Szerző Téma: Avensisek fogyasztása  (Megtekintve 764089 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10267
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2295 Dátum: 2014.07.18 21:25:38 »
Félreértések elkerülése végett:
Nem a verseny a cél, nem egy kategória a kettő, a Carina nyilván esélytelen lenne egy közel dupla akkora teljesítményű motorral szemben. Mondjuk egy GTI már közelebb lenne. De a 177 LE és 400 Nm a 107LE 140 Nm-hez képest engem mondom, nem hatott meg.
Lehet beszélni sokmindenről. Mint pl. hogy a 90 lovas TDI-k is letolják a Carinát. Csak még nem láttam olyat  idáig :D
Ha meglesz majd a videó, majd megosztom.
Egyébként az én évi max. 1000 km-es autópályázásomra felesleges lenne egy ilyen, a munkába járás (5km-re) meg pikk-pakk hazavágná.
« Utoljára szerkesztve: 2014.07.18 21:37:13 írta vd1234 »

Spet

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 657
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2296 Dátum: 2014.07.19 10:03:53 »
Félreértések elkerülése végett:
Nem a verseny a cél, nem egy kategória a kettő, a Carina nyilván esélytelen lenne egy közel dupla akkora teljesítményű motorral szemben. Mondjuk egy GTI már közelebb lenne. De a 177 LE és 400 Nm a 107LE 140 Nm-hez képest engem mondom, nem hatott meg.
Lehet beszélni sokmindenről. Mint pl. hogy a 90 lovas TDI-k is letolják a Carinát. Csak még nem láttam olyat  idáig :D
Ha meglesz majd a videó, majd megosztom.
Egyébként az én évi max. 1000 km-es autópályázásomra felesleges lenne egy ilyen, a munkába járás (5km-re) meg pikk-pakk hazavágná.

A Carina teljesen jól megy, még nem túl nehéz, és amúgy is jó motorok azok. A video is teljesen meggyőzőnek látszik, de igaza van bepinek, bele kell ülni. 60-70-ig talán tényleg nincs nagy különbség, mert a D-CAT-nél az 1. és a 2. viszonylag hamar véget ér. Nagyot tol ott is, csak váltani kell kettőt, míg a benzinessel csak egyet. Másrészt, a Carina a videodon a számára ideális 2. fokozatban tud 60-ról 100-ra 5 másodpercet, míg a d-cat 3.-ban is jobbat tud ebben a tartományban.
Azt én sem hiszem egyébként, hogy a 90 lovas TDI-k letolják a Carinát. Lehet, hogy rugalmasabbak adott fokozatban, de az alap 90lovas TDI még nem annyira acélos azért.

Topic témánál maradva: utóbbi 3 tanlokásom alkalmával a fed. comp. mindíg kb. 4 decivel többet kalkulál, mint amit én számolok a kútnál. 6.5 és 7 között eszik, attól függően, hogy hogy alakulnak a regenerálási ciklusok. Normál használat, napi 35km munkába járás, havi egyszer egy 400km-es út, akit lehet megelőzve. Kint 110km/h, bent 60km/h környéke.

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2297 Dátum: 2014.07.19 10:54:01 »
60-tól >120-ig van videóm:

Nagyon szépen megy!  :clap: Grat!

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2298 Dátum: 2014.07.19 12:29:18 »
Igen jol megy  :yes: De erre megint azt lehet mondani, hogy pont ugy, ahogy egy 105 loeros motortol elvarhato.
Nezzetek meg par e12 1.6 (110Le) gyorsulast. Kb pont azt tudja, nagy csodak nincsenek  :hug:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2299 Dátum: 2014.07.20 19:59:12 »
Most töltöttem tele az Avét, 1034 km-t mentem vele 53.4 liter gázolajjal, főleg város, meg egy Bp-Debrecen oda-vissza volt benne. :)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Oximoron

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 204
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2300 Dátum: 2014.07.21 11:39:00 »
Most töltöttem tele az Avét, 1034 km-t mentem vele 53.4 liter gázolajjal, főleg város, meg egy Bp-Debrecen oda-vissza volt benne. :)
Nagyon szép érték.  :yes: A Debrecen gondolom autópálya volt.
Én utoljára az S60 -al tudtam 1000+ km -es etapokat menni (fiatalabb korában, most már ő sem tudja)
Az Ave ennek a közelében sem lesz, az eddigi 5500 km alatt 7,2 l/100km nagyátlagot produkált, 49 km/h átlagsebesség mellett. A legjobb 6,7 volt (sok országút + város), a legrosszabb 7,8 (autópálya 150 -el  + sok város).
Nyugtatom magam, hogy egy 150 lovas, hagyományos (nem MMT) automata váltós autótól ez nem sok, de azért ezek az értékek (5,1) könnyet csalnak a szemembe  :D
Az automatával kapcsolatban nagyon ambivalens érzéseim vannak egyébként, egyrészt iszonyú kényelmes, ami miatt nagyon megkedveltem, másrészt viszont annyira másképp gondolkodik mint én, hogy az idegeimre megy vele. Nyugis haladásra van ez kitalálva, értetlenül áll az előtt, ha előzni akarok vele (pl állandóan vissza akar kapcsolni, ahelyett, hogy nyomatékból megoldaná a feladatot - pedig képes rá) Igaz, a 13 lóerő hiánya a vártnál sokkal jobban érezhető az előzőhöz képest.
« Utoljára szerkesztve: 2014.07.21 12:07:58 írta Oximoron »

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2301 Dátum: 2014.07.21 11:42:48 »
És, ha automata helyett ilyenkor manualba pöccinted, akkor is visszavált helyetted? Nézd a jó oldalát: lehet, hogy mindig visszakapcsol, de sem a vezérműtengelyt nem erőlteti alacsony fordulaton, sem nem fog egyhamar elkormolódni a rendszered...  ::) Igen, ennek ára a fogyasztás...
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2302 Dátum: 2014.07.21 11:52:55 »
Nagyon szép érték.  :yes: A Debrecen gondolom autópálya volt.
Én utoljára az S60 -al tudtam 1000+ km -es etapokat menni (fiatalabb korában, most már ő sem tudja)
Az Ave ennek a közelében sem lesz, az eddigi 5500 km alatt 7,2 l/100km nagyátlagot produkált, 49 km/h átlagsebesség mellett. A legjobb 6,7 volt (sok országút + város), a legrosszabb 7,8 (autópálya 150 -el  + sok város).
Nyugtatom magam, hogy egy 150 lovas, hagyományos (nem MMT) automata váltós autótól ez nem sok, de azért ezek az értékek (5,1) könnyet csalnak a szemembe  :D
Az automatával kapcsolatban nagyon ambivalens érzéseim vannak egyébként, egyrészt iszonyú kényelmes, ami miatt nagyon megkedveltem, másrészt viszont annyira másképp gondolkodik mint én, hogy az idegeimre megy vele. Nyugis haladásra van ez kitalálva, értetlenül áll az előtt, ha előzni akarok vele (pl állandóan vissza akar kapcsolni, ahelyett, hogy nyomatékból megoldaná a feladatot - pedig képes rá)
teljesen jó az a 7.2-es átlag, egy percet se lamentálj ezen  :flowers: mellesleg tökéletesen hozod az átlagot. én is így vagyok vele.

egyébként meg minek akarsz te előzgetni egy avensissel?   :lol:

a nagy hatótáv egyébként meg annak is a függvénye, hogy mekkora a tank  :devil:

Oximoron

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 204
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2303 Dátum: 2014.07.21 12:57:40 »
És, ha automata helyett ilyenkor manualba pöccinted, akkor is visszavált helyetted? Nézd a jó oldalát: lehet, hogy mindig visszakapcsol, de sem a vezérműtengelyt nem erőlteti alacsony fordulaton, sem nem fog egyhamar elkormolódni a rendszered...  ::) Igen, ennek ára a fogyasztás...
Próbálgatom, de a kézi váltásnál is van várakozás (egyébként egy bizonyos fordulatszámtartományon kívül manuális módban is vált magától). Nem mondom, hogy gyorsabb lenne maga a kézi váltás kuplunggal (bár néha kifejezetten úgy érzem, hogy nem bírja követni a tempómat), de nagyon zavar, hogy nem én időzítem a váltás időpontját - ha kézzel váltok is, mire ténylegesen kapcsol, az már nem az a pillanat, amikor rá akartam volna engedni a nyomatékot. Elbizonytalanít, amit nagyon nem szeretek vezetés közben (sokkal lassabban megyek emiatt, mint szeretném).
Ha azt nézem, az előző is kb ennyit fogyasztott, de azzal a hét év alatt nem előztek meg ennyien, mint most a két hónap alatt :devil: Cserébe nem is érdekelt soha, hogy mennyit eszik.
teljesen jó az a 7.2-es átlag, egy percet se lamentálj ezen  :flowers: mellesleg tökéletesen hozod az átlagot. én is így vagyok vele.
egyébként meg minek akarsz te előzgetni egy avensissel?   :lol:
a nagy hatótáv egyébként meg annak is a függvénye, hogy mekkora a tank  :devil:
Nem az autóval van a baj, az teljesen rendben van, utazni pl én is nagyon szeretek vele, sőt, városban nagyon nagyon kényelmes közlekedni vele. Egyszerűen nem passzol a vezetési stílusomhoz, úgy tűnik. Előzni meg csak azért előznék, mert ott vannak előttem, és lassabban mennek, mint én. :devil:
Bár ez mostanság nem igaz.
Nem baj, ez a tapasztalat eddig hiányzott, legközelebb ennyivel okosabb leszek  :yes:
« Utoljára szerkesztve: 2014.09.12 15:14:41 írta music »

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10702
Avensisek fogyasztása
« Válasz #2304 Dátum: 2014.07.21 14:32:46 »
Az Avensis lenyugtatja az embert.  :innocent:  ;)
Amúgy se nagyon látni az utakon letolós kombisokat (vagy csak engem kerülnek el a céges Kókusz és Mondi kombik - vagy már náluk se divat a kombi karosszéria?  :devil: )
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Oximoron

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 204
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2305 Dátum: 2014.07.21 16:10:13 »
Az Avensis lenyugtatja az embert.  :innocent:  ;)
Amúgy se nagyon látni az utakon letolós kombisokat (vagy csak engem kerülnek el a céges Kókusz és Mondi kombik - vagy már náluk se divat a kombi karosszéria?  :devil: )
Ez tény, ritka nyugis autó  :yes:
A gyakori előzés és a letolás azért nem ugyanaz, kombival, vagy a nélkül sem. Kulturáltan is lehet tempósan autózni  :flowers:

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2306 Dátum: 2014.07.21 16:33:29 »
Ez tény, ritka nyugis autó  :yes:
A gyakori előzés és a letolás azért nem ugyanaz, kombival, vagy a nélkül sem. Kulturáltan is lehet tempósan autózni  :flowers:
Előretekintő stílussal, pedig a fogyasztás is kordában tarható, ugyanolyan átlagsebesség és menetidő mellett, nyilván csak közút esetén. Pályán ez nem állja meg a helyét.

Apropó: ha főúton kerülsz előzéses szituba, és a kívántnál hamarabb lépsz a gázra, akkor is késlekedik zavaró mértékben a váltó? Mert az simán életszerű ennél a konstrukciónál (váltóra értem), hogy nem a hirtelen gyorsítások, "kiugrások" mintagépezete, ellenben, ha előretekintően vezet az ember, nagyon is kényelmesen és dinamikusan tud vele menni.

Az enyémmel úgy szoktam előzni, hogy picit lemaradok és amikor látom, hogy a közeledő szembejövő mögött nincs más jármű, már akkor elkezdek gyorsítani, majd lendületből előzök. Nálam a visszaváltások pont emiatt ritkák, de adott esetben gondolkodás nélkül visszaváltok. Ehhez a stílushoz teljesen elegendőnek és kényelmesnek érzem még az 1,8-as benzin motor nyomatékát is.  :yes:
« Utoljára szerkesztve: 2014.07.21 16:35:56 írta bepi81 »
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Spet

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 657
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2307 Dátum: 2014.07.21 17:43:30 »
Én meg úgy szoktam csinálni ha országúton kell előzni, akkor nem csinálok semmit, hanem rálépek a gázra....na jó 90-nél már visszarakom 5.-be :whistling: :D
Egyébként a D-CAT-nél az van (az enyémnél), hogy összeszedettebben gyorsít, ha nem hirtelen padlózok, hanem kicsit lassabban nyomom le a gázt. (főleg kis fordulatszámokon). Ha lepadlózom, néhány tized másodpercig olyan, mintha "nem tudna mit kezdeni" a hirtelen lenyomott pedállal.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10267
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2308 Dátum: 2014.07.21 17:53:02 »
Elektromos a pedál is gondolom. Egy gyorsító biztos megoldaná  ;)
Én többször biztos ami  biztos alapon 3-ba rakom vissza, a 140 eddig mindenhol elég volt.

Spet

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 657
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2309 Dátum: 2014.07.21 18:01:47 »
Elektromos a pedál is gondolom. Egy gyorsító biztos megoldaná  ;)
Én többször biztos ami  biztos alapon 3-ba rakom vissza, a 140 eddig mindenhol elég volt.

Igen, elektromos. Kérdeztem a helyi autósboltban, hogy lehet-e  náluk kapni gyorsítót, de azt mondta, ehhez a típushoz most pont nincs, de megpróbálja beszerezni.  :D sajnos az e-gáz az ilyen...meg lehet szokni. Az oximoron féle automata-probléma jobban zavarna, bár biztosan azt is megszoknám idővel.