Szerző Téma: Alkatrészek, technikai kérdések  (Megtekintve 2887373 alkalommal)

0 Felhasználó és 25 vendég van a témában

barna.czukor

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3435 Dátum: 2009.05.25 20:03:44 »
Bár nem Corolla, hanem Avensis-kérdés, mégis ide írom, mert itt talán többen olvassák olyanok, akik tudhatnak rá megoldást (pl. mozso).

Szóval. Nincs valami szoftveres módszer az istenverte, bent lévő gyújtáskulcsra figyelmeztető csipogás kikapcsolására :?: ? GYŰLÖLÖM ezt a xart :excl: :excl: :excl: Szeretek pl. parkolóban, az álló autóban, nyitott ajtó mellett zenét hallgatni, de emiatt a fos miatt nem lehet, mert ugye ha bent van a kulcs és nyitva a bal első ajtó, akkor folyamatosan bimbammol  :censored:
Én is utálom nagyon. Az enyémbe még nincs ilyen vacak szerencsére, csak a másik kocsinkba... De már annyit idegeskedtem miatta, hogy hihetetlen. Volt céges Astrank, az meg folyamatosan sípolt a kulcsra. Nah, az volt a full idegtépés.

Ha bárki tud valamit erről, akkor ne fojtsa magába!

G86

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1489
    • Hypermiler Gábor Jóska Ódala.
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3436 Dátum: 2009.05.26 09:04:32 »
Megoldás a ráadott gyújtás, bár hosszabb ideig nem tudom mennyire szerencsés. De én úgy szoktam olyankor.
                                                                                                                                                   

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3437 Dátum: 2009.05.26 09:20:36 »
Ráadott gyújtás hosszú távon sokszor nem egészséges... főleg akkor ha még pláne kis távolságokat tesz meg és nincs annyi idő, hogy töltse a generátor rendesen.

Egy haver OFF géppel (bal első) ajtó kapcsolót kötött össze vagy ki és nem sípolt  ::) így viszont a belső világítása nem működött ajtónyitásra  ;)
Fery

mozso

  • Átalakítgató machinátor
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1174
  • 2006 1.8L Corolla Turbo
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3438 Dátum: 2009.05.26 09:25:07 »
^^^ Ugy nezem a kis hangszoro a muszergyseg hatara van forrasztva, tehat annak kiszedesehez szet kell bontani a muszerfalat, ami nem eri meg. A letobben beraknak egy kapcsolot az ajtonyitas erzekelobe leutanozva ezzel, mintha zarva lenne az ajto.
http://www.yotatech.com/f116/temporary-door-buzzer-disable-switch-95-toyota-truck-89574/

Azt mondjak az okosok, hogy nem erdemes lehuzni az ajtonyitas erzekelot, mert a kozponti zar/riaszto furcsa dolgokat csinalhat.
Mozso::home, Corolla E12 HB kovácsolt 1ZZ-FE + GT2860R turbo + sok egyéb

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3439 Dátum: 2009.05.26 09:36:59 »
Tegnap kiszedtem én is a pollenszűrőmet (60ezer óta ez van bent, vagyis 20ezer városi km, jó egy év), szépen kiporszívóztam, ez egy igazi tesco gazdaságos válság megoldás.... :)

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3440 Dátum: 2009.05.26 10:02:40 »
Tegnap kiszedtem én is a pollenszűrőmet (60ezer óta ez van bent, vagyis 20ezer városi km, jó egy év), szépen kiporszívóztam, ez egy igazi tesco gazdaságos válság megoldás.... :)

Éppen 20ezer km és az arányos levegő mennyiség ment át az én szűrőmön is 'asszem' a múlt héten szedtem ki és rögtön vissza is tettem majd egyből a szűrőbolthoz
új kifizet berak, régi kuka! Fekete volt és kis virágszirom meg mi egymással tele.
Fery

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3441 Dátum: 2009.05.26 10:08:19 »
Tegnap kiszedtem én is a pollenszűrőmet (60ezer óta ez van bent, vagyis 20ezer városi km, jó egy év), szépen kiporszívóztam, ez egy igazi tesco gazdaságos válság megoldás.... :)

Éppen 20ezer km és az arányos levegő mennyiség ment át az én szűrőmön is 'asszem' a múlt héten szedtem ki és rögtön vissza is tettem majd egyből a szűrőbolthoz
új kifizet berak, régi kuka! Fekete volt és kis virágszirom meg mi egymással tele.
Én megveszem majd a gyárit, mert a porszívó kiszedi a leveleket, meg a nagyobb szennyeződéseket, de az apró cuccokat, amik elszínezik magát a szűrőt, azt nem.

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3442 Dátum: 2009.05.26 10:16:25 »
Én megveszem majd a gyárit, mert a porszívó kiszedi a leveleket, meg a nagyobb szennyeződéseket, de az apró cuccokat, amik elszínezik magát a szűrőt, azt nem.
Mennyibe kerül a gyári? Után gyártottat vettem 2.100 pénzért (akkor, ott, csak ez volt)
Fery

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3443 Dátum: 2009.05.26 10:37:46 »
Fekete volt és kis virágszirom meg mi egymással tele.
Nekem az az erzesem, hogy az Auris gyari pollenszuroje alabol feketes, mintha aktivszenes reteg lenne rajta, vagy agyag lenne ra tapasztva  :D . De hatha jon valaki, aki meg tudja erositeni vagy cafolni.
A multkor vki irta, hogy 2000km utan mar falevelet talalta pollenszuronel. El tudom hinni. Nekem egy het es 1500km utan mar voltak rajta nagyon apro falevelek. Pedig autopalyan tettem meg az utat, nem homokuton.


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

G86

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1489
    • Hypermiler Gábor Jóska Ódala.
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3444 Dátum: 2009.05.26 10:48:47 »
Nem meglepő, én már 30 km megtétele után tapasztaltam a szűrőben látható szennyeződéseket. Hamar elkoszolódik.
A gyári szűrő árára viszont én is kíváncsi lennék:)
                                                                                                                                                   

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3445 Dátum: 2009.05.26 11:05:28 »
...aktivszenes reteg lenne rajta...

 :eek: Ez jó! 1éves pollenszűrőt kihajítottam [rohog]  bár lehetséges, hogy ideje volt mert megkocogtattam és rendesen jött belőle a szmötyi éééés ami a fő
gondom volt az megoldódott. A venti rendesen nyomja az luftot', ezért a légkondi is hatékonyabban működik, érzeeem  ::)
Mivel új állapotában nem bontottam le így nem tudom milyen a felülete a szűrőnek, de a szürkés árnyalat az aktív szén miatt lehetséges, sőt!
Fery

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3446 Dátum: 2009.05.26 11:14:01 »
Én megveszem majd a gyárit, mert a porszívó kiszedi a leveleket, meg a nagyobb szennyeződéseket, de az apró cuccokat, amik elszínezik magát a szűrőt, azt nem.
Mennyibe kerül a gyári? Után gyártottat vettem 2.100 pénzért (akkor, ott, csak ez volt)
Igazából nem a gyári és után gyártott között van az árkülönbség, hanem az aktívszenes és a papír szűrök közt. A gyári az aktívszenes, és kb 6500-8000Ft között van valahol, pontosan nem tudom(E12-es Corollához, de máshoz is ennyi lehet kb). Az utángyártott (nem noname) aktívszenes is kb annyiba kerül, mint a gyári, max 1-2ezerrel olcsóbb. A papírszűrők meg valóban 2-3ezer Ft-ok.
Ezek szerint az enyém is az aktívszén miatt látszik koszosnak. Mindenesetre kiporoltam, ahogy tudtam, és a porszívó csövével az összes lamellaközöket kiporszívóztam egyenként.

TomMa

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 270
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3447 Dátum: 2009.05.26 12:10:07 »
Nem tudom jó topikba írom-e de majd áthelyezitek ha esetleg máshová való. A probléma a következő kiégett a bal tompított, de ez csak a kisebbik gond. A nagyobb az az hogy a lámpába menő csatlakozó kissé megolvadt. Kérdésem hogy ez mitől lehetett a nem megfelelőminőségű izzó netán vagy valami más :?:

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3448 Dátum: 2009.05.26 12:16:04 »
Nem tudom jó topikba írom-e de majd áthelyezitek ha esetleg máshová való. A probléma a következő kiégett a bal tompított, de ez csak a kisebbik gond. A nagyobb az az hogy a lámpába menő csatlakozó kissé megolvadt. Kérdésem hogy ez mitől lehetett a nem megfelelőminőségű izzó netán vagy valami más :?:
Lehet, hogy zárlatos volt a csatlakozó, nem érintkezett 100%-ban néha, ezért olvashatott le, vagy bármi, az elektromos cuccok már csak ilyenek ::)
Nekem is volt ilyen, elvittem egy villamosságoshoz, 2perc alatt kicserélte a csatit, amit megvehetsz bármelyik autósboltban (H7) kb 1000Ft körüli összegért, bár a pontos összegre nem emlékszem.

Cisc0

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 236
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3449 Dátum: 2009.05.26 23:04:16 »
Hy!
Valaki meg tudja mondani h ez minek a csatlakozója? (alapból nincs bekötve)

Ja, E12 fészlift Corolla

Ha már itt vagyunk egy SOL-os/krómozott váltógomb kb mennyibe kerülne?
'05 Corolla HB 1.4 D-4D