Szerző Téma: Biztosítás  (Megtekintve 606386 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Biztosítás
« Válasz #2190 Dátum: 2012.12.03 16:32:51 »
Az életbiztosítás is másképp néz ki férfi vs nő esetében...  ::)
Már nem, éppen innen borult a bili, hogy a férfiaknak és nőknek azonos áron kell adni azonos szolgáltatást.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

zsoooc

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1578
Re:Biztosítás
« Válasz #2191 Dátum: 2012.12.03 16:47:00 »
Már nem, éppen innen borult a bili, hogy a férfiaknak és nőknek azonos áron kell adni azonos szolgáltatást.
Igen, én is erről beszélek. De nagy hülyeség ez, ennyi erővel a vidéki is fizethetne annyit mint a pesti (remélem ezt nem vezetik be) a diszkrimináció-ellenes alapelv jegyében. A biztosításnak pont az a lényege, hogy aki kockázatosabb ügyfél, az fizessen többet.
Corolla 1,4 VVT-i 2005

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Biztosítás
« Válasz #2192 Dátum: 2012.12.03 19:59:20 »
Igen tudom, de az EU nagyon rá van szállva erre a férfi-nő különbségre.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Biztosítás
« Válasz #2193 Dátum: 2012.12.03 20:05:38 »
Igen, én is erről beszélek. De nagy hülyeség ez, ennyi erővel a vidéki is fizethetne annyit mint a pesti (remélem ezt nem vezetik be) a diszkrimináció-ellenes alapelv jegyében. A biztosításnak pont az a lényege, hogy aki kockázatosabb ügyfél, az fizessen többet.
Nem lenne rossz :tt2:
Na jó inkább pöstiek is fizessenek olyan keveset, mint a vidékiek. ;)

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Biztosítás
« Válasz #2194 Dátum: 2012.12.03 20:08:51 »
Igen tudom, de az EU nagyon rá van szállva erre a férfi-nő különbségre.
Ilyen alapon a nőknek kéne többet fizetniük nyugdíjjárulékot, mert tovább élnek, tovább élvezik a nyugdíjat.

Celicáss

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 378
Re:Biztosítás
« Válasz #2195 Dátum: 2012.12.03 21:30:32 »
Kicsit félrementek az infók.

Az adásvételi aláírásának időpontjában (négyoldalas a jó, netről lehet letölteni) még nem kell biztosításnak lenni, DE még aznap nagyon ajánlott új GFB-t kötni, mivel ha ezt elmulasztja az ember, akkor az adásvétel és a tényleges GFB kötés közötti időben ún. fedezetlenségi díjat fizettetnek meg, amely díja sok mindentől függ, de napi 800.- HUF körül van.

Ezt követően lehet 15 napon belül elmenni az okmányirodába átíratni a kocsit. Egyébként az okmányirodában nem is foglalkoznak addig az átírással, amíg nem viszed az igazolást/kötvényt/tanúsítványt a GFB-ről. (szabály szerint)

Elég a 2 oldalas adásvételi is, az is netről lett letöltve . A hasznaltauto.hu adásvételi mintája volt még mindig megvan.
ezt meddig kell megőrizni ? Elég a törzskönyv megszerzéséig mert gondolom utána már nem kell ?

Az eladónak meg megvolt (és általában is) megvan a kötelezője tehát az még érvényes ezt mondta is, hogy az él de ekkor és ekkor lejár azután már nekem kell megkötni.


Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Biztosítás
« Válasz #2196 Dátum: 2012.12.04 05:37:21 »
Ha azon a kétoldalason is ugyanaz az adattartalom van, mint a négyoldalason, akkor igen elég.

Egy adás-vételi nem attól jó, vagy nem jó, hogy a netről van letöltve, vagy sem, hanem attól, hogy a normában meghatározott adattartalom benne van-e, vagy sem.  :flowers:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re:Biztosítás
« Válasz #2197 Dátum: 2012.12.04 08:56:01 »
Az előző tulajdonos kötelezőjével nem járhatsz, az nem érvényes az adásvételi aláírásától. (Ezért is igényelheti vissza az eladó a biztosítótól az eladás időpontjától a biztosítási időszak végéig tartó biztosítási díjat)
Az adásvételi oldalszáma és formátuma lényegtelen, ami viszont fontos az a példányszáma (4), valamint ha bármilyen adat hiányzik róla, nem fogadják el az okmányirodában.

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Biztosítás
« Válasz #2198 Dátum: 2012.12.04 09:07:06 »
a szerelőm mindent intéz, csak aláírni kell elmenni. csak azt nem értem még, hogy a kötelezőt hogyan kell így megkötni - nyilván az adásvételiben szereplő dátumtól kezdve, tehát akkor érdemes pár héttel előrébb datálni, hogy addig meglegyen a biztosítás is?  :hmmmm:

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Biztosítás
« Válasz #2199 Dátum: 2012.12.04 09:13:35 »
Ha online megkötöd, kapsz egy igazolást, hogy elindítva és az elég.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re:Biztosítás
« Válasz #2200 Dátum: 2012.12.04 09:30:38 »
a szerelőm mindent intéz, csak aláírni kell elmenni. csak azt nem értem még, hogy a kötelezőt hogyan kell így megkötni - nyilván az adásvételiben szereplő dátumtól kezdve, tehát akkor érdemes pár héttel előrébb datálni, hogy addig meglegyen a biztosítás is?  :hmmmm:
Nem fogsz találni eladót aki előre dátumozott adásvételi aláírna - valószínűleg te sem tennéd.
(A mostani form szerint, már nem csak dátum, hanem időpont (óra:perc) is szerepel az adásvételin.)

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Biztosítás
« Válasz #2201 Dátum: 2012.12.04 16:30:27 »
Nem fogsz találni eladót aki előre dátumozott adásvételi aláírna - valószínűleg te sem tennéd.
(A mostani form szerint, már nem csak dátum, hanem időpont (óra:perc) is szerepel az adásvételin.)
Dehogynem fogok, már találtam is  :lol: a ketteske másfél éve a bátyám nevén van, ahhoz képest ez kismiska  :lol: de legalább most, hogy visszavásárolja, nem kell visszaíratni, ő is jól járt vele  :devil:

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re:Biztosítás
« Válasz #2202 Dátum: 2013.01.02 09:05:14 »
nektek megjött már a 2013 első negyedéves köt. csekk? nekem (K and H ) még nem pedig eddig pontosan küldték.   :wacko:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Biztosítás
« Válasz #2203 Dátum: 2013.01.02 09:10:29 »
nektek megjött már a 2013 első negyedéves köt. csekk? nekem (K and H ) még nem pedig eddig pontosan küldték.   :wacko:
Nekem is az, de megnéztem a régi zöldkártyát (mert csak azzal tudom igazolni a biztositást) március végéig érvényes. De kaptam egy levelet is a K&H-tól hogy idén mennyi a tarifám (nem váltottam).

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Biztosítás
« Válasz #2204 Dátum: 2013.01.02 09:35:30 »
Nekem még karácsony előtt jött meg az első félévi számla (Uniqua), és még karácsony előtt be is fizettem. Ez azért furcsa, mert nekem is február végégig volt érvényes az igazolás.
Gondolom ilyenkor foglalkoznak a meglévő ügyfelekkel, januártól meg az újakkal.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...