Szerző Téma: Biztosítás  (Megtekintve 608797 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Biztosítás
« Válasz #2655 Dátum: 2014.07.27 16:38:35 »
Nézd nekem lízngbe beépített fullcasco volt a kocsin, havi 5E HF-ért. Amikor lejárt a hitel, nem hosszabbítottam meg havi 5E-ért, hanem kvázi ugyanott újrakötöttem havi 3200.- HUF-ért a fullcasco-t.  Jó a casco, ha van, legalábbis szerintem. Mondjuk a kocsi B10-ben és C07-ben van.

Köszönöm a válaszod.
Igen, én is egyre jobban azt gondolom, hogy jó lenne. Kb. 2500Ft/hó azért vállalható lenne és nem kis megnyugvást jelentene.
Lopás esetén általában milyen értéken térít a biztostó, az eurotax árát veszi figyelembe, vagy "becsül" vmi piaci értéket?

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Re:Biztosítás
« Válasz #2656 Dátum: 2014.07.27 16:59:31 »
Köszönöm a válaszod.
Igen, én is egyre jobban azt gondolom, hogy jó lenne. Kb. 2500Ft/hó azért vállalható lenne és nem kis megnyugvást jelentene.
Lopás esetén általában milyen értéken térít a biztostó, az eurotax árát veszi figyelembe, vagy "becsül" vmi piaci értéket?
Vannak kötelezőhöz köthető kiegészítő casco lehetőségek is. Nekem ilyen van az Allianz-nál, pont lopásra és elemi kárra térít, de van több opciója.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Biztosítás
« Válasz #2657 Dátum: 2014.07.28 07:31:14 »
Nézd nekem lízngbe beépített fullcasco volt a kocsin, havi 5E HF-ért. Amikor lejárt a hitel, nem hosszabbítottam meg havi 5E-ért, hanem kvázi ugyanott újrakötöttem havi 3200.- HUF-ért a fullcasco-t.  Jó a casco, ha van, legalábbis szerintem. Mondjuk a kocsi B10-ben és C07-ben van.

Szinte biztosra veszem, hogy Eurotax alapján számol, aztán klf. szorzókat alkalmaz, plusz, mínusz. (évjárat és becsült futott km vs. ténylegesen futott km; plusz extrák; kff felni, ha a gyárból nem azzal jött ki stb,stb)
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Re:Biztosítás
« Válasz #2658 Dátum: 2014.07.28 10:45:39 »
Ha megnyugtat, keress Cascot, de szamolj utana, azert alapvetoen ugy van kitalalva, hogy ne Te jarj vele jol. Persze autohitel/lizing eseten muszaj kotni, de amugy 100 esetbol 99-ben rafizetes. Hogy mast ne mondjak, ott van a kotelezo. En most okoztam 53ezer Ft kart, az kicsit tobb, mint 2 evi kotelezom baleseti adoval egyutt, es B10-ben vagyok(meg), tehat legalabb 11 eve fizetem, tenylegesen majd 20 eve. Megeri?
A Casco meg tobbszorose a kotelezonek, es ott meg onresz is van, amint irtad, 200e forintos onresszel kalkulaltal. Gondold vegig, mekkora az eselye annak, hogy onhibabol akkora kart csinalj/belecsapjon a villam/verje a jeg/neadjisten ellopjak az autot, hogy megerje ez. Mert ha valami miatt keletkezik mondjuk 250ezres kar, akkor te abbol 50ezret fogsz megkapni, ez nagysagrendileg egy evi dijad lehet kb. Lehet erre azt mondani, hogy sosem lehet tudni, mit hoz a jovo - epp erre epitenek a biztositok, es ahogy latszik, jol meg lehet ebbol elniuk. A Te dontesed.
music     

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Biztosítás
« Válasz #2659 Dátum: 2014.07.28 16:04:38 »
Ha megnyugtat, keress Cascot, de szamolj utana, azert alapvetoen ugy van kitalalva, hogy ne Te jarj vele jol. Persze autohitel/lizing eseten muszaj kotni, de amugy 100 esetbol 99-ben rafizetes. Hogy mast ne mondjak, ott van a kotelezo. En most okoztam 53ezer Ft kart, az kicsit tobb, mint 2 evi kotelezom baleseti adoval egyutt, es B10-ben vagyok(meg), tehat legalabb 11 eve fizetem, tenylegesen majd 20 eve. Megeri?
A Casco meg tobbszorose a kotelezonek, es ott meg onresz is van, amint irtad, 200e forintos onresszel kalkulaltal. Gondold vegig, mekkora az eselye annak, hogy onhibabol akkora kart csinalj/belecsapjon a villam/verje a jeg/neadjisten ellopjak az autot, hogy megerje ez. Mert ha valami miatt keletkezik mondjuk 250ezres kar, akkor te abbol 50ezret fogsz megkapni, ez nagysagrendileg egy evi dijad lehet kb. Lehet erre azt mondani, hogy sosem lehet tudni, mit hoz a jovo - epp erre epitenek a biztositok, es ahogy latszik, jol meg lehet ebbol elniuk. A Te dontesed.

Igen, igen ez is egy vélemény.
Ami engem inkább megfogott, hogy az a lopás esetén térít. Gondolom biztos nem annyit, mint valóban érne az autó, de mégis van vmi "fájdalomdíj". Nagyon nehezen tudnám pótolni az autót, ha egyáltalán tudnám. És erre egy 25-30eFt/év kifizetés vállhatónak tűnik.   

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10719
Biztosítás
« Válasz #2660 Dátum: 2014.07.28 16:13:20 »
Egy évre 30e Ft szerintem is még simán vállalható összeg.  :yes:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Biztosítás
« Válasz #2661 Dátum: 2014.07.28 19:46:14 »
Ha megnyugtat, keress Cascot, de szamolj utana, azert alapvetoen ugy van kitalalva, hogy ne Te jarj vele jol. Persze autohitel/lizing eseten muszaj kotni, de amugy 100 esetbol 99-ben rafizetes. Hogy mast ne mondjak, ott van a kotelezo. En most okoztam 53ezer Ft kart, az kicsit tobb, mint 2 evi kotelezom baleseti adoval egyutt, es B10-ben vagyok(meg), tehat legalabb 11 eve fizetem, tenylegesen majd 20 eve. Megeri?
A Casco meg tobbszorose a kotelezonek, es ott meg onresz is van, amint irtad, 200e forintos onresszel kalkulaltal. Gondold vegig, mekkora az eselye annak, hogy onhibabol akkora kart csinalj/belecsapjon a villam/verje a jeg/neadjisten ellopjak az autot, hogy megerje ez. Mert ha valami miatt keletkezik mondjuk 250ezres kar, akkor te abbol 50ezret fogsz megkapni, ez nagysagrendileg egy evi dijad lehet kb. Lehet erre azt mondani, hogy sosem lehet tudni, mit hoz a jovo - epp erre epitenek a biztositok, es ahogy latszik, jol meg lehet ebbol elniuk. A Te dontesed.

De ha egy új, 30 millás autóval találkozol szemből, és lesz 2-3millás kár egy koccanásból, akkor azt hogy fogod kinyögni?
Persze odafigyel az ember, meg stb, de senki nem úgy áll ki reggel a garázsból, hogy na ma jól összetörök valakit...  :D

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Re:Biztosítás
« Válasz #2662 Dátum: 2014.07.28 20:51:54 »
Mondom, erre epitenek a biztositok, amit most kerdezel. Azt tudom visszakerdezni, hogy eddig ez hanyszor tortent meg veled, es a csaladoddal es a az ismerosi koroddel, es add ossze, mennyit fizettetek mar be biztositoknak, hogy ok fizessenek helyettetek, ha megis.
De mondom, ha valakit ez megnyugtat, fizessen cascot, lopas ellen nem sokat tudsz tenni casco nelkul, csak remelni, hogy nem a tiedet lopjak el.
music     

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Biztosítás
« Válasz #2663 Dátum: 2014.07.28 21:10:59 »
Mondom, erre epitenek a biztositok, amit most kerdezel. Azt tudom visszakerdezni, hogy eddig ez hanyszor tortent meg veled, es a csaladoddal es a az ismerosi koroddel, es add ossze, mennyit fizettetek mar be biztositoknak, hogy ok fizessenek helyettetek, ha megis.
De mondom, ha valakit ez megnyugtat, fizessen cascot, lopas ellen nem sokat tudsz tenni casco nelkul, csak remelni, hogy nem a tiedet lopjak el.

Haverom 3-4 éve összetört egy Picassot, hátulról beleszállt, a szó szoros értelmében, az autó GTK lett, ráadásul hitel is volt rajta. A srácnak 1 éve volt jogsija, és fél éve autója. Befizetett 15e Ft-ot, a biztosítónak, a biztosító pedig kifizetett az autósnak/banknak több mint 3 millát...
Elég szar lett volna 20onévesen 3 millás tartozással kezdeni az életet. Ezzel akár tönkre is tehette volna a jövőjét.

Családi ismerős koccolt le egy BMW-vel, szemből, ott is milliós összegű volt a kár. Akkor egyik napról a másikra éltek, ha nincs biztosítás, utcára került volna a család, hogy kifizessék a kárt. Megérte volna megspórolni évi 20-30e Ft-ot?

De fordítsuk meg a dolgot. Egy pénztelen, biztosítás nélküli autós kiüti alólad a Toyglit, akin nem tudod behajtani a javítás, vagy az autó árát. Mennyire lennél morcos?

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Biztosítás
« Válasz #2664 Dátum: 2014.07.28 21:35:06 »
ráadásul hitel is volt rajta ... akár tönkre is tehette volna a jövőjét ... utcára került volna a család, hogy kifizessék a kárt. Megérte volna megspórolni évi 20-30e Ft-ot?
Itt a kulcsszó a HITEL. Ebben az esetben nincs mérlegelési lehetőség.
A Cascoról csak annyit, hogy nálunk a céges autókon nincs. Sok évre visszamenőleg statisztikailag nem éri meg kötnünk, mert az intenzív igénybevétel ellenére a kárunk jóval a fizetendő díj alatt van. A különbözetből még a rendszeres tréningek és vizsgáztatások költségeit levonva is bőven marad.

Egy pénztelen, biztosítás nélküli autós kiüti alólad a Toyglit, akin nem tudod behajtani a javítás, vagy az autó árát. Mennyire lennél morcos?
Nagyjából mintha 1xűen törték volna meg a kocsit. A KGFB nélküli okozó helyett a MABISZ fizet, és gyakran jobban mint némelyik biztosító.

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Biztosítás
« Válasz #2665 Dátum: 2014.07.28 21:40:44 »
Szóval járjon mindenki kötelező biztosítás nélkül, és reménykedjünk!  :clap:

Ez igen... :no:

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Biztosítás
« Válasz #2666 Dátum: 2014.07.28 21:49:38 »
Szóval járjon mindenki kötelező biztosítás nélkül
Én ilyet nem mondtam.

reménykedjünk!
Minek? A MABISZ fizet a károsult(ak)nak, ha a károkozónak nincs biztosítása, és/vagy a károkozó külföldi, ez nem remény kérdése, erre jogszabályok kötelezik.
« Utoljára szerkesztve: 2014.07.28 21:55:00 írta Agyarka »

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Biztosítás
« Válasz #2667 Dátum: 2014.07.28 21:58:36 »
Az idézett, összevágott hsz részben én pedig arról beszéltem.

Sok mabiszos sztorit olvastam, amikor a károkozó utólag visszamondta az elismerést, közben a szerviz megjavította az autót, és senki nem tudott/akart fizetni. Mondjuk elvileg ezt a biztosítóval is meg lehet csinálni, de ilyenről még nem hallottam.

A casco más tészta, ott tényleg lehet mérlegelni, hogy megéri/nem éri. Ezt inkább tudja befolyásolni az ember, hogy mennyire lesz rá szüksége. (Okoz-e kárt/balesetet, olyan helyeken hagyja/tárolja az autóját, ahol nem kéne.)
De a kötelező ne legyen már személy szerint eldöntendő... Vagy ha mégis, akkor a választható lehetőség az legyen, hogy a károkozó megfizeti az okozott kár értékét 10 napon belül. Ha mégsem, akkor behajtják rajta...

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Biztosítás
« Válasz #2668 Dátum: 2014.07.28 22:36:09 »
Az idézett, összevágott hsz részben én pedig arról beszéltem.
Mivel korábban a Cascorol volt szó, a KGFB pedig kötelező és a későbbi behajtás miatt is több mint erősen ajánlott, ezért fel sem merült bennem, hogy nem a Cascosokról beszélsz. Ezért nem is értem, hogy jön a Cascon spóroláshoz a KGFB.

a károkozó utólag visszamondta az elismerést
Ezért jó, hogy minden mobilban van fényképező. Már kattogtatva szállok ki a kocsiból. Ellenfél, frsz, autók, környezet. A legkisebb kétség esetén meg rendőrt hívok, ha az ellenfél egy kicsit is necces modorú szintén rendőr. Gyakorlatilag az utóbbi időben minden közlekedési eseményhez rendőrt hívtam, amiből néha csak jegyzőkönyv lett, de az már éppen elég volt a későbbi sima ügyintézéshez.

De a kötelező ne legyen már személy szerint eldöntendő..
Amennyiben eldöntendő lenne, akkor nem működne a Kártalanítási Számla sem. Az pedig nem lenne jó senkinek.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Re:Biztosítás
« Válasz #2669 Dátum: 2014.07.28 22:55:55 »
A kotelezot en hoztam fel peldanak - no nem azert, mert nem kene fizetni, hanem azert - mert mindenki fizeti elvileg, ezert a szamolasnal szemleletesebb.
En senkit nem biztatok arra, hogy kosson, vagy ne kosson cascot, csak arra hivtam fel a figyelmet, hogy az esetek tulnyomo reszeben anyagilag nem eri meg.
De vannak mas szempontok is, ezert megertem, ha valaki azok alapjan kot, vagy nem akarja bevallalni a nem tul nagy rizikot sem - es itt most termeszetesen nem sokmillios autokrol beszelunk, mert ha lenne 6-8, vagy meg tobb milliom autora, valszeg en is kotnek ra cascot. Egy ideig.
music