Szerző Téma: Biztosítás  (Megtekintve 601871 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9522
Re:Biztosítás
« Válasz #1590 Dátum: 2011.10.24 14:55:09 »
az avensisre évi kb. 260 ezer forintot fizettem kötelezőre és egy lopás elleni cascora. nemtom otthon mennyi lett volna, de tuti hogy sokkal kevesebb
Hol tetted ezt?

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Biztosítás
« Válasz #1591 Dátum: 2011.10.24 14:56:43 »
Belgiumban.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re:Biztosítás
« Válasz #1592 Dátum: 2011.10.24 15:13:39 »
az avensisre évi kb. 260 ezer forintot fizettem kötelezőre és egy lopás elleni cascora. nemtom otthon mennyi lett volna, de tuti hogy sokkal kevesebb
A taljanokhoz kepest meg olcson megusztad  :wacko:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Biztosítás
« Válasz #1593 Dátum: 2011.10.24 15:29:51 »

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re:Biztosítás
« Válasz #1594 Dátum: 2011.11.01 18:33:50 »
Vkinek van tapasztalata a Magyar Posta Biztositoval? Az Allianzhoz kepest 30%-kal jobb ajanlatot ad. Viszont nem mennek olyan biztositohoz, aki nem fizet tisztessegesen ha kart okozok (KOBE, MAV)  :nonono:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

NeoXon

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 541
Re:Biztosítás
« Válasz #1595 Dátum: 2011.11.02 07:50:35 »
Ha egy biztosito 2012-re ajanl arakat KGFB-re, akkor ugyanezek az arak ervenyesek ram is, akinek nem januar elsejen van a fordulonapja? Nem teljesen ertem, hogy miert ugy hirdeti mindenki magat, mintha csak a januar elsejei fordulonaptol torteno megkotes eseten lennenek ervenyesek a meghirdetett arak. Ha valaki mondjuk jovo aprilisban vesz autot, akkor az aprilisban megkotott szerzodes dijai nem ugyanazok lesznek, mintha mar iden meglenne az auto es januar elsejen valtana?
Le kellene mondanom a mostani kotelezot fordulonap elott, es januar elsejetol ujat kotni az uj biztositonal? Gondolom igy valami buntetesi dij is lesz, meg tuti megint felszamolnak fedezetlen napokat (legutobb is megtettek, pedig mindent (autovasarlast, biztositaskotest egy napon inteztem, de persze az "atfutasi ido" miatt naluk 2-3 nappal ez eltolodott).
Ti hogyan valtotok evkozi fordulonappal biztositot, hogy a legjobb arat kapjatok? Miert nincs ertelmes leiras errol a neten, miert csak januar elsejei fordulonaposoknak?
2004 Avensis Liftback 2.0 D4 Executive

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Biztosítás
« Válasz #1596 Dátum: 2011.11.02 08:30:32 »
Miert nincs ertelmes leiras errol a neten, miert csak januar elsejei fordulonaposoknak?
Gondolom mert az autók 95%-a ekkor vált biztosítót. Pár év kell, hogy ez radikálisan megváltozzon.

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re:Biztosítás
« Válasz #1597 Dátum: 2011.11.02 09:12:58 »
Ha egy biztosito 2012-re ajanl arakat KGFB-re, akkor ugyanezek az arak ervenyesek ram is, akinek nem januar elsejen van a fordulonapja? Nem teljesen ertem, hogy miert ugy hirdeti mindenki magat, mintha csak a januar elsejei fordulonaptol torteno megkotes eseten lennenek ervenyesek a meghirdetett arak. Ha valaki mondjuk jovo aprilisban vesz autot, akkor az aprilisban megkotott szerzodes dijai nem ugyanazok lesznek, mintha mar iden meglenne az auto es januar elsejen valtana?
Le kellene mondanom a mostani kotelezot fordulonap elott, es januar elsejetol ujat kotni az uj biztositonal? Gondolom igy valami buntetesi dij is lesz, meg tuti megint felszamolnak fedezetlen napokat (legutobb is megtettek, pedig mindent (autovasarlast, biztositaskotest egy napon inteztem, de persze az "atfutasi ido" miatt naluk 2-3 nappal ez eltolodott).
Ti hogyan valtotok evkozi fordulonappal biztositot, hogy a legjobb arat kapjatok? Miert nincs ertelmes leiras errol a neten, miert csak januar elsejei fordulonaposoknak?
Leegyszerűsítve: Nem mondhatod most fel most, majd csak a fordulónapod előtt. Ugyanezeken az árakon fogsz kötni csak nem 2012.01.01-2012.12.31-ig, hanem mondjuk pl. 2012.04.20.-2013.04.19-ig. De figyelned kell az évfordulóra, ne feljetsd el időben lemondani a meglévőt ha váltani akarsz.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9522
Re:Biztosítás
« Válasz #1598 Dátum: 2011.11.02 10:16:01 »
Igen, erre én is gondoltam, ez duplapech. Szeptember 30.-án van a fordulónapom. Akkor én a 2011-es árakon fogom végig fizetni 2012. szeptember 30.-ig? És azt követően fogom csak a 2012.-es árakat megkapni?

Itt valami azért nem stimmel, mert a biztosítók az árakat évközben is változtathatják. A genyaság az, hogy bünti nélkül csak 30 nappal a fordulónap előtt mondhatod fel, ami miatt max csak visszafelé mozdíthatja a fordulónapot, előrefele nem. A korrekt megoldás az volna, hogy bárki bármikor mondhassa fel a biztosítását büntetéspénz nélkül.

Mérlegelem, hogy lehet, hogy a büntipénzzel együtt is megérné felmondanom dec 31.-el, csak hogy a fő vérkeringésbe essek vissza.

Azt mondják, évente 500ezren esnek ki az év végi fordulónapból.

gomzol

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1590
Re:Biztosítás
« Válasz #1599 Dátum: 2011.11.02 10:26:45 »
Vkinek van tapasztalata a Magyar Posta Biztositoval? Az Allianzhoz kepest 30%-kal jobb ajanlatot ad. Viszont nem mennek olyan biztositohoz, aki nem fizet tisztessegesen ha kart okozok (KOBE, MAV)  :nonono:
Nekem másfél éve ott van a kgfb. Eddig minden rendben volt, bár idáig még nem is kellett fizessenek, és ez remélem így is marad.  ;)
Kiegészítésnek jó a bennülők baleset-biztosítása, mert havi párszáz forintért az autó összes utasára kiterjed még külföldön is.

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Biztosítás
« Válasz #1600 Dátum: 2011.11.02 10:32:55 »
Robi, én a netrisk-en intézem mindig a kötelezőt, és van olyan opció, hogy évfordulós átkötés. Regelj be oda, és ott mindent el tudsz intézni, sőt be tudod állítani, hogy figyelmeztessen, amikor intézkedned kell.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Biztosítás
« Válasz #1601 Dátum: 2011.11.02 10:33:46 »
Én jövőre is maradok az Union biztosítónál. Negyedévre 5300 marad a kötelezőm. Ha újrakötném náluk akkor 4800 lenne, szóval lehet, hogy ezt még meg fogom lépni, de nem megyek át máshova, nagyon elégedett vagyok velük.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9522
Re:Biztosítás
« Válasz #1602 Dátum: 2011.11.02 10:41:42 »
Robi, én a netrisk-en intézem mindig a kötelezőt, és van olyan opció, hogy évfordulós átkötés. Regelj be oda, és ott mindent el tudsz intézni, sőt be tudod állítani, hogy figyelmeztessen, amikor intézkedned kell.
Én is a netrisk-en tettem eddig. Csak az új autóra a kötelezőt a kereskedőnél kötöttem meg, netrisk-en kívűl - így ez nincs benne (és fel sem lehet vinni) a netrisk rendszerébe. Casco-t fel lehet vinni, de kgfb-t nem.
Másrészt nem a kényelem miatt akarnék visszaállni a 01.01-es évfordulóra, hanem az árak miatt.

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re:Biztosítás
« Válasz #1603 Dátum: 2011.11.02 11:11:19 »
Nekem másfél éve ott van a kgfb. Eddig minden rendben volt, bár idáig még nem is kellett fizessenek, és ez remélem így is marad.  ;)
Kiegészítésnek jó a bennülők baleset-biztosítása, mert havi párszáz forintért az autó összes utasára kiterjed még külföldön is.
Koszi  :flowers:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Biztosítás
« Válasz #1604 Dátum: 2011.11.02 12:50:21 »
Én is a netrisk-en tettem eddig. Csak az új autóra a kötelezőt a kereskedőnél kötöttem meg, netrisk-en kívűl - így ez nincs benne (és fel sem lehet vinni) a netrisk rendszerébe. Casco-t fel lehet vinni, de kgfb-t nem.
Másrészt nem a kényelem miatt akarnék visszaállni a 01.01-es évfordulóra, hanem az árak miatt.
Miért, nem mindegy, hogy évfordulos vagy évközi?