Szerző Téma: Alkatrészek, technikai kérdések  (Megtekintve 2946405 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

TomMa

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 270
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3345 Dátum: 2009.05.10 09:00:22 »
Sziasztok.
Tanácsotokat szeretném kérni abban, hogy a E12-es Corollámban miért van az hogy ma mikor klímáztam akkor éreztem az "erejét" mikor 3-as és 4-es fokozatban nyomattam.
Ha odaraktam a kezemet a szellőzőrostélyhoz akkor alacsonyabb fokozaton is éreztem hogy hideget fúj, viszont nem akarta sehogysem lehűteni az utasteret. Szerintetek mi lehet a baj?

Pollenszűrőt meg kéne nézni, kb. 2 hete egyik ismerősöm 2003-as Corollájában, is ez volt a baj. Teljesen el volt dugulva, össze vissza volt már gyűrődve, nem tartom kizártnak hogy az életbe nem volt cserélve neki.
Ha nem javul, klímással méresd meg benne a gázt.

Köszönöm a segítséget, tényleg a pollenszűrővel volt a gond. Nem is gondoltam igazából arra mert 2 hónapja volt cserélve, aztán mikor kiveszem látom a fáknak a lehullóvirágaival volt tele leginkább, meg jó adag kosszal mert elég szürke volt már, de kicseréltem és most olyan mint az új :)
« Utoljára szerkesztve: 2009.05.10 09:11:01 írta ToMii »

TomMa

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 270
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3346 Dátum: 2009.05.10 09:05:28 »
Olvasgattam az ECU resetes hozzászólásokat és felkeltette nekem is az érdeklődésemet. Ha leveszem a sarut akkor nem fog a riasztóm megbolondulni ami az autóba van? (utólagos Meta)

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3347 Dátum: 2009.05.10 09:06:33 »
Akkor megkaptam a választ én is!  ::)
Fery

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3348 Dátum: 2009.05.10 09:27:46 »
A pollenszűrőről csak annyit, hogy én minden kocsitakarításnál kiveszem és kiporszívózom azt is. Plusz 1 perc és sokat jelent.  :)
Gabe 254.

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3349 Dátum: 2009.05.10 11:21:09 »
A pollenszűrőről csak annyit, hogy én minden kocsitakarításnál kiveszem és kiporszívózom azt is. Plusz 1 perc és sokat jelent.  :)
OK köszi jó ötlet!  :yes:
Jól emlékszem a kesztyűtartót kell valahogy (hogy?) kiakasztani és ott mögötte van?
Fery

Satriani

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3350 Dátum: 2009.05.10 18:13:57 »
Kesztyűtartó oldalán van egy csavar, kicsavarod. Kesztyűtartó két oldalát egyszerre benyomod, kibillented, kihúzod. Bent, felül ott a pollenszűrő fedele, aminek levételéhez a jobb oldalán kell egy fület benyomni.

Advanced nőgyógyász mode: a csavar által tartott teleszkópot a kesztyűtartó mögé benyúlva leszeded a peckéről, így csavarhúzó nélkül is megoldható az ügy.

Már elkészítettem egy videót a műveletről, csak lenne időm összevágni...

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3351 Dátum: 2009.05.10 19:34:44 »
Jól emlékszem a kesztyűtartót kell valahogy (hogy?) kiakasztani és ott mögötte van?
Aurisnal:
Kinyotod a nagy, also kesztyutartot. Jobb oldalt a telepszkopot leakasztod a kisfulrol, nem kell hozza semmi. Innentol ket also ful tartja. A jobb oldali konnyen kijon. A baloldali kicsit erosebben tart. Nyugodtan huzzad rezsutosan hatra/felfele, kicsit nagyobb ero kell hozza mint a jobb oldalihoz.
Ha kijott, mogotte ott van egy muanyag takaro mogott a pollenszuro. Azt hiszem a bal oldalon kell elhuzni a kis fulet.


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3352 Dátum: 2009.05.10 20:17:36 »
Érdekes, amit írtok. Nálam E12-ben a következő a művelet. Kesztyűtartó kinyit, két oldala határozottan összenyom, majd még kijjebb nyit és voila, már hozzá is lehet férni a pollenszűrőhöz.
Gabe 254.

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3353 Dátum: 2009.05.10 20:18:28 »
Satrian! labiscsakl!
Köszönöm a részletes munkamenet leírását  :clap: a következő takarításnál ezzel kezdem a munkát!
(A videó jó ötlet a szerelésről :yes:)
Fery

TomMa

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 270
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3354 Dátum: 2009.05.10 21:07:05 »
Érdekes, amit írtok. Nálam E12-ben a következő a művelet. Kesztyűtartó kinyit, két oldala határozottan összenyom, majd még kijjebb nyit és voila, már hozzá is lehet férni a pollenszűrőhöz.

Satriani arra a csavarra gondolt ami a teleszkópot rögzíti a kesztyűtartó oldalán és ezután jön a két oldal összenyomásos művelet. :)

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3355 Dátum: 2009.05.10 21:39:38 »
Értem én, csak azt mondom, hogy én nem szoktam a teleszkópot kiszedni. Csak oldalt benyomom, aztán már nyithatom is. Maga a kesztyűtartó gyakorlatilag marad a helyén, csak ki kell billenteni, aztán már hozzá is lehet férni a szűrőhöz. (plusz egy fedél leszedés után...)
Gabe 254.

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3356 Dátum: 2009.05.10 21:54:11 »
Maga a kesztyűtartó gyakorlatilag marad a helyén, csak ki kell billenteni, aztán már hozzá is lehet férni a szűrőhöz. (plusz egy fedél leszedés után...)
Ehhez ki kellene uriteni a kesztyutarto tartalmat  ;)


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3357 Dátum: 2009.05.10 22:09:14 »
És még azt sem. Csak a fölső egy-két dolog szokott néha kicsúszni. No, holnap lefényképezem ezt az állapotot, ha el nem felejtem...
Gabe 254.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3358 Dátum: 2009.05.10 22:24:19 »
Értem én, csak azt mondom, hogy én nem szoktam a teleszkópot kiszedni. Csak oldalt benyomom, aztán már nyithatom is. Maga a kesztyűtartó gyakorlatilag marad a helyén, csak ki kell billenteni, aztán már hozzá is lehet férni a szűrőhöz. (plusz egy fedél leszedés után...)

Nekem is erősen úgy rémlik, hogy barátném Coriján nem csavaroztak semmit a kesztyűtartónál, mikor pollenszűrő-csere céljából kiszedték.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

TZoli

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3359 Dátum: 2009.05.11 09:54:24 »
Sziasztok.
Tanácsotokat szeretném kérni abban, hogy a E12-es Corollámban miért van az hogy ma mikor klímáztam akkor éreztem az "erejét" mikor 3-as és 4-es fokozatban nyomattam.
Ha odaraktam a kezemet a szellőzőrostélyhoz akkor alacsonyabb fokozaton is éreztem hogy hideget fúj, viszont nem akarta sehogysem lehűteni az utasteret. Szerintetek mi lehet a baj?

Pollenszűrőt meg kéne nézni, kb. 2 hete egyik ismerősöm 2003-as Corollájában, is ez volt a baj. Teljesen el volt dugulva, össze vissza volt már gyűrődve, nem tartom kizártnak hogy az életbe nem volt cserélve neki.
Ha nem javul, klímással méresd meg benne a gázt.

Köszönöm a segítséget, tényleg a pollenszűrővel volt a gond. Nem is gondoltam igazából arra mert 2 hónapja volt cserélve, aztán mikor kiveszem látom a fáknak a lehullóvirágaival volt tele leginkább, meg jó adag kosszal mert elég szürke volt már, de kicseréltem és most olyan mint az új :)

Ez érdekes, láttad is amikor 2 hónapja kicserélték, vagy csak valahol papíron szerepelt?
2 hónap után elég savanyú hogy szürke legyen, meg virágokkal legyen tele.