Szerző Téma: Avensisek fogyasztása  (Megtekintve 764084 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2850 Dátum: 2015.04.02 21:10:18 »
Csinálj egy teletankos mérést, és meglátod, hogy MOST IS jól mér a fedcompod! :tt2:
 :surrender:
Lehet nekem ezért közelebbi a +/- ?  ::)
Fery

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2851 Dátum: 2015.04.06 16:07:30 »
Feldobok egy újabb témát:
A RANGE nullázódása után hány km-t sikerült még "kihúzni"?

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2852 Dátum: 2015.04.06 16:13:32 »
Felejtsük már el a range-ot! Semmire sem jó.
A sárga lámpa felgyulladásakor van még 10 liter, számoljunk abból, pontosabb.  A 'B' számlálót nullázom és tudom mennyit mehetek még.

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2853 Dátum: 2015.04.06 16:28:30 »
Felejtsük már el a range-ot! Semmire sem jó.
A sárga lámpa felgyulladásakor van még 10 liter, számoljunk abból, pontosabb.  A 'B' számlálót nullázom és tudom mennyit mehetek még.
Ez a 10 liter kb. stimmelhet. Nekem a range-os 45-55 km-nél szokott kigyulladni, és eddig a leghosszabb 0 utáni futásom 70 egynéhány km volt, és utána kicsi híján 59 litert tankoltam.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2854 Dátum: 2015.04.06 17:21:48 »
Én azt vettem észre, hogy akkor nulláz (T25 facelift előtti), ha az üzemanyagszint mérő állása változik.
Itt a pont: ha két információvétel közt jelentős különbséget érzékel a tankban lévő benzin mennyiségében, akkor nulláz. Ehhez az is elég, ha egy meredekebb utcában állsz meg, vagy félkerékkel a járdán - persze ha járó motorral vársz 1-2 percet, akkor "megbarátkozik" az új helyzettel és már nem fog nullázni.
De ez szigorúan a fl előtti T25-re igaz.
music     

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2855 Dátum: 2015.04.07 10:47:39 »
Ha az adapterre gondolsz, hogy más verziójú, akkor nem. Ugyanúgy v1.5 a mostani is, mint a korábbi BT-s volt.
Viszont a program nyilván más, DashCommand a TorquePro helyett.
Az lesz, hogy előveszem az előzőt is, és tablettel megnézem azt is.
A protocollokat egyiknél sem állítottam, minden alaphelyzetben van, gyári értéken, illetve automatikus kiválasztásban.
Tegnap volt alkalmam megnézni az android tablet + Torque (nem Pro) program által mutatott fogyasztási értékeket.
Összehasonlítva a DashCommand-del, ahhoz teljesen hasonló, voltaképpen azonos adatokat mutatott mindenre, tehát, az algoritmusukat tekintve hasonlóan működnek.
100-as tempónál a pillanatnyi fogyasztás érték 5,1-5,6 között ugrált (tavaly nyáron a fedélzeti is ezeket mutatta), eközben a fed. comp rendre 6,7-7,0 értékeket mutatott. Normál gyorsításnál ezek az értékek 18 liter és 21,5 liter voltak.
Annyi biztos, hogy az OBDII csatlakozón keresztül ezek az adatok jönnek ki, kétféle technológiájú, két féle app-pal nézve is, egyformán.
Tehát, a gyanum továbbra is él, hogy a fed. comp-ot zavarja meg valami.
Az is igaz, hogy majd a tankolás megadja a pontos fogyasztási értéket.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2856 Dátum: 2015.04.07 12:26:13 »
Nem látom értelmét a pillanatnyi fogyasztások tized literes kijelzésének, ismeretének.
Az átlag is csak hosszabb távon (min 1 tank, de inkább több) esetén ad valós értéket.

Matthew90

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2743
  • Nem elfogult, de TOYOTA-Fan :)
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2857 Dátum: 2015.04.07 12:47:31 »
Nem látom értelmét a pillanatnyi fogyasztások tized literes kijelzésének, ismeretének.
Az átlag is csak hosszabb távon (min 1 tank, de inkább több) esetén ad valós értéket.

+ 1  :yes:



Toyota Corolla E12 Sedan 1.4 Linea Terra (2011.09.-2013.10.)
Toyota Avensis T25 Sedan 1.8 Sol Technic (2013.10.-2017.01.)
Toyota Prius III Premium + Solar roof + Navi + Leather (2017.01.- )

362.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2858 Dátum: 2015.04.07 14:15:46 »
Nem látom értelmét a pillanatnyi fogyasztások tized literes kijelzésének, ismeretének.
Az átlag is csak hosszabb távon (min 1 tank, de inkább több) esetén ad valós értéket.
A tieden csak sávokat látsz pillanatnyi fogyasztásként, ott nincs is értelme, még csak közelítésre sem alkalmas. Az enyémen konkrét adatokat jelez ki, ott igen is, van annyiban jelentősége, hogy a nálam töltött két év alatt volt alkalmam kitapasztalni, megfigyelni, hogy bizonyos tempónál/fordulatszámon mennyi a fogyasztása az autónak. Pont emiatt tűnt fel ez a hiba is, mert korábban nem jelzett ilyen magas értékeket. Tökéletesen egybevágott az OBDII csatin keresztül kinyert adat (mind a pillanatnyi-, mind az átlagfogyasztás) a fed. comp értékeivel, ami most nem így van. Nem értem, miért nem látható az értelme annak, hogy most keresem az okát, miért nem így van.  ::)
És itt jegyzem meg, az OBDII-es adatok most is annyik, mint korábban voltak. Tehát, valahol hiba van. Engem ennek az oka érdekel.
 
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2859 Dátum: 2015.04.07 15:37:20 »
Félreérted. Nem azért értelmetlen szerintem, mert nálam nem látszik ;)  (egyébként vajon miért is tértek át erre a jelzésre?  :hmmmm: ;) )
Hanem mert szerintem csak közelítő értéket ad bármilyen rendszer. Még nálatok is a nagy fene síkságon is változó az ellenállás, ami éppen abban a pillanatban hat a kocsira (szél, út egyenetlenség), a sebességet sem lehet annyira pontosan tartani.

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2860 Dátum: 2015.04.07 18:28:34 »
Tegnap volt alkalmam megnézni az android tablet + Torque (nem Pro) program által mutatott fogyasztási értékeket.
Összehasonlítva a DashCommand-del, ahhoz teljesen hasonló, voltaképpen azonos adatokat mutatott mindenre, tehát, az algoritmusukat tekintve hasonlóan működnek.
A programokon belül számtalan finomhangolási lehetőség van, amennyiben a tankolás a fedélzeti eredményét igazolja akkor kísérletezhetsz.

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2861 Dátum: 2015.04.07 20:38:33 »
Feldobok egy újabb témát:
A RANGE nullázódása után hány km-t sikerült még "kihúzni"?
Ha  Range 0, akkor már nem szoktam tovább odázni a tankolást. Ilyenkor még van benne 4-6 liter. Ennyi viszont kevés a rendszer hűtéséhez, főleg nyáron.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2862 Dátum: 2015.04.07 20:41:36 »
Félreérted. Nem azért értelmetlen szerintem, mert nálam nem látszik ;)  (egyébként vajon miért is tértek át erre a jelzésre?  :hmmmm: ;) )
Hanem mert szerintem csak közelítő értéket ad bármilyen rendszer. Még nálatok is a nagy fene síkságon is változó az ellenállás, ami éppen abban a pillanatban hat a kocsira (szél, út egyenetlenség), a sebességet sem lehet annyira pontosan tartani.
Arra mondjuk teljesen jó, hogy a szembeszél erősségét jelezze. Tegnap a pályán szakaszosan elkaptam a közepes szembeszelet és bizony 4.6-ról 6.6-6.8-ra ugrott a kijelzett érték (ezzel egyidőben a szélzaj is jelentősen emelkedett).
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2863 Dátum: 2015.04.07 21:25:43 »

A programokon belül számtalan finomhangolási lehetőség van, amennyiben a tankolás a fedélzeti eredményét igazolja akkor kísérletezhetsz.
igen, akkor nem marad más lehetőség. Arra is gondoltam, hogy csinálok egy ECU resetet, hátha ez javítana a fedelzetin is.
Vagy, eszembe jutott olyan is, hogy, mi van, ha a vizhőfok jeladó "fárad"? Ez, úgy tudom befolyásolja az ECU működését, ami kihatással lehet a fedelzetire is.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2864 Dátum: 2015.04.07 21:28:06 »

Félreérted. Nem azért értelmetlen szerintem, mert nálam nem látszik ;)  (egyébként vajon miért is tértek át erre a jelzésre?  :hmmmm: ;) )
Hanem mert szerintem csak közelítő értéket ad bármilyen rendszer. Még nálatok is a nagy fene síkságon is változó az ellenállás, ami éppen abban a pillanatban hat a kocsira (szél, út egyenetlenség), a sebességet sem lehet annyira pontosan tartani.
Ez oké, de átsiklottál egy fontos dolgon, amit leírtam, hogy tavaly nyáron még a két műszeres mérés eredménye egybevágott. Most meg nem. Na, ez mitől lehet?
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i