Szerző Téma: Avensisek fogyasztása  (Megtekintve 764114 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

Kika1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1307
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2760 Dátum: 2015.03.11 11:44:08 »
Nálam az 1.8 nyáron komp szerint 5.7-5.8-al is elmegy.Ez literre számolva 6l,pont két decivel mutat kevesebbet a komp. Most télen 6.5l volt az átlagom végig. Csak városon belül használva ment feljebb. De az hozzátartozik,hogy talán a legideálisabb körülmények között használom. Napi 70-80km,ebből kb 10-15km vidéki város,de az is tök egyenes,szinte még lassítani sem kell a többi pedig vidéki főút és alsóbb rendű út.
Most hogy nincsenek annyira hideg reggele,már meg is indult lefelé,jelenleg 6.1-6.2 között mutat.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2761 Dátum: 2015.03.11 12:25:04 »
1,6-ost csak akkor érdemes venni, ha max. 2 ember ül benne, a terhelést eléggé megérzi.
Az 1.8-as sokkal jobban mozgatja a karosszériát,  többet nem eszik vele, sőt, adott esetben még kevesebbet is - az olajfogyasztás lehet egy probléma, de azért ne csináljunk úgy, mintha minden egyes példány érintett lenne ebben  ;) résen kell lenni, az biztos.
A 2,0 D4 motorral a legharmonikusabb az autó, ez finoman használva (3500-ös fordulat felett átvált a szegénykeverékes üzemmódból normálba, efölött nagyon megy, de eszik is) fél-egy literrel eszik többet, mint az 1,8-as, de érzékeny a benzin minőségére: nem szabad bele noname kúton tankolni, és nagyon kiapasztani a tankot, ha kigyullad a lámpa, hiába van még benne 10-12 liter, jobb megtankolni hamar, még 50-60 km-t el lehet menni, de utána tényleg az első kútra be kell menni.
Nekem anno nem ment 9 liter fölé a 2,0 motorral a fogyi, de kerültem a városi rövid utakat, dugókat. Országúton szabályosan haladva pedig be lehetett nézni vele a 6 liter alá is, de akkor tényleg simogatva a gázpedált.
music     

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2762 Dátum: 2015.03.11 12:27:26 »
Milyen motorokról beszélünk (VVTI, Valvematic)? Milyen évjárat? T22, T25, T27 ?
Az hogy Avensis 1,6 vagy 1,8 elég tág fogalom  ;-)

ujjobbagya

  • Vendég
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2763 Dátum: 2015.03.11 12:37:08 »
9,5 a katalógus értéke...  ;) Tehát, adott esetben reális. Ennél kevesebbet kedvezőbb használati körülmények között lehet etetni vele.

Tudom hogy reális, csak azért írom hogy a kolléga is tudjon róla :)

Kika1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1307
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2764 Dátum: 2015.03.11 12:39:28 »
Milyen motorokról beszélünk (VVTI, Valvematic)? Milyen évjárat? T22, T25, T27 ?
Az hogy Avensis 1,6 vagy 1,8 elég tág fogalom  ;-)

Az profilképekből és leírásokból azért nagyrészt kiderül... :flowers:

Matthew90

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2743
  • Nem elfogult, de TOYOTA-Fan :)
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2765 Dátum: 2015.03.11 12:57:36 »
Ha 2.0 alatt a 2.0 D4 közvetlen befecskendezéses benzinesre gondolsz, akkor arról tudni kell, hogy nem igazán alkalmas hosszútávú városi használatra. (Mint a közvetlen befecskendezéses benzinesek úgy általában.)
Lekokszosodik a hengerfej, mint itt.

Ezért írtam neki!  :hug:  :yes:

10e felett kezdte el elcsipegetni,vagy alatta is?

Nem értem a kérdést, de úgy értettem amit írtam az enyémröl, hogy most pl 7500 km alatt evett meg sacc/kb 0,4 litert.
Ez nem sok, söt, sok helyen benne is lenne a megengedett olajevésben, de maximalista vagyok, na.  ;)

1,6-ost csak akkor érdemes venni, ha max. 2 ember ül benne, a terhelést eléggé megérzi.
Az 1.8-as sokkal jobban mozgatja a karosszériát,  többet nem eszik vele, sőt, adott esetben még kevesebbet is - az olajfogyasztás lehet egy probléma, de azért ne csináljunk úgy, mintha minden egyes példány érintett lenne ebben  ;) résen kell lenni, az biztos.
A 2,0 D4 motorral a legharmonikusabb az autó, ez finoman használva (3500-ös fordulat felett átvált a szegénykeverékes üzemmódból normálba, efölött nagyon megy, de eszik is) fél-egy literrel eszik többet, mint az 1,8-as, de érzékeny a benzin minőségére: nem szabad bele noname kúton tankolni, és nagyon kiapasztani a tankot, ha kigyullad a lámpa, hiába van még benne 10-12 liter, jobb megtankolni hamar, még 50-60 km-t el lehet menni, de utána tényleg az első kútra be kell menni.
Nekem anno nem ment 9 liter fölé a 2,0 motorral a fogyi, de kerültem a városi rövid utakat, dugókat. Országúton szabályosan haladva pedig be lehetett nézni vele a 6 liter alá is, de akkor tényleg simogatva a gázpedált.

Senki nem is mondta, hogy mind eszi az olajat, de ami a gyári javítás elött volt, ott kijöhet;)
Ès ugye nem kell senkinek sem bemutatnom Murphy törvényét.   :whistling:



Toyota Corolla E12 Sedan 1.4 Linea Terra (2011.09.-2013.10.)
Toyota Avensis T25 Sedan 1.8 Sol Technic (2013.10.-2017.01.)
Toyota Prius III Premium + Solar roof + Navi + Leather (2017.01.- )

362.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2766 Dátum: 2015.03.11 16:42:59 »
Az profilképekből és leírásokból azért nagyrészt kiderül... :flowers:
Tapatalkon nem ;-)

Kika1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1307
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2767 Dátum: 2015.03.11 16:47:36 »
Az is igaz... :yes:

Kartacs

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 30
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2768 Dátum: 2015.03.11 17:07:38 »
Hello!

èn az 1.8-ra szavazok, amennyiben többségében városon belül mész.
Az 1.6 szerintem kevés ehhez a kasztnihoz, és még csak kevesebbet sem eszik vele.

Ahogy itt már többször ki volt tárgyalva, az 1.6 és 1.8 motorok 2005 nyárig gyártott darabjai hajlamosak nekiállni enni/csipegetni az olajat.
A mértéke egészen a nagyon kevéstöl a literes nagyságrendekig változhat.

Amennyiben van rá anyagi lehetöséged, faceliftes darabokat nézz (vagy az említett idöszak után gyártott példányokat) ott ez már ki lett küszöbölve.

Itt az ár nagy valószínüséggel 2 millió körül lesz.

Ha bármi konkrét autót találtál, linkeld be nyugodtan, szívesen elmondjuk a vélemény róla!  :hug:  :flowers:

Üdv,
Máté  :tc:

Köszi srácok a válaszokat!

Most voltam megnézni ezt a példányt (szeretnék inkább privát személytől venni és nem kereskedésből...) és ez az!
Toyota Avensis 1.8 Sol Technic
Nagyon meggyőző volt első ránézésre a gép, 222k km körül van benne de a mai napig szervízkönyves és oda hordott gépről beszélünk,
srác apja adja el 2. kocsijuk volt és már feleslegessé vált tömören ennyi, nagyon kellemes beltér semmi komoly karc v sérülés minden pöpec és nyit/zár.
2. tulaj amúgy de az elsőnél valami pár évet volt, olajfogyasztás 0 állítólag sosem töltöttek utána (bár ha fixen szervízbe hordták lehet ők locsoltak bele 2L :D , bár csak tudnának róla).
Eleje törve volt még náluk a bal oldalt picit ezért kapott egy full komplett új frontot (ez a faceliftes?) új lámpákkal minden elemmel 400e volt a szervízben, gyönyörű az eleje a lámpák hibátlanok nem is láttam még ilyen moddelt szép krisálytos full clear lámpák vannak benne.

Összegezve nagyon kellemes ja és a liftback verzió egész segge felnyílik ugye, téli, nyári gumikkal, tetőcsomagtartóval.

Még 1-2 meg akarok nézni pl ezt is a hétvégén megyek Dunakeszire Dunakeszire 2.0L ehhez bár akkor a 2.0L már lehet nagy lenne (szülőknek).

Bármilyen véleményt szívesen fogadok, vagy hogy mire figyeljek oda bármi típushiba stb (Avensis II topicba írtam de ott senki sem reagált - csak ha itt zavarja a népet az okításom).

Köszönöm mindenkinek  :sleeping:
« Utoljára szerkesztve: 2015.03.11 17:20:05 írta Kartacs »

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2769 Dátum: 2015.03.11 17:30:24 »
Az is igaz... :yes:
Én az eredetileg érdeklődő Kartacs car-társról beszéltem. Avét keres, de hogy milyen típust, évjáratot, azt nem írta.
Viszont mindenki lelkesen osztja a tanácsot valamihez  :D
« Utoljára szerkesztve: 2015.03.11 17:32:28 írta Nagycitrom »

Matthew90

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2743
  • Nem elfogult, de TOYOTA-Fan :)
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2770 Dátum: 2015.03.11 17:34:42 »
Köszi srácok a válaszokat!


Nem tehetek róla, de nekem az első nem szimpi.  :no:

Gondolj bele, ha 400 ezer volt a javítása (oké, márkaszervízben minden sokkal drágább, de akkor szerintem nem facelift utáni fronttal tákolták volna össze), akkor ott azért komoly dolgok voltak.
Hogy ők nem tudnak az olajevésről az szép és jó, de hogy valójában eszi-e vagy sem azt nehéz úgy kideríteni, hogy az olajcserék között senki nem nézett rá az olajszintre.  :innocent:
Zárójelben teszem hozzá ennyi km-nél már nagyon sok eszi az olajat, talán ránézhetnél a nívópálcájára, ha már pár ezer km eltelt az elmúlt olajcsere óta.  ;)

A második nekem sokkal szimpibb: jó minőségű képek, tiszta autó, gyári dísztárcsák stb.  :yes:

Amit ugye nem írtál még, hogy mennyit szánnátok autóra, mert ha 1,5 misi a határ, akkor bizony jó eséllyel csak 200 ezer feletti futású, facelift előtti darabokat fogsz találni.  :whistling:

Amennyiben mindenképpen liftbacket keresel (sokan nagyon jónak tartják, én még sohasem éreztem hiányát, hogy sedanom van..), és az említett összeg alattit, akkor bizony nagyon nehéz dolgod lesz.
1,5 misi alatt van összesen 12 darab (ha az 1.6-osokat levonom) ami szervízkönyves és ebben persze jópár sedan.  :hmmmm:

Szerk.:
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/avensis/toyota_avensis_1.8_sol_elegant_liftback-8744330

No, ez pl egy már blokkcserés darab, itt nagyon nagy valószínűséggel nem lesz (nem mostanában?) olajevés, nincs benne sok km, első gazdás és mégis olcsóbb, mint a facelift utáni darabok.  :flowers:

Egy igazán jó T25-öt (nincs benne elképesztően sok km, nem karambolos, nem behozott stb.) bizony nem nagyon akarnak eladni 1,7 misi alatt és amint tudjuk: "Olcsó húsnak..."  ;)
« Utoljára szerkesztve: 2015.03.11 17:45:25 írta Matthew90 »



Toyota Corolla E12 Sedan 1.4 Linea Terra (2011.09.-2013.10.)
Toyota Avensis T25 Sedan 1.8 Sol Technic (2013.10.-2017.01.)
Toyota Prius III Premium + Solar roof + Navi + Leather (2017.01.- )

362.

Matthew90

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2743
  • Nem elfogult, de TOYOTA-Fan :)
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2771 Dátum: 2015.03.11 17:35:41 »
Én az eredetileg érdeklődő Kartacs car-társról beszéltem. Avét keres, de hogy milyen típust, évjáratot, azt nem írta.
Viszont mindenki lelkesen osztja a tanácsot valamihez  :D

Mivel linkelt 2 db T25-öt, szerintem megoldódott a rejtély.  :clap:  ;)



Toyota Corolla E12 Sedan 1.4 Linea Terra (2011.09.-2013.10.)
Toyota Avensis T25 Sedan 1.8 Sol Technic (2013.10.-2017.01.)
Toyota Prius III Premium + Solar roof + Navi + Leather (2017.01.- )

362.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2772 Dátum: 2015.03.11 18:04:32 »
Mivel linkelt 2 db T25-öt, szerintem megoldódott a rejtély.  :clap:  ;)
Amikor kérdeztem, még nem volt semmi konkrét  ;)

andras69

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1142
  • T22 Avensis 1.6 Vvt-i, BMW E46 320D
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2773 Dátum: 2015.03.11 18:08:11 »
Köszi srácok a válaszokat!

Most voltam megnézni ezt a példányt (szeretnék inkább privát személytől venni és nem kereskedésből...) és ez az!
Toyota Avensis 1.8 Sol Technic
Nagyon meggyőző volt első ránézésre a gép, 222k km körül van benne de a mai napig szervízkönyves és oda hordott gépről beszélünk,
srác apja adja el 2. kocsijuk volt és már feleslegessé vált tömören ennyi, nagyon kellemes beltér semmi komoly karc v sérülés minden pöpec és nyit/zár.
2. tulaj amúgy de az elsőnél valami pár évet volt, olajfogyasztás 0 állítólag sosem töltöttek utána (bár ha fixen szervízbe hordták lehet ők locsoltak bele 2L :D , bár csak tudnának róla).
Eleje törve volt még náluk a bal oldalt picit ezért kapott egy full komplett új frontot (ez a faceliftes?) új lámpákkal minden elemmel 400e volt a szervízben, gyönyörű az eleje a lámpák hibátlanok nem is láttam még ilyen moddelt szép krisálytos full clear lámpák vannak benne.

Összegezve nagyon kellemes ja és a liftback verzió egész segge felnyílik ugye, téli, nyári gumikkal, tetőcsomagtartóval.

Még 1-2 meg akarok nézni pl ezt is a hétvégén megyek Dunakeszire Dunakeszire 2.0L ehhez bár akkor a 2.0L már lehet nagy lenne (szülőknek).

Bármilyen véleményt szívesen fogadok, vagy hogy mire figyeljek oda bármi típushiba stb (Avensis II topicba írtam de ott senki sem reagált - csak ha itt zavarja a népet az okításom).

Köszönöm mindenkinek  :sleeping:

Én is leírnám a "benyomásomat", hiszen élőben azért többet lehet látni...
Az első törött volt, megjavították, de hogy hogyan azt csak a jóisten (esetleg szakértő) tudná jobban megítélni...szerencsés esetben a futómű nem volt sérült és a javítás szakszerű volt... (welcome to Hungary) :whistling: Én ikább vennék "karcosabbat", de törés nélkül. :otlet:
A "Járművek ugyanitt"- re kattintva egy Németo.-ból hozott BMW-t is árul... Innentől kezdve nekem kicsit nepper feelinges...
Persze ettől még akár jó is lehet... az ára azért nem rossz... :yes: :hmmmm:

Azt írtad, hogy döntően városban lesz használva... háát szerintem az 1.6-os sem lenne tragikus választás... Nem arra az évente 4...5 hosszabb útra kell optimalizálni a vásárlást... :whistling:
Szerintem a 2.0 végképp fölösleges...a városi fogyasztás miatt is így gondolom... :innocent:
Ezekből következik a kompromisszum... 1.8-as... ;)
De amilyet találsz jó áron, jó állapotban... ne a motor meg a felszereltség döntsön...
Szerintem a sedantól sem szabad megijedni... persze ez a felhasználástól erősen függ, de döntően városi felhasználásnál családi használatban nehezen hiszem, hogy nagy hátrány lenne.(persze kőműves brigád, melós autó.... az más tészta...) :)

Persze én 1.6 T22 sedanbol nézem a dolgot... meg az sem mindegy, hogy miből ül át az ember... :whistling:
Típushiba az OLAJFOGYASZTÁS(!)... Sajnos én is "beleválasztottam", de már túl vagyok rajta...meggyűrűztettem... előtte azért sokat paráztam :1eye: Ezt nem nagyon lehet kiszúrni...
Azért érdemes megmutatni hozzáértő szerelőnek...

szvsz.






Unokáink úgy fognak nézni a belsőégésű motorra, mint mi a gőzgépre.

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2774 Dátum: 2015.03.11 18:41:18 »
Amikor kérdeztem, még nem volt semmi konkrét  ;)
Igaz másik Ave topikban, de tett már rá utalást, hogy mit keresnek. Bár ennek nincs már nagyon jelentősége.

Kartacs fórumtárs helyében én hagynám ez első kiszemeltet. Ahogy Matthew is írta, ha ennyire rendbe tették, akkor miért nem kapta meg a normális, korban hozzá illő első részt.
Ha pedig 1.8-as a kiszemelt, akkor keresgetni kell még, nem kell az első egy-két autóra feltételen lecsapni. Meg fog jönni a megfelelő. Résen kell lenni, addig meg türelem.