Szerző Téma: Biztosítás  (Megtekintve 602307 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

richkan

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 631
Re:Biztosítás
« Válasz #2610 Dátum: 2014.05.10 20:37:37 »
de most nem a gépjárműről volt szó elsősorban, ha jól értem, hanem a garázskapuról...

Ahogy mondod, a garázskapuban keletkezett kár, a gépjárműben szerencsére a kár elhanyagolható, alig-alig látható. Az hogy a gépjárműben keletkező kárt ilyenkor a biztosító fizesse, bennem sem merült fel. Arra van CASCO, de az meg - azt hiszem - 50e Ft-os önrésszel, a kár meg szerintem nincs annyi, sőt megcsináltatni sem érdemes.

Garázskapuban keletkezett kár:

Egyébként én is így gondolom, szerintem is ki kellene fizessék. Korábban egy másik esetben már eljátszották velem a nem fizetést, majd azt követően kis utánajárásra rákoppintottam a fejükre és fizettek szépen.

Úgy hittem amúgy, hogy a kár anyagilag nem jelentős a kapuban, de - hiába csak a kapu alsó szekciója sérült - 75-100e Ft körül várható a számla.

Ezért - és mert érdekes is a dolog - lehet megnézem majd jobban az ÁSZF-t.

Egy biztosításhoz közel álló ismerősöm azt mondta viszont, hogy ilyen esetben ő is úgy tudja, nem kötelesek fizetni a kapuban kelezkezett kárt, de azért egy kis időt talán megér.

Köszi, és persze ha van valaki aki értene ehhez a fórumon és megosztána még a véleményét, azt szívesen venném.

« Utoljára szerkesztve: 2014.05.10 20:40:08 írta richkan »

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Biztosítás
« Válasz #2611 Dátum: 2014.05.11 09:11:21 »
ha mindenesetre lezártad ezt az ügyletet, akkor válts biztosítót ...

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Biztosítás
« Válasz #2612 Dátum: 2014.05.12 13:41:36 »
az allianzos kárszakértő ma megtekintette az autót. szerinte a Mirai 200ezer körüli összegért csinálja meg.  :wacko: kell nekik egy jogerős határozat, csak annak alapján fognak egyezségi ajánlatot tenni. hát kíváncsi leszek, mikor csináltathatom meg a kocsit végre...

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Biztosítás
« Válasz #2613 Dátum: 2014.05.18 12:31:15 »
őőőőő, hogy is van ezzel a kgfb átviteles dologgal? Halaszthatom a kötelező fizetését 60 napig, eladott kocsi kötelezője meg átszáll az újra.
Gyakorlatban: régi kocsival elkezdek utódot nézni az országban, egy Best Buy esetén megkötöm a biztosítást, leperkálom a vételárat, neten kötök rá gyorsan egy biztit és hazahozom.
Utána eladom az előző autómat, bemegyek ocsmányirodába leadni a régit, átíratni az újat, majd bemegyek a biztosítóhoz hogy matekozzák már ki nekem hogy mennyit kell még rádobnom?
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Biztosítás
« Válasz #2614 Dátum: 2014.05.18 13:02:03 »
Ja, kb. valami ilyesmi. De lehet nem kell rádobnod, mert akkor a bónuszod is átjön, és valószínűleg kevesebb lesz.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Biztosítás
« Válasz #2615 Dátum: 2014.05.18 13:21:48 »
Ja, kb. valami ilyesmi. De lehet nem kell rádobnod, mert akkor a bónuszod is átjön, és valószínűleg kevesebb lesz.
Jó hát még ez a legkisebb költség. Gondolom az "új" kocsinál egyből A0-ra kötök, csak nem fizetem be, hanem kimatekozzuk átírás után.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Biztosítás
« Válasz #2616 Dátum: 2014.05.18 13:43:20 »
Új kocsira A0, mert a másikon van a Bónusz, majd ha azt eladtad, akkor át lehet íratni a bónuszt. Illetve lehet azt csinálni (nekünk családban már volt ilyen) hogy az újra ment át a bónusz, és a régi ment A0-val eladásig.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Biztosítás
« Válasz #2617 Dátum: 2014.05.18 15:16:56 »
ja,úgy lesz. mult szept nálam is így volt.
a mazdát megvettem szept8.
a cori szept 18.ment el. addig a mazda A0-ban volt.
utána imádkoztam át rá a B9 szintet.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re: Biztosítás
« Válasz #2618 Dátum: 2014.05.18 15:19:24 »
ja,úgy lesz. mult szept nálam is így volt.
a mazdát megvettem szept8.
a cori szept 18.ment el. addig a mazda A0-ban volt.
utána imádkoztam át rá a B9 szintet.
És ha én nem vagyok ennyire vallásos, inkább asztalborongatós?
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Biztosítás
« Válasz #2619 Dátum: 2014.05.18 15:24:45 »
létezik olyan is,de sanszos,h akkor a biztonságiőr vagy a kiérkező járőrök jól gyomorszájonvágnak és bevisznek egy análintrúderre.
az intézési mód ezesetben sem tér el az elöbbiektől,max.több idö plusz ideg neked!!!!  ;) ;)
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re: Biztosítás
« Válasz #2620 Dátum: 2014.05.18 16:39:25 »
létezik olyan is,de sanszos,h akkor a biztonságiőr vagy a kiérkező járőrök jól gyomorszájonvágnak és bevisznek egy análintrúderre.
az intézési mód ezesetben sem tér el az elöbbiektől,max.több idö plusz ideg neked!!!!  ;) ;)
Szal kössek Cascót gátrepedésre is :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Biztosítás
« Válasz #2621 Dátum: 2014.05.18 16:45:21 »
meg az orrnyergedre is;)
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

zsoooc

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1578
Re:Biztosítás
« Válasz #2622 Dátum: 2014.05.22 19:57:49 »
Sziasztok!

Montenegróba fogok utazni bérelt mikrobusszal. Létezik olyan autóra köthető biztosítás, amely érvényes lopás esetére is, külföldön? Utasbiztosításhoz tudok kötni autós assistance szolgáltatást, de nem tudom, hogy az erre az esetre vonatkozik-e?
Corolla 1,4 VVT-i 2005

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Biztosítás
« Válasz #2623 Dátum: 2014.05.22 20:26:46 »
A bérbeadó nem köt rá? Elvileg szoktak, és ki is kötik, hogy hová nem lehet vele utazni, ha nem fullos a biztosítás.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26341
Re:Biztosítás
« Válasz #2624 Dátum: 2014.06.18 00:11:31 »
Na, sikerült felavatnom a COV-t. Balra (rövid ideig zöldet mutató) lámpára sínt keresztező kanyarodásnál a kettővel előttem menő megijedt a megállóban várakozó villamostól és befékezett. Az előttem menő meg tudott állni, én meg nem, mert félig a hátul ülő három csemetére figyeltem, akik egyszerre háromféle kéréssel voltak irányomban. (Most akkor tiltsuk be az utasokat...?) A sebesség nagyon kicsi volt, a gyerekek meg sem ijedtek, csak röhörésztek. Nyilván én vagyok a felelős, nálam szinte semmi kár nincs, illetve semmi olyan, amit lenne most kedvem javíttatni. A lökhárítón látszik egy picit, hogy oldalt lett kb 1 mm-nyi hasa. Az előttem menő (C Vectra kombi) lökhárítójából belül kiesett valami alkatrész, és egy fémelem görbült. Megnéztem a bónusz-maluszban ez mit okoz, és eléggé megdöbbentem pozitív irányban: mivel most B10-ben vagyok, jövőre 3500 Ft (+ 1000 Ft baleseti adó) a többletköltség, jövő után meg ennek kb. a fele. Nagyságrendileg 7000 Ft. Persze a mostani ismeretek birtokában, azaz nem változnak a díjarányok, az adók és nem okozok több kárt. Nem hiszem, hogy ennyiből kijönne a Vectra javítása.
music