Szerző Téma: Alkatrészek, technikai kérdések  (Megtekintve 2902089 alkalommal)

0 Felhasználó és 9 vendég van a témában

koril

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 50
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3150 Dátum: 2009.04.14 09:37:48 »
Majdnem biztos, hogy neked is ragasztva van. Sutoben megfeleloen melegitve szet lehet szedni, majd utana osszemelegiteni ha kesz. En nem csinaltam meg ilyet, de a neten meg video is van rola.

Köszi, megpróbálom aztán beszémolok az eredményről.

Konrad

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1314
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3151 Dátum: 2009.04.14 15:18:57 »
Majdnem biztos, hogy neked is ragasztva van. Sutoben megfeleloen melegitve szet lehet szedni, majd utana osszemelegiteni ha kesz. En nem csinaltam meg ilyet, de a neten meg video is van rola.

Köszi, megpróbálom aztán beszémolok az eredményről.

Tatabányán az Aladdin autólámpabolt annak idején a  Renault 19-esünkben megcsinálta. Ők széttudták szedni és össze is tudták rakni úgyhogy nem párásodott!
Konrád

barna.czukor

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3152 Dátum: 2009.04.14 15:43:46 »
 :helpsmilie:

Egy kő teljesen széttörte a balos lámpám üvegét. A foncsor OK.

Lehet külön lámpaüveget kapni szerintetek?

A duplafoncsoros facelift-es 2002-es Coriról van szó.


A segítséget és az ötleteket előre is köszönöm!

Üdv,

Barna

Peti

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3153 Dátum: 2009.04.14 16:05:12 »
Tatabányán az Aladdin autólámpabolt annak idején a  Renault 19-esünkben megcsinálta. Ők széttudták szedni és össze is tudták rakni úgyhogy nem párásodott!

Nem olyan vészes művelet az ::) bár kérdés mennyiért csinálják meg, mert amúgy türelemjáték szét majd összeszerelni.

Peti

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3154 Dátum: 2009.04.14 16:07:38 »
Lehet külön lámpaüveget kapni szerintetek?

Szerintem nem. :hmmmm:

De! Ha lehet is kapni, lehet jobban jársz egy bontott lámpatesttel, mint szétszedegetni aztán összerakni...


barna.czukor

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3155 Dátum: 2009.04.14 16:19:45 »
Lehet külön lámpaüveget kapni szerintetek?

Szerintem nem. :hmmmm:

De! Ha lehet is kapni, lehet jobban jársz egy bontott lámpatesttel, mint szétszedegetni aztán összerakni...



Szerintem sem lehet külön venni.

A jobbos lámpámat már betörték tavaly, az 8.000 volt a bontóban. A japán gyártásúhoz való Koito volt, a gyári angol meg Valeo. Ebbe más a motor polaritása, csatija, etc,  2 hét szívás volt, mire minden f.szán ment. Amúgy a Valeo fénye sokkal jobb, meg a motorja is meggyőzőbb, illetve a magasságállítás sem a csavarhúzóval pörgetem a fogaskereket rendszerű, hanem normális...

Úgyhogy nagyon sajnálom ezt a jó kis lámpát, szerintem erre nulla az esély, hogy kapok, tavaly sem volt szinte semilyen sem, nemhogy Valeo...

Most be van a kiszakadt 10x15 centis üvegrész celluxozva, azzal a vastag fajtával, így tűrhető amíg száraz idő van...

Szerintem ha megcsináltatom vmi lámpa klinikán, az is min 15 rugó lenne. Cáfoljatok, ha tévedek.

Minden esetre az ilyen klinikák elérhetőségének örülnék, egy próbát azért megér.

Peti

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3156 Dátum: 2009.04.14 17:47:13 »
Sztem ez bontó lesz... 8rongy körül korrekt, ha elviszed valami lámpa Brinkmann professzorhoz, az se lesz kevesebb... (amúgy sztem egy új üveg -ha lenne- is ekörül mozogna :hmmmm:)

zoltantiger

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3157 Dátum: 2009.04.14 21:44:12 »
Sziasztok!
2008. évi Corolla szedánhoz keresek bal hátsó sárvédőt, bal hátsó lámpát, hátsó vészhárítót.
Hol találok ilyet?
ziasztok! 2003-as corolla kombihoz keresek a csomagtér ajtóra szerelhetõ spojlert/légterelõt. segítsetek

barna.czukor

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3158 Dátum: 2009.04.15 12:46:07 »
Lámpa ügyben történt valami előrelépés.

Felhívtam az általam ismert összes bontót és 2 helyen volt lámpa. Az első helyen egy angolhoz való Valeo (ez való az enyémbe), a msáik helyen meg japánba való Koito. Aki nem tudná, ezek voltak akkor a Toyota beszállítói.

A jobbosom már lett cserélve, akkor angolba való lámpát nem kaptam, csak japánt, így össze tudom hasonlítani a kettőt. Az angolba való Valeo sokkal jobb.

Na már most mindegyik sérülésmentes, motor nélkül az angol 16.000, a japán (rosszabb) 20.000 pénz.

Úgy döntöttem, hogy megveszem az angolba való (nekem megfelelő) Valeo lámpát. Nem olcsó, de állítólag sérülésmentes. Azért állítólag, mert eddig teefonon egyeztettem velük.


Szerintetek sok 16.000 egy olyan lámpáért, ami marha ritka (mert angol) és serülésmentes? Az új ára 62.000 lenne a Toyotánál...


GAbo_

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 19
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3159 Dátum: 2009.04.15 17:44:15 »
Lámpa ügyben történt valami előrelépés.

Felhívtam az általam ismert összes bontót és 2 helyen volt lámpa. Az első helyen egy angolhoz való Valeo (ez való az enyémbe), a msáik helyen meg japánba való Koito. Aki nem tudná, ezek voltak akkor a Toyota beszállítói.

A jobbosom már lett cserélve, akkor angolba való lámpát nem kaptam, csak japánt, így össze tudom hasonlítani a kettőt. Az angolba való Valeo sokkal jobb.

Na már most mindegyik sérülésmentes, motor nélkül az angol 16.000, a japán (rosszabb) 20.000 pénz.

Úgy döntöttem, hogy megveszem az angolba való (nekem megfelelő) Valeo lámpát. Nem olcsó, de állítólag sérülésmentes. Azért állítólag, mert eddig teefonon egyeztettem velük.


Szerintetek sok 16.000 egy olyan lámpáért, ami marha ritka (mert angol) és serülésmentes? Az új ára 62.000 lenne a Toyotánál...


Sztem logikusan mindenki a 16k-at venné! ::)
Toyota Corolla 1.4 Vvti E12

barna.czukor

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3160 Dátum: 2009.04.15 19:14:55 »
Átbactak a lámpával ma természetesen. :censored:

Azt mondták, hogy a 16.000-ást félreteszik, mire megyek. Persze eladták. Akkor meg ne igérgessenek.

OFF
Ezt utálom ebbe a k. országban, hogy mindenki ígér mindent, aztán nem tartják be. (Most nem a politikusokra gondolok, azok alap már, hogy hazudnak...)

Azt utálom a legjobban, mikor megígérik, hogy majd telefonálnak, ha... és persze mindig hazudnak, mindig nekem kell éredeklődni. Lsd.: szerelők, boltosok, javítóműhelyek, etc...
Nem gond, ha nem hív, csak akkor mondja azt, hogy keressem én...
ON

Lámpa ügyben azért nem mentem haza üres kézzel. Vettem a delikvens bontósnál egy olyan lámpát, aminek a fülei le voltak törve, de visszahegesztették őket. Amúgy teljesen okés a lámpa, minden más része tökéletes. 16.000 helyett ez 11.000 volt a füljavítás miatt. Szerintem nem csináltam rossz boltot. Pláne, hogy a márkaszervíz 62.000 Ft-os árát teszem a 11.000 mellé...

Amúgy az előző hsz-ra reagálva nem azt szerettem volna kérdezni, hogy jobban megéri-e venni vmi jobbat olcsóbbért, mint egy rosszabbat drágábban, hanem azt, hogy 16.000 pénz nem sok-e egy bontott lámpáért a többi bontott alkatrész árához képest. Persze lehet, hogy a kérdésem volt ratyi...

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3161 Dátum: 2009.04.15 19:49:51 »
en uj utangyartottat vettem volna. az osszesnek le van torve a fule, nekem is ilyeneket kinalgattak  :no:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

barna.czukor

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3162 Dátum: 2009.04.15 20:07:51 »
en uj utangyartottat vettem volna. az osszesnek le van torve a fule, nekem is ilyeneket kinalgattak  :no:
A letörött fül nem a világ vége még. Végülis ha jól van műanyaghegesztve akkor nincs gond. Amúgy a lámpám teljesen OK.

Utángyártott nekem nem kell, mert már szívtam vele. A jobbost az előző tulaj kitörte és helyére vette egy ócska Depo márkájút. Ennek a vetített képe borzalmas, nem világított rendesen és párásodott, nedvesedett.

Nekem többet ilyen nem kell, maradok a gyárinál, azon belül is a Valeo gyártmánynál.

Peti

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3163 Dátum: 2009.04.15 21:09:20 »
Szerintetek sok 16.000 egy olyan lámpáért, ami marha ritka (mert angol) és serülésmentes? Az új ára 62.000 lenne a Toyotánál...

Nem, ha tényleg 62 a gyári új, az pedig s.mentes akkor jó vétel, meg kell venni :yes:

Peti

  • Vendég
Re: Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #3164 Dátum: 2009.04.15 21:12:42 »
Átbactak a lámpával ma természetesen. :censored:

Azt mondták, hogy a 16.000-ást félreteszik, mire megyek. Persze eladták. Akkor meg ne igérgessenek.

Jaj de kár :( most olvasom időrendbe, bocs...

Nézd a másik oldalt, jött valaki, letette a lóvét azt viszlát, az a biztos, lehet elhajtja a tuti vevőt, Te meg nem mész, ill. Te mentél volna, de mondjuk más aki link, nem megy érte, ilyenből is van bőven, és az ilyenek miatt nem tesznek félre semmit.