Szerző Téma: Biztosítás  (Megtekintve 601422 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Biztosítás
« Válasz #2220 Dátum: 2013.01.05 10:41:21 »
Na. Én ugytudom,h tavalytól nem baj,ha nincs nálad a bizti papirja.
Leprióznak központilag. Persze lehet nálad egy igazolópapir szükség esetére!
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re: Biztosítás
« Válasz #2221 Dátum: 2013.01.05 10:57:22 »
Na. Én ugytudom,h tavalytól nem baj,ha nincs nálad a bizti papirja.
Leprióznak központilag. Persze lehet nálad egy igazolópapir szükség esetére!
Szerintem sem kell: Pár hete engem is igazoltattak, kértek egy forgalmit, jogosítványt, lakcímkártyát (ami csak az eljárás gyorsítása végett kell), meg meg kellett húznom a kis alkoholos flakonjukat. Gondolom lazán csekkolták a bizti meglétét is.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re:Biztosítás
« Válasz #2222 Dátum: 2013.01.08 20:31:20 »
2000-nél korábbi autóra hogy számolnak eurotax-ot? Kíváncsi lennék az enyémre, de a www.eurotax.hu oldalon nem lehet 2000-nél korábbi évjáratot választani.
« Utoljára szerkesztve: 2013.01.08 20:35:00 írta netferry »
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -

Celicáss

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 378
Re:Biztosítás
« Válasz #2223 Dátum: 2013.01.08 20:53:51 »
Gyütt Ímél az Uniquától, hogy mivel elmúlt egy évben mindenki volt olyan figyelmes hogy ne karambolozzak vele, ezért a tavalyi B01 14.468 Ft+4.340 Ft baleseti adó helyett idén B02-ben 16.765 Ft+5.030 Ft Nemzeti Baleseti Hozzájárulást fizessek.
Érzem a váltás szelét :D

Rossz biztosítónál vagy, az ilyeneket ott kell hagyni.
Javaslom a másik U-betűs társaságot, ők legalább korrektek.

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Biztosítás
« Válasz #2224 Dátum: 2013.01.08 20:57:58 »
Rossz biztosítónál vagy, az ilyeneket ott kell hagyni.
Javaslom a másik U-betűs társaságot, ők legalább korrektek.
Tőlük jöttem át az Uniquához, ők csak azt felejtették el letárolni hogy felmondta az alkuszom a biztosítást náluk.
Amúgy megnéztem két számolós oldalt, mindenhol 20feletti + baleseti adó jön ki egy évre átutálással, még megnézem az újrakötést.
Ha újrakötöm, akkor még mindig az Uniqua a legolcsóbb, de 16765+5030 helyett 16 137 Ft
+ 4 841 Ft-ot fizetnék.
A többi biztosító 20e felett van adó nélkül.
« Utoljára szerkesztve: 2013.01.08 21:08:18 írta DonPrego »
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Celicáss

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 378
Re: Biztosítás
« Válasz #2225 Dátum: 2013.01.08 21:29:09 »
Na. Én ugytudom,h tavalytól nem baj,ha nincs nálad a bizti papirja.
Leprióznak központilag. Persze lehet nálad egy igazolópapir szükség esetére!

Mivel én pl. átulalásal fizetek, persze, hogy nincs nálam csekk.
Meg kevesebb a csekkadóm is így (Matelcsy kaparhatja a falat az 1 ezrelékért )
Ha befizettem a biztosítóm küld az emailemre PDF-ben egy igazolást, hogy meddig van rendezve a díj ezt a rendőrnek el kell fogadnia. De ha egy laptopon egy wifis neten nyomom az orra elé az igazolást azt is el kell fogadnia.
Mondjuk csak ezért nem fogom magamnál tartani a laptopot de egy okosteló amin van web már segíthet és elég azon bemutatni akár ezt akár magát a kötvényt.
Én minden iratot és számlát PDF-ben és XML-ben kapok a biztosítótól az email címemre papírt még soha nem küldtek.
Az PDF igazoláson az is szerepel, hogy a biztosítás a rendezett időszak végétől számítva még PLUSZ 60 napig érvényes határozatlan idejű szerződés esetén.
Tehát ha pl. 20103 jan 1-ig rendezett igazolásom van és csak jövő héten kapom meg az új igazolást ami már 2013.04.01-ig igazol akkor is el kell fogadja a rendőr a mostani 2013.01.01-ig befizetett időszakról szóló igazolást, mert nem váltottam biztosítót és a kötvényem határozatlan időre szól.
A biztosító sose küldte még ki pont napra pontosan ezt az igazolást mindig eltelik pár nap mire kiküldik.
A következő sem 2013.04.01-én fogják kiküldeni, hanem olyan április  5-én 6-án kb.
De ott a 60 nap minden esetben így ez nem lehet gond.

« Utoljára szerkesztve: 2013.01.08 21:39:05 írta totya11 »

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re: Biztosítás
« Válasz #2226 Dátum: 2013.01.08 21:32:52 »
Mivel én pl. átulalásal fizetek, persze, hogy nincs nálam csekk.
Meg kevesebb a csekkadóm is így (Matelcsy kaparhatja a falat az 1 ezrelékért )
Ha befizettem a biztosítóm küld az emailemre PDF-ben egy igazolást, hogy meddig van rendezve a díj ezt a rendőrnek el kell fogadnia. De ha egy laptopon egy wifis neten nyomom az orra elé az igazolást azt is el kell fogadnia.
Mondjuk csak ezért nem fogom magamnál tartani a laptopot de egy okosteló amin van web már segíthet és elég azon bemutatni akár ezt akár magát a kötvényt.
Én minden iratot és számlát PDF-ben és XML-ben kapok a biztosítótól az email címemre papírt még soha nem küldtek.
És mi van a kis kártyával, amin rajta van a biztosítás kötvényszáma? Én is átutalással fizettem, küldték postán, ott van a forgalmi mellett.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re: Biztosítás
« Válasz #2227 Dátum: 2013.01.08 21:39:58 »
És mi van a kis kártyával, amin rajta van a biztosítás kötvényszáma? Én is átutalással fizettem, küldték postán, ott van a forgalmi mellett.

Azt is kapsz!
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Biztosítás
« Válasz #2228 Dátum: 2013.01.08 21:44:16 »
És mi van a kis kártyával, amin rajta van a biztosítás kötvényszáma? Én is átutalással fizettem, küldték postán, ott van a forgalmi mellett.
Én már olyan kis kártyát tavaly se kaptam. Viszont kaptam /kértem zöldkártyát, külföldre az úgy is kell- az itthon is jó :)

Celicáss

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 378
Re: Biztosítás
« Válasz #2229 Dátum: 2013.01.08 21:47:41 »
És mi van a kis kártyával, amin rajta van a biztosítás kötvényszáma? Én is átutalással fizettem, küldték postán, ott van a forgalmi mellett.

A fedezet igazoláson rajta van a kötvényszám, a tulaj adatai meg az autó adatai is. Meg az, hogy meddig van rendezve a díj.
Ezt kell a forgalmi mellet tartani és felmutatni kérésre.
Mivel nekem PDF-ben küldik , ki kell nyomtatnom papírra de ez az én gondom és a rendőrt nem érdekli de megnézném 1x az arcát ha egy laptopon mutatnám meg neki az elektronikus  postafiókomban az igazolást mert pl. elfelejtettem kinyomtatni.
Ez van, az adóbevallást és a most aktuális nyugdíjas korkedvezményes papírokat is elektronikusan intézem (scaneléssel és file csatolásal )be se tettem a lábam a NYUFIG épületébe , de nem is kell, ügyfélkapun egy rakás dolgot el lehet intézni + havonta 20 rendszámot is lekérhetek, ha akarok. :yes:




Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Biztosítás
« Válasz #2230 Dátum: 2013.01.08 22:06:05 »
Na ez kiverte a biztosítékot nálam. Az uniqua honlapján akarok apósomnak kgfb-t kötni, és nem engedi megkötni ez a xar, amíg ezt nem fogadom el:

"A biztosított és a szerződő tudomásul veszi és az ajánlat aláírásával hozzájárul, hogy a biztosító a biztosítási szerződéssel kapcsolatos adataikat - a biztosított egészségi állapotára vonatkozó adatokat is beleértve -, valamint a szerződés tárgyára vonatkozó adatokat számítógépes nyilvántartásba vegye és azokat a biztosító által megbízott külföldi adat kezelőhöz, külföldi biztosítóhoz továbbítsa. A biztosított az ajánlat aláírásával felhatalmazza kezelőorvosait, az ôt kezelő kórházakat és egészségügyi intézményeket az Országos Egészségbiztosítási Pénztárat és a társadalombiztosítási kifizetőhelyeket, hogy az általuk nyilvántartott - a kockázat elvállalásával és a biztosítási esemény bekövetkezésével összefüggő, a biztosított egészségi állapotára és egészségbiztosítási ellátásaira vonatkozó - adatokat a biztosítónak, a biztosító kérésére átadják. "

milyen világot élünk....  :censored: :censored: :censored:

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Re: Biztosítás
« Válasz #2231 Dátum: 2013.01.08 22:21:52 »
Mivel én pl. átulalásal fizetek, persze, hogy nincs nálam csekk.
Meg kevesebb a csekkadóm is így (Matelcsy kaparhatja a falat az 1 ezrelékért )
Ha befizettem a biztosítóm küld az emailemre PDF-ben egy igazolást, hogy meddig van rendezve a díj ezt a rendőrnek el kell fogadnia. De ha egy laptopon egy wifis neten nyomom az orra elé az igazolást azt is el kell fogadnia.
Mondjuk csak ezért nem fogom magamnál tartani a laptopot de egy okosteló amin van web már segíthet és elég azon bemutatni akár ezt akár magát a kötvényt.
Én minden iratot és számlát PDF-ben és XML-ben kapok a biztosítótól az email címemre papírt még soha nem küldtek.
Az PDF igazoláson az is szerepel, hogy a biztosítás a rendezett időszak végétől számítva még PLUSZ 60 napig érvényes határozatlan idejű szerződés esetén.
Tehát ha pl. 20103 jan 1-ig rendezett igazolásom van és csak jövő héten kapom meg az új igazolást ami már 2013.04.01-ig igazol akkor is el kell fogadja a rendőr a mostani 2013.01.01-ig befizetett időszakról szóló igazolást, mert nem váltottam biztosítót és a kötvényem határozatlan időre szól.
A biztosító sose küldte még ki pont napra pontosan ezt az igazolást mindig eltelik pár nap mire kiküldik.
A következő sem 2013.04.01-én fogják kiküldeni, hanem olyan április  5-én 6-án kb.
De ott a 60 nap minden esetben így ez nem lehet gond.
Nem is volt szó csekkről!
De nem kell,h nálad legyen semmi papir. Majd leprióznak ugyis központilag.
Persze kinyomtatni nemtart semeddig a pdf igazolást.
Én ma mondtam vissza az uniqa-t, mkb lesz márc13tól.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Celicáss

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 378
Re:Biztosítás
« Válasz #2232 Dátum: 2013.01.08 22:25:59 »
Na ez kiverte a biztosítékot nálam. Az uniqua honlapján akarok apósomnak kgfb-t kötni, és nem engedi megkötni ez a xar, amíg ezt nem fogadom el:

"A biztosított és a szerződő tudomásul veszi és az ajánlat aláírásával hozzájárul, hogy a biztosító a biztosítási szerződéssel kapcsolatos adataikat - a biztosított egészségi állapotára vonatkozó adatokat is beleértve -, valamint a szerződés tárgyára vonatkozó adatokat számítógépes nyilvántartásba vegye és azokat a biztosító által megbízott külföldi adat kezelőhöz, külföldi biztosítóhoz továbbítsa. A biztosított az ajánlat aláírásával felhatalmazza kezelőorvosait, az ôt kezelő kórházakat és egészségügyi intézményeket az Országos Egészségbiztosítási Pénztárat és a társadalombiztosítási kifizetőhelyeket, hogy az általuk nyilvántartott - a kockázat elvállalásával és a biztosítási esemény bekövetkezésével összefüggő, a biztosított egészségi állapotára és egészségbiztosítási ellátásaira vonatkozó - adatokat a biztosítónak, a biztosító kérésére átadják. "

milyen világot élünk....  :censored: :censored: :censored:

Ezt nehogy aláírd. Ez egy kötelező biztosítás csak ezzel összefüggésben kell aláírni bármit is.
Nem értem hogy keverték be a kezelőorvost meg az OEP-et, max egy élet vagy egy balesetbiztosításnál, de egy autós biztosításnál ????
Itt valami tévedés lesz.....


« Utoljára szerkesztve: 2013.01.08 22:29:06 írta totya11 »

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Biztosítás
« Válasz #2233 Dátum: 2013.01.21 13:46:56 »
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Biztosítás
« Válasz #2234 Dátum: 2013.01.21 14:12:50 »
Magasabb díjból több az adóbevétel.
Annak ellenére, hogy rendszeres véradó vagyok diszkriminációnak tartom a kedvezménylehetőségét, mert sokan önhibájukon kívül nem adhatnak vért.-(