Szerző Téma: Milyen autót vegyek?  (Megtekintve 1798850 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #9165 Dátum: 2015.03.01 10:38:27 »
Azt kellene észrevenni, hogy a Toyotával nincsenek olyan hibák, ami miatt megál/lerobban az autó. Nem hagy az út szélen, kivéve user error miatt (üzemanyag hiány).

Ezt sok más autóra is el lehet mondani  ::) Nade, én azért vettem Toyotát, felárért ugye(ne feledjük h drágább mint egy "egyszerűbb" márka..), hogy ne kelljen semmivel sem, de főleg ne fődarabokkal xarakodni.. Még így is jó autónak tartom, de már nincs akkora különbség mint régen  ::)

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #9166 Dátum: 2015.03.01 11:03:27 »
Nem az a legnagyobb baj, hogy elromlik valami(bármi), hanem az, hogy megígérik, és reklámozzák, hogy nem fog.  :surrender:
:yes:

Vallás  ;)
  :D :yes:

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #9167 Dátum: 2015.03.01 13:07:10 »
Nem az a legnagyobb baj, hogy elromlik valami(bármi), hanem az, hogy megígérik, és reklámozzák, hogy nem fog.  :surrender:
Abban a reklámban azért érződik az irónia, nem a reklámmal van baj, hanem azokkal, akik beveszik :)
Vallás  ;)
Politikai OFF: A feltétel nélküli hit alapvetően egy pozitív tulajdonság: oké, hogy az egyén kihasználható és irányítható lesz, viszont ezt nem veszi észre és emiatt boldog :) ON.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #9168 Dátum: 2015.03.01 15:29:23 »
fura szitu. Palaczk és Bepi pl mindent megbocsát a toyota mítosznak, ha ötször kell darabokra szedni akkor is hisznek benne.   Míg Mondi nem tudja megbocsájtani a váltócserét és én Mondinak adok igazat.

bár megjegyzem ha egy németben kell váltót cseréli azt a német tulajok sem bocsájtják meg az autónak onnan már azok is köpködnek rá.
Érdekes, hogy számodra többet nyom a latban Mondi egyetlen negatív tapasztalata, mint az, hogy az én közelebbi látókörömben eddig 12 Toyota volt és van, és egyikkel sem volt hasonló probléma. Ha neked 1 többet ér, mint 12, akkor az a te dolgod - csak ne mondd erre, hogy én hiszek mítoszokban, ha pont a nagyobb számok, adatok, statisztikák alapján tartom megbízhatóbbnak a Toyotát, mint a legtöbb más autót.

De ha gondolod, megnézheted itt a fórumon is az arányokat (ki szívott az autójával, és ki nem) - utána vesd ezt össze mondjuk a Skodával, és aztán beszélj mítoszról.

Ezt tartom amúgy nagyon idegesítőnek: én kőkemény racionális tapasztalatok, és tényszerű adatok alapján választom a Toyotát, és ajánlom másoknak is; és erre itt páran azzal jönnek, hogy én Toyota-hívő vagyok, meg mítoszokban hiszek, és egyéb hasonló hülyeségek  :nonono:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #9169 Dátum: 2015.03.01 15:31:44 »
Nem az a legnagyobb baj, hogy elromlik valami(bármi), hanem az, hogy megígérik, és reklámozzák, hogy nem fog.  :surrender:
Két kérdés, Mester :) ...

1: A reklámok - úgy általában - arról híresek, hogy csak a száraz tényeket közlik, és mindig igazat mondanak?

2: Ha te marketinges lennél egy autómárkánál, amit elsősorban a megbízhatóságáért vesznek az emberek - mivel reklámoznád?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #9170 Dátum: 2015.03.01 15:36:35 »
Aki lemond a felszereltségről, kényelemről, konfigurálhatóságról, stílusról, és áldoz a megbízhatóság oltárán, és beéri az átlagos felszereltségű, kényelmű, konfigurálhatóságú, megkapó stílustól mentes Toyotával, és megkotlik alatta a Toyota mítosz, azt elhiszem, hogy rosszul érinti, és felteszi  magának a nagy kérdést, hogy akkor miért nem európait vett. Megértem teljesen. Aki a szabály, az nem érti a kivételt, de aki a kivétel, az meg leszarja a szabályt..... El kell fogadni egymás tapasztalatát, álláspontját.
Én elfogadom, hogy ő csalódott, és legközelebb nem venne Toyotát. AZT viszont nem fogadom el, hogy a saját kirívó esetéből kiindulva általánosít - mert ez félrevezethet másokat. A Toyota nem olyan, mint amilyennek mondi megismerte - és amilyennek igyekszik bemutatni mások számára is.

Amúgy, azért ne tegyünk már úgy, mintha a megbízhatóság szólna egyedül egy Toyota mellett :) ... sok más kategória-társsal volt alkalmam pl. összehasonlítani a Yaris I-et meg az Avensis II-t, és bizony sokukat, sok tekintetben überelik - és most NEM a megbízhatóságra gondolok.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Letsgo

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 9
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #9171 Dátum: 2015.03.01 15:47:54 »
Skacok!

Segítség kéne! 99-es E11 Corolla Liftbackben hol találom a pollenszűrőt? Van-e, ha igen, hogyan tudom kicserélni? Ma kerestem, de nem találtam.

Köszi!

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #9172 Dátum: 2015.03.01 15:49:24 »
Ne írd be minden topikba, légy szíves! Ettől nem fogsz hamarabb választ kapni.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Egükém

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1221
  • Jó munkásember!
    • Egümotors
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #9173 Dátum: 2015.03.01 17:37:15 »
Skacok!

Segítség kéne! 99-es E11 Corolla Liftbackben hol találom a pollenszűrőt? Van-e, ha igen, hogyan tudom kicserélni? Ma kerestem, de nem találtam.

Köszi!


https://www.youtube.com/watch?v=mj4wYK2YnWE

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #9174 Dátum: 2015.03.01 17:59:10 »
AZT viszont nem fogadom el, hogy a saját kirívó esetéből kiindulva általánosít - mert ez félrevezethet másokat.

Hogy is volt azzal az audival Mester?  ::)  :flowers:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #9175 Dátum: 2015.03.01 18:01:01 »
Ezt sok más autóra is el lehet mondani  ::) Nade, én azért vettem Toyotát, felárért ugye(ne feledjük h drágább mint egy "egyszerűbb" márka..), hogy ne kelljen semmivel sem, de főleg ne fődarabokkal xarakodni.. Még így is jó autónak tartom, de már nincs akkora különbség mint régen  ::)

kb ezzel értek egyet. valószinű ha lesz a köv autóm, az   egy 15 éves e12 kombi lesz.
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

rezsofriedrich

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 771
  • ficere
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #9176 Dátum: 2015.03.01 19:37:23 »
Wartburg de Luxe 1987-1989
Toyota Corolla HB 1,2 12 Valve 1989-2000
Toyota Yaris I 1,0 Sol 2000-2007   (román polgártárs totálkárrá alakította)  :-(
Toyota Yaris II 1,3 terra 2007-?   :-)

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #9177 Dátum: 2015.03.01 20:01:33 »
Én sem akarok belefolyni, nincs értelme, ADAC-hoz:

http://totalcar.hu/magazin/hirek/2014/01/20/botrany_szamokat_hamisitott_az_adac/

...ezeken kívül vajon mást is "csinosítottak"?...

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #9178 Dátum: 2015.03.01 20:05:50 »
Hogy is volt azzal az audival Mester?  ::)  :flowers:
Azzal az Audival, amiből volt a családban öt (három darab 100-as és két 80-as), és mindegyikkel volt egy csomó gond? Arra gondolsz :) ?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #9179 Dátum: 2015.03.01 20:08:23 »
Én sem akarok belefolyni, nincs értelme, ADAC-hoz:

http://totalcar.hu/magazin/hirek/2014/01/20/botrany_szamokat_hamisitott_az_adac/

...ezeken kívül vajon mást is "csinosítottak"?...
Az ADAC bullshit, jópár éve nem szabad nézni. Többé-kevésbé ellentmond a legtöbb egyéb hasonló statisztika eredményének.

A TÜV-statot viszont vagy a Toyota meg a Porsche fizeti le évtizedek óta  :lol: - vagy igazat mond  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )