Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3393494 alkalommal)

0 Felhasználó és 11 vendég van a témában

Tucan1

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 104
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7425 Dátum: 2012.12.17 12:43:19 »
Kösz a gyors reagálást!
Prius 1,8-hoz találtam ajánlást!
Üdv!
Prius 2008 múlt
Toyota Auris Hybrid Kombi 1,8

edhunter

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 349
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7426 Dátum: 2012.12.17 14:14:26 »
Kipróbáltam az E15-ös dvd-vel lehet nyomkodni menet közben.

solya2000

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 167
    • groteszk.hu
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7427 Dátum: 2012.12.17 16:23:50 »
Kipróbáltam az E15-ös dvd-vel lehet nyomkodni menet közben.
Köszi!

Tucan1

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 104
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7428 Dátum: 2012.12.17 17:47:32 »
Sziasztok!

Az akku jó bele, már azzal viháncol a verda!

Üdv!
Prius 2008 múlt
Toyota Auris Hybrid Kombi 1,8

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7429 Dátum: 2012.12.18 08:06:54 »
Jó reggelt Urak.

Nos a verda tegnap meglátogatta a Sakurát a vízpumpacsere illetve a kormány összekötő megnézése okán. Vízpumpa cserélve, összekötő berendelve és január másodikán az is megy a levesbe. (szerintem egy füst alatt lezavarom a vizsgát is náluk. Legalább tudom hogy láttak már ilyen kocsit és nem nyomják be a "P"-t a fékpadon :) )

zezoka

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 712
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7430 Dátum: 2012.12.18 20:17:58 »
Nos a verda tegnap meglátogatta a Sakurát a vízpumpacsere illetve a kormány összekötő megnézése okán. Vízpumpa cserélve, összekötő berendelve és január másodikán az is megy a levesbe. (szerintem egy füst alatt lezavarom a vizsgát is náluk. Legalább tudom hogy láttak már ilyen kocsit és nem nyomják be a "P"-t a fékpadon :) )
Engem meg tegnap délben hívtak fel, h érdekel-e kiterjesztett garancia plusz pénzért, amit 7 éves korig lehet kötni. Mondtam, h még gondolkodok rajta, ellenben nézzék már meg érintett vagyok-e visszahívás ügyben. Azt mondták (alvázszámomat ismerik rendszám alapján), hogy a vízpumpában érintett vagyok, kormányban meg majd kiderül, mikor megnézik. Azt javasolták, kössük össze a következő szervízzel, ami nálam a 90000-es, és még 9000 van vissza belőle, ami kb fél év. Kérdeztem nem fogok-e kicsúszni, azt mondták, az még bőven belefér az időintervallumba.

Ja, amúgy kipróbálhatod, menet közben berkahatod R-be is, megnyomhatod a P-t is, csak annyit csinál, hogy csippan egyet, és N-be teszi. Azért én is csak egy Youtube-os videó után mertem megcsinálni. :) :D
« Utoljára szerkesztve: 2012.12.18 20:20:46 írta zezoka »

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7431 Dátum: 2012.12.19 14:55:23 »
Én is hasonlóan egyeztettem le; a következő időszakos szerviz alkalmával cserélik a vízpumpát. Azt megelőzően viszont még arra kellene gurulnom, ránéznek a kormányösszekötőre.  Ha kell rendelni hozzá cserealkatrészt, az is megérkezzen mire megyek a szervizre.

Hammer

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 564
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7432 Dátum: 2012.12.19 15:18:20 »
Ez a kormány összekötő vhogy úgy van, ha süllyesztve van a rögzítőpontnál a csavar feje, akkor csere a csavar és az összekötő, ha nem akkor csak a csavar, én így vettem ki a szaki szavából, amikor ellenőrizte. Azt nem értem, hogy alvázszám alapján ez hogy nem derül ki, mért kell ellenőrizni is...

henry

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 48
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7433 Dátum: 2012.12.19 15:29:10 »
Visszahívás:

Nekem is a Sakuránál csinálták meg dec. 7-én, vízpumpa csere, a kormány-összekötőt kértem előtte x nappal hogy nézzék meg,
nekem elvileg látták alvázszám alapján, hogy érintett a visszahívással (legalábbis telefonban ezt mondták).

Munkalapból nem kértem / kaptam, így nem tudom, hogy végül kellett-e cserélni.

A kiterjesztett garit viszont nem ajánlották fel :(

... mondjuk ugye az enyém kintről való és gyanítom, hogy nem sérülésmentes ...

Más téma: a "nektekmennyitfogyaszt" téma volt már mostanában? :)

Nekem előváros - bp. napi 2x30km-n nyár végén 4.55 - 4.7,
most 4.9 - 5.2
autópályán nyár végén óra szerint 110 körüli átlaggal 5.1, 130 körülivel 6

zezoka

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 712
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7434 Dátum: 2012.12.19 21:31:49 »
Ez a kormány összekötő vhogy úgy van, ha süllyesztve van a rögzítőpontnál a csavar feje, akkor csere a csavar és az összekötő, ha nem akkor csak a csavar, én így vettem ki a szaki szavából, amikor ellenőrizte. Azt nem értem, hogy alvázszám alapján ez hogy nem derül ki, mért kell ellenőrizni is...
Lehet ezt látni? Úgy értem, ha mondjuk leszedem a műszerfal borítást, és lefényképezem? Egyáltalán a motortérben, vagy az utastérben levő részt érinti?

edhunter

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 349
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7435 Dátum: 2012.12.19 22:41:30 »
Lehet ezt látni? Úgy értem, ha mondjuk leszedem a műszerfal borítást, és lefényképezem? Egyáltalán a motortérben, vagy az utastérben levő részt érinti?
Ha jól láttam megemelték a kocsit és alatta csavaroztak amikor az enyémen csinálták.

Hammer

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 564
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7436 Dátum: 2012.12.19 22:51:54 »
Lehet ezt látni? Úgy értem, ha mondjuk leszedem a műszerfal borítást, és lefényképezem? Egyáltalán a motortérben, vagy az utastérben levő részt érinti?
Igen a motortérbe nézték alulról, belül semmit nem néztek ezzel kapcsolatosan.

Prius2

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 95
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7437 Dátum: 2012.12.20 08:20:23 »
Tudja valaki, hogy mikor kezdődött a visszahívási kampány? Azért kérdem, mert szeptember végén volt vízpumpa csere a kocsiban és akkor még nem említette a Toyota szerviz (évjárat alapján érintettnek tűnik a járgány).

edhunter

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 349
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7438 Dátum: 2012.12.20 09:59:47 »
Tudja valaki, hogy mikor kezdődött a visszahívási kampány? Azért kérdem, mert szeptember végén volt vízpumpa csere a kocsiban és akkor még nem említette a Toyota szerviz (évjárat alapján érintettnek tűnik a járgány).

November.
http://www.toyotaclub.hu/cikk/20121114/ujabb-orias-visszahivas-toyotatol-felmillio-europai-kocsi-erintett

De ez a hibrid vízpumpa, neked meg gondolom nem ezt cserélték.

Prius2

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 95
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7439 Dátum: 2012.12.20 16:12:18 »
November.
http://www.toyotaclub.hu/cikk/20121114/ujabb-orias-visszahivas-toyotatol-felmillio-europai-kocsi-erintett

De ez a hibrid vízpumpa, neked meg gondolom nem ezt cserélték.

Igen, köszönöm, a normál vízpumpa volt cserés. Furcsállom, hogy a toyota.hu-n az októberi visszahívási kampányról van csak szó.