Szerző Téma: Carina  (Megtekintve 6796278 alkalommal)

0 Felhasználó és 25 vendég van a témában

big_mafa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 630
Re: Carina
« Válasz #12930 Dátum: 2009.03.11 22:45:37 »
Carina drágámban eddig is vacakolt a hátsó ködlámpa - nagy nehezen lehetett rávenni hogy bekapcsoljon. Típushiba, nem érdekellt. Viszont most nagyon jó akkar lenni hozzám a lelkem, s feszt bekapcsol (az esetek felében) amikor indítás után felkapcsolom a lámpát. Nooormális? Nézegetem Haynes kapcsolást, hát ez tuti relé lesz, más nem nagyon lehet. (vagy a kapcsoló persze). Igenám, de hun a relé? Azt gyorsan le tudnám tesztelni.

Ha valaki tudja hol találom a hátsó ködlámpa reléjét, hálás lennék.
Kösz.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Carina
« Válasz #12931 Dátum: 2009.03.11 23:01:03 »
Bal oldalán ahány elem annyi színű...

Na ja. Látszik a fotón is, meg a leírásban is benne van. Adott esetben ez biztosan nem tartana vissza.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Carina
« Válasz #12932 Dátum: 2009.03.11 23:05:48 »
Hát én még ilyet nem láttam. 3 ajtaján a kárpit "összement" - nem tudok másképp fogalmazni. Ahol a könyöklő rész "megtörne" az ajtóhoz érve, ott nem 90 fokban követte a burkolat az ajtó vonulatát, hanem "levágta", lifegett összevissza. Huhh.
ABS nem sok volt bennne (96-osokban már alap volt nem?) - visszaajelző bölcsen hallgatott, kerék gyöngyen csúszott. Ejnye. Itt-ott lakk leválva... Szervízköny nem igazán vezetve (pont a lényeges utolsó 8 évnél konkrétan csak egy friss bejegyzés van, és más semmi. Vezérműszíjat most cserélt az ürge (szervízkönyvből kinézve 80 e után, éves 10e futásteljesítménnyel) - hagyjuk.

gondoltam elsütöm (még sosem próbáltam) a más oldalakon olvasott "kartergáz-elllenőrzést" - miszerint olajbetöltő le, kézzel befog. Vazze, csapkodott bellőle az olaj rendesen, jött a gáz. Utána megnéztem, az enyimből is dettó. Namost ez akkor hogy is van? :-)

Nem ismered a faceliftes Carinát, úgy tűnik ;) ... A felváló ajtókárpit ezeken standard hiba, egy idő után törvényszerűen jelentkezik. A miénken is meg kellett csináltatni. ABS pedig nem csoda, hogy nem volt benne, mert az NEM volt alapban benne '96-ban - a miénkben sem volt.

Valamennyi kartergáz törvényszerű, normális dolog. Az olajnak pedig (kis cseppecskékben) jönnie KELL kifelé. Az lenne baj, ha nem jönne. Persze ez az utóbbi két dolog nem csak Carinára érvényes.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Carina
« Válasz #12933 Dátum: 2009.03.11 23:06:56 »
Carina drágámban eddig is vacakolt a hátsó ködlámpa - nagy nehezen lehetett rávenni hogy bekapcsoljon. Típushiba, nem érdekellt. Viszont most nagyon jó akkar lenni hozzám a lelkem, s feszt bekapcsol (az esetek felében) amikor indítás után felkapcsolom a lámpát. Nooormális? Nézegetem Haynes kapcsolást, hát ez tuti relé lesz, más nem nagyon lehet. (vagy a kapcsoló persze). Igenám, de hun a relé? Azt gyorsan le tudnám tesztelni.

Ez, amennyire emlékszem, a kapcsoló hibája.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

big_mafa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 630
Re: Carina
« Válasz #12934 Dátum: 2009.03.12 08:13:06 »
Carina drágámban eddig is vacakolt a hátsó ködlámpa - nagy nehezen lehetett rávenni hogy bekapcsoljon. Típushiba, nem érdekellt. Viszont most nagyon jó akkar lenni hozzám a lelkem, s feszt bekapcsol (az esetek felében) amikor indítás után felkapcsolom a lámpát. Nooormális? Nézegetem Haynes kapcsolást, hát ez tuti relé lesz, más nem nagyon lehet. (vagy a kapcsoló persze). Igenám, de hun a relé? Azt gyorsan le tudnám tesztelni.

Ez, amennyire emlékszem, a kapcsoló hibája.

Kösz.

A gond csőstül jön - ma voltam zöldkártyát csináltatni, s csak úgy aláküldtem a szerelőt hogy nézze meg alulról a kocsit. Nos, jelentem, csöpög a hűtővíz a vízpumpából. Gondolom csere.. :-( Még jó hogy kiderült.
-Lehet-e ez attól hogy bemelegítés gyanánt (ZK előtt) a végefelé jól meghajtottam (majdnem pirosig) a gépet?
-Gond-e ha szervízbe menet utántöltögetem vízzel? Tehetem-e ezt csapvízzel vagy mindenképpen ioncserélt vizet nyomjak bele?
-Vihetem-e a helyi szakihoz vagy inkább a jól bejáratott Supratrendhez kéne? (Magyarul - mennyire lehet elbaxni? A csávó OK-nak tűnik, de a típushoz nem nagyon konyít...)

Kösz.

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Carina
« Válasz #12935 Dátum: 2009.03.12 10:20:24 »
Tehetem-e ezt csapvízzel vagy mindenképpen ioncserélt vizet nyomjak bele?

Egyszer volt a csaladban egy kocsi, amit hasznaltan vettunk. Aztan derult ki, hogy az elozo tulajnak csopogott a viz es a ficko csapvizzel toltogette ujra. Ennek hatasara "csak" a teljes csorendszert kicsereltuk, miutan a masodik gumicso is elpukkant. Ja meg persze a futotest is kuka volt. En nem ontenek bele csapvizet, soha  :nonono:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Carina
« Válasz #12936 Dátum: 2009.03.12 10:24:18 »
A gond csőstül jön - ma voltam zöldkártyát csináltatni, s csak úgy aláküldtem a szerelőt hogy nézze meg alulról a kocsit. Nos, jelentem, csöpög a hűtővíz a vízpumpából. Gondolom csere.. :-( Még jó hogy kiderült.
-Lehet-e ez attól hogy bemelegítés gyanánt (ZK előtt) a végefelé jól meghajtottam (majdnem pirosig) a gépet?
-Gond-e ha szervízbe menet utántöltögetem vízzel? Tehetem-e ezt csapvízzel vagy mindenképpen ioncserélt vizet nyomjak bele?
-Vihetem-e a helyi szakihoz vagy inkább a jól bejáratott Supratrendhez kéne? (Magyarul - mennyire lehet elbaxni? A csávó OK-nak tűnik, de a típushoz nem nagyon konyít...)

Elromlott - előfordul ennyi idősen. Nem függ össze azzal, hogy meghajtottad. Csapvizet ne tölts bele, csak desztilláltat (ioncseréltet). Utána viszont (a pumpacsere után) állítsátok helyre a megfelelő víz/fagyálló arányt. Szvsz a vízpumpa cseréjét bármelyik tisztességes szerelő meg tudja csinálni.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

welco

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re: Carina
« Válasz #12937 Dátum: 2009.03.12 10:54:59 »
A carina felváló ajtókárpittal mit szoktatok csinálni?

big_mafa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 630
Re: Carina
« Válasz #12938 Dátum: 2009.03.12 10:57:13 »
A gond csőstül jön - ma voltam zöldkártyát csináltatni, s csak úgy aláküldtem a szerelőt hogy nézze meg alulról a kocsit. Nos, jelentem, csöpög a hűtővíz a vízpumpából. Gondolom csere.. :-( Még jó hogy kiderült.
-Lehet-e ez attól hogy bemelegítés gyanánt (ZK előtt) a végefelé jól meghajtottam (majdnem pirosig) a gépet?
-Gond-e ha szervízbe menet utántöltögetem vízzel? Tehetem-e ezt csapvízzel vagy mindenképpen ioncserélt vizet nyomjak bele?
-Vihetem-e a helyi szakihoz vagy inkább a jól bejáratott Supratrendhez kéne? (Magyarul - mennyire lehet elbaxni? A csávó OK-nak tűnik, de a típushoz nem nagyon konyít...)

Elromlott - előfordul ennyi idősen. Nem függ össze azzal, hogy meghajtottad. Csapvizet ne tölts bele, csak desztilláltat (ioncseréltet). Utána viszont (a pumpacsere után) állítsátok helyre a megfelelő víz/fagyálló arányt. Szvsz a vízpumpa cseréjét bármelyik tisztességes szerelő meg tudja csinálni.

Köszi mindkettőtöknek.

Ma látom, hogy tegnap esti ténykedésem (olajbetöltő leszedése) jó kis olajos nyomot hagyott a kocsi oldalán (a szél odavitte ahogy kifröcskölt a féradt olaj). Lemostam mosogatószeres vízzel - annyi mint halottnak a csók.
Brigéciol-lal neki lehet menni, nem bántja a fényezést? A féktisztítót inkább hanyagolnám...

Kösz

big_mafa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 630
Re: Carina
« Válasz #12939 Dátum: 2009.03.12 15:39:16 »
Ma látom, hogy tegnap esti ténykedésem (olajbetöltő leszedése) jó kis olajos nyomot hagyott a kocsi oldalán (a szél odavitte ahogy kifröcskölt a féradt olaj). Lemostam mosogatószeres vízzel - annyi mint halottnak a csók.
Brigéciol-lal neki lehet menni, nem bántja a fényezést? A féktisztítót inkább hanyagolnám...

Kösz

Jelentem, nem lett baja tőle, és le is pucolta.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Carina
« Válasz #12940 Dátum: 2009.03.12 18:23:49 »
Ma látom, hogy tegnap esti ténykedésem (olajbetöltő leszedése) jó kis olajos nyomot hagyott a kocsi oldalán (a szél odavitte ahogy kifröcskölt a féradt olaj). Lemostam mosogatószeres vízzel - annyi mint halottnak a csók.

Ez fura. A mosogatószernek simán le kéne szednie az olajat, elvégre zsíroldó. Mindenesetre jó alaposan kísérletezgethettél, ha még a kocsi oldala is olajos lett  ;) ... Jó, hogy nem az arcodba ment, és/vagy a ruhádra. Én már fröcsköltem le magam így olajjal  :whistling:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re: Carina
« Válasz #12941 Dátum: 2009.03.13 08:19:17 »
Nocsak Palaczk, jönnek a Carina elvonási tünetek? :) Sajnos ahogy telik az idő egyre nehezebb normális állapotút találni. Bezzeg az enyém...  :D

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Carina
« Válasz #12942 Dátum: 2009.03.13 18:09:15 »
Nocsak Palaczk, jönnek a Carina elvonási tünetek? :) Sajnos ahogy telik az idő egyre nehezebb normális állapotút találni. Bezzeg az enyém...  :D
[rohog] [rohog] [rohog] [rohog] [rohog] [rohog] [rohog] [rohog] :D :D :D :D
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

big_mafa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 630
Re: Carina
« Válasz #12943 Dátum: 2009.03.13 19:29:04 »
Gyertyacsere... Ti milyet tennétek bele? Én NGK-val jártam eddig, de csereérett lett. (4A-FE, '96)
Megnéztem a könyvet, és elbizonytalanodtam.

A "Kezelési utasítás" és a "kiegészítő kezelési utasítás" mást mond (A kiegészítő a "frissítés", abban van a Bosch az NGK helyett)

Ti mit tennétek bele?

Az NGK-val semmi bajom nem volt, bár kicsit sokallom a fogyasztását (közelebb a 8-hoz mint a 7-hez országúton)


[a csatolmányt egy admin törölte]

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: Carina
« Válasz #12944 Dátum: 2009.03.13 20:06:56 »
... Bezzeg az enyém...  :D
Cöcöcö az enyém még éppen bejáratós  :tt2: :tt2: :tt2: