Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6804301 alkalommal)

0 Felhasználó és 25 vendég van a témában

Cser

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 35
Re: Carina
« Válasz #12945 Dátum: 2009.03.13 20:32:27 »
Sziasztok,
Csereérett lett az első féktárcsám betétekkel. Van vkinek tapasztalata hogy milyen márkát vegyek?
(ja egyébként a jelenség, hogyha egyenletesen nyomtam a féket, akkor hullámozva lassult az autó.)
Előre is köszi

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: Carina
« Válasz #12946 Dátum: 2009.03.13 21:08:13 »
Sziasztok,
Csereérett lett az első féktárcsám betétekkel. Van vkinek tapasztalata hogy milyen márkát vegyek?
(ja egyébként a jelenség, hogyha egyenletesen nyomtam a féket, akkor hullámozva lassult az autó.)
Előre is köszi
Brembó-ra cseréltem az enyémeimet. Egész jók  :1eye: Innen kérj ajánlatot

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Carina
« Válasz #12947 Dátum: 2009.03.15 11:10:03 »
Gyertyacsere... Ti milyet tennétek bele? Én NGK-val jártam eddig, de csereérett lett. (4A-FE, '96)

NGK BKR6EYA. Mi mindig ilyet tettünk bele.

--------------------

Országúton az az "inkább 8-as" fogyasztásod milyen tempónál jelentkezik?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Carina
« Válasz #12948 Dátum: 2009.03.15 11:11:36 »
Nocsak Palaczk, jönnek a Carina elvonási tünetek? :)

Na ja, szeretem ezt az autót :) ... Nem akarok mindenáron venni, de nyitott szemmel járok.

Továbbra is várom a véleményeket arról, hogy mennyire jelenthet problémát a gáz be-ki szerelés? Ugye az egyik Carinával, amit kinéztem, ez történt.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

vier

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 90
Re: Carina
« Válasz #12949 Dátum: 2009.03.16 07:35:48 »
Sziasztok!


Ablaktörlőlapátot készülök venni a Carinámba. Az a baj, hogy ami most van fönt, az nem a jó méret. Me gtudná valaki mondani, hogy mi a jó méret?

Köszi!

vier

big_mafa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 630
Re: Carina
« Válasz #12950 Dátum: 2009.03.16 08:15:54 »
Sziasztok!


Ablaktörlőlapátot készülök venni a Carinámba. Az a baj, hogy ami most van fönt, az nem a jó méret. Me gtudná valaki mondani, hogy mi a jó méret?

Köszi!

vier


Carinára kérd, és jó méretet kapsz :-)

toniboy

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 21
Re: Carina
« Válasz #12951 Dátum: 2009.03.16 10:10:19 »

Továbbra is várom a véleményeket arról, hogy mennyire jelenthet problémát a gáz be-ki szerelés? Ugye az egyik Carinával, amit kinéztem, ez történt.

Szia!

En is hasonlo parameteru autot vettem ('97-es evjarat), elozoleg benzin-gazuzemu volt, de eladas elott kiszereltek belole.
A tapasztalataim alapjan semmi negativumot nem erzekeltem. Olajat nem eszi, a fogyasztasom 25000 km-en atlagosan 6.5 liter.
Alapjarat rendben van.
Bar en is feltem kisse a gaz-eloelettol, de nem bantam meg, remek auto!
Ez nyilvan szubjektiv velemeny, nem szeretnelek sem rabeszelni, sem lebeszelni az autorol.

Remelem segithettem...

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Carina
« Válasz #12952 Dátum: 2009.03.16 13:38:34 »
En is hasonlo parameteru autot vettem ('97-es evjarat), elozoleg benzin-gazuzemu volt, de eladas elott kiszereltek belole.
A tapasztalataim alapjan semmi negativumot nem erzekeltem. Olajat nem eszi, a fogyasztasom 25000 km-en atlagosan 6.5 liter.
Alapjarat rendben van.
Bar en is feltem kisse a gaz-eloelettol, de nem bantam meg, remek auto!
Ez nyilvan szubjektiv velemeny, nem szeretnelek sem rabeszelni, sem lebeszelni az autorol.

Remelem segithettem...

Jó hír  :yes: ! Mondjuk, zavar, hogy a kocsi eladója szerint az autó időnként liftezteti az alapjáratot  ::) ... Na mindegy, valszeg úgysem veszek én most autót, csak hát fáj a szívem utána: 2.0, automata váltós, kombi, piros, tetőablakos  :wub: .................
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: Carina
« Válasz #12953 Dátum: 2009.03.16 13:55:45 »
En is hasonlo parameteru autot vettem ('97-es evjarat), elozoleg benzin-gazuzemu volt, de eladas elott kiszereltek belole.
A tapasztalataim alapjan semmi negativumot nem erzekeltem. Olajat nem eszi, a fogyasztasom 25000 km-en atlagosan 6.5 liter.
Alapjarat rendben van.
Bar en is feltem kisse a gaz-eloelettol, de nem bantam meg, remek auto!
Ez nyilvan szubjektiv velemeny, nem szeretnelek sem rabeszelni, sem lebeszelni az autorol.

Remelem segithettem...

Jó hír  :yes: ! Mondjuk, zavar, hogy a kocsi eladója szerint az autó időnként liftezteti az alapjáratot  ::) ... Na mindegy, valszeg úgysem veszek én most autót, csak hát fáj a szívem utána: 2.0, automata váltós, kombi, piros, tetőablakos  :wub: .................
Már csak a színe miatt is  jólenne.

Barát

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re: Carina
« Válasz #12954 Dátum: 2009.03.16 19:03:42 »
Sziasztok!
Egy kis segítséget, tanácsot szeretnék. 3 éve van  Carinám. elérkezett egy kis generálra. kb 1000 km-en elfogyaszt 1 liter olajat. először szelepszárszimeringel kezdtem de nem hozta meg a  várt eredményt. most a szerelőm megnézte, arra jutottunk gyűrűzni kéne. 90000 ft-ot mondott komplett. tömítések,gyűrűgarnitúra,hajtókarcsapágy, munkadíj. "Becsületes öreg szaki".A kérdésem az lenne hogy ez fog e segíteni az olajfogyasztásomon e vagy sem? Mennyire? A bejáratás az hány kilométeren keresztül történjen? és hogyan? Olyat is olvastam hogy egy gyűrüzés csak max 50.000 km-re "elég" utána olyan lesz mint elötte. Azért kérdem itt tőletek mert ti tapasztaltabbak vagytok ilyen témába. A kocsi 1.6 4AFE 93-as évjárat. Óra szerinti 240000 km-el- ami biztos nem a valóságot tükrözi.

A segítséget, tanácsokat előre is köszönöm!
Barát

sencor

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 83
Re: Carina
« Válasz #12955 Dátum: 2009.03.16 20:13:31 »
A 90 ezer Ft igen baráti ár,nekem nem gyári alkatrészekkel 240-et mondtak és ez el is vette a kedvem a motorgeneráltól.Állítólag a japán gyártású motorokban túlságosan "puha" volt a gyűrű anyaga, ezért eszi az olajat jobban.Laikus vagyok de szerintem nem csak 50 ezer km.-ig hatásos egy motorgenerál.
'93 Carina Xli 1.6

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Carina
« Válasz #12956 Dátum: 2009.03.16 21:36:45 »
A 90 ezer Ft igen baráti ár,nekem nem gyári alkatrészekkel 240-et mondtak és ez el is vette a kedvem a motorgeneráltól.Állítólag a japán gyártású motorokban túlságosan "puha" volt a gyűrű anyaga, ezért eszi az olajat jobban.Laikus vagyok de szerintem nem csak 50 ezer km.-ig hatásos egy motorgenerál.

Hol mondtak 240 ezret :ph34r: ? Brutál sok. Pécsi szerelő ismerősöm is megcsinálja 100 körül (ha jól emlékszem - valami ilyesmi).
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Carina
« Válasz #12957 Dátum: 2009.03.17 00:26:32 »
Idézet egy '86-os, 374 ezer km-t futott dízel Carina hirdetéséből (most találtam a hasznaltauto-n) :

"Gyönyörűen indul, és megy. Sajnos valószínűleg hengerfejes, mert eszi a vizet, és induláskor dadog, de a vizet nem forralja. Új első sárvédők. Rendszeres használatban volt idáig, de én már nem akarom megjavíttatni. Alkatrésznek is eladó. Az első szélvédő repedt, hengerfej csere kell, és mehet... Most is pöccre indul, és autópályán nem nagyon szokták megelőzni."
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

villanó

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 200
Re: Carina
« Válasz #12958 Dátum: 2009.03.17 15:59:16 »
Sziasztok!


Ablaktörlőlapátot készülök venni a Carinámba. Az a baj, hogy ami most van fönt, az nem a jó méret. Me gtudná valaki mondani, hogy mi a jó méret?

Köszi!

vier

Nekem az Optifit gyártmány nagyon bejött... Tökélketesen töröl.
üdv:
villanó
illanó

(Toyota Carina E Liftback XLI, 1.6, 1997)

olahtomi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 153
    • Csak a Carinák :)
Re: Carina
« Válasz #12959 Dátum: 2009.03.17 19:38:49 »
Sziasztok!
Egy kis segítséget, tanácsot szeretnék. 3 éve van  Carinám. elérkezett egy kis generálra. kb 1000 km-en elfogyaszt 1 liter olajat. először szelepszárszimeringel kezdtem de nem hozta meg a  várt eredményt. most a szerelőm megnézte, arra jutottunk gyűrűzni kéne. 90000 ft-ot mondott komplett. tömítések,gyűrűgarnitúra,hajtókarcsapágy, munkadíj. "Becsületes öreg szaki".A kérdésem az lenne hogy ez fog e segíteni az olajfogyasztásomon e vagy sem? Mennyire? A bejáratás az hány kilométeren keresztül történjen? és hogyan? Olyat is olvastam hogy egy gyűrüzés csak max 50.000 km-re "elég" utána olyan lesz mint elötte. Azért kérdem itt tőletek mert ti tapasztaltabbak vagytok ilyen témába. A kocsi 1.6 4AFE 93-as évjárat. Óra szerinti 240000 km-el- ami biztos nem a valóságot tükrözi.

A segítséget, tanácsokat előre is köszönöm!
Barát
Hello Sorstársam!
Egy cipőben járunk!!! Nekem is a 4AFE 1994 230000 szipkázza az olajat, most állok generál előtt!
De én még csak vadászgatom az alkatrészeket....(hengerfejtömítés, szelepszárszimering, hajtókarcsapágy, hengerfejtömítés, gyűrűszett) Tudsz nekem mondani tételesen árakat, esetleg amiket már megvettél mi mennyi volt???
OTomi

'94 Toyota Carina E 1.6 GLi AT190 5doors 116HP