Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6672704 alkalommal)

0 Felhasználó és 10 vendég van a témában

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re:Carina
« Válasz #28320 Dátum: 2013.12.23 22:33:53 »
Valahogyan minél hamarabb le kellene rögzítenem, addig amíg ki nem nyomja a hátsó sárvédőket...

Én vettem alá tépőzárat hifis boltban!
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #28321 Dátum: 2013.12.23 22:44:29 »
Én vettem alá tépőzárat hifis boltban!
Jó az ötlet, köszönöm!  :clap:
Gond csak az, hogy akkora a láda, hogy a pótkereket is takarja, de majd valahogyan megoldom...
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Carina
« Válasz #28322 Dátum: 2013.12.23 22:44:44 »
Sziasztok!
Az előző oldalakon láttam hogy a vízhőfok jeladó és a beszívott levegő hőmérséklet érzékelőkről volt szó, és hogy ezek milyen összefüggésben vannak az alapjárattal és a dús és szegény keverék  beállításában.
A problémám a következő: Hideg téli napokon ahogy ma is, elindítom az autót az alapjáratom 1400-1500 és folyamatosan esik le ahogy melegszik. Ahogy kezdi elérni az üzemi hőfokot be is áll 700-900 közé. Az autó nem rángat szépen teszi a dolgát mint hidegen mint melegen. Most jön a probléma ami fenn áll azóta amióta megvettem. Üzemi hőfokon megyek X-kilométert, megállok leállítom majd fél-egy óra múlva elindítom, a hőfokjelző még nem mutat de a motor biztos hogy egy kicsit langyos azaz nem teljesen hideg, mint ha állt volna egy fél napot. Szóval elindítom és a fordulatszám 1500-ról indul 10 másodperc és már 2000-en pörög, ahogy lassan eléri az üzemi hőfokot újra oké minden.
Nem igazán értem hogy ha langyos a motor akkor miért pörög ennyire alapjáraton ha pedig hideg akkor meg 1400-on megáll.
Alapjárati léptetőmotort a nyáron szétszedtem de semmi kosz nem volt persze kifújkáltam jó alaposan féktisztítóval, akkor már gondoltam hogy nem ez lesz a baj.
Vízhőfok érzékelőre gondolok, de addig nem akarom kivenni és kimérni amíg egy-két hozzászólást nem kapok Tőletek.

üdv!

Ecu reset?

Kasu

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 680
  • Gas pedal fuck3r |Carina E fanatic
Re:Carina
« Válasz #28323 Dátum: 2013.12.24 00:09:23 »
Sziasztok!


Nem volt egyszerű az estém... nem kaptam meg az elsőbbséget... sikerült beleállni egy árokpartba orral... Szegényke nincs a legjobb formájában, nekem csak horzsolások. Képeket ha szeretnétek küldök. Azt hiszem a Carina mellett teszem le a voksom egy darabig...

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #28324 Dátum: 2013.12.24 00:13:45 »
Sziasztok!

Nem volt egyszerű az estém... nem kaptam meg az elsőbbséget... sikerült beleállni egy árokpartba orral... Szegényke nincs a legjobb formájában, nekem csak horzsolások. Képeket ha szeretnétek küldök. Azt hiszem a Carina mellett teszem le a voksom egy darabig...
Szia Kasu!
A lényeg, hogy nincs bajod!
Képeket is küldjél, meg ezt is kifejthetnéd bővebben, hogy a baleset kapcsán ez most hogyan fogalmazódott meg benned, hogy:
"Azt hiszem a Carina mellett teszem le a voksom egy darabig..."
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

Szabolcs

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 686
Re:Carina
« Válasz #28325 Dátum: 2013.12.24 00:44:34 »
Sziasztok!

Nem volt egyszerű az estém... nem kaptam meg az elsőbbséget... sikerült beleállni egy árokpartba orral... Szegényke nincs a legjobb formájában, nekem csak horzsolások. Képeket ha szeretnétek küldök. Azt hiszem a Carina mellett teszem le a voksom egy darabig...
[/quote




Sajnálom! De a legfontosabb, hogy neked nem lett komolyabb bajod!
Carina mennyire sérült?
« Utoljára szerkesztve: 2013.12.24 00:50:20 írta Szabolcs »

Kasu

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 680
  • Gas pedal fuck3r |Carina E fanatic
Re:Carina
« Válasz #28326 Dátum: 2013.12.24 00:58:52 »
Itt vannak a képek: https://www.dropbox.com/s/r1h1gkp2hnvdayx/1537872_10202974605105636_1728934254_o.jpg
https://www.dropbox.com/s/90xw4x1hw369e55/1507411_10202974604785628_2098896525_o.jpg
https://www.dropbox.com/s/c019emh777pd8jy/1465854_10202974605345642_1019475071_o.jpg


Háát... ismertem minden csavarját zörejét és nem ültem volna mondjuk egy kisebb autóban, 193 centi vagyok a térdem épphogy bevertem egyéb bajom nem lett olyan 40-el csapódhattam az árokfalba mindenre tisztán emlékszem, mackósajt volt a jobbról érkezőnek, fékezés nélkül eltrafált.

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #28327 Dátum: 2013.12.24 01:20:34 »
Háát... ismertem minden csavarját zörejét és nem ültem volna mondjuk egy kisebb autóban, 193 centi vagyok a térdem épphogy bevertem egyéb bajom nem lett olyan 40-el csapódhattam az árokfalba mindenre tisztán emlékszem, mackósajt volt a jobbról érkezőnek, fékezés nélkül eltrafált.
Akkor kb. egy magasak vagyunk. Ha jól látom a jobb első sárvédőt találta el a jobbról érkező, gondolom beforgatott és úgy estél bele a bal oldali árokba...
Képeket nézve nem volt az 40, de nem is baj az, szerintem így is valószínűleg gazdasági totálkárra veszik, gondolom a jobb első doblemez is elmehetett meg mindkét első váznyúlvány, bár én rosszabbra számítottam a leírásod alapján. Lábon vitted haza vagy trélerrel? Lámpád elől nem nagyon maradt, ezért gondolom az első, de a jobb első futómű sem nagyon ment el, legalábbis nem tört ki a gólyaláb, én már mentem haza ilyen autóval, mondjuk előtte egy vonatókötéllel egy jó vastag fát áthurkolva hátramenetben visszarángattuk valamennyire az első futóművet, aztán irány a javítóhely.
« Utoljára szerkesztve: 2013.12.24 01:27:00 írta FUBA »
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

Kasu

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 680
  • Gas pedal fuck3r |Carina E fanatic
Re:Carina
« Válasz #28328 Dátum: 2013.12.24 01:21:57 »
Épp haza tartottam.. 500m kellett volna még... Pajeroval kihúztuk és lábon hazagurítottam

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #28329 Dátum: 2013.12.24 01:32:52 »
Épp haza tartottam.. 500m kellett volna még... Pajeroval kihúztuk és lábon hazagurítottam
Szegény Carina, de ne temessük, az enyém is össze volt törve elől-hátul aztán mégis szuper autó még! Szerintem még simán menthető, persze kérdés, hogy anyagilag megéri-e, meg mennyire ragaszkodsz ehhez. Látom az adok-veszek-be már írtad, hogy a KZolién töröd a fejed.
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

Szabolcs

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 686
Re:Carina
« Válasz #28330 Dátum: 2013.12.24 01:36:05 »
Nem biztos ,hogy totálkár. Vagy igen?  :hmmmm: Nekem nem tűnik annak.   kíváncsi vagyok a biztosító mit mond rá, és mennyi forintot akar adni :eek:
Sajnos nem bőkezűek  :no:

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Carina
« Válasz #28331 Dátum: 2013.12.24 01:47:17 »
Nem biztos ,hogy totálkár. Vagy igen?  :hmmmm: Nekem nem tűnik annak.   kíváncsi vagyok a biztosító mit mond rá, és mennyi forintot akar adni :eek:
Sajnos nem bőkezűek  :no:
Gazdasági totálkár, vagyis:
http://profitline.hu/hircentrum/hir/296035/Az-autosok-egyharmada-nem-erti-a-gazdasagi-totalkart
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

Szabolcs

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 686
Re:Carina
« Válasz #28332 Dátum: 2013.12.24 01:50:38 »
Rendűr is volt? másik kocsiban ülők is megúszták ? 

Szabolcs

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 686
Re:Carina
« Válasz #28333 Dátum: 2013.12.24 01:58:09 »
Gazdasági totálkár, vagyis:
http://profitline.hu/hircentrum/hir/296035/Az-autosok-egyharmada-nem-erti-a-gazdasagi-totalkart



A jelentését tudtam, az enyém is az lett :cry:

a képek alapján nem tűnt annak, azért kérdeztem. 

Kasu

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 680
  • Gas pedal fuck3r |Carina E fanatic
Re:Carina
« Válasz #28334 Dátum: 2013.12.24 02:08:35 »
Senki sem sérült szerencsére, holnap fényben megnézzük mi merre ment el, rendőrök voltak kint, szonda volt, de nem történt feljelentés.