Szerző Téma: Biztosítás  (Megtekintve 601710 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Biztosítás
« Válasz #3045 Dátum: 2016.11.04 10:25:06 »
Két napig.  ;) Aztán mindenki tudná, miről van szó, mint a beépített traffipaxnál.
Ez egy kamera, nem kell totemoszlopkén állnia. Az eredeti kísérletnél is egy 3G modem biztosította a kapcsolatot az adatbázisokkal. Berakod egy kocsiba és arrébb állsz vele naponta. Ha van 10 ilyen egységed és kiszűr havonta 1000 olyan kocsit amin nincs műszaki/lopott/körözik a tulajt, az azért hatékony lesz. Mivel az elfogó motoros vadássza le, az se lesz mindenkinek evidens, hogy melyik civil parkoló kocsiban van a kamera.

Soma01

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1587
Re:Biztosítás
« Válasz #3046 Dátum: 2016.11.04 11:29:03 »
Ez nagyon jó volna, ha megvalósítanák!

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26341
Re:Biztosítás
« Válasz #3047 Dátum: 2016.11.04 14:19:18 »
Ez egy kamera, nem kell totemoszlopkén állnia. Az eredeti kísérletnél is egy 3G modem biztosította a kapcsolatot az adatbázisokkal. Berakod egy kocsiba és arrébb állsz vele naponta. Ha van 10 ilyen egységed és kiszűr havonta 1000 olyan kocsit amin nincs műszaki/lopott/körözik a tulajt, az azért hatékony lesz. Mivel az elfogó motoros vadássza le, az se lesz mindenkinek evidens, hogy melyik civil parkoló kocsiban van a kamera.
Itt bukik meg a dolog, mert nem szoktak.
music     

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10712
Biztosítás
« Válasz #3048 Dátum: 2016.11.05 11:56:05 »
Kíváncsiságból megnéztem a jövő évre várható bizt. árakat, eléggé megdöbbentő, amit a képernyőn láttam...
Továbbra is B10-ben, és az Allianznál maradva, a biztosítás éves szinten 40404 Ft-ra emelkedne az eddigi 35100 Ft-ról, ami 5304 Ft-os drágulás (havi szinten 442 Ft).

Ennél az ajánlatnál csak 2 van, ami jobb, egy Groupama (37970) és a Waberer (35630). Érdekességképpen 2 "nagy" biztosító ajánlata: Uniqua (76723 !!!), vagy Generali (63499). Azért szép kis különbség (remélhetőleg) a "semmiért"...  :hmmmm:

Szomorú, hogy problémamentes ügyfélként (2013-óta van B10), aki nem szokta a biztosítót sem zaklatni, így honorálják neki a sok-sok 10e eseménytelenül levezetett km-et, és velünk fizettetik meg a többi autós megemelkedett károkozásait...  :no:  :hmmmm: :whistling:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re:Biztosítás
« Válasz #3049 Dátum: 2016.11.05 18:47:21 »
Hihi, alig 10%-os emelkedés így kiakaszt? Nekem 50%-ot emelkedett. ;)
Gabe 254.

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Biztosítás
« Válasz #3050 Dátum: 2016.11.05 18:53:39 »
Kíváncsiságból megnéztem a jövő évre várható bizt. árakat, eléggé megdöbbentő, amit a képernyőn láttam...
Továbbra is B10-ben, és az Allianznál maradva, a biztosítás éves szinten 40404 Ft-ra emelkedne az eddigi 35100 Ft-ról, ami 5304 Ft-os drágulás (havi szinten 442 Ft).

Ennél az ajánlatnál csak 2 van, ami jobb, egy Groupama (37970) és a Waberer (35630). Érdekességképpen 2 "nagy" biztosító ajánlata: Uniqua (76723 !!!), vagy Generali (63499). Azért szép kis különbség (remélhetőleg) a "semmiért"...  :hmmmm:

Szomorú, hogy problémamentes ügyfélként (2013-óta van B10), aki nem szokta a biztosítót sem zaklatni, így honorálják neki a sok-sok 10e eseménytelenül levezetett km-et, és velünk fizettetik meg a többi autós megemelkedett károkozásait...  :no:  :hmmmm: :whistling:
Nekem az Aegon 17 ezerrel meg akarta emelni 65.000 forintra. Meg vannak ezek huzatva. Mondjuk nagyon nem panaszkodhatok, ismerős épp viszi vissza UK-be eladni a kocsiját. Itthon marad egy időre és alig használja. Ugyanakkor a UK biztosítás 100 font/hó. Az kb. 460.000ft GFB egy évben. :eek: Ennyit egy 300 lovas Toyota Siennára se tejelnék.

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10712
Biztosítás
« Válasz #3051 Dátum: 2016.11.05 22:41:09 »
Hihi, alig 10%-os emelkedés így kiakaszt? Nekem 50%-ot emelkedett. ;)

Sok kicsi sokra megy.  ;)
Illetve persze, mindennek csak megy fel az ára, de azért "hűséges" ügyfélként, netán olyan ügyfélként, akivel az égvilágon semmi gondjuk nincsen károkozás tekintetében, talán elvárhatna az ember némi "megkülönböztetett bánásmódot". Most nem karácsonyi üdvözlőlapra gondolok, az kellene a francnak, de azért az árak kalkulálásánál igazán figyelembe vehetnék, ha a szerencsétlenje nem okozott kárt már ennyi éve (vagy akkor vezessék be a B10-B20-ig terjedő kategóriát is, mert így nem sok értelmét látom a dolognak  :hmmmm: ).

Az 50% elég nagy drágulás, ugyanannál a biztosítónál?  :eek:
Illetve nekem is dobott ki a rendszer egy 76e Ft-s ajánlatot, ami azért több, mint a duplája!! lenne a mostaninak... Az autó változatlan, a teljesítménye változatlan, a jogosítvánnyal eltöltött évek száma 1-el gyarapodott, semmiféle kárt nem okoztam, szóval egy olyan szép világban, ahol a beszedett összeget nem fordítják útfelújításra / építésre, mégis mi indokolja ezt a drágulást - már megint?  :hmmmm:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26341
Re:Biztosítás
« Válasz #3052 Dátum: 2016.11.06 07:57:51 »
Az indokolja, hogy már dömpingáras volt a kötelező, most kezd beállni a reális mértékre. Legalább két olyan év volt, amikor azt lehetett olvasni, hogy a rendszerben már nincs tartalék, nem fognak lejjebb menni az árak, és mégis mentek. Miközben az alkatrészárak, rezsióradíjak nem lettek kisebbek.
music     

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10712
Biztosítás
« Válasz #3053 Dátum: 2016.11.06 11:20:34 »
Ez mind rendben van, mindennek csak nő az ára - ez OK. De akkor most a bónuszban lépkedve a picivel alacsonyabb díjon felül mit ér az, hogy valaki X éve nem okozott balesetet? Mit ér egy biztosítónak az ügyfél hűsége, kármentessége? Semmit?
Rendben van, hogy nőtt az alkatrész meg a rezsi óra díja, de én, aki nem okozom kárt, ezzel nem termelek semmiféle veszteséget/+ költséget a biztosítónak, nekik én továbbra is 0 Ft-ba vagyok (na jó, lehet 200 Ft-ba, amikor nagy ritkán küldenek egy levelet).

Persze lehet én várok el sokat, amerikai cégnek dolgozva én megszoktam, hogy a tényleg hűséges ügyfélnek ki van nyalva a feneke, és olyan árakkal is találkozhatnak, amiről más álmodni sem mer.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9522
Re:Biztosítás
« Válasz #3054 Dátum: 2016.11.06 11:41:53 »
Ezek is, mint mindegyik másik - profitorientált cégek. Ha nem tetszik, menj el máshova - ennyit érsz nekik. Akkor vagy jó ügyfél, amikor jó nagyot tudnak kaszálni rajtad. Az árakat ügyesen állítják össze, a konkurenseket figyelve - kvázi kénytelen vagy elfogadni amit diktálnak, mert máshol se jobb. Nem mondom hogy kartellezés van, de sztem hajszálnyira van attól.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26341
Re:Biztosítás
« Válasz #3055 Dátum: 2016.11.06 13:54:48 »
mit ér az, hogy valaki X éve nem okozott balesetet? Mit ér egy biztosítónak az ügyfél hűsége, kármentessége? Semmit?
Kb. igen. Az amerikai cég azért nyalja ki sz ügyfél fenekét, mert olyan árai vannak, hogy megteheti. Nem a kedvezmények nagyok, hanem a felár azoknál, akik nem kapnak kedvezményt. Nálunk, a biztosítási díjak a jövedelemhez mérten nem annyira alacsonyak, hogy ekkora szórás beleférjen.
« Utoljára szerkesztve: 2016.11.06 13:56:35 írta music »
music     

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10712
Biztosítás
« Válasz #3056 Dátum: 2016.11.06 16:09:31 »
Ezek is, mint mindegyik másik - profitorientált cégek. Ha nem tetszik, menj el máshova - ennyit érsz nekik. Akkor vagy jó ügyfél, amikor jó nagyot tudnak kaszálni rajtad. Az árakat ügyesen állítják össze, a konkurenseket figyelve - kvázi kénytelen vagy elfogadni amit diktálnak, mert máshol se jobb. Nem mondom hogy kartellezés van, de sztem hajszálnyira van attól.

Váltani nincs is hova, mert gyakorlatilag csak a Waberer-es ajánlat lenne olcsóbb, de belőlük valahogy nem kérek.
Érdekes, hogy az MKB ajánlata is feltűnt ott a középmezőnyben, holott róluk tudjuk, hogy kivonulnak ebből az üzletágból.  :hmmmm:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10712
Biztosítás
« Válasz #3057 Dátum: 2016.11.06 16:15:12 »
Kb. igen. Az amerikai cég azért nyalja ki sz ügyfél fenekét, mert olyan árai vannak, hogy megteheti. Nem a kedvezmények nagyok, hanem a felár azoknál, akik nem kapnak kedvezményt. Nálunk, a biztosítási díjak a jövedelemhez mérten nem annyira alacsonyak, hogy ekkora szórás beleférjen.

A cég a szolgáltatóiparban van, és nagy a verseny. De itt röpködnek az ingyen üveg borok, csokoládé különlegességek meg a satöbbik, és mindenki be van sz@rva, hogy az interneten rosszat írnak, vagy a cégnek rossz hírét kelti valaki. Ezért a szolgáltatás nyújtása után is erős és fontos a vevő elégedettsége, sokféle megkeresési mód, egyéni akciók, stb, stb, hogy legközelebb is őket válasszad.
Hasonló a dolog, ha pl név szerint megemlítenek, hogy nem voltak megelégedve velük, akkor megnézheted magad.
És persze az amerikaiak már elég rafkósak, tudják mit és hogyan kell mondani, hogy biztosan a "kedvükben járjunk".
Persze ez már a ló túlsó oldala, nekem sosem lenne gyomrom ilyen mondvacsinált ürüggyel, panasszal, mások füle hallatára stresszelni magam.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Soma01

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1587
Re:Biztosítás
« Válasz #3058 Dátum: 2016.11.06 17:01:43 »
Hivd fel őket (Allianz),  mondanak jobbat,  nyugi. Nekem is így volt.

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re:Biztosítás
« Válasz #3059 Dátum: 2016.11.08 17:47:57 »
Felmerült egy kérdés, lehet tudjátok kapásból a választ.
Vidéken lakó autó tulajdonos (Nógrád megye), ideiglenes lakcímet jelent be, egy másik vidéki (a fővároshoz nagyon közeli) településre, Pest megyébe.
Ilyenkor van biztosítási összeg változás?
Nincs régió bontás mert nagyobb a rizikó faktor?
Fery