Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6804574 alkalommal)

0 Felhasználó és 18 vendég van a témában

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: Carina
« Válasz #13005 Dátum: 2009.03.31 20:38:47 »

Vazze, a mult héten vittem a kocsit szervízbe vízpumpacserére. Országúton. Hát óvatosan mentem, nehogy baj legyen, fél szemem a hőmérséklet-mutatón. utolért egy kamion. Már a faluban (50) kezdett "letolni", de előzni nem bírt, és hát gondolta a csórikám hogy majd kint úgyis tolom majd neki. Falu után 70-es majd 50-es tábla, záróvonal, beláthatatlan kanyar. Betartottam a sebességet... (Köztünk szólva ökörség ott a korlátozás, de biztos az ott levő csárdának jó kapcsolatai vannak). A lényeg - elkezdett előzni a kanyar előtt kb 100-150 m-el (!!!) , persze jöttek szembe. Simán visszamehetett volna mögém, de persze nem tette. És gyöngyen rámhúzta a szerelvényt.  Ha nem satuzok, megspórolom a 35e Ft-os vízpumpacserét, és asszony is felhőtlen mosollyal markolná fel az életbiztosításomat. Vagy nem is lenne annyira felhőtlen az a mosoly...
35ezer vízpumpa csere?
Én AISIN-t vettem ami a gyári 11ért... Ott pihen a polcon de remélem sokáig csak pihenni fog.

big_mafa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 630
Re: Carina
« Válasz #13006 Dátum: 2009.03.31 22:30:02 »

Vazze, a mult héten vittem a kocsit szervízbe vízpumpacserére. Országúton. Hát óvatosan mentem, nehogy baj legyen, fél szemem a hőmérséklet-mutatón. utolért egy kamion. Már a faluban (50) kezdett "letolni", de előzni nem bírt, és hát gondolta a csórikám hogy majd kint úgyis tolom majd neki. Falu után 70-es majd 50-es tábla, záróvonal, beláthatatlan kanyar. Betartottam a sebességet... (Köztünk szólva ökörség ott a korlátozás, de biztos az ott levő csárdának jó kapcsolatai vannak). A lényeg - elkezdett előzni a kanyar előtt kb 100-150 m-el (!!!) , persze jöttek szembe. Simán visszamehetett volna mögém, de persze nem tette. És gyöngyen rámhúzta a szerelvényt.  Ha nem satuzok, megspórolom a 35e Ft-os vízpumpacserét, és asszony is felhőtlen mosollyal markolná fel az életbiztosításomat. Vagy nem is lenne annyira felhőtlen az a mosoly...
35ezer vízpumpa csere?
Én AISIN-t vettem ami a gyári 11ért... Ott pihen a polcon de remélem sokáig csak pihenni fog.

Gyári toyota vízpumpa, munkadíjjal. Nekem nem tűnik annyira soknak. (Az árat csak tippeltem mert más is volt, de 30-35 között lehetett ez a rész)
De hogy lehet a gyári 11, mikor az utángyártottak 22-nél kezdődnek?

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: Carina
« Válasz #13007 Dátum: 2009.04.01 06:04:23 »
Gyári toyota vízpumpa, munkadíjjal. Nekem nem tűnik annyira soknak. (Az árat csak tippeltem mert más is volt, de 30-35 között lehetett ez a rész)
De hogy lehet a gyári 11, mikor az utángyártottak 22-nél kezdődnek?
Nem tom, tavaly a féktárcsákkal együtt vettem, itt

farkaszo

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 125
Re: Carina
« Válasz #13008 Dátum: 2009.04.01 13:57:46 »
Meg tudom erősíteni.Én tavaly teljes vízpumpát(házzal együtt)vettem hivatalos márka szervizben 13ezerért!4A-FE motorhoz!

big_mafa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 630
Re: Carina
« Válasz #13009 Dátum: 2009.04.01 14:48:44 »
Meg tudom erősíteni.Én tavaly teljes vízpumpát(házzal együtt)vettem hivatalos márka szervizben 13ezerért!4A-FE motorhoz!

Nomostmár megnéztem mi mibe volt.

Vízpumpa - 14.400
Fagyálló - 3.400
Pollenszűrő - 4.400
ez-az      - 1.600
Munkadíj - 20.000 (ebben a fentieken kívül volt teljes átnézés (fék is))
SUM 43.800 Ft

Ez sok? Supratrendben voltam.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Carina
« Válasz #13010 Dátum: 2009.04.02 01:09:41 »
Új, pontosan beállított gyertyával, injektortisztítóadalékos benzinnel, sok autópályával (135km/h általában, 120km/h átlagban) , kihúzott antennával, 10kg liszttel a csomagtartóban, Tesco (picit kiálló) dísztárcsával, átlag 0.04mm koszréteggel (aránylag homogén) az eredményem 7.5l / 100. Feladom :-)

135-ös utazónál szvsz rendben van a 7.5.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

bpm

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 166
Re: Carina
« Válasz #13011 Dátum: 2009.04.02 10:52:47 »
Nem dízel. Sztem az vezérléssel vannak bajok. De a 7en kiderül, ugye?

Szombaton le tudom tenni a kocsit és egy szerelő haverommal nekiugrunk. Ha megvan a bibi, írok azonnal. Minden nap ingázok 50km-t a munkahelyemre ezért nagyon idegesít. Nem a nagypapás tempóhoz vagyok szokva. Nameg pénzkidobás, hogy sokat zabál.

Erzsébeti

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 129
    • http://kep.tar.hu/erzsebeti/index.phtml?aid=27653497&beginnum=
Re: Carina
« Válasz #13012 Dátum: 2009.04.02 13:00:54 »
Sziasztok!

A szokásos kötelező szervízre érett a Carinám.
205000 Km van benne és most volt 11 éve üzembe helyezve.
Nézegetem a gépkönyvét, és kicsit elbizonytalanodtam.
Arra gondoltam, hogy kap egy olajcserét+ szűrő+ légszűrő+pollenszűrő+gyertya+ váltóolaj+fékfolyadék cserét.
Szal nézem a gépkönyvet, és ellentmondásokba ütköztem:(
A váltóolaj mennyiségét az egyik részben 1,9 L-nek írja míg egy másik oldalon meg 2,6 L-nek...
szerintem ez nem is kicsi különbség...
Mi igaz ebből?

A fékfolyadéknál meg leírja azt, hogy milyen jelzésű olaj kell bele, de nem írja azt, hogy mennyit kell vennem belőle...

Van e olyan dolog amit érdemes kicserélni, ill. megnézni ezeken kívül?



Tud valaki ebben segíteni?


Köszönöm!

Erzsébeti
Avensis 1.8L Wagon Sol  '06

Carina E 1.6L Liftback XLI '98

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: Carina
« Válasz #13013 Dátum: 2009.04.02 14:13:15 »
Sziasztok!

A szokásos kötelező szervízre érett a Carinám.
205000 Km van benne és most volt 11 éve üzembe helyezve.
Nézegetem a gépkönyvét, és kicsit elbizonytalanodtam.
Arra gondoltam, hogy kap egy olajcserét+ szűrő+ légszűrő+pollenszűrő+gyertya+ váltóolaj+fékfolyadék cserét.
Szal nézem a gépkönyvet, és ellentmondásokba ütköztem:(
A váltóolaj mennyiségét az egyik részben 1,9 L-nek írja míg egy másik oldalon meg 2,6 L-nek...
szerintem ez nem is kicsi különbség...
Mi igaz ebből?

A fékfolyadéknál meg leírja azt, hogy milyen jelzésű olaj kell bele, de nem írja azt, hogy mennyit kell vennem belőle...

Van e olyan dolog amit érdemes kicserélni, ill. megnézni ezeken kívül?



Tud valaki ebben segíteni?


Köszönöm!

Erzsébeti
Váltó olaj: nagy valószínűséggel neked már elég 2 litert venned, és 1,9 fog kb belemenni, a ráncfelvarrás előttiek voltak jellemzően 2,6os töltési mennyiségűek, legalább is az enyémbe simán belement, ellenben B.C. úgy kellett hogy beleerőszakolja autót rámpán megbillentve, hogy belemenjen a 2,6...
Fékolaj, jellemzően az az irányelv hogy fékenként fél litert kell vegyél azaz 2 liter olaj kell. de ügye szerelő megcsinálja kényelmesen 1 literből is kuplungszervóval együtt.

Thomasino

  • Night-bird
  • Klubtag
  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 422
Re: Carina
« Válasz #13014 Dátum: 2009.04.03 14:26:57 »
Eldöntöttem megcsináltatom a jobb első sárvédőt
Karosszéria elemet hol érdemes nézni hozzá? Lángnál 14e-ért adják, eddig ez tűnik a legjobb árnak.
Van valakinek jobb ötlete?


Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Carina
« Válasz #13015 Dátum: 2009.04.03 19:30:52 »
Bontó? Talán még a szín is stimmelne...

olahtomi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 153
    • Csak a Carinák :)
Re: Carina
« Válasz #13016 Dátum: 2009.04.05 02:00:10 »
Sziasztok!

A szokásos kötelező szervízre érett a Carinám.
205000 Km van benne és most volt 11 éve üzembe helyezve.
Nézegetem a gépkönyvét, és kicsit elbizonytalanodtam.
Arra gondoltam, hogy kap egy olajcserét+ szűrő+ légszűrő+pollenszűrő+gyertya+ váltóolaj+fékfolyadék cserét.
Szal nézem a gépkönyvet, és ellentmondásokba ütköztem:(
A váltóolaj mennyiségét az egyik részben 1,9 L-nek írja míg egy másik oldalon meg 2,6 L-nek...
szerintem ez nem is kicsi különbség...
Mi igaz ebből?

A fékfolyadéknál meg leírja azt, hogy milyen jelzésű olaj kell bele, de nem írja azt, hogy mennyit kell vennem belőle...

Van e olyan dolog amit érdemes kicserélni, ill. megnézni ezeken kívül?



Tud valaki ebben segíteni?


Köszönöm!

Erzsébeti

Hello, a HAYNES DATABOOK szerint a 4AFE elvileg 2.6 Litert igényel!!!

Apropó milyen olajat ajánlotok? A HAYNES ezt írja: SAE 75W90 (API GL-3)
Nos én néztem olajat, de elbizonytalanodtam - REPSOL CARTAGO CAJAS 75W90 5l Magas teljesítményszintű ásványi hajtóműolaj kézi kapcsolású sebességváltókhoz. Jóváhagyások API GL-4 MIL-L-2105 - szóval a SAE szám stimmel , de az API az nem GL3 hanem GL4! Ez mi a fenét jelen?
Vagy ajánljatok már légyszi valami bele passzoló olajat!
OTomi

'94 Toyota Carina E 1.6 GLi AT190 5doors 116HP

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: Carina
« Válasz #13017 Dátum: 2009.04.05 06:32:01 »
Hello, a HAYNES DATABOOK szerint a 4AFE elvileg 2.6 Litert igényel!!!

Apropó milyen olajat ajánlotok? A HAYNES ezt írja: SAE 75W90 (API GL-3)
Nos én néztem olajat, de elbizonytalanodtam - REPSOL CARTAGO CAJAS 75W90 5l Magas teljesítményszintű ásványi hajtóműolaj kézi kapcsolású sebességváltókhoz. Jóváhagyások API GL-4 MIL-L-2105 - szóval a SAE szám stimmel , de az API az nem GL3 hanem GL4! Ez mi a fenét jelen?
Vagy ajánljatok már légyszi valami bele passzoló olajat!
Az utsó évjáratokban már az AVE1 váltóháza van, amibe 1,9 fér kb csak. Váltóolaj legyen szintetikus. Pl Castrol TAF-X 75W90 van nekem a Carinában :)

sztpuhi

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 40
Re: Carina
« Válasz #13018 Dátum: 2009.04.05 09:13:47 »
Sziasztok!

Ismét egy furcsa (vagy lehetne dilettánsnak is nevezni) kérdéssel fordulok Hozzátok:
A minap műszerfal-izzócsere közepette felfedeztem, hogy van egy ABS sziluett a műszerlapon, és van is benne izzó. A többi (nálam)nem létező funkciónak is van sziluett, csak azokban nincs és nem is volt soha izzó. Eddíg úgy tudtam, hogy nincs az enyémben ABS, hiszen nem is működik. Tovább kutakodva viszont megtaláltam az első (motortérben)bizti táblában a hozzá tartozó bazinagy(50 A-es) biztosítékot is, ami épp és egészséges. Lehetséges, hogy mégis van benne ABS, csak egy másik bizti van kiszedve-kiégve és nem műkszik? Mit kell keresnem, és hol a motortérben, hogy az ABS meglétéről v hiányáról megbizonyosodjak? Ha lenne kép, az még egyszerűbbé tenné a keresést. Előre is köszi a válaszokat.
1995/5 Carina Wagon E XLi 1.6 16v,2003/4 Ford Mondeo Turnier 1.8 16v Ambiente, 2004/12 Ferrari (gyerekülés)

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Carina
« Válasz #13019 Dátum: 2009.04.05 09:24:04 »
Sziasztok!

Ismét egy furcsa (vagy lehetne dilettánsnak is nevezni) kérdéssel fordulok Hozzátok:
A minap műszerfal-izzócsere közepette felfedeztem, hogy van egy ABS sziluett a műszerlapon, és van is benne izzó. A többi (nálam)nem létező funkciónak is van sziluett, csak azokban nincs és nem is volt soha izzó. Eddíg úgy tudtam, hogy nincs az enyémben ABS, hiszen nem is működik. Tovább kutakodva viszont megtaláltam az első (motortérben)bizti táblában a hozzá tartozó bazinagy(50 A-es) biztosítékot is, ami épp és egészséges. Lehetséges, hogy mégis van benne ABS, csak egy másik bizti van kiszedve-kiégve és nem műkszik? Mit kell keresnem, és hol a motortérben, hogy az ABS meglétéről v hiányáról megbizonyosodjak? Ha lenne kép, az még egyszerűbbé tenné a keresést. Előre is köszi a válaszokat.

Ha kinyitod a motorháztetőt a bal oldalán, elöl találsz egy fémes színű állított viakolor téglányi kütyüt, melynek a tetejéből 4+1 vékony fémcső jön ki. Az az abs., ha nincsen ott, akkor nincsen a kocsiban.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.