Szerző Téma: Filmek  (Megtekintve 233842 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Satriani

  • Vendég

uttoro

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 171
  • 2002 Toyota Problema 1.4 VVTi Sedan fapad
Re: Filmek
« Válasz #961 Dátum: 2009.12.30 22:33:16 »
Megérte moziban megnézni az Avatart. Látványmese :)

Ha úgy érzed ura vagy az autónak, egészen biztos, hogy lassan vezetsz.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Filmek
« Válasz #962 Dátum: 2009.12.30 22:37:01 »
3D-ben láttad? Én el akarok menni megnézni év elején, de egy olyan moziba, amiben nincs 3D... Ez vajon akkora gond lenne? Azt a mozit sokkal jobban szeretem.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Filmek
« Válasz #963 Dátum: 2009.12.30 22:37:29 »
Én nem moziban láttam. Lehet, hogy a látvány nagyon jó, de számomra a sztorit az se vinné el. Vagy nagyon egy rugóra jár az agyam az íróval, vagy nagyon tipikus volt.
Nekem nem igazán jött be. Olyan volt, mint egy 3 órás Star Trek epizód, nagyobb költségvetéssel.
Az egyetlen dolog, ami tetszett, mint ötlet, az az élőlényekkel való összekapcsolódás.
Sokkal többet vártam a filmtől a híre alapján.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Filmek
« Válasz #964 Dátum: 2009.12.30 22:41:59 »
Nyilván nem tetszhet mindenkinek... Én is azt hallottam róla, hogy nem a sztori a fő ütőereje, de az sem gagyi; a látványvilág pedig szenzációs (ezért kell moziban megnézni). Egy ilyen kombót (tisztességes iparosmunka sztori + briliáns látvány) bármikor bevállalok  :yes: ... Azt viszont nem szeretem, mikor kizárólag a látványnak kéne elvinnie a hátán a filmet: megnéztem pár hete moziban a "2012" c. mesterművet  ::) ... Hát, ha nem moziban vagyok, valszeg nem vártam volna meg a végét.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Filmek
« Válasz #965 Dátum: 2009.12.30 22:48:56 »
Állítólag "kötelező" 3D-ben megnézni és az Aréna Plazában található jelenleg a legjobb 3D mozitechnika, tehát ezt javasolják. Pont a látvány miatt, mert ez arról szól.
Több kollegám egybehangzó állítása.  :)
         

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Filmek
« Válasz #966 Dátum: 2009.12.30 22:51:13 »
Itt Pécsett a Plázában nyomják Imax 3D-ben... De nem rajongok a plázai moziért  ::)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Filmek
« Válasz #967 Dátum: 2009.12.30 22:52:27 »
Te tudod. De azt mondják, ez az új 3D ezerszer jobb, mint a régi, ami elsőként az országba jött (és valljuk be, nem is volt egy nagy szám). Ennél a filmnél egyszerűen muszáj lenne 3D-ben.  :whistling:
         

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Filmek
« Válasz #968 Dátum: 2009.12.30 23:01:22 »
Felőlem a lőpor szagát is sugározhatják a film mellé, biztos nagy élmény, de a sztori akkor is  gyenge.
Legalábbis számomra az volt.
Könyvben ütős lenne....

tutinet

  • Vendég
Re: Filmek
« Válasz #969 Dátum: 2009.12.30 23:28:51 »
Éljenek a pláázáááááák......
Nálam a mozi az Urániánál kezdődik. Nem tudom ott adják e ezt a filmet.
« Utoljára szerkesztve: 2009.12.30 23:30:47 írta tutinet »

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Filmek
« Válasz #970 Dátum: 2009.12.30 23:34:42 »
Hát én megnéztem ezt a filmet és 3D-ben. Kb. 3 éve nem voltunk moziban, most betársultunk barátokhoz (1,5 éves a pici, végre ott lehetett hagyni nagyinál nyugodtan). A sztori a "Hogyan csináljunk kasszasikert" című könyv alapján készült, az ég egy adta világon semmi váratlan nincs benne. Ezért aztán 2D-ben megnézni kb. pénzkidobás. Szvsz.

A látványban meg az a jó, hogy végre nem olyan műanyag, mint pl. a Star Wars, hanem sokkal hihetőbb, "valósághűbb".

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Filmek
« Válasz #971 Dátum: 2009.12.31 00:37:20 »
A sztori a "Hogyan csináljunk kasszasikert" című könyv alapján készült...
Nemtom, én egy ideje túlléptem azon, hogy ezt automatikusan hátránynak tekintsem, sőt kezdek hajlamos lenni rá, hogy bizonyos fokú sznobizmust lássak abban, ha valaki az ilyesmin következetesen megakad  :hmmmm: ... Ez nekem kezd kb. olyan lenni, mint a fotózás esetében a naplementés képek kötelező fikázása  ::) ... Kiszámítható mese? Ám legyen; ér az életben épp elég kiszámíthatatlan, ámde valóságos stressz  :wacko: ... Hadd tudjam előre, hogy legalább a moziban majd a jó győz, hadd drukkoljak neki önfeledten, naiv örömmel  :yes:

Félre ne értsetek, ha egy film IQ 80-as hülye szintjén kezel, azt én is utálom (lásd 2012)  :nonono: ... De ettől még a fentiek érvényesek. Biztos öregszem vagy mi, bár annak elvileg az ilyesmire fordított hatással kéne lennie - na sebaj, ez van  :D

A fentieket egyikőtök se vegye személyre szóló kritikának, mert nem annak szántam  :flowers:
« Utoljára szerkesztve: 2009.12.31 00:39:16 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

tutinet

  • Vendég
Re: Filmek
« Válasz #972 Dátum: 2009.12.31 00:51:49 »
Ugyanolyan a film mint mondjuk a Terminator2 volt , mikor a Kossuth moziban láttam 91-ben ???
Az ütött rendesen. Mindenki leizzadva jött ki a moziból . :clap: :clap:

Cameron tudott filmet csinálni, kérdés most is tud-e.


OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re: Filmek
« Válasz #973 Dátum: 2009.12.31 02:08:18 »
En eddig ketszer neztem meg 3D-ben az Avatart, pedig nem szoktam ilyet csinalni. Ezekutan batran kijelentem, aki ezt a filmet nem 3D-ben nezi meg az szimplan csak hulye. Vallalom!
Ez az a film, amit sosem fogok leszedni netrol vagy egyeb modon megnezni. Vagy 3D vagy semmi. Szerintem zsenialis, egyeduallo, sose volt jobb. Amig csak lehet megnezem meg parszor.   :clap: Nem erdekekel se kritika se semmi, ez a film zsenialis. Aki a story miatt nezi meg, annak ugy kell. Amugy nincs vele gond, de nem a storyban hoz ujat, es nem is kell neki... Ez masrol szol, de amire terveztek arra tokeletes.
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re: Filmek
« Válasz #974 Dátum: 2009.12.31 02:13:07 »
Itt Pécsett a Plázában nyomják Imax 3D-ben... De nem rajongok a plázai moziért  ::)

Dolby Digital 3D akart az lenni.  ;) Imax csak a "fovarosban" van.
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/