Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3394186 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

music

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26339
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1395 Dátum: 2009.06.11 08:39:26 »
Prius magántaxit már láttam.
music     

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1396 Dátum: 2009.06.11 09:13:32 »
Berlinben már 2006. előtt is volt Prius I. taxiüzemben.  Egy kisebb flottát üzemeltetett, vagy 4-6 kocsi. Összehasonlítást is végzett a hagymányos diesel-merga taxi és a Prius költségeiről. Valamelyik német nyelvű lapban olvastam.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1397 Dátum: 2009.06.11 17:35:19 »
a b*zi passatos meg azért villog, ha 45-tel megyek a hermina úton  :wacko:

Aki városban, 50-es limitnél 45-el megy (pláne óra szerint), azt én is levillogom, sőt le is dudálom, ha a villogás nem használ. (Ha ezen a Hermina úton 50-nél kevesebb a limit, akkor bocs, nem szóltam.) Ehhez nem kell b.zi Passatosnak lenni  :szemez:

Le is kell, sőt az az igazi, amikor az ember lökhárítóval lökdösi, mi a francnak totyog itt az ember előtt, sőt minek született meg, minek él...stb... végülis lehet, hogy már 70 éves elmúlt a vén fax, minek ül már autóba, inkább a temetőbe járna, vagy csak fiatal, de rosszul lát, ááá ki kéne szúrni az ilyennek a szemét, vagy csak nő és fél, ááá minek nekik jogsi, a szekéren is mindig hátul volt a helyük, vagy előtte azt a bringást félti... ááá menne át kerestbe a kis deci fején, mi a faxnak erre bringázni.... fejbe kéne lőni az ilyeneket....  45-el menni 50-es táblánál ááá   hova jut ez a világ.... főleg mikor ÉN jövök és mikor ÉN sietek....

bravo


Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1398 Dátum: 2009.06.11 20:36:15 »
Jujjjjj :)  :clap:
Xanyi

music

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26339
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1399 Dátum: 2009.06.12 09:35:41 »
De igaza van, ha valaki magának fölfelé enged 10%-os limitet, akkor az a minimum, hogy a lefelé 10%-ot is eltűrje. Arról nem beszélve, hogy ha már egy másik topikban okoskodunk a KRESZ előírásokról, mi az, ami benne van, mi az, ami nincs, hát olyat sem találsz, hogy köteles vagy az adott szituációban elérhető és megengedett maximális sebességgel haladni...
Ez a téma sokszor előkerült már, de ezernyi oka lehet annak, ha valaki lassabban megy, - adott esetben a belső sávban, ha annak a burkolata sokkal jobb minőségű - és amíg pozitív hozzáállást tanúsít a mögötte gyorsabban haladókkal szemben, addig egy szó nem érheti őket.
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1400 Dátum: 2009.06.13 09:52:56 »
... 45-el menni 50-es táblánál ááá   hova jut ez a világ.... főleg mikor ÉN jövök és mikor ÉN sietek....

bravo
Igazad van, minősíthetetlen dolog a részemről. Fordítva nyilván teljesen más: hisz le van xarva az összes száguldozó hülye, aki mögöttem szeretne a (számomra) lényegtelen dolgára időben odaérni, és ennek érdekében a megengedett legnagyobb sebességgel haladni - mikor ÉN spórolok és ÉN ráérek; indult volna el időben, kapja be bő nyállal (idézet tőled). Ez valóban minőségileg más, sokkal empatikusabb, sokkal toleránsabb hozzáállás  :)

Sőt, zebrán áthaladó gyalogosok között átszlalomozni lassítás nélkül (ugye, ne veszítsük el a lendületet, mert akkor nő a fogyasztás), az is sokkal jobb, mint 50-el száguldozni a városban  :yes: ...
« Utoljára szerkesztve: 2009.06.13 10:00:13 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1401 Dátum: 2009.06.13 09:57:35 »
...hát olyat sem találsz, hogy köteles vagy az adott szituációban elérhető és megengedett maximális sebességgel haladni...
Ilyet valóban nem találsz - de olyat igen, hogy tilos másokat akadályozni, valamint indokolatlanul lassan haladni is. Mivel hajlamosak vagytok fölötte elsiklani, ezért újra leírom, hogy a forgalmi vizsgán megbuksz, ha tartósan, ok nélkül lassabban mész a megengedett legnagyobb sebességnél. 50 helyett 45 már bukás.

Ez a téma sokszor előkerült már, de ezernyi oka lehet annak, ha valaki lassabban megy, - adott esetben a belső sávban, ha annak a burkolata sokkal jobb minőségű - és amíg pozitív hozzáállást tanúsít a mögötte gyorsabban haladókkal szemben, addig egy szó nem érheti őket.
Ezt a pozitív hozzáállást szerinted hogyan lehet megvalósítani?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1402 Dátum: 2009.06.13 19:11:15 »
Anélkül, hogy megbántanék bárkit is, nem kellene nyugisabb vizekre evezni? Egymást úgysem tudjátok meggyőzni, a csatát már megvívtátok 100x, ha nem 1000x már.
Peace srácok, peace!  :surrender: :surrender:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1403 Dátum: 2009.06.13 19:18:32 »
Idézet
mikor ÉN spórolok és ÉN ráérek; indult volna el időben

Nem csak a spórolás lehet az oka, hogy valaki lassabban megy városban mint 50. Ha pl. különösen rossz az út és ezért én csak 35-el megyek 50 helyett, vagy pl. mert félek tőle hogy egy gyerek elémfut és Te erre mögöttem idegeskedsz, akkor bizonyára nagyon összevesznénk  ;)

És nem tudom miért vagy még mindig leakadva azon, hogy időben el kell indulni... Tudom hogy millió példát tudsz mondani arra amiért Neked már sietned kellett, de időben fel kell kelni, el kell indulni, és akkor nincs sietség, nincs kapkodás, és nem leszel tiszta ideg attól, ha elötted valaki 45-el megy 50 helyett, mert ő úgy érzi magát biztonságban.

Idézet
Sőt, zebrán áthaladó gyalogosok között átszlalomozni lassítás nélkül (ugye, ne veszítsük el a lendületet, mert akkor nő a fogyasztás), az is sokkal jobb, mint 50-el száguldozni a városban

Na azért ez egy kicsit más tészta. Nem hinném hogy a fogyasztása miatt Zénóka a gyalogosokat kergetné le a zebráról  :eek:
Xanyi

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1404 Dátum: 2009.06.13 19:49:33 »
Kedves Olvasóink,
Demagógia című előadásunkat olvashatták.
És most, vissza az eredeti témához...


Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1405 Dátum: 2009.06.13 20:21:13 »
 :yes: :yes:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.


music

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26339
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1407 Dátum: 2009.06.13 22:41:09 »
Ilyet valóban nem találsz - de olyat igen, hogy tilos másokat akadályozni, valamint indokolatlanul lassan haladni is. Mivel hajlamosak vagytok fölötte elsiklani, ezért újra leírom, hogy a forgalmi vizsgán megbuksz, ha tartósan, ok nélkül lassabban mész a megengedett legnagyobb sebességnél. 50 helyett 45 már bukás.
Én pont azt magyarázom, hogy ezernyi olyan indok lehet a lassabb haladásra, ami kívülről nem látszik. Egyébként féktávon belül autózni is szabálytalan.  ;)
Ha 45 km/h-ért meghúznak, az elég szomorú, de a vizsgán pl. azért is meghúznak, ha 20 cm-nél távolabb parkolsz a járdától. Tudod, hányszor megtörtént már...

amíg pozitív hozzáállást tanúsít a mögötte gyorsabban haladókkal szemben, addig egy szó nem érheti őket.
Ezt a pozitív hozzáállást szerinted hogyan lehet megvalósítani?
Nyilván nem minden esetben megtehető, de lehetőség szerint elengedni őket. Csináltam már olyat, hogy lehúzódtam egy buszmegálló öblébe, mert egy PD TDI-s nagyon a seggemben volt.
« Utoljára szerkesztve: 2009.06.14 09:53:12 írta music »
music     

music

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26339
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1408 Dátum: 2009.06.13 23:00:29 »
És most, vissza az eredeti témához...
Egy ideje az autóvadászba beállítottam a Priust is. Döbbenetes, hogy mennyire leestek az árak. Bő egy éve még nem lehetett 4M alatt eladó Prius II-t találni, most meg ennyiért 1-2 éveset árulnak.
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1409 Dátum: 2009.06.14 09:20:54 »
Anélkül, hogy megbántanék bárkit is, nem kellene nyugisabb vizekre evezni? Egymást úgysem tudjátok meggyőzni, a csatát már megvívtátok 100x, ha nem 1000x már.
Peace srácok, peace!  :surrender: :surrender:

OK-OK, teljesen igazad van :) ... Csak hát eléggé személyesen meg lettem szólítva Zénóka által  :whistling: ... De tényleg peace, bocs hogy felkaptam a vizet  :flowers: ... Nagyon más tud lenni ez itt a Fórumon, miközben élőben csak röhögünk az egészen :hug: :ser:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )