Szerző Téma: Filmek  (Megtekintve 240246 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Filmek
« Válasz #870 Dátum: 2007.08.31 23:42:22 »
Most néztem meg másodszor a "300" címû filmet. Elsõ alkalommal nem volt az igazi, hatan ültünk körül egy laptopot, közben mozgás, pofázás volt körülöttünk, nem "jött át" a film - illetve csak annyira, hogy megmaradjon az elhatározás: meg kéne nézni még egyszer valamikor. Na, ez most megtörtént, és : :10: !!!

Akinek bejött a Rettenthetetlen, a Gladiátor, a Gyûrûk Ura, annak biztosan ez is bejön majd. Akinek pedig az elõbbiek mellett a Sin City IS bejött, az odáig lesz :D ... Nos, én ebbe a kategóriába tartozom :nagymosoly:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

ATIS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1852
  • Corolla HB 88 XL
Filmek
« Válasz #871 Dátum: 2007.09.04 19:05:36 »
Idézetet írta: "Palaczk"

Akinek bejött a Rettenthetetlen, a Gladiátor, a Gyûrûk Ura, annak biztosan ez is bejön majd. Akinek pedig az elõbbiek mellett a Sin City IS bejött, az odáig lesz :D ... Nos, én ebbe a kategóriába tartozom :nagymosoly:


Nem szeretem a kombinatív dolgokat. Történelmi filmben általában a hitelességet szeretem. Némi csúsztatás elmegy de a Termopülai csatából ne csináljunk Gyûrûk urát. Nekem az már túlzás. Így inkább azt mondom egyszer nézhetõ film számomra a 300. Ha normálisan megcsinálják és például a spártai katonák öltözékénél nem Tarzan kosztüme lett volna a mérvadó akkor szerintem jobb lett volna.
Az igazság pusztán nézőpont kérdése.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Filmek
« Válasz #872 Dátum: 2007.09.05 00:44:43 »
Idézetet írta: "ATIS"
Idézetet írta: "Palaczk"

Akinek bejött a Rettenthetetlen, a Gladiátor, a Gyûrûk Ura, annak biztosan ez is bejön majd. Akinek pedig az elõbbiek mellett a Sin City IS bejött, az odáig lesz :D ... Nos, én ebbe a kategóriába tartozom :nagymosoly:


Nem szeretem a kombinatív dolgokat. Történelmi filmben általában a hitelességet szeretem. Némi csúsztatás elmegy de a Termopülai csatából ne csináljunk Gyûrûk urát. Nekem az már túlzás. Így inkább azt mondom egyszer nézhetõ film számomra a 300. Ha normálisan megcsinálják és például a spártai katonák öltözékénél nem Tarzan kosztüme lett volna a mérvadó akkor szerintem jobb lett volna.


De ez definitíve NEM akart egy történelmileg hû film lenni ;) ... Mindegy, szerintem zseniális.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Filmek
« Válasz #873 Dátum: 2007.09.06 10:22:34 »
Tegnap este megnéztem "A dicsõség zászlaja" c. filmet, ez ugye a "Levelek Iwo Jima-ról" testvérfilmje. Nem volt rossz, bár nekem az utóbbi jobban tetszett.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

ATIS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1852
  • Corolla HB 88 XL
Filmek
« Válasz #874 Dátum: 2007.09.06 19:40:42 »
Idézetet írta: "Palaczk"

De ez definitíve NEM akart egy történelmileg hû film lenni ;) ... Mindegy, szerintem zseniális.


Nem szeretem a kevert dolgokat. :) Vagy Történelem vagy mese. Ha történelmi mesét akarok akkor veszek egy ROMÁN történelemkönyvet.  :nagymosoly:

Amúgy látványra és rendezésre gondoltak azzal nem volt gondom. Csak szerintem túl sok túlzást tettek bele.
Az igazság pusztán nézőpont kérdése.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Filmek
« Válasz #875 Dátum: 2007.09.09 01:47:45 »
ATIS, akkor -gondolom- neked a Sin City sem tetszett ;) ... Az dugig volt hasonló típusú túlzásokkal - mint ahogy rendes képregényhez illik :)

------------------------

Amúgy a 300 esetében az ember leges-legkésõbb az elején, a farkasos jelenetnél rájön, hogy ez a film nem egy realista alkotás - de ez (ebben az esetben) így is van jól, ez a jó benne  :D ... Reális, történelmi film készült már épp elég. Festeni is lehet sokféleképpen, a képi ábrázolásnál elég nagyfokú alkotói szabadság belefér - szerintem. Ez nem egy dokumentumfilm.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

ATIS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1852
  • Corolla HB 88 XL
Filmek
« Válasz #876 Dátum: 2007.09.09 12:39:36 »
Idézetet írta: "Palaczk"
ATIS, akkor -gondolom- neked a Sin City sem tetszett ;) ... Az dugig volt hasonló típusú túlzásokkal - mint ahogy rendes képregényhez illik :)


Én nem láttam a Sin City-t. :) Most a "kedvedért" beleolvastam a tartalmába, de ott nem találtam semmi történelmi utalást. Hozzáteszem önmagával a túlzásokkal nincs gondom. Szeretem például a SCIFI-ket pedig azok másról sem szólnak mint túlzásról és kitalációról. Meg pl a Gyûrûk Ura is jó volt a jeleneteivel meg a tulzásaival. Vagyis szeretem a mesét szeretem a történelmi kalandfilmeket csak nem szeretem ha keverik a kettõt.

Idézetet írta: "Palaczk"

Amúgy a 300 esetében az ember leges-legkésõbb az elején, a farkasos jelenetnél rájön, hogy ez a film nem egy realista alkotás - de ez (ebben az esetben) így is van jól, ez a jó benne  :D ... Reális, történelmi film készült már épp elég. Festeni is lehet sokféleképpen, a képi ábrázolásnál elég nagyfokú alkotói szabadság belefér - szerintem. Ez nem egy dokumentumfilm.


A dokumentumfilm az az amikor narrátor van és a cselekményt inkább bemutatják mint átélhetõvé teszik. Az leesett, hogy nem az. Ettöl még történelmi kalandfilm lehetett volna, de szerintem túlságosan belement a mesevilágba. Nekem ott szakadt el végleg a cérna amikor a "halhatatlanokat" valamiféle Ork ninja-ként ábrázolta. A végén már azt vártam mikor adják a Spártai katonák kezébe az amerikai tengerészgyalogosok zászlóját. Ha már a csatakiáltásukat a szájukba adták. Vagy az már túlzás lett volna?
Az igazság pusztán nézőpont kérdése.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Filmek
« Válasz #877 Dátum: 2007.09.09 17:15:45 »
Idézetet írta: "ATIS"
A dokumentumfilm az az amikor narrátor van és a cselekményt inkább bemutatják mint átélhetõvé teszik. Az leesett, hogy nem az. Ettöl még történelmi kalandfilm lehetett volna, de szerintem túlságosan belement a mesevilágba. Nekem ott szakadt el végleg a cérna amikor a "halhatatlanokat" valamiféle Ork ninja-ként ábrázolta. A végén már azt vártam mikor adják a Spártai katonák kezébe az amerikai tengerészgyalogosok zászlóját. Ha már a csatakiáltásukat a szájukba adták. Vagy az már túlzás lett volna?


Igen, az amerikai zászló a kezükben, az túlzás lett volna. A csatakiáltás az nem túlzás, éppenséggel lehet az embernek annyi fantáziája, hogy elképzelje: ez elõször a spártaiak csatakiáltása volt (ugye elõbb voltak pöppet), és aztán lett a marine-eké. De tökmindegy. Úgy veszem észre, kissé mereven állsz a dologhoz :) ... Mindegy, neked nem tetszett a film, nekem igen, hát van ilyen.

A Sin City-t meg azért emlegettem, mert annak a kivitelezése nagyon hasonló. A sztori teljesen más, de nem ez a lényeg.

Egyébként persze van igazság abban, hogy ez a film (a 300) mikor készült, kik készítették, és ki most az õ egyik legnagyobb potenciális ellenségük. Nyilván nem véletlenül fikázza a perzsákat (Irán...), és nyilván nem véletlenül állítja velük szembe azt az értékrendet, amit a filmben a spártaiak képviselnek. Csak hát egyrészt ha sarkított is nagyon erõsen a kép, azért mégiscsak igaz, hogy ez a két ellenfél igencsak különbözõ társadalmi berendezkedést képviselt a valóságban is, másrészt meg a francba az ilyen elmélkedésekkel, egy film, azaz másfél-két óra erejéig én is boldogan hiszek abban, hogy létezhet jónak és rossznak ilyen sarkalatos, letisztult szembenállása. Hadd feledkezhessen el az ember legalább néha, egy-egy ilyen jó kis mesefilm erejéig a nagy büdös valóságról :|
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

ATIS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1852
  • Corolla HB 88 XL
Filmek
« Válasz #878 Dátum: 2007.09.09 18:27:41 »
Sajnálom tényleg merev vagyok ebben a kérdésben. Nem tudok túllépni azon, hogy ha már valaki pénzt és idõt áldoz arra, hogy megfilmesítse a 300 spártai harcos halálát. Akkor az képes átsiklani olyan dolgokon például, hogy Xerxés nem küldött követeket Spártába mivel azt már az apja I. Dareios egy korábbi hadjáratban megtette és akkor dobták a követeket a kútba, de az egy másik történet. Vagy olyan dolgon például, hogy Spártában két király uralkodott egyszerre.

Ettõl még persze a film látványos csak nem azt nyújtja amit én várok tõle.
Az igazság pusztán nézőpont kérdése.

Peti

  • Vendég
Filmek
« Válasz #879 Dátum: 2007.10.21 11:51:49 »
A farkasembert nyugdíjazták  :nagymosoly:

http://www.blacksheep-themovie.com/

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Filmek
« Válasz #880 Dátum: 2007.10.22 14:40:24 »
Idézetet írta: "Peti500"
A farkasembert nyugdíjazták  :nagymosoly:

http://www.blacksheep-themovie.com/


Anyám, micsoda baromság :rohog:  :10:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Filmek
« Válasz #881 Dátum: 2007.10.31 22:49:26 »
Most néztem meg a "V mint Vérbosszú"-t. Woooooooooowww... anyám, mekkora frenetikus élmény volt, szenzációs :10:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

rezol

  • Vendég
Filmek
« Válasz #882 Dátum: 2007.10.31 23:29:22 »
Az új Matt Damon filmet nem látta valaki?

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Filmek
« Válasz #883 Dátum: 2007.11.01 09:50:35 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Most néztem meg a "V mint Vérbosszú"-t. Woooooooooowww... anyám, mekkora frenetikus élmény volt, szenzációs :10:
A legelejét nem láttam, meg a végén el kellett mennem (HBO), de elég érdekes film, mondjuk én nem szeretem az ilyen stílusú filmeket.
Laco 73 :D

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Filmek
« Válasz #884 Dátum: 2007.11.01 17:43:16 »
Idézetet írta: "KLaco"
Idézetet írta: "Palaczk"
Most néztem meg a "V mint Vérbosszú"-t. Woooooooooowww... anyám, mekkora frenetikus élmény volt, szenzációs :10:
A legelejét nem láttam, meg a végén el kellett mennem (HBO), de elég érdekes film, mondjuk én nem szeretem az ilyen stílusú filmeket.


Nem láttad a végét? Úgy nem ér az egész semmit :szemforgat: ... Mikortól nem láttad?

"Ilyen stílus" alatt mit értesz ebben az esetben? A bosszúállós-igazságtevõs alapállást? Vagy a sötét víziót az elképzelt társadalomról?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )