Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3394574 alkalommal)

0 Felhasználó és 10 vendég van a témában

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7500 Dátum: 2012.12.30 16:24:10 »
És a szigetelőszallag nem fog "leoldódni" Vagy az inkább csak tömít? Vagy ha szorítani kell nem jobb egy bilincs rá (persze igazán nincs elöttem hogy néz ki az a porvédő) :hmmmm:

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7501 Dátum: 2012.12.30 16:31:59 »
b.c.:  ügyes, kreatív sufnitunning!  :clap: :clap:

Az injekcióstűs megoldást alkalmaztam már én is nemegyszer klf. porvédők alá rejtett érintkezőfelületek utólagos "halkítására".  Én egy öreg szakitól lestem el még régebben.  Csak ajánlani tudom én is.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7502 Dátum: 2012.12.30 16:51:05 »
A hangot úgy lehetett előidézni, hogy a hátsó sárvédőívnél meg kellett kicsit emelni a kocsi hátsó részét és máris jött a "PAKK".
Én ősz óta hallgatom a PAKK-ot a Rollában, a két hátsó porvédő gumi van szétszakadva. Újat kell majd vennem.
A szervizben is megnézettem, azt javasolták, ha veszek porvédő gumit, csakis Monroe-t, vagy Sachs-ot vegyek, mert azokból lehet típusspecifikus darabot venni, már ami a méretpontosságot illeti. Kapható nagyjából féláron univerzális is, de azzal az a gond, hogy szabdalni kell, tehát, igazából soha sem lesz a helyére való, ezáltal "porvédő".

4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7503 Dátum: 2012.12.30 18:20:40 »
És a szigetelőszallag nem fog "leoldódni" Vagy az inkább csak tömít? Vagy ha szorítani kell nem jobb egy bilincs rá (persze igazán nincs elöttem hogy néz ki az a porvédő) :hmmmm:
A szigetelő szalag azért kell, mert az egyik porvédő nem zárt hermetikusan, a másikat, meg én szúrtam át.
Igazából azért tettem rá, hogy ezektől a hibahelyektől a fröccsenő vizet távol tartsam. Igazából a zsír is ezért van benne, hiszen olyan mozgás nincs a gömb és  a ház közt, hogy komoly kenésről lehetne beszélni. Igazából csak a vizet, párát tartja távol, meg a port a csúszó felületektől.

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7504 Dátum: 2012.12.30 18:26:16 »
Meg aztán, ahogy látom nem olyan egyszerű ezt a csuklós pálcikát rendelni sem, ugyanis nincs rendelési száma, a szintellenőrző egységgel együtt adhatják dobozban. Nem csoda, hogy le van zárva normálisan a porvédő, ha nem jut víz kosz bele, örök élet. Ha csak nem rohad be, erőt nem visz át, nincs mitől kopjon, csak a szintmérő potira viszi át a hátsó tengely állását.

Íme:
http://www.toyodiy.com/parts/p_J_200711_TOYOTA_PRIUS_NHW20-AHEEB_8418.html
« Utoljára szerkesztve: 2012.12.30 18:28:52 írta b.c. »

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7505 Dátum: 2012.12.30 18:30:36 »
De őrület egyébként, hogy milyen gondjaink vannak nem?  :D
Még jó, hogy Trotter nem azzal kezdte, hogy: "elmegyek a  fenébe ezekkel...."
Ha nem mosom meg, én sem találkozok vele.


bozman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 242
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7506 Dátum: 2012.12.30 19:34:48 »
Oszt gyébként miért van beépítve ez a szintmérő, mi célt szolgál?

zezoka

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 712
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7507 Dátum: 2012.12.30 20:25:44 »
Úgy jártam ugyanis, hogy kb 4-5 napja megmostam a kicsikét, másnap reggeltől pedig a bal hátulja felől "pattanó" hang volt hallható, jellemzően rugózással összefüggésben.
Én meg múltkor városi tempó mellett zötyögést vettem észre, ami lassabban menve nem csak érezhető, hanem hallható is volt. Na mondom frankó, szálszakadásos a gumi (volt már ilyenem, hogy puklis lett a belső fele. Kihajoltam az ablakon, mert balról jött, hallottam, h hátulról. Megálltam, hát egy kb másfél centis kavics volt csak a gumiban, semmi szálszakadás. Kifeszegettem, azóta is jó! :)

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7508 Dátum: 2012.12.30 21:45:53 »
Oszt gyébként miért van beépítve ez a szintmérő, mi célt szolgál?
Ez jó kérdés.
Tippelem, hogy az egykori mechanikus fékerőszabályzó utóda. Gondolom itt sem mindegy, hogy tele van-e pakolva a kocsi fékezésnél, vagy üres. Ezt próbálja érzékelni. Mellesleg a jele használható lenne a folyamatos fényszóró állításhoz is, csak ezzel japán barátaink nem vesződtek, pedig csak egy lépés lett volna. Sőt nem lennék meglepve, ha  a japó belpiacosokban olyan lenne.
Illetve az USA verziókban van HID fényszóró gyári, ahhoz meg kell is. Szóval megint csak: rossz helyre születtünk.
 :D

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7509 Dátum: 2012.12.30 23:21:34 »
De őrület egyébként, hogy milyen gondjaink vannak nem?  :D
Még jó, hogy Trotter nem azzal kezdte, hogy: "elmegyek a  fenébe ezekkel...."
Ha nem mosom meg, én sem találkozok vele.
Látod, látod én is ezt akartam tanácsolni, hogy ne mosd annyit a szegény kocsit  :innocent:

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7510 Dátum: 2012.12.31 09:16:43 »
Hát, "annyit" nincs mosva, de amikor már összekoszolja a ruhádat, ha a közelébe mész, csak kell tenni valamit.  :yes:
Valószínűleg ott rontom el, hogy télen a só miatt gyakrabban öblítem a kerékjáratot, küszöböt, stb. Cserébe ennyi belefér. A jól dolgoztam nem igazán látom többet "PAKK LAKOT".  :D
« Utoljára szerkesztve: 2012.12.31 09:18:56 írta b.c. »

attesz86

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 84
  • priuszos
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7511 Dátum: 2012.12.31 12:54:25 »
Ez jó kérdés.
Tippelem, hogy az egykori mechanikus fékerőszabályzó utóda. Gondolom itt sem mindegy, hogy tele van-e pakolva a kocsi fékezésnél, vagy üres. Ezt próbálja érzékelni. Mellesleg a jele használható lenne a folyamatos fényszóró állításhoz is, csak ezzel japán barátaink nem vesződtek, pedig csak egy lépés lett volna. Sőt nem lennék meglepve, ha  a japó belpiacosokban olyan lenne.
Illetve az USA verziókban van HID fényszóró gyári, ahhoz meg kell is. Szóval megint csak: rossz helyre születtünk.
 :D

jaja, az enyem allitja is, en lecsereltem a HID-es lampakat utangyartott halogenesre, es azt is allitgatja frankon!

NoName

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 204
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7512 Dátum: 2013.01.01 08:52:58 »
Hát a km nem éppen az ezen évjáratúaknál szokásos, rendszám alapján nemrég forgalomba állított "csodaneppertutibiznisz" darab lehet.
Melleslleg ilyen fogyit én még nem tudtam vele produkálni, talán be kellene ülnöm Leszilaci mellé? :hmmmm:

Azt azért hozzátenném, hogy én egy tökéletes Priust vettem első Mo-i forgalombahelyezéssel, mégis a legújabb rendszám van rajta, mert én minden általam vett autóra újat teszek. Igy szoktam meg. Tehát ha valaki ránéz az autómra azt hihetné, hogy behozott, pedig koránt sem.

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7513 Dátum: 2013.01.02 13:44:22 »
Pff. Reggel 8-ra behoztem a szervizbe a kocsit kormán y összekötő cserére és vizsgáztatni. Közben kiderült hogy az egyik, vizsgához szükséges műszer elhalálozott így várják a szerelőt aki megszereli a szerelni valót, én meg itt dekkolok a váróban :( Sajnos kocsi nélkül hazamenni sem tudok és másik időpontra sem tudok egyeztetni mert ma van szabadságom így marad a várakozás mert jövő héten lejár a műszakim :(

zezoka

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 712
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7514 Dátum: 2013.01.02 13:51:45 »
várják a szerelőt aki megszereli a szerelni valót, én meg itt dekkolok a váróban
Biztos kapsz valamit a várakozásért cserébe! Nekem megvolt egy óra alatt az olajcsere szervíz, és akkor is kaptam egy szódát! :)