Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3377244 alkalommal)

0 Felhasználó és 25 vendég van a témában

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16020 Dátum: 2016.07.24 03:53:14 »
P2-nél nem tudom milyen az olajszűrő, de P3 esetén ez nem jó tanács... csak filtert kell cserélni. A házát kár tönkre tenni. :)
A P2 ben némi túlzással Miller ciklusú Yaris TS blokk van. A láncos/ szalagos levevőkkel oldalról kéne hozzáférni, amihez kevés a hely. Gyári Toyota -Denso  (...J1) szúrő esetén 64,5/ 14 es tányéros leszedő használható, a nem gyári szűrők eltérő mérete miatt inkább az önbeálló univerzális.

P3/ RAV4/ AURIS/ CT ... esetén a szűrőház szintén 64,5/ 14-es, de a tányéros leszedő hosszabban fekszik fel, és a + kiszélesedő részén több alakos felfekvő felületet képeztek ki.
Mivel gyári szűrő esetén az alsó része mindkettőnek azonos, ezért a két szerszám elméletben oda-vissza kompatibilis, de én ezt még nem próbáltam.
P3 ... esetén semmiképpen nem ajánlott nem tányéros leszedővel való próbálkozás.
« Utoljára szerkesztve: 2016.07.24 03:55:16 írta Agyarka »

beni7

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 50
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16021 Dátum: 2016.07.24 08:14:53 »
P2-nél nem tudom milyen az olajszűrő, de P3 esetén ez nem jó tanács... csak filtert kell cserélni. A házát kár tönkre tenni. :)
P2 nél nem csak a betétet kell cserélni,  jó a láncos leszedő hozzá (csak trükkös hozzáférni), ha nincs vagy nem jött le a tányérossal

Sumi

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 111
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16022 Dátum: 2016.07.24 10:19:17 »
Sziasztok,

P2-ről van szó, sima felcsavarós olajszűrője van, nem mint a P3-nak. Gyári olajszűrőről beszélünk amúgy.

64,5/ 14 leszedő lenne az ideális - ilyet szeretnék szerezni / kölcsönkérni (vasárnap elég nehézkes venni, de ha van valakinek ötlete, akkor sikítson!:))

Próbáltam spanifert rátekerni, bőr övet, oldalról rátekerős fémpántos leszedőt, de egyikkel sem jött le. A spanfier és az oldalról rátekerős megcsúszik rajta, az öv meg elszakadt:D Kétlem, hogy a láncos működne.

Kicsit aggódom, mert hétfőn járnom kéne vele - fene se gondolta hogy légkulccsal tették fel Budaörsön:D

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16023 Dátum: 2016.07.24 10:57:30 »
Hogy miért szeretnék papír alapú kézikönyvet
Ha nem zavar, hogy nem teljesen gyári a külső, akkor be lehet köttetnia szakdolgozatokhozhasonlóan.pl
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Sumi

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 111
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16024 Dátum: 2016.07.24 12:14:11 »
Na megadta magát a kis genya:) Obiban vettem egy láncosat, és bár teljesen összenyomta a szűrőt, de mm-ről mm-re elengedett:)

Köszönöm a tippeket!

Sumi

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 111
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16025 Dátum: 2016.07.24 14:23:44 »
Olyan jól sikerült az olajcsere, hogy elvittem az autót lemosni géppel. A vezetőoldali tükröt soha nem is lehetett behajtani, mert el volt törve és fixen a helyére csavarozta a kereskedő akitől vettem. Most viszont letörte a mosó:)

Ha lenne valakinek teljes komplett balos tükre (tehát az a rész is ami az ajtón van) - borítás nem szükséges, azt át tudom rakni a mostaniról, akkor szóljon kérem!

Köszi

Kotama

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 15
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16026 Dátum: 2016.07.24 21:19:57 »
Ez szerintem tévedés. Attol h most epp van meloja, nem kene a meglevoket atvagnia lehuznia, mert amugy is lesz meloja. Mert aztan 1x csak nem lesz meloja...

Ezt a kokanyolt vedelmet es embert en biztos nem ajanlom tobbe, aki ongyujtoval akar forrasztani, lang csap fel a kocsiban es egy olyan cuccot ad el ami melegben nem jo meg sokszor amugy sem, nem 1x. Vicc

Remélem ez valami egyedi eset volt,két hét múlva viszem hozzá az autót, csak nem járom meg...
Egyébként meg ahogy olvasom nem nagyon van alternatíva,sajnos nincs olyan védelemmel foglalkozó szakember akivel ne lett volna már egy-két Prius tulajnak ilyen-olyan gondja.  :no:

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16027 Dátum: 2016.07.25 00:10:06 »
nem nagyon van alternatíva
Hogyne lenne. Csak utána kell járni, nem atomfizika ez.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16028 Dátum: 2016.07.25 05:25:30 »
Remélem ez valami egyedi eset volt,két hét múlva viszem hozzá az autót, csak nem járom meg...
Egyébként meg ahogy olvasom nem nagyon van alternatíva,sajnos nincs olyan védelemmel foglalkozó szakember akivel ne lett volna már egy-két Prius tulajnak ilyen-olyan gondja.  :no:

Danika hozta a formáját szokás szerint.  Netszerte osztja a megfellebbezhetetlen igazságokat, jellemzően kútfőből. Ennek megfelelően kell kezelni az általa leírtakat.   :flowers:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

vdanii

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 307
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16029 Dátum: 2016.07.25 11:50:31 »
Danika hozta a formáját szokás szerint.  Netszerte osztja a megfellebbezhetetlen igazságokat, jellemzően kútfőből. Ennek megfelelően kell kezelni az általa leírtakat.   :flowers:

Te mindig nagy lendülettel ajánlod ezt az embert, már a másik topicban is mondták, hogy mintha te lennél a reklámarc. :D

Azonban az, hogy elad 1 dolgot autóba, ami ha nem működik, egyből arra gyanakszik, hogy meleg van, elég gáz. Tehát melegben szokott vele baj lenni.
Itt azonban nem melegben volt ezzel gond, csak simán leblokkolta a kocsit, nem tudta a tulaj használni. Majd váratta a tulajt napokig, hogy aztán pénzt kérjen azért, hogy a garanciális javítást végrehajtja. Nagyon gáz.
Közben előkerültek mások is, akiknek gond volt a rablásgátlóval.

Ja és a kókányolás, öngyújtóval forrasztás, lángfelcsapás a kocsiban lett volna az a pillanat, hogy megkérem, menjen szépen haza, vége a kókánynak.

Ezek a valóságok, amik már ki is derültek...
Prius 1.8 HSD

sompetike

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 276
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16030 Dátum: 2016.07.25 12:58:02 »
Te mindig nagy lendülettel ajánlod ezt az embert, már a másik topicban is mondták, hogy mintha te lennél a reklámarc. :D

Azonban az, hogy elad 1 dolgot autóba, ami ha nem működik, egyből arra gyanakszik, hogy meleg van, elég gáz. Tehát melegben szokott vele baj lenni.
Itt azonban nem melegben volt ezzel gond, csak simán leblokkolta a kocsit, nem tudta a tulaj használni. Majd váratta a tulajt napokig, hogy aztán pénzt kérjen azért, hogy a garanciális javítást végrehajtja. Nagyon gáz.
Közben előkerültek mások is, akiknek gond volt a rablásgátlóval.

Ja és a kókányolás, öngyújtóval forrasztás, lángfelcsapás a kocsiban lett volna az a pillanat, hogy megkérem, menjen szépen haza, vége a kókánynak.

Ezek a valóságok, amik már ki is derültek...

Általában nem szoktam beleszólni az eszmefutatásokba,de most nem tudom megállni.mivel személyesen is volt már szerencsém találkozni a szerelővel ezért úgy érzem,hogy most írok pár sort.
A műhely és szakértelmében én nem csalódtam,mintha patika lenne a műhely a tudása már engem nem egyszer meggyőzött.
Az,hogy most várni kellett az ügyfélnek a véletlenek szerencsétlen összjátéka volt,kókányolni én még nem láttam,s azt hiszem nem is tud,mert neki az nem fér bele sztem.
Valóság az amit látott az ügyfél az tényleg nem éppen"derűs"de a szakszervizbe teljesen mindegy,milyen márka,még nagyobb kókányolások vannak csak azt nem látjuk.pedig ott is emberek vannak.(nem biztos,hogy annyira képzettek mint Peti)
Az én felfogásomban teljesen örültem volna,ha 15eft kerül a javitás,(vasárnap,Budapest-Szeged oda-vissza)mert ugye ha van pénz majomra legyen banánra is...
Az első az,hogy szabin volt,én konkrétan fel sem vettem volna a telefont(lehet anyázni,nem érdekel de a Szabi az szabi...),vasárnap biztos,hogy nem mentem volna sehová.majd az első munkanapon...
Mindenhol vannak hibás alkatrészek...csere megvolt ingyen így nem értem a problémát

lfarkas

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 281
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16031 Dátum: 2016.07.25 13:04:58 »
Általában nem szoktam beleszólni az eszmefutatásokba,de most nem tudom megállni.mivel személyesen is volt már szerencsém találkozni a szerelővel ezért úgy érzem,hogy most írok pár sort.
A műhely és szakértelmében én nem csalódtam,mintha patika lenne a műhely a tudása már engem nem egyszer meggyőzött.
Az,hogy most várni kellett az ügyfélnek a véletlenek szerencsétlen összjátéka volt,kókányolni én még nem láttam,s azt hiszem nem is tud,mert neki az nem fér bele sztem.
Valóság az amit látott az ügyfél az tényleg nem éppen"derűs"de a szakszervizbe teljesen mindegy,milyen márka,még nagyobb kókányolások vannak csak azt nem látjuk.pedig ott is emberek vannak.(nem biztos,hogy annyira képzettek mint Peti)
Az én felfogásomban teljesen örültem volna,ha 15eft kerül a javitás,(vasárnap,Budapest-Szeged oda-vissza)mert ugye ha van pénz majomra legyen banánra is...
Az első az,hogy szabin volt,én konkrétan fel sem vettem volna a telefont(lehet anyázni,nem érdekel de a Szabi az szabi...),vasárnap biztos,hogy nem mentem volna sehová.majd az első munkanapon...
Mindenhol vannak hibás alkatrészek...csere megvolt ingyen így nem értem a problémát
+1 !!

Tapatalkkal küldve az én LG-D855 eszközömről

Üdv!

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16032 Dátum: 2016.07.25 13:38:47 »
Te mindig nagy lendülettel ajánlod ezt az embert, már a másik topicban is mondták, hogy mintha te lennél a reklámarc. :D

Azonban az, hogy elad 1 dolgot autóba, ami ha nem működik, egyből arra gyanakszik, hogy meleg van, elég gáz. Tehát melegben szokott vele baj lenni.
Itt azonban nem melegben volt ezzel gond, csak simán leblokkolta a kocsit, nem tudta a tulaj használni. Majd váratta a tulajt napokig, hogy aztán pénzt kérjen azért, hogy a garanciális javítást végrehajtja. Nagyon gáz.
Közben előkerültek mások is, akiknek gond volt a rablásgátlóval.

Ja és a kókányolás, öngyújtóval forrasztás, lángfelcsapás a kocsiban lett volna az a pillanat, hogy megkérem, menjen szépen haza, vége a kókánynak.

Ezek a valóságok, amik már ki is derültek...
Az a baj, hogy konkrét tapasztalás nélkül irogatsz szokás szerint, amit rendszerint, mint esetünkben is, cáfolnak. És nem is én tettem meg. :)
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Hardzsi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 9
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16033 Dátum: 2016.07.25 13:58:40 »
Ha nem zavar, hogy nem teljesen gyári a külső, akkor be lehet köttetnia szakdolgozatokhoz hasonlóan.pl

Köszi az ötletet, már én is morfondíroztam a beköttetésen, az ajánlott másolóhálózat is egészen profinak tűnik. A spirálozást, annak eredményét jól ismerem, mivel magam is csináltam pár évet (úgy értem nem főállásban spiráloztam, csak vettünk hozzá gépet, mert kellett néha gyártanunk gyorsan pár száz oldalas, lapozható doksikat, amire ez volt a legpraktikusabb...), a beköttetés azért 1 nagyságrenddel pofásabb.

Thomas800

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 119
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16034 Dátum: 2016.07.25 18:10:47 »
Általában nem szoktam beleszólni az eszmefutatásokba,de most nem tudom megállni.mivel személyesen is volt már szerencsém találkozni a szerelővel ezért úgy érzem,hogy most írok pár sort.
A műhely és szakértelmében én nem csalódtam,mintha patika lenne a műhely a tudása már engem nem egyszer meggyőzött.
Az,hogy most várni kellett az ügyfélnek a véletlenek szerencsétlen összjátéka volt,kókányolni én még nem láttam,s azt hiszem nem is tud,mert neki az nem fér bele sztem.
Valóság az amit látott az ügyfél az tényleg nem éppen"derűs"de a szakszervizbe teljesen mindegy,milyen márka,még nagyobb kókányolások vannak csak azt nem látjuk.pedig ott is emberek vannak.(nem biztos,hogy annyira képzettek mint Peti)
Az én felfogásomban teljesen örültem volna,ha 15eft kerül a javitás,(vasárnap,Budapest-Szeged oda-vissza)mert ugye ha van pénz majomra legyen banánra is...
Az első az,hogy szabin volt,én konkrétan fel sem vettem volna a telefont(lehet anyázni,nem érdekel de a Szabi az szabi...),vasárnap biztos,hogy nem mentem volna sehová.majd az első munkanapon...
Mindenhol vannak hibás alkatrészek...csere megvolt ingyen így nem értem a problémát

Maximálisan egyetértek.