Szerző Téma: Biztosítás  (Megtekintve 603834 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

NeoXon

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 541
Re:Biztosítás
« Válasz #1650 Dátum: 2011.11.03 16:11:49 »
Szerintem a megoldas az, hogy meg kell varni a mabiszos listat, az alapjan kivalasztani a legolcsobbat (vagy kettot), majd kozvetlenul azoknak a honlapjan kiszamolni, hatha meg olcsobbat hoz ki :D Amugy ez az egesz tarifa szamolosdi egy vicc, komolyan! Ugy tesznek, mintha objektiv kalkulacio tortenne, aztan a feneket. A Cascomat is vegul ugy kotottem meg, hogy kozvetlen a Unionhoz mentem, es joval olcsobb lett, mintha netrisk-en keresztul kotottem volna...
2004 Avensis Liftback 2.0 D4 Executive

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Biztosítás
« Válasz #1651 Dátum: 2011.11.03 18:58:42 »
Kmr kolléga, Palaczk kolléga:

Nektek a veterán-hobbyra 6.840.- HUF éves díjat küldtek ki az Allianztól?


Mondjuk a robeszt átkötöm, mert az Union adta a legolcsóbb ajánlatot.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Biztosítás
« Válasz #1652 Dátum: 2011.11.03 19:27:34 »
Szerintem csak szimplán elk**ták.. Legalábbis nekem ezt írták.
Érdemes összehasonlítani az Allianz és az AllianzDirect honlapját is. Fateromnak kötöttem, és az Allianz honlapján 800 Ft-tal kevesebbre jött ki. :otlet: (Már ha Allianzos akarsz maradni..)
T
Nem elqrták. Tavaly is eljátszották, meg előtte is. Arra építenek, hogy kicsi emeléssel úgy van sok ember, hogy inkább vállalja, csak ne kelljen a macerát végigcsinálni.
Persze neten egyszerű a dolog, kattintok párat az egérrel, mivel minden adatom benne van a rendszerükben még a papírokat sem kell elővenni. De azért telefonon rájukpirítok...
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Biztosítás
« Válasz #1653 Dátum: 2011.11.03 19:31:40 »
Én is szeretném kitalálni melyik az igaz, mert a netrisk, a biztositás.hu és a pba.hu 3 különböző díjat hoz ki, amit meg az Allianztól kaptam az természetesen egyikkel sem egyezik :D - pedig nekem évfordulós van, nem is évközi fordulónapos.
Ez abból is eredhet, hogy más-más jutalékkal dolgoznak (kis eltérés) vagy esetéeg máshogy vannak linkelve a kedvezmények (nagy eltérés).
Aztán majd levélben/telefonon tájékoztatnak, hogy mégsem annyi az annyi.
Kollégám így járt két éve, utána jó 3-4 hónapig ment a hajcihő oda-vissza.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Biztosítás
« Válasz #1654 Dátum: 2011.11.03 21:36:58 »
Union-nál van a kötelezőm. Írtam nekik, és visszaírtak, hogy a kötelezőm olcsóbb lesz annál mint amit a Netrisk ír, ha maradok. Maradok hát, nagyon elégedett vagyok velük, különösen ha még olcsóbb is lesz.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

NeoXon

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 541
Re:Biztosítás
« Válasz #1655 Dátum: 2011.11.04 10:44:31 »
Nem jon be a MABISZ-os dijnavigator.hu, meg most is azt irja, hogy november 4-tol elerheto. De mikor, 23:59-kor?
2004 Avensis Liftback 2.0 D4 Executive

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re:Biztosítás
« Válasz #1656 Dátum: 2011.11.04 11:26:27 »
Kmr kolléga, Palaczk kolléga:

Nektek a veterán-hobbyra 6.840.- HUF éves díjat küldtek ki az Allianztól?


Mondjuk a robeszt átkötöm, mert az Union adta a legolcsóbb ajánlatot.
Nem, sima kötelező. Az SC-re 18600 lenne jövőre az éves díj.
Tavaly is "normál" kötelezőm volt, a kedvezményesbiztosítás-os tarifa alapján drágább lett volna..  :wacko:


Szerk: Most néztem rá, 2012-re is több lenne, igaz csak pár 100 Ft-tal.
« Utoljára szerkesztve: 2011.11.04 11:29:46 írta kmr »

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26343
Re:Biztosítás
« Válasz #1657 Dátum: 2011.11.04 14:20:16 »
Kiszámoltam az újra a netrisken és a biztosítás.hu-n is, utóbbinál 1 Ft-tal több lett - nyilván a kerekítések miatt.
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26343
Re:Biztosítás
« Válasz #1658 Dátum: 2011.11.05 21:07:51 »
Kiszámoltam az újra a netrisken és a biztosítás.hu-n is, utóbbinál 1 Ft-tal több lett - nyilván a kerekítések miatt.
A Corsára viszont a jelenlegi Allianz helyett van egy csomó kedvezőbb. Messze a legjobb ajánlat a KÖBE, aztán a Posta, a harmadik a K&H, de ez már csak 3000-rel olcsóbb.
KÖBE és Posta ügyben van valakinek rossz tapasztalata? (Úgyis csak 1 évre fog szólni szerintem...)
music     

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Biztosítás
« Válasz #1659 Dátum: 2011.11.05 21:26:17 »
A Corsára viszont a jelenlegi Allianz helyett van egy csomó kedvezőbb. Messze a legjobb ajánlat a KÖBE, aztán a Posta, a harmadik a K&H, de ez már csak 3000-rel olcsóbb.
KÖBE és Posta ügyben van valakinek rossz tapasztalata? (Úgyis csak 1 évre fog szólni szerintem...)
Én az ilyen nagyon kis meg no name biztosítókra nem kötnék, főleg, ha éves szinten 2-3ezer a különbség.. ha már te magad hibázol, és kártokozol a másiknak, akkor még ne a másik félen akarj spórolni.

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Biztosítás
« Válasz #1660 Dátum: 2011.11.06 10:44:28 »
A Corsára viszont a jelenlegi Allianz helyett van egy csomó kedvezőbb. Messze a legjobb ajánlat a KÖBE, aztán a Posta, a harmadik a K&H, de ez már csak 3000-rel olcsóbb.
KÖBE és Posta ügyben van valakinek rossz tapasztalata? (Úgyis csak 1 évre fog szólni szerintem...)

KÖBE nem fizet, szóval majd nyúlhatsz zsebbe ha gond van, a post meg állítólag baromi nehézkes, soká küldenek igazolást stb... Én is inkább azt mondo, hogy válassz rendes biztosítót. A K&H azért már egy komoly cég, az már vállalható.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Biztosítás
« Válasz #1661 Dátum: 2011.11.06 12:45:54 »
Akarok az autómra új Cascot kötni (a régi a hitel végtörlesztésével lejárt) a következő feltételekkel:
Teljeskörű casco, 20% vagy 100ezer önrész, kivétel az üvegkár, amire 0% önrészt szeretnék, és avulásmentes térítést (a cserealkatrészek új árát fizessék, ne annyit, amennyit szerintük éppen ért). Mivel én úgyis márkaszervízbe viszem az autót, ha komolyabb gáz van vele, ezért olyan biztosítót szeretnék, aki szerződésben áll a Toyota márkaszervízekkel. Azt találtam ki, hogy holnap kimegyek a Toyota Mayerhez és megkérdezem náluk mi a helyzet, mert látom, hogy van nálunk biztosítási ügyintézés, meg biztosításkötés is. Így tuti olyan biztosítóm lesz, akivel szerződésben állnak, és reményeim szerint olcsóbban kijövök, mint az alkusz oldalakon, és helyben meg is csinálják a szemlét. Mit gondoltok?
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Biztosítás
« Válasz #1662 Dátum: 2011.11.06 12:52:23 »
Üdv!

Valaki meg tudja mondani, hol kell kezdenem a biztositóváltást?
Lényeg, hogy személyesen akarom intézni, nem onlájn.
Először a jelenlegi biztosítóhoz kell mennem felmondani vagy az újat megérdeklődni?
2011.01.07-től van biztosításom a jelenleginél.

Köszi

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26343
Re:Biztosítás
« Válasz #1663 Dátum: 2011.11.06 14:36:11 »
Szerintem mindenképpen online nézd meg, hogy melyiket érdemes megkötnöd. Aztán ha azt kiválasztottad, akkor határidőre mondd fel a régit (30 nap a felmondási idő), és kezedben a papírokkal mehetsz a másikhoz. Ha az nem fogad el, még mindig van módod másikat keresni, beleértve akár a régi biztosítót is.
music     

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Biztosítás
« Válasz #1664 Dátum: 2011.11.06 15:27:27 »
Tehát akkor érdemes először megkérdezni a kiszemelt új biztosítót, hogy elfogadnak-e?
Már kinéztem a legkedvezőbbet.
Ha besétálok a jelenlegi biztosítóhoz és felmondok, 30 nap múlva lesz jogerős a felmondás?
Addig meg nem tudok másnál kötni...