Szerző Téma: Biztosítás  (Megtekintve 603881 alkalommal)

0 Felhasználó és 13 vendég van a témában

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re:Biztosítás
« Válasz #1575 Dátum: 2011.10.14 14:57:53 »
Erre annyit tudok mondani, további a felesleges 7200-ak számra megadom a számlaszámomat ;)


A baleseti adó elvileg az egészségügyi kasszába megy, a balesetek által okozott egészségügyben jelentkező költségek fedezésére. Eredetileg csak azok fizették volna akik ténylegesen balesetet okoztak. De ez az elképzelés valamiért megváltozott és most már mindenki egységesen fizeti, akinek kötelező biztosítása van, akár okozott balesetet akár nem. Tehát gyakorlatilag az adó helyett egy kötelező felelősség biztosítás lett belőle, megnövelve a kfb eddig is meglévő egészségügybe befolyó részét. Ugyanis a biztosítók a kötelezőből befolyt pénzből eddig is több milliárd forintos átalányt fizettek mind az egészségbiztosítási- (sérültek ellátása) mind a nyugdíjkasszába (rokkantsági térítések) fedezésére, most ez a tétel kb. 30 mrd-dal megnő.


Érdekességképpen: a 2010-es számok alapján a közúti balesetekben súlyosan és könnyen sérültek révén bekövetkezett kár Magyarországon összesen kb 250mrd Ft volt. Ebben benne vannak az egészségügyi költségek, a balesetet szenvedett kiesett termelési kapacitása, az életminőség romlásának ktsge, a baleset anyagi kára, és az adminisztratív ktsg-ek.

Attus

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 361
Re:Biztosítás
« Válasz #1576 Dátum: 2011.10.14 15:18:08 »
Mondjuk évi 7200 Ft. belefér még sokaknak (egy tank benzin 1/3-a).
Egy évben hányszor költ az ember 7200 Ft.-nyit mindenféle baromságra...
Nekem is belefér. Túl fogom élni. De már a sokadik 7.200, amit kivesznek a zsebemből mostanában.

Attus

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 361
Re:Biztosítás
« Válasz #1577 Dátum: 2011.10.14 15:19:08 »
http://index.hu/gazdasag/magyar/2011/10/14/durvan_dragul_a_kotelezo/

Szerintem az ötlet jó, de a megvalósítás nem igazságos. Úgy lenne tisztességes, ha csak és kizárólag a vétkes fizetné a költségeket miután megtörtént a baleset, és nem előre mindenkitől szednék be, mert így az is fizet, aki nem okoz balesetet.
A felelősségbiztosításnak ez a lényege. Hogy mindannyian együtt fizetjük ki a károkat, szétosztva. Mivel a károkozó nagy valószínűséggel egymaga erre nem volna képes, és akkor fedezetlen marad a kár. Ez így működik :-)

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Biztosítás
« Válasz #1578 Dátum: 2011.10.14 15:22:33 »
Egyébként az EU-ban van olyan elképzelés, hogy ha baleset történik, akkor mindenki a saját kgfb biztosítójával intézi az ügyeket, és majd a biztosítók lejátszák egymás között. Így aztán nem lenne érdekes olyan biztosítókat választani, amelyek olcsók, de csak egy irodájuk van az egész országban... Jelenleg arra fizetem a kötelező, hogy a másiknak nyújtson szolgáltatást, így nem kérdés, hogy a legolcsóbbat választom, akkor is ha a legrosszabb.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9523
Re:Biztosítás
« Válasz #1579 Dátum: 2011.10.14 18:41:43 »
Mondjuk ezt meg se kéne érezzük, hisz nálunk vannak a környék legolcsóbb kötelező biztosításai. Ilyen olcsó kötelező biztosítás sehol nincs Európában, mint Magyarországon.

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Biztosítás
« Válasz #1580 Dátum: 2011.10.18 19:53:10 »
Nekem is belefér. Túl fogom élni. De már a sokadik 7.200, amit kivesznek a zsebemből mostanában.
Ahogy mondod.
A legnagyobb gondom ezzel, hogy tulképpen ezért a plusz díjért nem kapsz semmit. Pl a Corollánkon okozott kárt nem fizette a vétkes biztosítója mindenféle agyontekert indokokra hivatkozva. Így most 160e Ft-unk bánja, nem számítva a sérülésmentesség elvesztését  :devil: :censored: Pedig mi rendesen fizetünk 2 Cascot és 2 kötelezőt.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Biztosítás
« Válasz #1581 Dátum: 2011.10.19 11:46:16 »
Na most van az, hogy kb szétrobbanok...
Ma reggel kifzettem az autóm hitelének hátralévő részét. Ez ideig ugye öröm és boldogság (merkantil bank). A hitelhez volt egy integrált Casco biztosítás, amit mint megtudtam, cégcsoporton belül a grupama-garancia adott. Felhívom őket, és mondom, hogy szeretnék kártörténeti igazolást kérni, ugye új Casconál az kellene. Erre azt mondják, hogy nem én voltam a szerződő fél, hanem a bank, így nekem természetesen nem adhatnak ki kártörténeti igazolást vagyis nulláról indulok a casconál. A banknál viszont azt mondják, hogy én voltam az autó tulajdonosa (üzembentartója), tehát nekem igenis jár a kártörteni igazolás. Mindkettő a másikra mutogat, hogy menjek oda...

Bárkinek ötlete, hogy mi a teendő? November 15-ig él a régi cascom, utána kellene valamit intéznem...

Ebből is látszik az, amit régóta tudok, hogy az OTP csoportot amennyire lehet el kell kerülni.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9523
Re:Biztosítás
« Válasz #1582 Dátum: 2011.10.19 12:00:32 »
...én voltam az autó tulajdonosa (üzembentartója)...
Lízingelted, vagy rendes magánszemély hitel volt? Lízing esetén valóban a bank a tulajdonos, Te csak üzembentartó vagy, előtörlesztés után még át kell írni a kocsit a Te nevedre. Normál hitel esetén te vagy a tulajdonos, nincs külön üzembentartó (vagy lehet külön üzembentartó is, pl. egy családtag), de a törzskártya a banknál marad, és elidegenítési tilalom kerül bejegyzésre a kocsira, míg ki nem egyenlíted a teljes tartozásodat.

Egyébként ilyen esetekben írásba kérd a két állásfoglalást, és küldd át azokat egymásnak. Azokra kénytelenek lesznek szintén írásban válaszolni Neked. Egyiknek engednie kell, sztem a banknak, ha ő a szerződő fél, akkor valóban ő kérheti el számodra a kártörténeti igazolást.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9523
Re:Biztosítás
« Válasz #1583 Dátum: 2011.10.19 12:02:40 »
Bár hozzáteszem, érdekes, hogy miért a bank az ügyfél. Mi is hitelre vettük, de a casco-t és a kgfb-t is külön kötöttük, bármelyiket választhattuk az alkusz palettájáról. Az ügyfél mindkét esetben nem a bank...

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Biztosítás
« Válasz #1584 Dátum: 2011.10.19 12:52:42 »
Hitel volt, nem lízing, végig én voltam a tulajdonos.
Most megígérte a banki ügyintéző, hogy próbálja gyorsan átpörgetni a dolgot. Várok pár napot és utána fogok állásfoglalást kérni. Ez jó ötlet, köszi!
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9523
Re:Biztosítás
« Válasz #1585 Dátum: 2011.10.19 13:09:59 »
Egyébként azon vagyok most ledöbbenve, hogy 30.-án vettük át az autót, akkor kötöttük a kereskedőnél online a biztosítási szerződéseket. Azóta viszont nyoma nincs egyik szerződésnek sem, csak az alkuszi webes felületről kinyomtatott papírokkal rendelkezem. Csekket sem kaptam, így be sem tudtam fizetni semmit. Nagyon nem tetszik ez így nekem. Tudom, hogy van ez a halasztott díjfizetés - ez a casco-ra is érvényes? Nem értem, miért kell ezt utolsó pillanatig kihúzni...

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Biztosítás
« Válasz #1586 Dátum: 2011.10.19 18:39:19 »
Nem értem, miért kell ezt utolsó pillanatig kihúzni...
Egyszerű oka van: ha netán valami történik a kocsival ez idő alatt (ált. 30 nap), ők simán felmondhatják a szerződést. Időhúzás és szenyaság.  :ph34r:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9523
Re:Biztosítás
« Válasz #1587 Dátum: 2011.10.19 19:36:02 »
Egyszerű oka van: ha netán valami történik a kocsival ez idő alatt (ált. 30 nap), ők simán felmondhatják a szerződést. Időhúzás és szenyaság.  :ph34r:
Mire hivatkozhatnak?

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Biztosítás
« Válasz #1588 Dátum: 2011.10.19 21:14:04 »
Mire hivatkozhatnak?
Az első 30 napban mondhatják, hogy mégsem kötnek Veled szerződést. Addig csak befogadják az adataidat és csak szerződési ajánlat van részükről. Akár on-line kötöd, akár üzletkötőn keresztül.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Biztosítás
« Válasz #1589 Dátum: 2011.10.24 14:33:19 »
Mondjuk ezt meg se kéne érezzük, hisz nálunk vannak a környék legolcsóbb kötelező biztosításai. Ilyen olcsó kötelező biztosítás sehol nincs Európában, mint Magyarországon.
az avensisre évi kb. 260 ezer forintot fizettem kötelezőre és egy lopás elleni cascora. nemtom otthon mennyi lett volna, de tuti hogy sokkal kevesebb