Szerző Téma: Avensisek fogyasztása  (Megtekintve 764068 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2970 Dátum: 2015.08.28 20:46:58 »
igazad lehet, mert amikor sikerült egyszer vele 250 km-t autózni stabil 100-110-zel, akkor hatfelet mutatott a fedcomp, miközben a tényleges fogyasztás pont 6 (HAT) liter lett. azt sem merte megmutatni :D
Mondom én [emoji1]
Lelke van ;-)

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2971 Dátum: 2015.08.28 22:01:06 »
Gyári méretű gumid volt?
Lehet, de te télleg kíváncsi vagy, csufár gumijának méretére?
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2972 Dátum: 2015.08.29 12:31:27 »
nem biztos, hogy használ gumit, hisz épp most bővült a család.
music     

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2973 Dátum: 2015.08.31 22:07:12 »
Én most cseréltem autó-gumiköpenyt (a félreértések elkerülése végett), pontosabban autót cseréltem a gumikon, mivel a beteg benzinesemen 11e km-es mislenek unatkoztak, átkerültek a t27-re. Erre ugyebár 205/60-as jár(na), a t25-ön meg 205/55-ös van, némi számolgatásba kezdtem. Erősítsetek meg abban, hogy szűk 2 %-kal fog többet mérni-mutatni az kmóra.

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2974 Dátum: 2015.09.01 16:50:48 »
kb. 3% lesz a különbség. a kalkulátorok szerint 2.5% a maximális tolerálható különbség. de szerintem a te vezetési stílusoddal, tapasztalatoddal nyugodtan elhordhatod azokat az abroncsokat, pár hónap alatt úgyis elkoptatsz egy garnitúrát...

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2975 Dátum: 2015.09.01 20:27:04 »
kb. 3% lesz a különbség. a kalkulátorok szerint 2.5% a maximális tolerálható különbség. de szerintem a te vezetési stílusoddal, tapasztalatoddal nyugodtan elhordhatod azokat az abroncsokat, pár hónap alatt úgyis elkoptatsz egy garnitúrát...
Az mondjuk nem kevés. Azt már észrevettem, hogy 57 és 58 között pirul el a gps 50-es táblája. Ez a másik guminál 56-57-nél történt. Igaz, azok már teljesen lefutottak voltak, ezek meg szinte teljesen újak. Én 1 cm-es sugár különbséggel számoltam a /55 és a /60 mözött, és ebból ugyebár lejött az elkoptatott 4-5 mm profil mélység... Bár nem tudom, hogy van-e egyáltalán értelme ezeket figyelembe venni. :hmmmm:

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2976 Dátum: 2015.09.01 20:31:40 »
gondolom, van gps-ed. ha nincs, akkor tölts le egy ingyenes sebességmérő alkalmazást a telefonodra, ha annyira feszítőnek érzed a kérdést...de szerintem kalkuláld bele azt is, hogy nagy sebességnél melegebb a töltőlevegő, ami megemeli a guminyomást, ami miatt meg nagyobb lesz a kerület  :lol:  :hug:

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2977 Dátum: 2015.09.01 20:53:31 »
gondolom, van gps-ed. ha nincs, akkor tölts le egy ingyenes sebességmérő alkalmazást a telefonodra, ha annyira feszítőnek érzed a kérdést...de szerintem kalkuláld bele azt is, hogy nagy sebességnél melegebb a töltőlevegő, ami megemeli a guminyomást, ami miatt meg nagyobb lesz a kerület  :lol:  :hug:
Könnyű a szegényembert kinevetni, :no: de néha 1-2 km/h-n múlik a 30ezres csekk. :yes: A gps-t meg ritkán használom, mert általában jobban ismerem az utat, mint az(Ő?) :tt2: Egyébként a 3 % nem is olyan kevés: 50.000 km-nél 1.500! És gondolom, hogy ez a tényleges fogyasztásban is jelentkezik. És itt csatolnék vissza OldPit megjegyzésére (Lehet, de te télleg kíváncsi vagy, csufár gumijának méretére?), ami könnyen lehet, hogy szállóige lesz. :D

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2978 Dátum: 2015.09.01 21:00:22 »
A gps-t meg ritkán használom, mert általában jobban ismerem az utat, mint az(Ő?) :tt2:
Nagy hiba ;)
Én egy olyan útvonalon is mindig használom, ahol már sok 100x végigmentem, mert így  előre látom a problémákat (Waze!)

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2979 Dátum: 2015.09.02 07:06:33 »
Könnyű a szegényembert kinevetni, :no: de néha 1-2 km/h-n múlik a 30ezres csekk. :yes: A gps-t meg ritkán használom, mert általában jobban ismerem az utat, mint az(Ő?) :tt2: Egyébként a 3 % nem is olyan kevés: 50.000 km-nél 1.500! És gondolom, hogy ez a tényleges fogyasztásban is jelentkezik. És itt csatolnék vissza OldPit megjegyzésére (Lehet, de te télleg kíváncsi vagy, csufár gumijának méretére?), ami könnyen lehet, hogy szállóige lesz. :D
én arra gondoltam, hogy a gps a sebességmérés miatt fontos! azért hoztam fel. és annak mindegy, hogy "mekkora a gumid mérete" ;) a tényleges  fogyasztásod se változik ettől, csak a fedcomp fog nagyobbat tévedni a szokásosnál...

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2980 Dátum: 2015.09.02 08:35:04 »
én arra gondoltam, hogy a gps a sebességmérés miatt fontos! azért hoztam fel. és annak mindegy, hogy "mekkora a gumid mérete" ;) a tényleges  fogyasztásod se változik ettől, csak a fedcomp fog nagyobbat tévedni a szokásosnál...
Na látom te is belátod, hogy jogos a kérdés, hogy mekkora a kereked kerülete.
Aki meg másra gondolt, az vessen magára :lol: :winkiss:

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2981 Dátum: 2015.09.02 10:02:21 »
A gps-t meg ritkán használom, mert általában jobban ismerem az utat, mint az(Ő?) :tt2:
Nem is azért megyek én sem Waze-val, mert nem találok be a munkahelyre vagy haza.  ;) Nem egyszer volt már életmentő, hogy a Waze tudta, hol van dugó és nem futottam bele egy háromnegyed órás késésbe.  :clap:
         

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2982 Dátum: 2015.09.02 10:21:52 »
Én még nagyon fiatal Waze-s vagyok, az elmúlt 2 hétben kezdtem használni és fogom is, amikor Budára megyek a cég központjába.
Alapvetően az a jó benne, hogy tényleg hatékonyan figyelemmel lehet kísérni a forgalom állapotát az adott útvonalon. Ha dugulni kezd, már mutatja is, és visz másfelé, miközben az érkezés ideje csak minimálisan változik. Okos találmány.

Kisebb hibákkal találkoztam, pl. volt, hogy egyszerűen "beragadt" a pozícióm a kijelzőn. Ez lehet, hogy csak app-hiba, de egy újraindítással megoldódott. Néha előfordult, hogy lemaradt a követéssel. Eddig ennyi. Bp-en mindenképpen jó használni.  :yes:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2983 Dátum: 2015.09.02 12:23:15 »
Kisebb hibákkal találkoztam, pl. volt, hogy egyszerűen "beragadt" a pozícióm a kijelzőn. Ez lehet, hogy csak app-hiba, de egy újraindítással megoldódott. Néha előfordult, hogy lemaradt a követéssel. Eddig ennyi. Bp-en mindenképpen jó használni.  :yes:
Követéssel akkor marad le, ha hozzáérsz navi közben a képernyőhöz (ergo egy bizonyos ponthoz a térképen). Ilyenkor a célkeresztre egy tapi és már megy is tovább. ;)
         

Kika1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1307
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2984 Dátum: 2015.09.21 11:13:57 »
A zabáló 1.8...  ;)
Szombaton délután sikerült produkálni az eredményt.Közvetlenül a tankoláskori nullázódás utáni 30-35km vége. Vidéki országút 85-100km/h közötti tempó,viszont szinte végig egyenletesen.Két település volt közötte,de nem volt nagy forgalom.