Szerző Téma: Milyen autót vegyek?  (Megtekintve 1798768 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6840 Dátum: 2014.05.05 20:43:30 »
Autó méretű tárgyak ma jellemzően már neincsenek holttérben...
Ha hozzám hasonlóan napi 8 órát töltenél városi forgalomban, mást mondanál  ;) ... de autópályán is ért már olyan meglepetés, hogy 3 sávos szakaszon picit bent felejtkeztem a középsőben, utána vissza akartam húzódni a külsőbe, és csak a tükörbe néztem bele előtte... aztán a mellőlem felharsanó dudaszó ébresztett rá, hogy épp egy Ford Transitnak sikerült "elbújnia" tőlem jobbra, a holtteremben  :wacko: :otlet: :excl:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6841 Dátum: 2014.05.05 22:00:58 »
Nem értem milyen tükrös holttérről beszéltek, amikor a mai modern autókban van két A oszlop is :D
Ma valami hirtelen perverz felindulásból új típus került nálam bakancslistára a Kappa mellé: a metál bordó. Szerintem írtó pofás autók  :wub:
Itt sajna ez az "erőforrás" ebben a kasztniban lazán benyel 9 lityót, cserébe nem megy
Ez gyerekkoromban mindig is tetszett
Ebben mondjuk már lennének hely gondjaim, de kívülről pofás, igény szerint van benyásban is ugyanazokkal a képekkel, az a vezető légzsák érdekesen néz ki.
Just for fun
Ennek dögi a bele is, csak nem kellene az össze-vissza kerékhajtás

De hát a végzet grafitszürke asszonya ...
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6842 Dátum: 2014.05.05 22:14:40 »
Amikor azok a Galantok futottak, nagyon oda voltam értük! Nagyon jó autók voltak akkor  :yes:
A többire valahogy sosem gerjedtem  :tt2:

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6843 Dátum: 2014.05.05 22:17:39 »
Amikor azok a Galantok futottak, nagyon oda voltam értük! Nagyon jó autók voltak akkor  :yes:
A többire valahogy sosem gerjedtem  :tt2:
Azt hittem hogy öregebb típus, de ez is 98-as. De lehet a másik kis kedvenc Mazda Xedos 6 (sőt később inkább a 9) amivel keverem. Na azok is pofás darabok bordóban ... de állítólag lehetetlen már találni épkézláb példányt belőlük :(
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Milyen autót vegyek?
« Válasz #6844 Dátum: 2014.05.05 22:47:32 »
felénk a faluban régebben ilyen kombi galant volt a halottaskocsi.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6845 Dátum: 2014.05.05 22:50:56 »
Azt hittem hogy öregebb típus, de ez is 98-as. De lehet a másik kis kedvenc Mazda Xedos 6 (sőt később inkább a 9) amivel keverem. Na azok is pofás darabok bordóban ... de állítólag lehetetlen már találni épkézláb példányt belőlük :(
Igen, azért írtam, hogy anno ;)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6846 Dátum: 2014.05.05 23:08:44 »
Azt hittem hogy öregebb típus, de ez is 98-as. De lehet a másik kis kedvenc Mazda Xedos 6 (sőt később inkább a 9) amivel keverem. Na azok is pofás darabok bordóban ... de állítólag lehetetlen már találni épkézláb példányt belőlük :(
Nem lehetetlen, dehogyis  :) ! Csak kintről kell behozni. Németektől. Náluk viszont simán találsz. Nem olyan régen linkeltem egy gyönyörű (és pont bordó) Xedos 9-est a Mazdás topikban, nagyon olcsón - lapozz kicsit vissza, biztos megtalálod  :yes: - föltéve persze, hogy még él a hirdetés.

Nade ez a Galant is kiváló autó, és szerintem kortalanul jól néz ki  :cool2: - az ára pedig egészen méltatlanul alacsony. Melyik másik márkából találsz ekkora, ennyi idős, megbízható, jól felszerelt, ésszerű költségekkel üzemeltethető KOMBIT, ennyi pénzért  :hmmmm: ? ... Semelyikből! Egy ideje konkrétan én is gondolkodom a típuson, ugyanis egyre inkább erősödik bennem a gondolat, hogy kéne a Yaris mellé egy régebbi, ergo olcsó, de jó állapotú és megbízható (tehát japán) nagy utazóbatár - persze kombi, ha egy mód van rá. Mondjuk, az igazi favoritom persze a V10-es Camry kombi lenne  :yes: - belefér a fél ház, az a dupla hátsó ablaktörlő pedig: priceless  :clap: ...



(Lám, a színe is témába illik  :D !)

... de ilyen aztán NINCS itthon  :no: - mire pedig kintről behozol egy tűrhetőt, közel jársz majd az egymillióhoz. A Galant kombi nem sokkal kisebb - és feleannyi  :hmmmm:

-------------------------

Ellenben azt a fajta Passatot, ami az első linkedben szerepel, nagyon gyorsan felejtsd el, ha nem akarsz totálisan befűteni magadnak  :ph34r: :excl: Az egy borzasztó probléma-generátor... akkor már inkább a Marea  ::) !

« Utoljára szerkesztve: 2014.05.05 23:13:25 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6847 Dátum: 2014.05.05 23:15:34 »
Ahhoz képest milyen "sz@r" ez a Passat, elég sok futkorászik belőle az országban, konkrétan a legnagyobb félelmem az vele, hogy mivel Borsod-Szabolcsban szoktam járkálni gyakran, hamar lába kélne alaktrész utánpótlásnak :D
Jah meg ebben már ha jól tudom ilyen többlengőkaros futómű van, de hát úgy látom Magyarisztánban élt 13 éves autónál bele kell számolni a 200 ezret a futómű felújításba. Viszont 10-ből 9 szaki hozzá is merne nyúlni (más kérdés milyen eredménnyel).
Te milyen problémákra gondolsz?
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6848 Dátum: 2014.05.06 01:30:43 »
Ahhoz képest milyen "sz@r" ez a Passat, elég sok futkorászik belőle az országban...

Te milyen problémákra gondolsz?
Az égvilágon semmilyenekre  :flowers:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Milyen autót vegyek?
« Válasz #6849 Dátum: 2014.05.06 07:13:14 »
Azért fut még ezekből rengeteg az utakon, mer szarérthugyért lehet venni a különböző bontószökevényeket. Nincs áruk, de ennek nagyon komoly okai vannak!
Ezek az autók már idősek, és rám dóm módon hibásodnak meg. Persze baromi nagy a bele, kényelmes is, és ez elég a magyar VW-buziságnak. Csak éppen ésszerű oka nincs neki. Új autónak jók Voltak, de a szervizeken hihetetlen összegeket hagyott ott pl keresztapám. Sima 1,6 benzines autója volt, az olaj cserék rendre 60-80000 Ft volt. Azért is adta el, mert magasan ez a típus követelte tőle a legtöbb pénzt.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re: Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6850 Dátum: 2014.05.06 08:08:21 »
Azért fut még ezekből rengeteg az utakon, mer szarérthugyért lehet venni a különböző bontószökevényeket. Nincs áruk, de ennek nagyon komoly okai vannak!
Ezek az autók már idősek, és rám dóm módon hibásodnak meg. Persze baromi nagy a bele, kényelmes is, és ez elég a magyar VW-buziságnak. Csak éppen ésszerű oka nincs neki. Új autónak jók Voltak, de a szervizeken hihetetlen összegeket hagyott ott pl keresztapám. Sima 1,6 benzines autója volt, az olaj cserék rendre 60-80000 Ft volt. Azért is adta el, mert magasan ez a típus követelte tőle a legtöbb pénzt.
Jó, persze azt látom-hallom hogy itthon az "elmegy ez még" hozzáállás van, csörög csattog a futómű, füstöl a motor de megy. Ha olyan lerohadós lenne mint pl egy olasz vagy francia, akkor azért kerülnék.
Népautónak inkább az Opelt mondanám itthon, de G Astrát kilőném, állítólag típushiba hogy alulméretezték a rostélyt és nem tud ablakot párátlanítani. A Zafira tetszene, de ahogy elnézem ugyanaz mint az Astra. Van még népautónak a Fucus, de az sem szélesebb bent mint a Corolla/Astra, de legalább nem is tetszik.
Amit még megnéznék, az a Honda Accord (1999-2003), de az is picinek tűnik.
Lehet tényleg valami egyterűben kéne gondolkodnom.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6851 Dátum: 2014.05.06 08:26:26 »
Igen, én is így gondolom az itthoni nagyátlag morált, már ami az autók állapotát illeti: világít a check engine, kopog kicsit a futómű, húz a kormány, rángat a kuplung, kormol kicsit jobban, mint kéne, de MEGY...  :ph34r: A Passatra kb EZ a jellemző, nem feltétlen, hogy áll az út mellett.

De ismerve a Te eddigi hozzáállásodat a Corollához, mindig törekszel arra, hogy VALÓBAN rendben legyen, ebbe a képbe, viszont nagyon csúnyűn belerondítana a "púpos" Passat. Véleményem szerint a VW utoljára a B4-es Passat - III-as Golf esetében gyártott tartós autót, ezek manapság bár öregek már, de az alkatrészek hozzájuk tényleg kis pénzekbe kerülnek, legalábbis az utángyártottak (minőség?)... Viszont egy szép GolfIII TDi (90LE) még ma is vonzó lenne számomra, ha ingázós munkám lenne. Az újabb típusokat, azonban kizárnám.  :nonono:

A Galant olyannyira tetszik nekem is, hogy az Avensis előtt frankón ezeket nézegettem, a 2,0-ás benzinmotorral. Félelmetesen olcsók voltak már tavaly januárban is a mobilén, 2200EUR környékén már szinte fullos példányok voltak nagyon szép állapotban. Aztán mégis maradtam a Toyota mellett, mert ezt ismerem. Az Avensishez kb majdnem ugyanazok a motoralkarészek kellenek, mint a Corollához, és, ami fontosabb ennél, pontosan ugyanannyiba kerül hozzá minden! Holott, 1 kategóriával nagyobb annál minden tekintetben...  :1eye:

Az Accord túl alacsony és "fapados"(=sportos) lenne neked, szerintem. Pláne, hogy a derekad sem 100-as.  :D

A Marea méretre kompakt, kevésbé minőségi autó, ebben az összevetésben nem látom értelmét...

A Galant és az Ave a két favoritom ezek közül továbbra is, ezekben unatkoznál vezetés közben, de mindig odaérnél velük, ahová elindultál... Kompromisszumot kizárólag csak optikailag vállalnál... :yes: :clap:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re: Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6852 Dátum: 2014.05.06 09:07:12 »
Igen, én is így gondolom az itthoni nagyátlag morált, már ami az autók állapotát illeti: világít a check engine, kopog kicsit a futómű, húz a kormány, rángat a kuplung, kormol kicsit jobban, mint kéne, de MEGY...  :ph34r: A Passatra kb EZ a jellemző, nem feltétlen, hogy áll az út mellett.

De ismerve a Te eddigi hozzáállásodat a Corollához, mindig törekszel arra, hogy VALÓBAN rendben legyen, ebbe a képbe, viszont nagyon csúnyűn belerondítana a "púpos" Passat. Véleményem szerint a VW utoljára a B4-es Passat - III-as Golf esetében gyártott tartós autót, ezek manapság bár öregek már, de az alkatrészek hozzájuk tényleg kis pénzekbe kerülnek, legalábbis az utángyártottak (minőség?)... Viszont egy szép GolfIII TDi (90LE) még ma is vonzó lenne számomra, ha ingázós munkám lenne. Az újabb típusokat, azonban kizárnám.  :nonono:

A Galant olyannyira tetszik nekem is, hogy az Avensis előtt frankón ezeket nézegettem, a 2,0-ás benzinmotorral. Félelmetesen olcsók voltak már tavaly januárban is a mobilén, 2200EUR környékén már szinte fullos példányok voltak nagyon szép állapotban. Aztán mégis maradtam a Toyota mellett, mert ezt ismerem. Az Avensishez kb majdnem ugyanazok a motoralkarészek kellenek, mint a Corollához, és, ami fontosabb ennél, pontosan ugyanannyiba kerül hozzá minden! Holott, 1 kategóriával nagyobb annál minden tekintetben...  :1eye:

Az Accord túl alacsony és "fapados"(=sportos) lenne neked, szerintem. Pláne, hogy a derekad sem 100-as.  :D

A Marea méretre kompakt, kevésbé minőségi autó, ebben az összevetésben nem látom értelmét...

A Galant és az Ave a két favoritom ezek közül továbbra is, ezekben unatkoznál vezetés közben, de mindig odaérnél velük, ahová elindultál... Kompromisszumot kizárólag csak optikailag vállalnál... :yes: :clap:
Hát Toyotáknál már tudom hogy nem csak optikailag lenne kompromisszum. Túl nagy veszélyforrás sajna ez a kéz láb összeakadás, mindenképp ki akarom küszöbölni, ave 1 ből meg kéne az a kormány hossztengely állítás. Nekem sem jó hogy taposhatom ki újra az utat, de hát evvan, ezt megszívtam :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6853 Dátum: 2014.05.06 09:14:02 »
Sima 1,6 benzines autója volt, az olaj cserék rendre 60-80000 Ft volt. Azért is adta el, mert magasan ez a típus követelte tőle a legtöbb pénzt.

semmivel sem kerül többe a VW olajcsere mint más egyéb típus. ott más is volt.
pár éve ültem vmi szívódizel malacpassatban kegyetlenül ment.  de én sem vennék passat-ot.
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #6854 Dátum: 2014.05.06 09:19:36 »
semmivel sem kerül többe a VW olajcsere mint más egyéb típus. ott más is volt.
pár éve ültem vmi szívódizel malacpassatban kegyetlenül ment.  de én sem vennék passat-ot.
Koma, márkaszervizről beszélünk, és 70-150.000km futás között. Mindent megkapott az autó, amit a karbantartási könyve előírt. Mégegyszer mondom, pontosan azért adta el keresztapám az autót, mert majdnem duplájába került az alapmotoros Passat karbantartása (említésre méltó hibák nélkül!), mint előtte, vagy éppen utána a Vetcra fenntartása.  :excl:

Nem légből kapott infó, hanem tény.  ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i