Szerző Téma: Avensisek fogyasztása  (Megtekintve 764057 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Kika1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1307
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #1920 Dátum: 2014.05.15 18:53:14 »
Hogy hogy a windows és a blackberry még nem keveredett bele?? :devil:  :D

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #1921 Dátum: 2014.05.16 00:31:10 »
Főleg az Avensisek fogyasztásába... :tt2:
Gabe 254.

keeper83

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 671
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #1922 Dátum: 2014.05.16 09:55:11 »
Főleg az Avensisek fogyasztásába... :tt2:

Igen, nekem is fáj már ez az OFF-olás.
Srácok, új topic vagy csend, légyszi!

Pomk

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1216
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #1923 Dátum: 2014.05.16 13:55:25 »
Igen, nekem is fáj már ez az OFF-olás.
Srácok, új topic vagy csend, légyszi!

Kellett nekem itt iOS app-ot ajánlani.  :lol: :innocent:

musspici

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1755
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #1924 Dátum: 2014.05.16 16:35:05 »
Csak a topik-hűség kedvéért:
Ez a szeles, esős időjárás pár nap alatt megdobta 0,3-del az átlagomat. :surrender:(de lehet, hogy a napokban egy kicsit jobban is siettem) :hmmmm:
musspici 242
Toyota Prius 4 PHV

elpaso

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 326
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #1925 Dátum: 2014.05.18 17:57:42 »
Csak a topik-hűség kedvéért:
Ez a szeles, esős időjárás pár nap alatt megdobta 0,3-del az átlagomat. :surrender:(de lehet, hogy a napokban egy kicsit jobban is siettem) :hmmmm:
Szintén csak a topik miatt.  :lol: Ma ismét előfordult, hogy a még megtehető út 214 km volt a kijelző szerint, és legközelebb, mikor ránéztem már 300-at mutatott. Az autó folyamatosan haladt, nem volt gyújtás le, illetve felkapcsolás. Az üzemanyag szint kb negyed alatt volt valamivel. Tehát ismét adódik a már múltkor feltett és megválaszolatlan kérdés: minek a függvényében számolja újra a távolságot ilyen hirtelen?

Spet

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 657
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #1926 Dátum: 2014.05.18 18:15:03 »
Én sem értem igazán, hogy milyen algoritmus szerint végzi a számításokat, de két dolog látszik nálam a tapasztalat alapján:
  • A tankban lévő mennyiséget egyenlő szakaszokra osztja, és minden szakaszhatárnál frissíti a kalkulációt -valószínűleg az átlagfogyasztás alapján.
  • A szakaszhatárok között a pillanatnyi fogyasztással módosítgatja a még megtehető utat

Előbbi azért látszik biztosnak, mert kiírta a fedcomp, hogy 0km a hátralévő, tankoltam, de csak 5 litert, mert egy noname kútnál tankoltam, csak azért, hogy elég legyen a bevált kútig. Az 5 liter hatására még mindig 0km volt a megtehető út, tehát nem lendült át vele a szakaszhatáron.
A második pontra pedig abból következtetek, hogy van, hogy 2km-enként lép vissza 1km-et, de van, hogy halálpontosan kilométerenként teszi ugyanezt. vezetési kondíciótól függ.
Egyébként meg adhat egy kapaszkodót ez az adat, de néhány ezer, vagy 10ezer km után Te jobban fogod tudni, hogy állsz a mennyiséggel.

elpaso

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 326
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #1927 Dátum: 2014.05.18 19:27:03 »
Én sem értem igazán, hogy milyen algoritmus szerint végzi a számításokat, de két dolog látszik nálam a tapasztalat alapján:
  • A tankban lévő mennyiséget egyenlő szakaszokra osztja, és minden szakaszhatárnál frissíti a kalkulációt -valószínűleg az átlagfogyasztás alapján.
  • A szakaszhatárok között a pillanatnyi fogyasztással módosítgatja a még megtehető utat

Előbbi azért látszik biztosnak, mert kiírta a fedcomp, hogy 0km a hátralévő, tankoltam, de csak 5 litert, mert egy noname kútnál tankoltam, csak azért, hogy elég legyen a bevált kútig. Az 5 liter hatására még mindig 0km volt a megtehető út, tehát nem lendült át vele a szakaszhatáron.
A második pontra pedig abból következtetek, hogy van, hogy 2km-enként lép vissza 1km-et, de van, hogy halálpontosan kilométerenként teszi ugyanezt. vezetési kondíciótól függ.
Egyébként meg adhat egy kapaszkodót ez az adat, de néhány ezer, vagy 10ezer km után Te jobban fogod tudni, hogy állsz a mennyiséggel.

Múltkor, pár hete mikor égettem a kipuffogót, 4-esben, több mint 3500-as fordulaton mentem tartósan. Akkor 250-300 méterenként vont le 1 km-t. Amikor egyenletesen megyek, 1 km megtételekor 1km-t von le. Talán pár 10 méter eltéréssel. Ha hagyom kicsit gurulni, akkor van hogy 1,5 km megtétele után is kb 1 km-t von le, tehát javul. Ez szinte mindig azonnal le is reagálja.
Tehát a műszer nem buta, biztos tud valamit. :)
« Utoljára szerkesztve: 2014.05.18 19:32:27 írta elpaso »

500+

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 242
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #1928 Dátum: 2014.05.20 08:35:11 »
Én még azt tapasztaltam, hogy amikor már csak 100-110 km megtehető utat mutat, akkor gyorsabban csökkenti a hátralévő távot, azután 50 alatt meg lassabban. Nullázás után, már volt hogy mentem 80 km-t, de ezután 1-2 decivel több mint 60 litert tankoltam bele. Sok már nem lehetett benne...

Spet

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 657
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #1929 Dátum: 2014.05.21 21:00:17 »
Múltkor, pár hete mikor égettem a kipuffogót, 4-esben, több mint 3500-as fordulaton mentem tartósan. Akkor 250-300 méterenként vont le 1 km-t. Amikor egyenletesen megyek, 1 km megtételekor 1km-t von le. Talán pár 10 méter eltéréssel. Ha hagyom kicsit gurulni, akkor van hogy 1,5 km megtétele után is kb 1 km-t von le, tehát javul. Ez szinte mindig azonnal le is reagálja.
Tehát a műszer nem buta, biztos tud valamit. :)
Ez jó...:) csak annyira okos, amennyire beprogramozták...azért biztosan vannak korlátai. Nyáron, ha lesz kicsit több időm, kiszedem a tankból a jeladót, majd jól meglesem, kiféle-miféle.

Egyébként az enyém most sokat eszik.  :cry: Amint néztem a diagnosztikát élőadatban, kénmentesíti a DPNR-t elég gyakran (az EPI-vel). A differenciál-nyomás rendben van, tehát nem eltömődés van (meg nem is a részecske égetés működik), de az oxigén-szenzor jele eléggé megváltozott. Megint tanultam valamit a DPNR-ről. Ha érdekek Titeket, szívesen leírom ide, de ha nincs rá igény, akkor nem foglalom vele itt a helyet, mert viszonylag hosszú hsz-nek igérkezik.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Avensisek fogyasztása
« Válasz #1930 Dátum: 2014.05.21 21:02:30 »
Már hogyne érdekelnének már az ilyen részletes kulissza titkok! Hadd jöjjön! ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Spet

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 657
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #1931 Dátum: 2014.05.21 21:15:13 »
Ok. Akkor holnap megírom itt a kis esszét....ma már nem hiszem, hogy megcsinálom...meg össze is szedem rendszerbe a tapasztaltakat.

Kika1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1307
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #1932 Dátum: 2014.05.21 21:18:14 »
Persze hogy jöhet.Ne fogd vissza magad... ;)

elpaso

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 326
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #1933 Dátum: 2014.05.21 22:38:34 »
Ez jó...:) csak annyira okos, amennyire beprogramozták...azért biztosan vannak korlátai. Nyáron, ha lesz kicsit több időm, kiszedem a tankból a jeladót, majd jól meglesem, kiféle-miféle.

Egyébként az enyém most sokat eszik.  :cry: Amint néztem a diagnosztikát élőadatban, kénmentesíti a DPNR-t elég gyakran (az EPI-vel). A differenciál-nyomás rendben van, tehát nem eltömődés van (meg nem is a részecske égetés működik), de az oxigén-szenzor jele eléggé megváltozott. Megint tanultam valamit a DPNR-ről. Ha érdekek Titeket, szívesen leírom ide, de ha nincs rá igény, akkor nem foglalom vele itt a helyet, mert viszonylag hosszú hsz-nek igérkezik.

Mit kellene még tudnia? Egyébként van külön jeladója a fedélzetinek a tankban, vagy azt használja a számoláshoz, ami egyébként is benne van a tankban szintjelzó gyanánt?

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Avensisek fogyasztása
« Válasz #1934 Dátum: 2014.05.22 10:35:04 »
Azért az Apple-lel valódi gyártási minőséget, anyagokat és szervizszolgáltatást is megfizetsz, ami azt jelenti, hogy ha bármi gondod van a készülékkel, 1 évig kompletten újra cseréli az Apple. Ilyet a Samu úgy tudom, nem csinál, csak javít.
Nem nyert, ott is van full csere. És a Samura 2 év gari van. :P Meg bizonyos árkategória felett ingyen házhoz jövő futárszolgálat és szerviz egyben. (igen, utálom az almát, sorry)