsalás?! SEHOL. Ugyan nem politikai topik ez, de azért leírom. A magyarok földjét, országát, pénzét egyes (vezetői) pozicióban levő emberek eltulajdonítják, az emberek meg ezt csak tétlenül nézik, mert "jól van ez így, hagyjuk." Nos, erre szerettem volna mondani, hogy valahogy a magyar autós is így van a kocsijával, ahogyan az országgal is. Tétlenül nézi, hogy a dolgok nem megfelelően mennek.

Javaslom mellesleg, hogy akit irritál az adócsalás szó, annál kezdeményezzen az adóhatóság vagyonosodási vizsgálatot. Tapasztalatom ugyanis, hogy az kiabál a legjobban, aki a házat felgyújtotta, nem az, akié...

 :offtopic:

Hogy ide illőt is mondjak, javaslom a probléma felderítését, én a szíjakra gyanakszom. Lehet, hogy valamelyik szíjnál levő csapágy cincog vagy mit csinál.

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3920 Dátum: 2009.07.29 21:50:01 »
Ha meg nem értesz a kocsikhoz, akkor ne adjál rossz tanácsot, erről ennyit.
Hogy ide illőt is mondjak, javaslom a probléma felderítését, én a szíjakra gyanakszom. Lehet, hogy valamelyik szíjnál levő csapágy cincog vagy mit csinál.
Hogy ki ért a kocsikhoz, az relatív. Tippelgetni meg ördögöt a falra festeni én is tudok, nyugi. :D
Azért ide az ember - főleg az újoncoknak- felelősséggel ír. Én arra figyeltem föl, mikor levezetted, hogy szét kell szedni a motort, nameg egy rakás pénzbe fog kerülni. Na ezért ragadtam tollat, vagyis hogy álljon meg a nászmenet......
Az illető elvitte szervizbe, vagyis kvázi egy szaki élőben látta hallotta a motort járni, és nem talált javítani való hibát. Simán lehet, a fórumtárs nagyít fel valami kis dolgot.
De, hogy közös nevezőre jussunk. El kell vinni egy másik helyre, lehetőleg egy toyota szakszervizbe, és meg kell nézetni. Ezzel sokkal többre jutunk, mint egy tippelgetéssel a vakvilágba.




tutinet

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3921 Dátum: 2009.07.29 22:14:34 »
Sztem egy 5 éves Cori már eléggé garancián kívüli...

Ez nem olyan biztos, a garit meg lehet venni 5 éves autóra is.

tutinet

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3922 Dátum: 2009.07.29 22:21:50 »
De, hogy közös nevezőre jussunk. El kell vinni egy másik helyre, lehetőleg egy toyota szakszervizbe, és meg kell nézetni. Ezzel sokkal többre jutunk, mint egy tippelgetéssel a vakvilágba.


Vigyétek el Ricsihez, majd ő megnézi. Minden nyavajára rájön , mitől van. Lehet, hogy hengerfejes, lehet a termosztát rossz nem tudom megmondja majd Ricsi ha megnézi. 13. ker. Tatai út.

Szuti

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
  • Fanatic Racer:-)
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3923 Dátum: 2009.07.29 22:40:33 »
biztos hogy ez idevaló Tuti?

Amúgy a toyotánál lehet venni garit tényleg bizonyos összegért.

barna.czukor

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3924 Dátum: 2009.07.29 22:50:57 »
Hogy ki ért a kocsikhoz, az relatív. Tippelgetni meg ördögöt a falra festeni én is tudok, nyugi. :D
Azért ide az ember - főleg az újoncoknak- felelősséggel ír. Én arra figyeltem föl, mikor levezetted, hogy szét kell szedni a motort, nameg egy rakás pénzbe fog kerülni. Na ezért ragadtam tollat, vagyis hogy álljon meg a nászmenet......
Az illető elvitte szervizbe, vagyis kvázi egy szaki élőben látta hallotta a motort járni, és nem talált javítani való hibát. Simán lehet, a fórumtárs nagyít fel valami kis dolgot.
De, hogy közös nevezőre jussunk. El kell vinni egy másik helyre, lehetőleg egy toyota szakszervizbe, és meg kell nézetni. Ezzel sokkal többre jutunk, mint egy tippelgetéssel a vakvilágba.
Nem tudni, hogy mennyire kell szétszedni és mennyibe fog kerülni, de tény, hogy egy közepes bontás sem olcsó. Jobb szerintem rosszra számítani, aztán kellemesen csalódni, mint fordítva.

Szerintem is szakszervíz vagy jó maszek a megoldás.

Remélem nincs harag! :flowers:

barna.czukor

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3925 Dátum: 2009.07.29 22:55:21 »
biztos hogy ez idevaló Tuti?
Helyette válaszolok: nem idevaló. Ahogyan az én mai kommenteim sem. Bocsánat a többiektől!

Mentségünkre legyen mondva, hogy kissé betelt a pohár a megszorításokkal és a sok sikkasztással, ilyenkor "kissé" érzékenyebb az ember és néha kijön aminek itt nem kellene.
(Mellesleg meg a tróger tolvaj népség szégyelje magát...)

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3926 Dátum: 2009.07.29 23:10:12 »
Eszi az olajat?! Hagyd a fenébe, nem gond! Lopják az adóforintokat?! Hagyd a fenébe!

Igen, ez egy jó hozzáállás. :censored:

Meg ez :

Hunvald bulija:
"Emlékeztetőül: az ügyben eddig összesen 16 önkormányzati ingatlan értékesítésével, 346 millió forint vesztegetési pénz átadásával, több önkormányzati lakással, illetve családtag részére történő "jövedelem-kiegészítéssel" kapcsolatban gyanúsítottak meg embereket. Az gyanúsítottak a VII. kerületi önkormányzatnak (a nyomozás eddigi adatai szerint) összesen mintegy 970 millió forint kárt okoztak és további 1,6 milliárd forint kár okozását kísérelték meg."
Kínában már rég kivégezték volna, örüljön, hogy nem ott van....

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3927 Dátum: 2009.07.29 23:12:01 »
Remélem nincs harag! :flowers:
Dehogy.
Egyébként most már tényleg kiváncsi vagyok, mi lesz a végkifejlet.
 :sleeping:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3928 Dátum: 2009.07.30 21:31:37 »
Ha valaminek rendellenes hangja van az általában hibára utal. Ha a hibákat nem javítjuk ki időben, akkor halmozódni szokott. A probléma olyan, hogy ha b.szunk rá, akkor szaporodik.
Ez egy nehéz kérdés. Pont azért (is), mert Magyarországon vagyunk! Egy CSOMÓ olyan hangot tud kiadni egy autó, amellyel igenis nem kell foglalkozni, mert elmúlik magától - mármint persze nemcsak a hang, hanem az oka is. Tartósan jelentkező hangok is tartozhatnak ebbe a csoportba, pl. a Carinánkon vagy egy éven át nyüsszögött az ékszíj, és nem csináltattuk meg, de NEM AZÉRT, mert igénytelenek vagyunk  :excl: , hanem mert tudtuk, hogy mi okozza és tudtuk, hogy nem lesz belőle baj, amúgy meg nem zavart. Szóval van ilyen, méghozzá nem kevés!

A baj ott van, hogy ezeket tudni kell megkülönböztetni azoktól a zajoktól, amelyek valóban sürgős beavatkozást igénylő hibára utalnak. És erre nyilván nem képes mindenki. És itt van a bökkenő, mert sajnos a szervízbe menetel (hacsak nincs abszolút megbízható szerelőd) igenis nagyon jelentős kockázatokat hordoz magában - rosszul csinálják meg, esetleg még át is baxnak stb. Tehát az ember csak akkor menjen szervízbe (előbbi zárójeles esetet kivéve), ha nagyon muszáj. Ezzel együtt én is azt mondom, hogy ha nem biztos a dolgában, és nincs olyan, autóhoz értő rokona/barátja/ismerőse sem, aki felelősen (!) tanácsot merne neki adni - akkor igenis menjen szervízbe.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3929 Dátum: 2009.07.30 21:37:22 »
Megjegyezném jó szándékkal :), hogy itt szóba kerültek olyan dolgok, amelyekről NEM társalgunk ezen a fórumon. Ne ragozza senki, mert törölgetés lesz.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )