Felhasználónév: Jelszó:

Szerző Téma: Prius - hibák, hibajelenségek  (Megtekintve 327654 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

ronayte

• Újonc
  • *
  • Autó: Prius 2
Re:Prius - hibák, hibajelenségek
« Válasz #2370 Dátum: 2019.07.06 23:12:20 »
Sziasztok. Prius 2-m van. miert van az, hogy néha a muszerfal felől folyamatos, és gyors relé ki-be kapcsolás hangot hallok?

agabor

• Alap-tag
  • Prius 3 2010
    • Blog lenne, ha írnám
  • Autó: Prius 3 2010, Comfort fokozat (=Ausztriában a középső)
« Válasz #2371 Dátum: 2019.07.08 15:49:41 »
Lenne egy technikai kérdésem is. Úgy néz ki hogy lehet lassan a kis akksi megérett a cserére. A drága gyári csak biztonsági okokból előírás vagy az olcsóbb hosszú távon káros hatással lehet a rendszerre? A cseréhez kell valami mágia?

A kolléga már leírta a lényeget, csak kiegészítem saját tapasztalatból: én egy Varta/Bosch akksit vettem bele, kb. 22k. volt, de ez nem AGM. Működött vele, de még a 2 éves garanciaidőn belül cellazárlatos lett, mehettem cseréltetni a Toyota Sopronhoz - és örülök, hogy nem csinált semmi komolyabb gondot. Értelmetlen rajta spórolni. Anyagiak így néztek ki:

- Varta/Bosch akksi, 2év garancia: 22e
- Toyota gyári akksi, beszereléssel és 3 éves garanciával (a munkára is kiterjed természetesen): 53e.

Ha attól félsz, hogy az akksi valamikor cserbenhagy, akkor vegyél egy zsebbikát. A Priusban ráadásul könnyebb dolga van, mint egy hagyományos autóban, mert csak a komputer bootol be róla, miután az bekapcsolja a hibrid rendszert, minden a nagy akksiról üzemel tovább.

Én egy 9Ah Dino Startpaketet vettem, ebben van mindenféle védelem, merem ajánlani - de nem tudom, hogy Magyarországon mennyire érhető el. Ha megyünk családdal nyaralni, akkor meg sima powerbankként használható és lehet róla mobilt, kamerát stb. tölteni.

Simi73

• Újonc
  • *
  • Autó: PriusII USA
« Válasz #2372 Dátum: 2019.07.16 06:20:05 »
Sziasztok, prius 2 van amikor balra kanyarodom menetkozben akkor olyan "huhogo hangot ad" elkepzelheto a jobb elso kerekcsapagy?Amennyiben az lenne a hibas, kivancsi lennek,hogy milyen markat ajanlotok utangyarttba. Tudom,h a gyari a favorit de sajnos most a budzse korlatozott,koszonom a valaszokat.

vd1234

• Megszállott
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
  • Autó: Toyota Carina E sedan 1.6 (AT190L-AEMDKW) 4A-FE; volt: Maruti 800 F8B
« Válasz #2373 Dátum: 2019.07.16 06:28:47 »
Sziasztok, prius 2 van amikor balra kanyarodom menetkozben akkor olyan "huhogo hangot ad" elkepzelheto a jobb elso kerekcsapagy?Amennyiben az lenne a hibas, kivancsi lennek,hogy milyen markat ajanlotok utangyarttba. Tudom,h a gyari a favorit de sajnos most a budzse korlatozott,koszonom a valaszokat.

Szia!

Nem tudom, kik gyártanak a következők közül hozzá alkatrészt, de ha jó minőségű csapágy, akkor őket mondom:
SKF, FAG, Koyo, NFC.

Az is lehet, hogy egy alkatrészcsomagoló a saját márkaneve alatt szállít tőlük származó terméket, de ez esetleg csak akkor derül ki, amikor már megvette az ember.