Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3394898 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7440 Dátum: 2012.12.20 16:24:31 »
November.
http://www.toyotaclub.hu/cikk/20121114/ujabb-orias-visszahivas-toyotatol-felmillio-europai-kocsi-erintett

De ez a hibrid vízpumpa, neked meg gondolom nem ezt cserélték.
Azt írja, hogy Corolla isérintett, az meg nem hibrid, tehát csak normál vizpumpáról lehet szó, -a logika szerint.

edhunter

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 349
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7441 Dátum: 2012.12.20 19:33:13 »
Azt írja, hogy Corolla isérintett, az meg nem hibrid, tehát csak normál vizpumpáról lehet szó, -a logika szerint.

Nekem már megcsinálták, a munkalapon "HV elektromos vízpumpa" szerepel.

Tucan1

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 104
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7442 Dátum: 2012.12.20 19:47:24 »
Sziasztok!
Tapasztalat megosztás!
Ma megtörtént a visszahívási akció Emiléknél, kicserélték a vízpumpát a villanymotornál (egyébként hibátlan volt, csak hát a lehetőség), feltöltötték a nedűt, megvizsgáltak a kormány összekötőt (pajszer, csavarok ki), miután a legalsó csavar nem okozott benyomódást, csak a 1+2 csavart, mint mondták, kötelezően cserélik. Ha benyomódás lett volna, akkor következett volna a teljes csere az alsó részen.
Másfél óra alatt lezajlott az egész.
Kellemes ünnepeket mindenkinek!
Üdv! :clap: :csorog:

Prius 2008 múlt
Toyota Auris Hybrid Kombi 1,8

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7443 Dátum: 2012.12.20 20:14:44 »
Nekem már megcsinálták, a munkalapon "HV elektromos vízpumpa" szerepel.
OK,  akkor én azért nem kaptam visszahivásos levelek.

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7444 Dátum: 2012.12.20 20:25:02 »
Ja, levelet azt én sem kaptam, amiért elég mérges is vagyok. Nekem kellett utána járni, 4-re sikerült is elérnem a szervizt.
Én holnap viszem a kicsikét.
De nekem még mindig nem áll össze, hol, mi a gond a kormányösszekötővel, mi mibe nyomódik bele?

Hammer

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 564
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7445 Dátum: 2012.12.20 21:12:01 »
Utólag belegondolva én se kaptam levelet, viszont ma megtörtént a kormánymű alsó összekötő csere. Összenéztem a kiszerelt összekötőt az újjal látszólag teljesen ugyan az volt, a kis süllyesztés is megvolt a csavar fejnél, színben mindenben tök 1forma volt, így valószínű, hogy anyagbeli különbség lehet, aztán próba út során sikerült nagyjából egyenesbe állítani a kormányt, de 1 pici ferdeség csak maradt, így mondta a szerelő srác hogy hosszabban kipróbálva nézzem meg és majd jelezzem ha megvan továbbra is, 1 kormánymű állításra vissza kell majd néznem.
Viszont már ott voltak az új aurisok, mindenféle motorizáltsággal, beültem 1be és tetszik kívül és belül is, csomagtér is van, erre a típusra már simán cserélhető.

Tucan1

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 104
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7446 Dátum: 2012.12.20 21:38:55 »
"De nekem még mindig nem áll össze, hol, mi a gond a kormányösszekötővel, mi mibe nyomódik bele?"

Valószínű anyagminőségi eltérés van, az alsó kormányösszekötőnél. Ahogy a lámpa fényénél láttam, mintha alumíniumnak látszó ház lenne egy csavarral alul, amibe a  terhelés hatására belenyomódik a csavar, vagyis hézag keletkezik.

Üdv!
Prius 2008 múlt
Toyota Auris Hybrid Kombi 1,8

zezoka

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 712
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7447 Dátum: 2012.12.20 22:06:54 »
Ha jól láttam megemelték a kocsit és alatta csavaroztak amikor az enyémen csinálták.
Köszi! Csak azért, h mondjuk emailben elküldenék nekik egy fényképet, akkor meg tudnák nézni, hogy mit kell cserélni, nem kell potyára mennem 2x40km-t plusz egy alkalommal.

Hacsak nem lesz alkatrész ígyis-úgyis, amit vagy beraknak, vagy nem. Mert az is lehet, h mindig van készleten, és ha valakinek kicserélik, akkor rendelnek másikat.

Szerintem ez az utóbbi a logikus lépés, kár is morfondíroznom.

edhunter

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 349
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7448 Dátum: 2012.12.20 22:20:20 »
Köszi! Csak azért, h mondjuk emailben elküldenék nekik egy fényképet, akkor meg tudnák nézni, hogy mit kell cserélni, nem kell potyára mennem 2x40km-t plusz egy alkalommal.

Hacsak nem lesz alkatrész ígyis-úgyis, amit vagy beraknak, vagy nem. Mert az is lehet, h mindig van készleten, és ha valakinek kicserélik, akkor rendelnek másikat.

Szerintem ez az utóbbi a logikus lépés, kár is morfondíroznom.


Nem biztos, hogy lesz. Nekem 2x kellett mennem. Először kicserélték a vízpumpát, közben megnézték a kormányt. Kiderült cserélni kell, és akkor rendelték meg. 3 nap múlva szóltak mehetek mert megjött az alkatrész.

edhunter

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 349
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7449 Dátum: 2012.12.20 22:28:36 »
Voltam ma Ikea-ban,  az Őrsön. A parkolóban csak lestem olyan volt mint egy mini Prius találkozó.  :)
Egy kupacban állt kettő P3 meg egy P2.   :clap: Majdnem sikerült odaállnom nekem is de megelőzött egy offos autó.

Hammer

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 564
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7450 Dátum: 2012.12.21 08:15:48 »
http://www.toyodiy.com/parts/p_E_200608_TOYOTA_PRIUS_NHW20L-AHEEBW_4501.html
45221‑12281
Konkrétan erről az összekötőről van szó és a motortérből lehet meglazítani az utastérből meg kivenni.

bozman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 242
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7451 Dátum: 2012.12.21 09:02:20 »
Valami van a levegőben.
Ma reggel, a szokásos útvonalon egyetlen 5 perces fogyasztás sem érte el az 5 l/100km-t, pedig -6 fok volt. 2 hete, amikor szintén mínuszok röpködtek, szinte mindig 5 fölött álltak meg a sávok.
Ki érti ezt :?:

zezoka

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 712
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7452 Dátum: 2012.12.21 11:28:41 »

Nem biztos, hogy lesz. Nekem 2x kellett mennem. Először kicserélték a vízpumpát, közben megnézték a kormányt. Kiderült cserélni kell, és akkor rendelték meg. 3 nap múlva szóltak mehetek mert megjött az alkatrész.
Na ezt akarnám elkerülni, h megspóroljak egy utat! :) Az lenne a normális, ha mindig lenne legalább egy raktáron.

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7453 Dátum: 2012.12.21 13:27:12 »
Levelet még mi sem kaptunk (se Priusra se Avensisre), valszeg a 2 ünnep között nézek el a helyi Toyotába.

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7454 Dátum: 2012.12.21 14:17:10 »
Bő egy éve van meg a Prius, de szinte alig van nap, hogy ne kelljen márkaszervizbe hordanom.
 :1eye: