Szerző Téma: Biztosítás  (Megtekintve 602364 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re:Biztosítás
« Válasz #2730 Dátum: 2014.12.12 22:38:35 »
Vajon fizethet-e egy "kötelezős kár" esetén mindkét félnek a másik biztosítója? A múltkori koccanásnál (úgy néz ki) mindketten a másik fél biztosítójához adtuk le a baleseti bejelentőt, nekem a másik fél biztosítója adott papírt, miszerint fizetnek nekem, erre ma olvasom az én biztosítómnál, hogy ők is fizetnek neki; illetve nekem még nem érkezett meg, neki pedig 8-án utalták...
Ez előfordulhat? Nekem kicsit nonszensznek tűnik  :hmmmm:

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26341
Re:Biztosítás
« Válasz #2731 Dátum: 2014.12.12 23:01:41 »
Ha megosztott a felelősség, akkor igen. Nekik jó, mert mindketten visszaestek a bónusz-maluszban.
music     

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re:Biztosítás
« Válasz #2732 Dátum: 2014.12.12 23:31:20 »
Most írok a biztosítónak, remegek az idegtől, kíváncsi vagyok a válaszukra  :censored:

ilias

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 316
Re:Biztosítás
« Válasz #2733 Dátum: 2014.12.13 06:35:13 »
...én azért várnék az átírással, ha még belefér a trv. által adott időkeretbe, mert nem hangzik túl jól, amit írtál a Check Engine történetről, de Te tudod...
Az nem én vagyok. ;)

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re:Biztosítás
« Válasz #2734 Dátum: 2014.12.13 07:33:33 »
Jaj, ne haragudj, összekevertelek TCr-rel :D  :flowers:

ilias

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 316
Re:Biztosítás
« Válasz #2735 Dátum: 2014.12.13 10:37:36 »
Jaj, ne haragudj, összekevertelek TCr-rel :D  :flowers:
Na, jóóó...!  :wub: :D A mai volt a 15. nap, elintéztük.
Most jöhet a casco. Több alkusznál is kalkuláltattam és az egyik a Groupammát 24e/évre dobta ki, míg a "nagyok" 40-42e között. Teljes casco-ról van szó, 10%/50e-s önrésszel.
Lehet ebben valami csavar?

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re:Biztosítás
« Válasz #2736 Dátum: 2014.12.13 19:30:23 »
Nagyon kíváncsi lennék becses véleményetekre a koccanással kapcsolatban...

A képen én vagyok a hátsó autó...
Kezd bonyolódni a helyzet a biztosítókkal...  :hmmmm:

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Biztosítás
« Válasz #2737 Dátum: 2014.12.13 19:41:44 »
Nagyon kíváncsi lennék becses véleményetekre a koccanással kapcsolatban...

A képen én vagyok a hátsó autó...
Kezd bonyolódni a helyzet a biztosítókkal...  :hmmmm:

A leírás alapján az a hibás, aki bevágott eléd.

Láttál Te harmadik autót?
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re:Biztosítás
« Válasz #2738 Dátum: 2014.12.13 19:58:07 »
Az adott időben jaszkarizott ott egy Chevis srác, de hogy konkrétan őmiatta vágott elém, azt én nem láttam, de ő azt állítja...
A dolog pikantériája, hogy a másik fél biztosítójától kijött a kárfelmérő, azt mondta, teljesen egyértelmű a helyzet, olyannyira, hogy semmi jelentősége nincs, volt-e ott 3. autó, de az én biztosítóm már ki is fizetett egy kisebb vagyont a másik autóban keletkezett kár megtérítésére, én még egy fillért nem kaptam, ma bementem, rákérdeztem, azt mondták, jövő héten kapok egy tájékoztató levelet, azt várjam meg mindenképpen. Itt kezd furcsa lenni, ha egyszer már azt mondták, fizetnek, most mi ez a tájékoztató levél?...

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Biztosítás
« Válasz #2739 Dátum: 2014.12.14 11:27:01 »
Az adott időben jaszkarizott ott egy Chevis srác, de hogy konkrétan őmiatta vágott elém, azt én nem láttam, de ő azt állítja...
A dolog pikantériája, hogy a másik fél biztosítójától kijött a kárfelmérő, azt mondta, teljesen egyértelmű a helyzet, olyannyira, hogy semmi jelentősége nincs, volt-e ott 3. autó, de az én biztosítóm már ki is fizetett egy kisebb vagyont a másik autóban keletkezett kár megtérítésére, én még egy fillért nem kaptam, ma bementem, rákérdeztem, azt mondták, jövő héten kapok egy tájékoztató levelet, azt várjam meg mindenképpen. Itt kezd furcsa lenni, ha egyszer már azt mondták, fizetnek, most mi ez a tájékoztató levél?...
Trotternek teljesen igaza van!
Amennyiben ezt a lapot, ill. önindigós példányát adtátok le mindketten a biztosítók felé, akkor egyértelmű a másik autó vezetőjének felelőssége. Neki kellett volna fékezéssel és/vagy másik irányú manőverrel elkerülni a balhét. Üres érv az, hogy a hirtelen kormánymanőverrel eléd kanyarodva elkerülni kívánt egy másik helyzetet, ezzel pedig téged és önmagát keverte egy másikba.    ????????????????

de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re:Biztosítás
« Válasz #2740 Dátum: 2014.12.14 12:21:33 »
Köszi Trotter és Micila, megerősítettétek a teóriámat :) majd a Mabisznál illetve az MNB-nél Rátok hivatkozok!!! :D ...de komolyan, eddig mindenki így látta a dolgot, ahogy Ti is, holnap megy a telefonálgatás, megpróbálom kikérni a másik fél által leadott kárleírást vagy bármit, vagy legalább mondják el, hogy jutottak arra, hogy a másiknak már fizettek, nekem meg nem, és már lejárt a trv. által előírt 15 napos fizetési határidő a biztosítónak...

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Biztosítás
« Válasz #2741 Dátum: 2014.12.14 13:21:07 »
Az adott időben jaszkarizott ott egy Chevis srác, de hogy konkrétan őmiatta vágott elém, azt én nem láttam, de ő azt állítja...
A dolog pikantériája, hogy a másik fél biztosítójától kijött a kárfelmérő, azt mondta, teljesen egyértelmű a helyzet, olyannyira, hogy semmi jelentősége nincs, volt-e ott 3. autó, de az én biztosítóm már ki is fizetett egy kisebb vagyont a másik autóban keletkezett kár megtérítésére, én még egy fillért nem kaptam, ma bementem, rákérdeztem, azt mondták, jövő héten kapok egy tájékoztató levelet, azt várjam meg mindenképpen. Itt kezd furcsa lenni, ha egyszer már azt mondták, fizetnek, most mi ez a tájékoztató levél?...

Nos, ezen leírás alapján az ellenérdekeltnek a Te GFB-dre megtérítették a kárát. Neked meg megy a tájékoztató arról, hogyha befizeted a kártérítési összeget, akkor nem lesz bónusz visszasorolás. Vagyis a fenti leírásod alapján ez várható. Vagyis nem is fogsz kapni egy fillért sem, a biztosító téged vett okozónak.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re:Biztosítás
« Válasz #2742 Dátum: 2014.12.14 13:27:37 »
Már pdf-ben láttam a sztorit, írják, ha kifizetem, akkor minden megy tovább... semmi gond, csak azt nem értem, mi alapján döntött úgy a biztosító, hogy én vagyok a felelős. Írják le, mutassák meg  :yes:
Ha pedig már az ellenérdekelt biztosítója egyszer úgy döntött, fizet nekem, attól mitől gondolta meg magát...  :hmmmm:

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Biztosítás
« Válasz #2743 Dátum: 2014.12.14 14:27:34 »
Már pdf-ben láttam a sztorit, írják, ha kifizetem, akkor minden megy tovább... semmi gond, csak azt nem értem, mi alapján döntött úgy a biztosító, hogy én vagyok a felelős. Írják le, mutassák meg  :yes:
Ha pedig már az ellenérdekelt biztosítója egyszer úgy döntött, fizet nekem, attól mitől gondolta meg magát...  :hmmmm:

Azért döntöttek így, mert az általános szabályok szerint az a hibás, aki hátulról jött. Követési távolság be nem tartása okán.

Az egy másik kérdés, hogy hogyan tudod bizonyítani azt, hogy indokolatlanul vágott be eléd.  Ebben az esetben van esélyed a felelősséged kizárására. Ha nincsen bizonyíték, akkor marad így.

Ha lenne a kocsidban egy DashCam, akkor előrébb lennél.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re:Biztosítás
« Válasz #2744 Dátum: 2014.12.14 17:34:13 »
Azóta van dash cam  :censored:
A két autón keletkezett sérülésből tisztán látszik, hogy nem egyvonalban közlekedtünk, nekem tanúm is van, aki velem utazott és ez fel is van tüntetve a baleseti bejelentőn... mindamellett a másik fél saját kezűleg írta rá a tényt, hogy sávot váltott (~ "harmadik autó miatt kényszerült hirtelen irányváltoztatásra"), saját aláírásával igazolta a leírtak valóságnak megfelelőségét, tehát az én igencsak hiányos jogi ismereteim szerint a követési távolság be nem tartása nem állja meg a helyét. Ennyi erővel bármikor bevágok vki elé, satura fékezek, ő a hibás?!   :gun_bandana:
Mindegy, tényleg köszi a hozzászólásokat, holnap már többet fogok tudni, remélem...  :cry: