Szerző Téma: Avensisek fogyasztása  (Megtekintve 769631 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2235 Dátum: 2014.07.16 17:04:07 »
Azt az akusztikus távolság- és sebességtartó automatika nem engedi. ;)
Akkor kapcsolj optikaira :hmmmm: :lol:

Spet

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 657
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2236 Dátum: 2014.07.16 19:02:34 »
Ez a dízel kontra benzines összehasonlítás örök vitatéma. Ki, mit tart előnynek, vagy hátránynak. Egy modern dízel fogyasztása, tekintetbe véve a teljesítményét is, veri a benzineseket, és még csak nem is kell különösebben oda figyelni ehhez. Ezen a ponton aztán a benzines mellett állók bevonják a kérdésbe a karbantartási költségeket is, így kerül többé kevésbé egálba a két dolog. Nekem érzésre egy 1.8 benzines sem megy sehogy, ami persze elég sarkos megfogalmazás, mert azzal is lehet azért menni, de ha valaki nem szereti forgatni a gépet, akkor annak a dízel jobban be fog jönni.
Aki meg kihasználja a benzines "lehetőségeit", az nem a fogyasztással fog büszkélkedni.
Én kedvelem a benzines hangját, főleg a soros hatos, vagy V8 hangját, de a D-CAT minden utasban mély nyomot hagyó vonóerejét még jobban. És ha a regenerálással járó többletfogyasztást nem nézzük, csak a motorét, akkor viszont be kell látnunk, hogy emellett a teljesítmény mellett nagyon jó a fogyasztása. A részecskeszűrő kissé árnyalja a képet, de még ezzel együtt sem rossz. Ha nem járnék 110-nél gyorsabban országúton, akkor 6 alatt lehetne tartani a fogyasztását (2200 ccm, közel 180LE).

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10707
Avensisek fogyasztása
« Válasz #2237 Dátum: 2014.07.16 21:50:29 »
Ha ez nekem szólt, akkor
- azzal, hogy pályán megyek le Mohácsra autópályán, még 90-es temponál is majd egy órával előbb érek le.
- az M6-oson nem tudok feltartani senkit, olyan kicsi a forgalom - ha kell előzésnél felgyorsítok, de erre nem volt szükség (úgy előztem 95-tel a kamiont, hogy közben még a tükörben se jelent meg senki)
- az M7-esen beálltam egy kamion mögé, hagytam helyet, hogy közénk be lehessen álllni. Ezzel szerintem senkit nem tartottam fel.

M6-oson én nagyon ritkán fordulok meg (a múlt évben 1x, idén még nem), szóval arról nem tudok/szoktam nyilatkozni. Én az M7-est használom elég nagy gyakorisággal, az ott tapasztaltakra értettem amit írtam (bár ez lemaradt a szövegből, elnézést érte  :innocent: ).
Aki legalább heti rendszerességgel közlekedik az M7-esen (ne adj isten belekerül egy jó kis szaftos péntek délutáni kálváriába a Balaton felé...  :whistling: ) az tudja és érti mire céloztam.  :surrender: ;)
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10707
Avensisek fogyasztása
« Válasz #2238 Dátum: 2014.07.16 22:05:20 »
Az meg túlzás hogy nem vagyok híve a magas felszereltségnek, csak nem képzelem hogy azok ingyen vannak, még egy használtnál sem :no: Új autónál pedig nem vagyok hajlandó pár kütyűért milliókat fizetni pluszban :no:

Új autó esetében valóban égbekiáltóak a különbségek (a T25-ös esetében pl a Sol csomag felára 560-600e Ft, az Exe pedig további 1,05M Ft volt, ha még jól rémlik), de használtan azért már nincs ekkora különbség, így érdemesebb a jobban felszerelt változatokat is számításba venni egy esetleges vételnél.  ;)  :yes:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Matthew90

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2743
  • Nem elfogult, de TOYOTA-Fan :)
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2239 Dátum: 2014.07.17 07:55:09 »
Ez a dízel kontra benzines összehasonlítás örök vitatéma. Ki, mit tart előnynek, vagy hátránynak. Egy modern dízel fogyasztása, tekintetbe véve a teljesítményét is, veri a benzineseket, és még csak nem is kell különösebben oda figyelni ehhez. Ezen a ponton aztán a benzines mellett állók bevonják a kérdésbe a karbantartási költségeket is, így kerül többé kevésbé egálba a két dolog. Nekem érzésre egy 1.8 benzines sem megy sehogy, ami persze elég sarkos megfogalmazás, mert azzal is lehet azért menni, de ha valaki nem szereti forgatni a gépet, akkor annak a dízel jobban be fog jönni.
Aki meg kihasználja a benzines "lehetőségeit", az nem a fogyasztással fog büszkélkedni.
Én kedvelem a benzines hangját, főleg a soros hatos, vagy V8 hangját, de a D-CAT minden utasban mély nyomot hagyó vonóerejét még jobban. És ha a regenerálással járó többletfogyasztást nem nézzük, csak a motorét, akkor viszont be kell látnunk, hogy emellett a teljesítmény mellett nagyon jó a fogyasztása. A részecskeszűrő kissé árnyalja a képet, de még ezzel együtt sem rossz. Ha nem járnék 110-nél gyorsabban országúton, akkor 6 alatt lehetne tartani a fogyasztását (2200 ccm, közel 180LE).

Az, hogy az 1.8 benya nem megy sehogy, elég nagy túlzás.  :hmmmm:
Ha valaki tudja használni a váltót és a kuplungot, menni fog az bizony rendesen.  ;)
Ha valaki, én abszolút nem vezetek spórolósan, mégis 7,9 az átlagom az 1.8-al.

Az, hogy másfél literrel kevesebb legyen, nekem nem ér meg annyit, hogy egy bonyolultabb, modern dízelt vegyek.  :nono:

Ha valakinek a fogyasztás az elsödleges szempont, akkor vegyen dízelt vagy tanuljon meg vezetni és akkor a benzines sem eszi le a gatyáját.  :hug:

 



Toyota Corolla E12 Sedan 1.4 Linea Terra (2011.09.-2013.10.)
Toyota Avensis T25 Sedan 1.8 Sol Technic (2013.10.-2017.01.)
Toyota Prius III Premium + Solar roof + Navi + Leather (2017.01.- )

362.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2240 Dátum: 2014.07.17 08:14:02 »
Új autó esetében valóban égbekiáltóak a különbségek (a T25-ös esetében pl a Sol csomag felára 560-600e Ft, az Exe pedig további 1,05M Ft volt, ha még jól rémlik), de használtan azért már nincs ekkora különbség, így érdemesebb a jobban felszerelt változatokat is számításba venni egy esetleges vételnél.  ;)  :yes:
Én is így gondolom :yes:
De ha szinte nincs különbség a használtnál, az valószínűleg azért is, mert a jobban felszerelt egyébként rosszabb , kopottabb állapotban van.Ha nem így van akkor rosszul lötték be az áraikat.

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2241 Dátum: 2014.07.17 08:19:48 »
Én is így gondolom :yes:
De ha szinte nincs különbség a használtnál, az valószínűleg azért is, mert a jobban felszerelt egyébként rosszabb , kopottabb állapotban van.Ha nem így van akkor rosszul lötték be az áraikat.
ez nem igaz.
pl. az én avensisem 42ezer km-t futott három évesen, amikor megvettem. nála jobban felszerelt kocsit effektíve nem lehetett kapni (na jó, sibeda nem volt benne, de az még a dvd-játszónál is ritkább extra a t25-ösökben). és annyira olcsó volt, hogy megérte három nap alatt elkótyavetyélni a mazda5-ösömet érte.
használtban csakis jól felszerelt példányokat érdemes megvenni, mert sokkal kisebb az árkülönbségük, és dimenzionális különbségeket jelenthetnek a menetkomfortban.

Matthew90

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2743
  • Nem elfogult, de TOYOTA-Fan :)
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2242 Dátum: 2014.07.17 08:20:36 »
Én is így gondolom :yes:
De ha szinte nincs különbség a használtnál, az valószínűleg azért is, mert a jobban felszerelt egyébként rosszabb , kopottabb állapotban van.Ha nem így van akkor rosszul lötték be az áraikat.

Félreértetted..

Xtrem úgy érti (és igaza van), hogy ahol mondjuk újonnan 500 ezres felára van a SOL felszereltségnek, ott használtam megkapod kb. 150 ezerrel többért, mint a sima alapot.  :hug:



Toyota Corolla E12 Sedan 1.4 Linea Terra (2011.09.-2013.10.)
Toyota Avensis T25 Sedan 1.8 Sol Technic (2013.10.-2017.01.)
Toyota Prius III Premium + Solar roof + Navi + Leather (2017.01.- )

362.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2243 Dátum: 2014.07.17 08:30:25 »
Félreértetted..

Xtrem úgy érti (és igaza van), hogy ahol mondjuk újonnan 500 ezres felára van a SOL felszereltségnek, ott használtam megkapod kb. 150 ezerrel többért, mint a sima alapot.  :hug:
Nem értettem félre, azért írtam oda az is szót.Amit írsz azzal egyetértek, nyilván megéri a félmillás extráért 150e-el többet fizetni.
De akkor mondok egy extrém példát: van egy fapados 100ekm alatt, tutti szervizkönyvel, sérülésmentes és egy jól felszerelt szervizkönyv nélkül leellenőrizhetetlen előélettel vagy furcsa festékvastagságmérési erdeménnyel stb, vagy nyilvánvalóan nagyon sok km-el, mondjuk 300ekm-el. És az ár azonos, melyiket vállasztanád ;)

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2244 Dátum: 2014.07.17 08:39:38 »
Nem értettem félre, azért írtam oda az is szót.Amit írsz azzal egyetértek, nyilván megéri a félmillás extráért 150e-el többet fizetni.
De akkor mondok egy extrém példát: van egy fapados 100ekm alatt, tutti szervizkönyvel, sérülésmentes és egy jól felszerelt szervizkönyv nélkül leellenőrizhetetlen előélettel vagy furcsa festékvastagságmérési erdeménnyel stb, vagy nyilvánvalóan nagyon sok km-el, mondjuk 300ekm-el. És az ár azonos, melyiket vállasztanád ;)
Ez esetben két lehetőség van:
1. vagy kompromisszumot köt az ember és vesz egy fapados, de műszakilag jó állapotú autót, vagy
2. nem veszi meg egyiket sem, hanem vár egy jó állapotú extrás autóra.

Én biztos utóbbit választanám. Minél nagyobb kategóriás autóról van szó, annál inkább.  :yes:

Te, viszont, egyáltalán nem erről beszéltél eddig, hanem arról, hogy az extrákért, kütyükért nem vagy hajlandó plusz pénzt kiadni. Nem az autó állapotához kötötted a magyarázatodat, hanem az extrák felárához.
Ahogy többen is szoktuk mondani: új autó esetén valóban nagy a difi a felszerelések között, de használtan, max 150-200e Ft. Ezért a pénzért, pedig, egy Avensis kategóriájú autó esetén egy egészen más autót kapsz a fapadoshoz hasonlítva. Corolla kategóriában nincs még ekkora difi sem. Ha ilyenkor valaki mégis az alap felszereltséget választja - figyelembe véve, hogy a két autó műszakilag azonosan megkímélt -, az szimplán csak hülye...  :whistling:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10707
Avensisek fogyasztása
« Válasz #2245 Dátum: 2014.07.17 08:49:57 »
De ha szinte nincs különbség a használtnál, az valószínűleg azért is, mert a jobban felszerelt egyébként rosszabb , kopottabb állapotban van.Ha nem így van akkor rosszul lötték be az áraikat.

Az is lehetséges, esetleg pusztán az emberünknek valóban sürgős az eladás, vagy netán reálisan gondolkodik és nem kér horror/túlértékelt árat az autóért.

Egyébként használt autót nem szabad csak 1-2 darab megnézése után venni (kivétel természetesen ha valóban ismered az autót), ez nem holmi nyalóka (ár)kategória, hogy baj esetén majd holnap veszünk egy másikat. Erre mindig felhozom unokatestvérem példáját, Bp és környékén megnéztünk jópár lepukkant Avensist, mire a végén Egerben kötöttünk ki. A tulaj meg is siratta az autót, ami azóta is tökéletesen működik.  :yes:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2246 Dátum: 2014.07.17 09:02:03 »
Az is lehetséges, esetleg pusztán az emberünknek valóban sürgős az eladás, vagy netán reálisan gondolkodik és nem kér horror/túlértékelt árat az autóért.

Egyébként használt autót nem szabad csak 1-2 darab megnézése után venni (kivétel természetesen ha valóban ismered az autót), ez nem holmi nyalóka (ár)kategória, hogy baj esetén majd holnap veszünk egy másikat. Erre mindig felhozom unokatestvérem példáját, Bp és környékén megnéztünk jópár lepukkant Avensist, mire a végén Egerben kötöttünk ki. A tulaj meg is siratta az autót, ami azóta is tökéletesen működik.  :yes:
Bizony! Jó autóért EL KELL MENNI, ha szükséges. Nem is értem azokat, akik nem hajlandók kimozdulni a saját megyéjükből...  :wacko:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2247 Dátum: 2014.07.17 09:18:39 »
Ez esetben két lehetőség van:
1. vagy kompromisszumot köt az ember és vesz egy fapados, de műszakilag jó állapotú autót, vagy
2. nem veszi meg egyiket sem, hanem vár egy jó állapotú extrás autóra.

Én biztos utóbbit választanám. Minél nagyobb kategóriás autóról van szó, annál inkább.  :yes:

Te, viszont, egyáltalán nem erről beszéltél eddig, hanem arról, hogy az extrákért, kütyükért nem vagy hajlandó plusz pénzt kiadni. Nem az autó állapotához kötötted a magyarázatodat, hanem az extrák felárához.
Ahogy többen is szoktuk mondani: új autó esetén valóban nagy a difi a felszerelések között, de használtan, max 150-200e Ft. Ezért a pénzért, pedig, egy Avensis kategóriájú autó esetén egy egészen más autót kapsz a fapadoshoz hasonlítva. Corolla kategóriában nincs még ekkora difi sem. Ha ilyenkor valaki mégis az alap felszereltséget választja - figyelembe véve, hogy a két autó műszakilag azonosan megkímélt -, az szimplán csak hülye...  :whistling:
Én mindig is erre gondoltam, max. ti nem ;)
1. és 2.-es pontoddal egyetértek.
Corinál meg alig van különbség a felszereltségek között csak árban.Nekem nem ér a bőrkormány,meg 2db krómcsik 400eFt-ot.
A manuális klimával is bőven el vagyok, azt is szuperül lehet használni. Mi lehet még?
Hátsó elektromos ablak- soha nem hiányzott.
Na jó tempomát jó lenne  :yes:
Hifi: csak a ClassFm-et hallgatom :D

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2248 Dátum: 2014.07.17 09:21:42 »
Bizony! Jó autóért EL KELL MENNI, ha szükséges. Nem is értem azokat, akik nem hajlandók kimozdulni a saját megyéjükből...  :wacko:
Sajnos általában túl sok a csalódás :cry: Egy romért utazol 200km-t, mert a képen jól nézett ki, meg jókat mondtak  :devil:

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #2249 Dátum: 2014.07.17 09:57:43 »
Én mindig is erre gondoltam, max. ti nem ;)
1. és 2.-es pontoddal egyetértek.
Corinál meg alig van különbség a felszereltségek között csak árban.Nekem nem ér a bőrkormány,meg 2db krómcsik 400eFt-ot.
A manuális klimával is bőven el vagyok, azt is szuperül lehet használni. Mi lehet még?
Hátsó elektromos ablak- soha nem hiányzott.
Na jó tempomát jó lenne  :yes:
Hifi: csak a ClassFm-et hallgatom :D

az, hogy a te igényeid nagyon alacsonyak, az egy dolog. az meg egy másik, hogy az emberek többsége nem ilyen. feltételezem, hogy a "krómcsík meg a bőrkormány 400 ezerért" csak valami ostoba vicc volt a részedről, esetleg elírtál egy nullát.