Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3377366 alkalommal)

0 Felhasználó és 31 vendég van a témában

agabor

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 375
  • Prius 3 2010
    • Blog lenne, ha írnám
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #12900 Dátum: 2015.05.04 09:33:26 »
http://priuspiac.hu/category/prius-felhasznaloi-kisokos/
Ahogy eddig is, örömmel fogadok minden visszajelzést, javaslatot, építő kritikát.

*A nem-prius használó olvasók kedvéért: A prius, ha semmilyen pedált nem nyomunk, akkor megy. Nem túl gyorsan, de 8-10-zel simán.

Ezek szerint még nem volt/nem vezettél hagyományos motorú, de automata váltós kocsit? :) Ti. D-ben álló váltóval mindegyik elkezd kúszni, ha lelépsz a fékről. Ez nem a Prius sajátossága. :)

GZs

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 58
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #12901 Dátum: 2015.05.04 09:56:05 »

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #12902 Dátum: 2015.05.04 09:59:16 »
Ostoba...nagyon eladó.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

reho

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 310
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #12903 Dátum: 2015.05.04 10:24:11 »
Mai gyöngyszem:
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/prius/toyota_prius_1.5_hsd_jbl_navi_2006_automata-8938086

Olvassátok el a leírását!  :eek:
Jól látom, hogy totál nullán van a hibridakksija? 6-7 kép, egy csík sincs alul. Ez nem gáz?
Amúgy kemény a szöveg, de szerintem van olyan (az eladóval egyszintű) idióta ember akinél ez a duma bejön. Teszem hozzá: sajnos...

NeverGreen

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 160
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #12904 Dátum: 2015.05.04 10:39:57 »
Nekem előfordult egyszer, hogy nyáron parkolóban állva elfelejtettem parkoló állásba tenni, és a klíma annyira megettem az aksit, hogy nem volt egy vonal sem... Azután egyszer csak kaptam egy figyelmeztetést a képernyőre erről, azután simán elkezdte visszatölteni.
- Minden nap elmúlik valami rossz! -

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #12905 Dátum: 2015.05.04 10:48:54 »
Nincs Ready állásban a rendszer, ezért nem mutatja a töltöttséget ;)

beni7

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 50
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #12906 Dátum: 2015.05.04 12:30:02 »
Mai gyöngyszem:
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/prius/toyota_prius_1.5_hsd_jbl_navi_2006_automata-8938086

Olvassátok el a leírását!  :eek:

Pár hónapja ezekkel a fényképekkel árultak egyet a mobile.de-n , ha tényleg ez az, elég lusta az eladó hogy még fényképezni is lusta :)

zezoka

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 712
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #12907 Dátum: 2015.05.04 12:37:00 »
Gondolkozom rajta, mert most ez a hosszan nyomott gomb ami visszaadja a műszerfalat, kicsit megingatott, hogy kell-e nekem a DLR...
Kell! :) Egy biztos: Baromi kényelmes! Nyáron gyakorlatilag nem kell semmit kapcsolgatni (se villanyt, se fényerőt)

zezoka

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 712
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #12908 Dátum: 2015.05.04 12:40:14 »
Jól látom, hogy totál nullán van a hibridakksija? 6-7 kép, egy csík sincs alul. Ez nem gáz?
Azért, mert valszeg csak Radió álláson van! Magyarul fék nélkül 1x Start. Akkor ilyen.

Zozman

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #12909 Dátum: 2015.05.06 22:09:31 »
Sziasztok, Ismét felmerült egy érdekes kérdés és remélem, hogy Ti majd tudjátok a megoldást: Nem régen vettem a Priusomra egy hátsó ajtóra szerelhető kerékpártartót és mivel eltakarja a lámpát és a rendszámot is, szeretnék rá egy lámpaszettet (lámpák+rendszámtartó) és egy aljzatot, ami ellátja jellel és árammal ezt a szettet. Ti milyen típust javasoltok, találkozott-e már más is ezzel a dologgal? Köszi a válaszokat

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #12910 Dátum: 2015.05.07 07:24:09 »
Pár hónapja ezekkel a fényképekkel árultak egyet a mobile.de-n , ha tényleg ez az, elég lusta az eladó hogy még fényképezni is lusta :)
Mennyiért?
Today, tomorrow and after tomorrow!

sompetike

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 276
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #12911 Dátum: 2015.05.07 12:50:33 »
Sziasztok, Ismét felmerült egy érdekes kérdés és remélem, hogy Ti majd tudjátok a megoldást: Nem régen vettem a Priusomra egy hátsó ajtóra szerelhető kerékpártartót és mivel eltakarja a lámpát és a rendszámot is, szeretnék rá egy lámpaszettet (lámpák+rendszámtartó) és egy aljzatot, ami ellátja jellel és árammal ezt a szettet. Ti milyen típust javasoltok, találkozott-e már más is ezzel a dologgal? Köszi a válaszokat

Az a baj,hogy ugyanúgy megfog büntetni a rendőr.mert Magyarországon nem lehet leszerelni a rendszámot a gépjármüröl,harmadik rendszámtábla meg nem engedélyezett....

Én is emiatt vettem tetőcsomagtartót+rászerelhető kerékpártartót....(4db)

edk

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 515

Corollás Gergő

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1206
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #12913 Dátum: 2015.05.07 20:15:21 »
Az a baj,hogy ugyanúgy megfog büntetni a rendőr.mert Magyarországon nem lehet leszerelni a rendszámot a gépjármüröl,harmadik rendszámtábla meg nem engedélyezett....

Én is emiatt vettem tetőcsomagtartót+rászerelhető kerékpártartót....(4db)
Nem fog, át lehet (kell). ;)

Kuni

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 17
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #12914 Dátum: 2015.05.07 22:29:45 »
Sziasztok mindenki.

Hetek óta kacérkodok a Prius vásárlás gondolatával, ezt a fórumot is olvasgatom folyamatosan, meg persze visszafelé is, ahogy időm engedi, természetesen a Prius hibákkal foglalkozó részt már végigolvastam. Tényleg viszonylag elenyésző hibák vannak, legalábbis árban, más autókhoz képest, és más helyeken is csak jót olvastam még ezekről az autókról.
Ma azonban egy szerelő feltette a kérdést, hogy ha valami baja van, akkor ki fogja megjavítani, mert itt nincs erre megfelelően képzett ember. (Kaposvár)

Ezen kicsit elgondolkodtam, mivel ugyan valóban nem nagy hibákról írtatok eddig, de úgy vettem észre, hogy a többség itt vagy autó szerelő, vagy mérnök, mert olyan hozzáértéssel írtok az autóban felmerülő hibajelenségekről, és annak javításáról.

Én viszont nem vagyok egyik se, de nagyon nem. Még anno a Škoda S 100-on szocializálódtam, amit ha kellett házilag is barkácsoltam, de hát azt el se lehetett rontani, meg a típus hibákat az ember vakon javította. (Pl. gázbovden csere)  :)
Utána az elmúlt 15 évben ahhoz szoktam hozzá, hogy nem kell a kocsival foglalkoznom, csak tankolni, néha 1-1 kopó alkatrész csere és más tényleg nem nagyon. (Suzuki Swift 1.6 és Suzuki Liana 1.6)

A kérdésem, hogy tényleg mi van, ha gond van és én nem értek hozzá olyan szinten, mint itt a többség, olyankor milyen szerelési költségekkel kell számolni. Vidéken lehet, hogy tényleg nincs épkézláb szerelő, és akkor minden hibánál 400 km úti költség jön a szerelésihez? Mert ahogy olvasgattam a Toyota szervizek többségében sem értenek igazából hozzá.
Bocs, hogy hosszú lettem, és remélem nem off, ha nem csak ide, hanem a Prius hibák topikba is beemelem a kérdésem, hátha van, aki csak az egyiket látogatja.

Előre is köszi a válaszokat.