Szerző Téma: Avensisek fogyasztása  (Megtekintve 764183 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10702
Avensisek fogyasztása
« Válasz #2250 Dátum: 2014.07.17 10:10:46 »
Sajnos általában túl sok a csalódás :cry: Egy romért utazol 200km-t, mert a képen jól nézett ki, meg jókat mondtak  :devil:

Benne van a pakliban.
De azért képekről/infókról (netán a helyesírási hibákból) ki lehet szúrni, hogy nepper vagy magánszemély árulja az autót. Illetve sokszor elég a telefon is, ha a "tulaj" nincs tisztában a saját autója paramétereivel/felszereltségével, akkor valószínűleg szintén nepperrel van dolgod, és felejtős. ;)
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10702
Avensisek fogyasztása
« Válasz #2251 Dátum: 2014.07.17 10:18:51 »
Corinál meg alig van különbség a felszereltségek között csak árban.Nekem nem ér a bőrkormány,meg 2db krómcsik 400eFt-ot.

Szerintem kicsit hiányos a felsorolás, ebben már azért az első ködlámpáktól kezdve az Aut klímáig (a te Coridnál maradva biztonság terén fapad és nem fapad között "pusztán" + térd és függönylégzsákok volt a különbség :nono: ) minden benne van...  :innocent:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2252 Dátum: 2014.07.17 10:32:33 »
Megnéztem a fapad és a legjobb felszereltség között (azonos motor mellett)az új árban simán van 2millió Ft különbség az Avensisnél és a Corollánál is :D

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2253 Dátum: 2014.07.17 10:38:14 »
és ezzel most mit akartál mondani?  netán azt, hogy ez elég gagyi, mert egy mercit 10 millióval is ki lehet stafírozni?  :devil:

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2254 Dátum: 2014.07.17 10:44:18 »
Sajnos általában túl sok a csalódás :cry: Egy romért utazol 200km-t, mert a képen jól nézett ki, meg jókat mondtak  :devil:
Mert eleve ott hibázik az illető, hogy nem megfelelően nézi meg a hirdetést...  :whistling:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2255 Dátum: 2014.07.17 10:55:14 »
Megnéztem a fapad és a legjobb felszereltség között (azonos motor mellett)az új árban simán van 2millió Ft különbség az Avensisnél és a Corollánál is :D
Mert a fapad és a legjobb felszereltség között a motrban sem kicsit térnek el: 1,6 benzin -> 2,2 D-Cat dízel

Tényleg nem értem, hogy lehetsz ennyire szemellenzős... Őrület... Olyan tényeket hagysz figyelmen kívül, hogy az hihetetlen. Hasonlítsd már össze légyszi az 1,6 benzin Avensis Terra felszereltséget és az 1,6 benzin SOL felszereltséget! Hol van ott 2 milla különbség?! Majdnem forintra pontosan 1 milla!  :ph34r: De, ha Limitedet vesszük, akkor sem több 1,6-nál és nézd meg, miben különböznek a felszereltségek, és ezzel együtt a kinézet/komfort... Értem, hogy Neked mindez nem fontosak, csak akkor ezt is tedd hozzá, mert 10 emberből legalább 7-nek fontos, de legalábbis számít.

A 2,0 dízelnél valóban nagy a különbség (7 milla vs. 9,47M), csak ott még orbitálisabb a felszeretségbeli eltérés is. Nem merül ki annyiban, hogy bőrkormány, meg krómcsík...

A 2,2-esnél 8,2 - 9,7, ami 1,5M difi.
Az automata dízelnél 9,2 - 10,7...

Nézd meg néha a tartalmat is, hogy x összegért mit kapsz...

4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2256 Dátum: 2014.07.17 11:17:09 »
Írtam hogy azonos motort nézve van 2 milla :D
De azért a te feleletedből is kihámozható ez, nem tudom miért kötekedsz, nem írtam hogy minden esetben van 2 millió difi. :D ;)
Az meg hogy mit kapunk a többletpénzért az más kérdés :yes:
Általában minden + csomagban van 1-2 szuper dolog, meg néhány egye fene hadd jöjjön. Valahogy ki kell hozni a több 100eFt többletárat :innocent:

Matthew90

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2743
  • Nem elfogult, de TOYOTA-Fan :)
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2257 Dátum: 2014.07.17 11:34:57 »
Írtam hogy azonos motort nézve van 2 milla :D
De azért a te feleletedből is kihámozható ez, nem tudom miért kötekedsz, nem írtam hogy minden esetben van 2 millió difi. :D ;)
Az meg hogy mit kapunk a többletpénzért az más kérdés :yes:
Általában minden + csomagban van 1-2 szuper dolog, meg néhány egye fene hadd jöjjön. Valahogy ki kell hozni a több 100eFt többletárat :innocent:

Èn csak azt nem tudom, hogy tulajdonképpen mit akarsz mondani?

Azt, hogy nem éri meg jól felszerelt kocsit venni újonnan? Hál Istennek nem mindenki gondolkozik így, mert akkor én és Bepi pl. használtautó vásárlásnál csak az alap, spártai típusok közül válogathatnánk. :devil:



Toyota Corolla E12 Sedan 1.4 Linea Terra (2011.09.-2013.10.)
Toyota Avensis T25 Sedan 1.8 Sol Technic (2013.10.-2017.01.)
Toyota Prius III Premium + Solar roof + Navi + Leather (2017.01.- )

362.

Pomk

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1216
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2258 Dátum: 2014.07.17 11:41:01 »
Bizony! Jó autóért EL KELL MENNI, ha szükséges. Nem is értem azokat, akik nem hajlandók kimozdulni a saját megyéjükből...  :wacko:

Én még a városból sem mozdultam ki!  :clap: :tt2: :tt2:
Jó, tegyük hozzá, hogy nekem óriási szerencsém volt ezzel az autóval. :)

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2259 Dátum: 2014.07.17 11:51:02 »
Írtam hogy azonos motort nézve van 2 milla :D
De azért a te feleletedből is kihámozható ez, nem tudom miért kötekedsz, nem írtam hogy minden esetben van 2 millió difi. :D ;)
Az meg hogy mit kapunk a többletpénzért az más kérdés :yes:
Általában minden + csomagban van 1-2 szuper dolog, meg néhány egye fene hadd jöjjön. Valahogy ki kell hozni a több 100eFt többletárat :innocent:
Azért kötekszem, mert felületes információt írsz általánosítva, amikor rávilágítottam neked, hogy több esteben tévedsz, mint ahányban igazad van.  ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2260 Dátum: 2014.07.17 11:57:36 »
Azért kötekszem, mert felületes információt írsz általánosítva, amikor rávilágítottam neked, hogy több esteben tévedsz, mint ahányban igazad van.  ;)
Á Old Pietnek igaza van ;) :flowers: :innocent:
Nem olvastad el jól, amit írtam és belekeversz mást is. :szemez:

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2261 Dátum: 2014.07.17 13:30:45 »
az, hogy a te igényeid nagyon alacsonyak, az egy dolog. az meg egy másik, hogy az emberek többsége nem ilyen. feltételezem, hogy a "krómcsík meg a bőrkormány 400 ezerért" csak valami ostoba vicc volt a részedről, esetleg elírtál egy nullát.
Érdekes, hogy általában a használt autókra vadászók "igényei magasak".  ;) És pont ők kritizálják az újautó pártiakat, hogy milyen hülyeség újat venni.
Holott ha nem lenne, aki újkorában súlyos százezreket, akár milliós tételt hajlandó kifizetni egy nagyobb motorért és felszereltségért, akkor a használtvadászok is hoppon maradnának.  :whistling:
Egyszerűbben fogalmazva: Ti abból guberáltok, amit mi levetünk  :tt2: :tt2:
 :D
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Matthew90

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2743
  • Nem elfogult, de TOYOTA-Fan :)
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2262 Dátum: 2014.07.17 13:36:52 »
Érdekes, hogy általában a használt autókra vadászók "igényei magasak".  ;) És pont ők kritizálják az újautó pártiakat, hogy milyen hülyeség újat venni.
Holott ha nem lenne, aki újkorában súlyos százezreket, akár milliós tételt hajlandó kifizetni egy nagyobb motorért és felszereltségért, akkor a használtvadászok is hoppon maradnának.  :whistling:
Egyszerűbben fogalmazva: Ti abból guberáltok, amit mi levetünk  :tt2: :tt2:
 :D

Pont ezt írtam  :hug:

Amúgy meg, ha megnézed a prémium márkákból azért is hoznak be olyan sokat, mert a hazai újonnan vásáróltak nem olyan magasan felszereltek, mint pl a német vagy osztrák darabok.  ;)

Kinek kell pl. egy Classic felszereltségü E-Merci?  :nono:

Saját példám: 2003-ban nagyapám újonnan vette az E12 sedanját. Totál alapfelszereltség, csak klímát kért bele, mert arra volt szüksége. Amúgy kurblis ablakok mindenhol, manuális tükör stb.

Ezzel nincs is baj (azzal sem, hogy OldPietnek sincs igénye extrákra), azzal már inkább, hogy az így gondolkodók leszólják azt, akinek igényei vannak ilyen téren.  :winkiss:



Toyota Corolla E12 Sedan 1.4 Linea Terra (2011.09.-2013.10.)
Toyota Avensis T25 Sedan 1.8 Sol Technic (2013.10.-2017.01.)
Toyota Prius III Premium + Solar roof + Navi + Leather (2017.01.- )

362.

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2263 Dátum: 2014.07.17 13:37:59 »
Érdekes, hogy általában a használt autókra vadászók "igényei magasak".  ;) És pont ők kritizálják az újautó pártiakat, hogy milyen hülyeség újat venni.
Holott ha nem lenne, aki újkorában súlyos százezreket, akár milliós tételt hajlandó kifizetni egy nagyobb motorért és felszereltségért, akkor a használtvadászok is hoppon maradnának.  :whistling:
Egyszerűbben fogalmazva: Ti abból guberáltok, amit mi levetünk  :tt2: :tt2:
 :D

így van. bár ezt fogalmazhatjuk máshogy is. mondjuk így: ti meg lapátoljátok ki a pénzt az ablakon  :tt2: :tt2:

megjegyzem, már csak taktikai megfontolások miatt is muszáj magas igényekkel indítani, hogy aztán legyen miből lejjebb engedni, de ez éppenséggel az új autók esetén is így van ;)

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2264 Dátum: 2014.07.17 15:40:13 »
megjegyzem, már csak taktikai megfontolások miatt is muszáj magas igényekkel indítani, hogy aztán legyen miből lejjebb engedni, de ez éppenséggel az új autók esetén is így van ;)
Ez is igaz, bár nálam eddig még mindig úgy esett, hogy a szalonban élesben fölfelé kerekedett a dolog, nem pedig lefelé  ;)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety