Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6713876 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában


kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Carina
« Válasz #33961 Dátum: 2016.10.31 09:41:48 »
üdv Dani!

Én a futóművet szoktam emelni, ahol biztonságos, pl nagy csavaroknál, lengőkar stb.
Elöl simán betolható a lengőkar hátsó csavarjához a krokodilemelő, első kerék mögött közvetlen.
Vagy alul a taposó magasságában megy a kasztniban hosszirányban egy váll, azt is lehet emelni, ha nincs elrohadva az alja.

Hátul pedig a hosszstabilizátor előre néző tartókonzoljánál szoktam megemelni, úgy, hogy ne csússzon el.

Ékelés, kézifék és sebesség, plusz fix talaj, legalább az emelés pontján egy erős deszkával stb, biztosítani ajánlott!!

---

Tegnap elkészült a hátsó rész alvázvédelme, gumi fékcsövek is kicserélődtek újakra! :)
Nagy hiányosság, hogy a jobb hátsó kerékjáratban nincs dobbetét, rohadásra sokkal hajlamosabbá téve az egészet... Főleg a hátsó sárpofozóhoz betelepülő sarat, sós trutymót..
A másik oldalon ennek nyoma sincs!
Készitettem ezért a jobb oldalra is egy kis sárelvezető műanyag betétet, ami azért elég távol lesz remélhetőleg a kipufogótól.

Egyébiránt kb a hátsó ülések vonalától hátrafelé kicserélve az összes fém fékcső rézre, plusz a gumicső is.
Felületi rozsda volt jellemző egy-egy helyen, amit Koranttal kezeltem, 1-1 az egyben higítás nélkül ecsettel, két rétegben, majd Motip alvázvédő szórópisztollyal és eccsettel gazdagon. :P

A tank le lett véve, egyrészt a festés jobb hozzáférhetősége miatt, másrészt le lett kezelve ő is és a felfogató pántok is!  ;)

Pár évet még biztosan együtt töltünk, ha sok pénz lesz azért, ha nem, akkor pedig amiatt! :D

Munkába járós autó lett a kicsike, napi 65 km a minimum, minezt autóúton. Az elmúlt évben pont 20 E km-t gurultunk, természetesen hiba nélkül!  :wub:
Fogyasztás átlag 5.5-6.0 liter közé esik már régóta.
Mivel sok az esti járat is, a menetfényeket meg kinyírtam  :cry:, a ködlámpatakaró műanyagot házasítottam egy pár Wesem szúrófénnyel (2x55W), ami a reflektorral működik együtt és mi tagadás így már látni is valamit! :D


vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10267
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #33962 Dátum: 2016.10.31 12:06:12 »
Szia Ákos!
Neked is köszönöm a tapasztalatot!
Gyorsan annyi, hogy múltkor a Szakálmetálnál nézelődve láttam jobb hátsó utángyártott dobbetétet, esetleg kérdezd meg tőlük. Még csak nem is volt annyira drága.

Tapatalkkal küldve az én Redmi Note 2 eszközömről


kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Carina
« Válasz #33963 Dátum: 2016.10.31 15:08:24 »
Szia!
Igen saját munka.
Sajna nem vagyok valami jó író, de azért egy kis érzékkel meg lehet oldani.
...

Köszönjük szépen! :D

ghorvath81

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Carina
« Válasz #33964 Dátum: 2016.11.02 15:06:50 »
Sziasztok!

Horvath Gabor vagyok es egy 97-es Carina E kombi hatso ulesenek kozepso bizonsagi ovet szeretnem 3 pontosra alakittani/alakittattni(ha lehetseges). Amennyiben ez nem sikerul sajnos meg kell valljak szeretett csaladi autonktol. Minden tippet, otletet szivesen fogadok. Elore is koszonom.

Udv:
Gabor

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10267
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #33965 Dátum: 2016.11.02 15:59:40 »
Szia Gábor!
Üdv a fórumon!
Anno úgy beszéltünk erről a témáról és remélem a többiek helyesbítenek, ha nem, hogy a T22 Avensis hátsó ülés a megoldás övestül. Én elálltam az átalakítástól, jó lett így is, két gyerekülés a két hárompontosba, és kész. Három meg nehezen fér be egymás mellé.
 Neked miért ennyire lényeges?

Tapatalkkal küldve az én Redmi Note 2 eszközömről
« Utoljára szerkesztve: 2016.11.02 16:02:33 írta vd1234 »

kiscsipa

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 9
Re:Carina
« Válasz #33966 Dátum: 2016.11.02 23:11:29 »
Sziasztok.

A mai.nap az autó elejét sikerült hozzáérintenem a téglafalhoz.
Kb. 10/15cm széles sérülést okozva így.
A kérdésem hogy birom magam ezt megjavítani?
Lecsiszolom picit majd üvegszállal és gyantával síkba hozom az egészet, és lefújjom sprayvel.
De a baj hogy nem tudom milyen színū a kocsi. Még mielôtt megvettem volna Átlett fújva az eredeti kék színrôl zöldre, hogyan tudnám kideríteni hogy milyen szín kell?
Köszönöm

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Carina
« Válasz #33967 Dátum: 2016.11.03 20:17:31 »
üdv!
Nem egyszerű, szerintem színkártyából vagy egy segítőkész festékboltos vagy inkább festő, aki kikeverné neked. Ha a tankajtód belseje is lett fújva, ott tudsz próbálkozni! :D

ghorvath81

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Carina
« Válasz #33968 Dátum: 2016.11.07 12:14:07 »
Szia vd1234!

Hatul a ket harompontosan mar ott figyelnek a gyerekulesek, de szuksegunk lesz egy harmadik ulesre is hamarosan. A T22 Avensis hátsó ülés amugy mennyire kompatibilis? Ugyanott vannak a rogzitesi pontok, szoval csak kicsavarozom a regit, es be az ujat? Vagy ennel nagyobb atalakitas kell hozza? Egyenlore meg nem neztem hogy fizikailag is beferne-e a harom, ha igen, akkor az ulescsere lesz a befuto, ha nem akkor ugyanitt 97-es kombi elado :(

Udv:
Gabor

kiscsipa

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 9
Re:Carina
« Válasz #33969 Dátum: 2016.11.07 14:29:11 »
Sziasztok.
Ma a fordulatszám mérô megadta magát meg se mozdul minden más mutató működik rajta, az economy lámpa is minden. De a fordulat mindig 0van. Szétszedtem de nem láttam semmit.
Ötletek.?
Köszönöm

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10267
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Carina
« Válasz #33970 Dátum: 2016.11.07 20:47:41 »
Szia vd1234!

Hatul a ket harompontosan mar ott figyelnek a gyerekulesek, de szuksegunk lesz egy harmadik ulesre is hamarosan. A T22 Avensis hátsó ülés amugy mennyire kompatibilis? Ugyanott vannak a rogzitesi pontok, szoval csak kicsavarozom a regit, es be az ujat? Vagy ennel nagyobb atalakitas kell hozza? Egyenlore meg nem neztem hogy fizikailag is beferne-e a harom, ha igen, akkor az ulescsere lesz a befuto, ha nem akkor ugyanitt 97-es kombi elado :(

Udv:
Gabor
Szia!
Nem tudom, mennyire pontos, mert feladtam a bontott ülés beszerzésénél, felénk esélytelen az ilyesmi. Két ülés a két szélén, harmadik előre. Feleségem kétpontoshoz, ez lett volna a megoldás. De nem kell harmadik gyerekülés egyelőre. Most nemrég írta valaki Avensisnél talán, hogy ülések eltérő alápárnázásával befér 3 egy sorba.
Én úgy emlékszem, hogy át lehet tenni az Avensis ülést, de mondom, a többiek hátha jobban képben vannak, kicsit várj, biztos lesz infó!

Tapatalkkal küldve az én Redmi Note 2 eszközömről


carina_97_1.6_XLI

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 168
  • Carina E 1997 1.6 Xli AT190
Re:Carina
« Válasz #33971 Dátum: 2016.11.10 15:02:06 »
Üdv! Lambda szondát szeretnék venni, de picit megakadtam. Nem tudom pontosan milyet kellene vennem 97-es angol 1.6-osba. Főleg Densoban gondolkodom, de ha tudtok jobbat ajánlani, nyitott vagyok. A gond az, hogy Densoból is nagyjából ötfélét ajánlanak 12000 és 60000ft között, és nekem mindegyik tökugyanannak tűnik. Valakinek tapasztalat, segítség?

villanó

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 198
Re:Carina
« Válasz #33972 Dátum: 2016.11.10 15:38:46 »
Nálam az NGK jól bevált, nem univerzális végződéssel. kb 20000 Ft volt, ha jól emlékszem.

üdv:
villanó
illanó

(Toyota Carina E Liftback XLI, 1.6, 1997)

carina_97_1.6_XLI

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 168
  • Carina E 1997 1.6 Xli AT190
Re:Carina
« Válasz #33973 Dátum: 2016.11.10 18:16:38 »
Köszönöm, jó ötlet, bár én inkább denso párti vagyok. Konkrétan ez jó lehet az enyémbe?  Denso DOX-0201.  Azért kételkedek, mert automata váltóshoz írják, meg a kábelhosszban nem vagyok biztos, hogy jó-e.  Az ellenállásokra, ohmokra nem is merek gondolni       :)

carina_97_1.6_XLI

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 168
  • Carina E 1997 1.6 Xli AT190
Re:Carina
« Válasz #33974 Dátum: 2016.11.10 18:23:31 »
Meg ott van még a DOX 0104, ami már szinte nevetségesen olcsó, és a http://www.yoyopart.com/oem/7415514/denso-dox0104.html  szerint, jó a carinához. Vélemény?